Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

himor

Až po rokoch som si uvedomil, že TO je Tim Curry...jeho herecký prejav je jediným pozitívom tejto neskutočnej chujoviny. Viem že sa to točilo pred skoro 30 rokmi, ale toto je dosť aj na mňa :D Herci stoja za hovno, príbeh tiež a tá kamera, nervy moje...a to čudesné monštrum, no nemám slov...15% ()

lusa

Ako dieťa (12) som si dala na hlavu kúpaciu čapicu, tvár otlačila do múky, narúžovala nos a čakala pri dverách, kedy príde o sedem rokov mladší brat z vonku...... :)))) Tak nás vtedy twnto film bral. Pozrela som si to teraz, takmer ako tridsaťročná, pretože som si chcela s nostalgiou pripomenúť staré časy. A..... Už po niekoľkýkrát som sa presvedčila, že to čo nás desilo ako deti, už nefunguje s odstupom času na technológiou zhýčkaných dospelákoch :) ja milujem Stephena Kinga, k smrti ho zbožňujem, ale priemietnuť jeho tvorbu do filmu je NEMOŽNÉ!!! Ale kedysi sme sa u toho báli... :) 3* ()

jafuska

bohužel jen podprůměrný film, knížka od Kinga byla daleko lepší, důležitý momenty zde byli zapomenuty, škoda ()

Krahulda

Film To, je velice kontroverzní. Někomu se může líbit a někomu nemusí. Pravdou zůstává fakt, že knižní zpracování Stephena Kinga je pochopitelně vydařenější, napínavější a obsáhlejší než je tomu ve filmu. Jinak celkem dobré. ()

Stejšn

No lidičky, asi takhle: já to viděl asi ve 13 letech a posral jsem se z toho. Klauni mi vždycky přišli podezřelí, ale po tomhle filmu mě děsí k smrti. Výborně udělané dílko, které kazí jen úplný konec (ta závěrečná mrcha byla nejmíň děsivá z celého filmu). ()

brzozin

Mizerně napsaná, amatérsky zahraná a neskutečně nudná slátanina,která vznikla zfilmováním jedné z nejlepších knih krále hororu S.Kinga. Knihu jsem četl jedním dechem, u filmu mi bylo chvílemi trapně. Především, vůbec jsem se nebál. Strašidelné hororové scény byly natočeny tak nepřirozeně, uměle a bezkrevně, až jsem zvažoval, že to vypnu a půjdu ven do nedalekého ghetta, kde to tedy hororem zavání mnohem víc. Navíc ve filmu bylo nějak moc překlaunováno. Když zfilmujete tisícistránkový román, který má desítky dějových linií a zvratů, tak se pochopitelně musíte držet jedné linie. Ale proč je to celé postaveno na Pennywisovi, když ten se v románu objevuje jen sporadicky jako jedno z vtělení TO. Nehledě na to, že mi pořád tak nějak připomínal klauna od McDonalds. ()

rob_troy

Zhmotnění toho, jak se dá zkurvit nejlepší horrorová kniha od mistra Kinga. Zneuctít jeho práci tímto tříhodinovým póvlem, to si žádá pevný nervy. ()

Winise

Četla jsem tuto úžasnou knížku, no spíše knihu, od Stephena Kinga, byla mnohovrstevná, plná postav a prolínajících se dějových linií. Byla procpaná hustou atmosférou a strachem, že člověk se po přečtení bál jít spát nebo projít kolem kanálů :-) Na filmu oceňuju hlavně to, že se do toho někdo pustil. Na to, že jde o TV film, si myslím, že tvůrci zase nesáhli tolik vedle. Ano, knížce se to rovnat nemůže, ale počkám si na další zpracování, které se bude snažit (aspoň doufám) zachytit psychiku postav a podstatu a strach z Toho, který mi bohužel ve filmu chyběl a tím se z toho stala trochu směšná promenáda herců v kanále pod Derry :-) PS: někdy nechápu proč se tak nesmyslně a bezdůvodně odchyluje od předlohy... ()

zrx

4hvězdy, za vzpomínky které jsem strávil nad čtením knihy. Jinak film je i celkem koukatelnej. Po pravdě jsem to čekal mnohem horší a celkem jsem se musel přemlouvat, abych se na to už konečně podíval. Nakonec nelituji. ()

J.Cobra

Knížka je jednoznačně lepší, rozsáhlejší a vychytanější, nicméně i tak, se povedlo dostat do filmu spousty skvělých věcí a v době vzniku, byl určitě mezi top horory. ()

Bendiys

Lehke, svizne plynuti bez tizivejsi atmosfery (az na par vyjimek). S predlouhou se rozchazi, neco pridava, neco podava jinak. Ani jsem necekal, ze by ze z filmu nestala odlehcena verze. Kdo by taky filmoval ty drsne sceny z knihy? Nejvetsim plusem a duvodem, proc tuhle adaptaci zhlednout, je Tim Curry v roli klauna Pennywise. Jednoduse genialni. ()

Romanka89

Kniha je vynikající a od filmu jsem snad ani nic extra nečekala, takže vlastně ani nejsem zklamaná, zas taková tragédie to nebyla, ale podle mě tohle prostě zfilmovat nejde :) 2* za námět a za Tima Curryho :) ()

Hjuud

Celou dobu jsem se v podstate propadal do zeme. Roman jsem precetl pred par tydny, tohle se s tim vubec nedalo rovnat, v podstate se jednalo o jiny pribeh. Ani trochu jsem se nebál. Kvalita scen a herecke vykony odpovidaly asi tak tomu, co jsme ocekavali ve 13 letech od naseho filmu s klukama :-) Davam jednu hvezdu za to, ze jsem se aspon nenudil. ()

Izi-Peťan

Po přečtení naprosto úžasné knihy jsem si prakticky okamžitě pustil film. Celkově to není tak hrozné. Tvůrci vzali nejhrubější hlavní děj knihy a ten odvyprávěli, ale bohužel i s nějakými změnami. Chvílemi mi to přišlo jako sestřih toho podstatného. Chápu, že není jednoduché převést 1000 stránkovou knihu na plátno, ale než tohle vidět znova, to si To radši přečtu. 50% ()

subic

Někdy kolem roku 2000 uvedla TV Nova a kvůli délce to rozsekli na 2 díly. První byl celkem lehce nadprůměrný horor, ze začátku jsem se i bál. Za to druhá polovina je spíš hodně zubožená a nudná a na tohle mě nikdo nedonutí se dívat znovu. ()

Nikca2112

Jelikož jsem četla knihu od Stephena Kinga, mohu říci, že byla lepší jak film (jak to většinou bývá). Ale ne obsahem, ten je stejný jako v knize, ale spíše jak je to natočeno. Ze začátku se na to dívat dá, ale postupem času jsem se začínala nudit. Bylo by asi lepší natočit spíše seriál, kde by byly zachyceny všechny detaily (například boj s obřím pavoukem na konci a následně jeho smrt), protože ve filmu ho prostě zapíchli a ''finíto'' :D ()

anyonecek

Myslím že parádní film s hodně mrazivou atmosférou, jelikož jsem To zatím nečetl (mám v plánu), tak jsem nebyl nijak moc obeznámen o tom co se bude dít. Film člověka naladí na klidnou vyprávěcí vlnu a najednou bum, zrovna když to člověk nečeká nějaká moc pěkná scéna. Efekty výborné to se musí uznat a opravdu málokdy se mi stalo, že by mě zamrazilo v zádech u filmu, ovšem zde to bylo docela pravidelně. Četl jsem si i komentáře některých uživatelů a myslím si že hodnocení je neférové, přijde mi že lidi co četli knihu nehodnotí samotný film, ale srovnání jejich představy s filmem. Hodně filmů je podle knižní předlohy, ale je to pořád jen film nikdy to nebude něco co si člověk utvoří ve vlastní mysli když čte knihu, na to by se měl brát zřetel u hodnocení podobných filmů. U filmu osvícení také chybělo hromada děje a atmosféry z knihy, tvůrci se nepouštěli do těch sci-fi scének a věděli proč, tady se o to pokusili a myslím že to dopadlo dobře. Jediné co bych vytknul je délka filmu i když jsem se nenudil celé 3 hodiny a bavilo mě to, málokdo si najde na 3. hodinový film čas. No a samozřejmě závěr mě zklamal, špatně vypadající potvora, mělo to zůstat u klauna a všichni by byli spokojeni. Celkově vzato se tento film nemá vůbec za co stydět a těším se až vyjde nový To. ()

george82

Je to sračka. Není to ani děsivý ani napínavý. Způsob natočení je na celém filmu asi to nejhrozivější. :-D Holt už je to film z kartotéky minulého století. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)