Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

JackBurda

,,Nechcete balonek?'' Chci a víš proč? PROTOŽE SE JICH NEBOJIM! Tohle je ten slavnej horor, kvůli kterýmu se celý generace bojej klaunů, to jako fakt? Část s dětma byla fajn a Tim Curry byl fakt k popukání (Ale ne děsivej), ovšem v druhý půlce, která začala pár výbornýma lekačkama se nakonec vše podělalo a ačkoli byly postavy sympatický, nudil jsem se k smrti. Jako sorry lidi, ale tohle mě fakt mělo děsit? (Psí hlava, mluvící hlava v lednici, strašení balonky a scéna v knihovně, WTF?!) No v tom případě to neuspělo, dost jsem se nudil a myslim že remake má slušnou šanci. ()

mark9th

Ako prípravu na tohtoročný hit som si najprv pozrel tento originál. ''It'' z 1990-tého mi ponúklo presne to, čo som očakával.Krásny štýl prezentácie charakterov a príbehu v najlepšom možnom kabáte a to 90-tých rokov. Zbožňujem filmy z tohto obdobia. ()

AgnesDee odpad!

Tenhle film je tak špatný, až se mi chce brečet. Není ani trochu strašidelný, spíše je v některých scénách nechtěně vtipný. ()

nihil

TO ne! Naprosto zbytečný a špatný film. Třikrát fuj! Dokonalá kulervoucí předloha a tento paskvil ji tak zmršil. Bez znalosti předlohy nesmyslné motivace postav, otřesní dospělí herci - hlavně Richie a Eddie vyloženě na pěstí mezi oči. Dokoukání filmu považuji svým způsobem za symbol hrdinství...Jedna hvězdička za Pennywise. Nikdy víc! ()

horor2

MOJE VHS SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST. KLASIKA a KULT. Knihu jsem nečetl, hodnotím pouze film. Líbí se mi zpracování a rozdělení dvou linií mládí x dospělost. Hororové momenty byly hororové a finále pěkně gradující. Tim Curry = SPOKOJENOST, protože všichni se tady vznášíme :-) ()

JosefTomas

To není nijak přelomový a délka 192 minut je přímo smrtící (stejně jako klaun) na televizní film. Naštěstí film nepřestává děsit ani na minutu. Tim Curry je přímo excelentní a dodává klaunovi tu správnou děsivost. Problém je, že kvůli délce občas film začne nudit, ale není to nic, co by filmu ubíralo na kvalitě. Jen se na něm už čas podepsal. ()

(fjw)

Jako malý dítě jsem se bál a pamatuji si, že v úvodní scéně jsem zavřel oči, když se Pennywiss objevil mezi těma prostěradly.) Když jsem si pak za dlouho přečetl knihu, tak jsem si uvědomil, že scénáristi měli opravdu těžkou práci, aby opravdu zkrátily děj o polovinu a snad víc. Nebýt toho konce, který se opravdu nevyvedl, dal bych čtyři hvězdy. Ale atmosféru to má. ()

MartyMcFly89

Já se tak nějak ztotožnuji s Tomem Hardym. Řekl to pěkně za mě. Dodám ještě, že právě proto, že nechodím k McDonaldovi mohu říct, že ten klaun je pěkné monstrum. Zlé, proradné a korporativní. Aneb - viděl jsem to v mládí, co ode mě můžete čekat, než nekritičnost. Edit - no jo, tak jednu hvězdu slevím. ()

djbarrel

Super atmosférický filmeček. Bavil mě, příjemná atmosféra, mystery. Jediná chybka co mě trošku vadilo byl konec kdy se klaun proměnil v toho velkýho pavouka, to jsem moc nepochopil. Jinak super . 78 % ()

Morton Eucrow

Film som videl skôr, než som prečítal knihu... no aj po prečítaní románu mu nechávam 3*, lebo nebol vôbec taký zlý, hoci sa od knižnej predlohy každou scénou míľami vzďaloval. Teraz, keď už mám za sebou tú úžasnú knihu, ma najviac irituje Billov "copík". :P ()

Insomniac

Jeden z najlepších hororov všetkých čias (kniha) sa dočkal takéhoto úbohého spracovania... Veľká, naozaj VEĽKÁ škoda! Niekto tu spomenul, že by to chcelo seriál (kniha má niečo cez tisícku strán) - úplne súhlasím. A ak by to bolo spracované tak kvalitne, ako niektoré seriály poslednej doby (napr. Heroes, Prison Break, ...), tak by to mohla byť fakt pecka. Len to potom zbytočne nenaťahovať (zase Prison Break:). Dúfam, že sa niekedy dočkám!!! ()

tremors

Ač se může zdát 3hodinový film dlouhý, tak pro převedení jednoho z nejlepších děl Stephena Kinga je to málo. Dost scén (a některých i důležitých) mi prostě chybělo a finální podoba Toho mě dost zklamala. Musím ale uznat, že film měl chvílemi výbornou atmosféru. ()

Roucky

Uznávám, že zfilmovat knihu, která má více jak 1000 stran není snadné. Ale tohle? První polovina ucházející, na úplném začátku jsem se dokonce i bála. Jenže zatímco dětští hrdinové se mi líbili, stejně jako jejich vzpomínky z dětství, které mě na filmu bavili asi nejvíc, jejich dospělí protějškové film potápěli a byli mi vyloženě nesympatičtí a nevěřila jsem jim ani slovo. S výjimkou Tima Curryho, jehož smích a nalíčená tvář byla tak komicky děsivá až byla opravdu děsivě strašidelná. Když opomenu Hřbitov zvířátek můžu s klidem říct, že tahle adaptace je opravdu snad ta nejhorší. Chudák Stephen King. Knížní předloha: 90%, film: slabých 50%. ()

Swingie

Kto nečítal knihu, nebude sa vedieť vo filme orientovať. Podľa môjho názoru. Je veľmi chaotický a ako písal Sociopath, je veľmi ťažké zhrnúť vyše tisíc strán knihy do troch hodín filmu, ale určite by sa to dalo natočiť aj lepšie. Musím vyčítať tvorcom nesúlad s postavami v knihe a vo filme (už to tu bolo spomenuté) - Bill má na hlave bujný porast, čo mi akosi ničí moju fantáziu, keď mal mať skoro lysú hlavu, zdalo sa mi, že dosť málo koktal, no v knihe tých p-p-písmen bolo viacej, prečo si Richie opäť nenasadil okuliare a prečo sa nezačali všetci vracať do detských čias len čo prekročili hranice mesta Derry mi je tiež záhadou. Takisto rovnako mi chýba dobrodružstvo v dome na Neibolth Street (prepáčte, ak som to správne nenapísal). Detskí herci sa mi zdajú oveľa kvalitnejší, škoda, že ich tam bolo tak pomenej, veď trištvrtina knihy bolo rozprávanie a spomínanie z detských čias, tu je to skôr naopak. Henry Bowers vyzeral skôr už ako senior, keď vyšiel z blázinca a nie ako štyridsať ročný chlap. Keby som asi nečítal knihu, film by som nedopozeral do konca. Lenže som vopred vedel, o čo sa jedná a usmieval som sa pri hocijakej scéne, lebo sa mi v hlave vybavilo presne tých pár riadkov, znovu som si oživil príbeh. Koniec je podľa mňa suchý, chýba rituál. No aj tak som dal dve hviezdičky celkom ochotne, jednu za tých detských hercov, druhú za to, že som čítal knihu od pána Kinga. Myslím, že dnešná mládež už tomuto filmu príde ťažko na chuť, aj vďaka tým "kvalitným" efektom, ale doba je doba. ()

Blongie

Jako malé holce mi TO naháněl strach, přece jenom děsivý klaun vraždící děti... Po nynějším zhlédnutí zbytečně vleklý... TO, postava klauna, mi z toho filmu navždy utkví v hlavě, ale nic víc... ()

Domas88

Pamatuji si to jak to kamarád donesl do školy, bylo to někdy kolem 7třídy na videokazetě, byl konec školního roku a učité nás nechali se dívat, protože ani oni neměli páru co je to za film :D a navíc my všichni mysleli, že je to nějaká komedie (včetně toho kamaráda) :D jee ja se pak bál :D ()

m.xFuck

Tak jsem shlédl TO ve filmové podobě. A jsem lehce zklamán, doufal jsem že to bude strašidelnější a pro jistotu si nachystal náhradní spodní prádlo. (Uvažoval jsem, že bych si ke sledování sedl na záchod s notebookem, ale nedosáhl mi kabel a prodlužku nemám.) Nakonec to bylo v pohodě, ale Pennywise je opravdu hororový sám o sobě :D. Takže je to adaptace poměrně slušná a zdařilá. Scénarísti se s tím poprali zodpovědně, ale já asi prvně budu čumět na filmy a pak budu číst knihy ušetřím si zklamání. A za sebe můžu film doporučit. (Připravdte se na to, že ten devadesátkový dabing je příšerný). Jo a ten pedo gangbang taky nečekejte :D Pennywise – znamená to něco v americké angličtině? Je to nějaký slangový pojem nebo idiom? A nebo je to jen vymyšlené jméno? ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)