Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

jmek

Za mě moc fajn jednohubka do tohohle počasí, Jenna Ortega si to jako Wednesday ukradla dost pro sebe a válí. Pár lidi kritizovalo ten závěr, ale já si ho užil, konec naznačil druhou sérii, tak třeba se jí někdy dočkáme. ()

Leeslie

Wednesday to ma tezke - vyrovnat se puvodnim Addamsovym, originalnimu filmovemu obsazeni a zaujmout v dnesni dobe uz ne tolik napaditym reziserem. Je to jine, nez jsem cekal. Nema to takovou Burtonovskou hravou atmosferu, jako jeho puvodni tvorba, ani dej jsem necekal takovyhle. Je to spatne? Uplne ne, protoze to ma jedno velke zasadni plus - Ortegu. Ta slecna prekvapila, je to one-womam show a rozhodne bych po slecne Ricci necekal, ze Wednesday ztvarni nekdo s takovou eleganci. O te holcine rozhodne jeste uslysime. Dejove to neni nijak extra, ale herecky vykon hodnoceni posouva hodne vysoko. A tanecek z plesu je bez debat kultovni serialova scena, ktera se na obrazovkach jiz tak 10 let neobjevila... ()

Veskoslav

Skvělé. Ano, pokud nemáte rádi tvorbu Burtona, tak nejspíš se Vám nebude líbit ani toto. Ale za mě skvělé. Příjemné, pár hezkých zvratů, vizualizací a hlavně hlavní postava. Tu si prostě zamilujete. ()

ZHODNOTITEL

Bradavice jsou základ. Harry Potter je holka, Ron je holka, Hermiona je kluk, jsou tam i zmijozelští, také v opačném pohlaví, z Brumbála je také žena a nechybí tam ani ikonický profesor obrany proti černé magii, zde samozřejmě jako žena. Sirius Black, který párkrát už seděl. K tomu Prasinky coby odměna za vzorné studium, Chroptící chýše, jezero a Zapovězený les, ve kterém číhá kdejaká havěť. Místo Dobbyho chodící ruka a vrba mlátička ve stylu Tima Burtona. Voldemort, který padne na pozemku školy ... nebo jenom Čarodějky školou povinné? ... Bavilo. ()

Bobbyk69

O Wednesday mohu říct, že mě překvapila, čekala jsem něco více průměrného, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená. Addamsovu rodinu už jsem viděla a docela mě to bavilo, ale o tomto jsem měla mínění, že skončí v modrých číslech, to jsem se ale mýlila. Ne každému asi sedne černý humor, který je tu obsažen, ale to se rozhodně netýká mne. Oceňuji černý humor v hororu, pokud není podán příliš bizárně. Jenna Ortega ztvárnila představitelku hlavní role skvěle a podala úžasný herecký výkon, mému celkovému dojmu hodně pomohla. Jenom konec mě poněkud zklamal, protože byl takový slabší, zároveň byl otevřený, což naznačuje další sérii v budoucnu, na kterou se určitě podívám. 85% ()

AndrewNewman

Morbídna verzia Sheldona Coopera v sukni. Burton prekvapil, ale na druhej strane sa inšpiroval ako svojími projektmi, tak aj Harrym Potterom a všemožnými bájkami o mytologických postavách. V podstate je to taká Ospalá diera s Wednesday Adamsovou. Ale remeselne do detailu premyslená a zahraná s nesmiernou chuťou. Scenáristicky je to celkom sympatické, aj keď zápletku odhalíte tak pri štvrtej epizóde, možno aj skôr. Ale tvorcom to zjavne nevadilo, pretože ani mne, ako divákovi to zase až tak neprekážalo. Skvelá jednohubka na pobavenie, ktorá trochu osviežila pre mňa celkovo nevábivý fantasy žáner. ()

TR4XY_CZ

Překvapení roku. Addamsovu rodinu jsem ještě neviděl, takže jsem vlastně neměl vůbec v plánu se na Wednesday podívat. To se ovšem změnilo hned jak jsem viděl ten úspěch, co se týče popularity a hodnocení. No a když vidím něco, co se všem okolo líbí, tak se většinou přidám a dám tomu šanci. No a udělal jsem dobře, protože Wednesday je poutavý, zajímavý a po skončení prostě budete chtít víc. Je to takový temnější Harry Potter. Jenna to dala na jedničku a to samé se vlastně dá říct o celém castingu. Příběh je naplněn spoustou nečekaných zvratů, hlubokými záhadami a momenty, které vás přišpendlí k židli a vy budete jen bedlivě zírat a čekat, co se stane dál. Samozřejmě to není perfektní. Například finále až příliš tlačilo na pilu, nebo CGI někdy nevypadá úplně dobře. Ale krom toho jsem spokojený a myslím si, že Středu si užije většina lidí. 8/10 PS: Po shlédnutí Addamsovy rodiny musím říct, že je to opravdu úžasný reboot. ()

Skrivan

Na seriálovou Wednesday jsem se opravdu dlouho a opravdu hodně těšil. A musím říct, že výsledek vůbec není špatný. Ze začátku jsem měl sice pocit, že vzhledem k výše uvedenému se snažím sám sebe přimět, aby se mi to líbilo (přičemž mi to zejména kvůli přehrávání některých herců a přílišnému tlačení na pilu moc nešlo), ale nakonec se to pěkně rozjelo a od seriálu odcházím spokojen. Zápletka byla fajn, rozhodně to bylo napínavé, jedna teorie, jak to s tím monstrem je, nepravděpodobnější než druhá. A byť je tam pár slabších míst, tak osobitá vizuální stránka a přesvědčivé herecké výkony všech Addamsových (včetně mého miláčka Věci) to táhnou hodně nahoru. ()

Marcas

Já chci víc! Mnohem víc. Vůbec bych nečekal, že si to tak neuvěřitelně užiju. Pro mě rozhodně jeden z top seriálů a překvapení roku. Ano, příběh je trochu předvídatelný a spousta zvratů se dá bohužel odhadnout dopředu. Ale což o to, když je to tak výborně zahrané, krásně natočené a k tomu doplněné o fantastický soundtrack. Do toho úžasná a fenomenální Jenna Ortega. Tim Burton dokázal, že lze zkombinovat více druhů žánrů dohromady. Funguje tu komedie, drama, lidské vztahy. Občas i drobný náznak strachu. Pomyslný peak je za mě konec třetí epizody a její hudební složka... jako by na ničem jiném už nezáleželo. Pevně věřím, že i vzhledem k rekordní sledovanosti, bude co nejdřív potvrzená druhá řada. A že zároveň dokáže navázat, i když to bude mít fakt hodně těžký. ()

FemmeFragile

Tento seriál by se klidně mohl přejmenovat na "Příruční manuál, kterak punc temných devadesátkových komedií transformovat snadno a rychle na mix High School Musical, Harryho Pottera, Sexuální výchovySabrininých děsivých dobrodružství". Je vidět, že se Burton tu a tam snaží na odkaz Addams Family z roku 1991 navázat, ale daří se mu to spíš jen v detailech. Celkově je příběh posunutý spíš k současným seriálům ze středních škol, kde parta puberťáků řeší vztahy a tu a tam občas nějakou záhadu. O obsazení ani nemluvě - postavy jsou "jaksi povědomé" a zároveň dostatečně odlišné ve velmi nepříjemném poměru. Zvlášť otravné je obsazení Catherine a Luise. Oba jsou výborní herci, ale pro tyto role zcela nevhodní - naprosto jim chybí temná, nebezpečná jiskra, kterou Anjelica a Raúl vládli beze zbytku. Na zabití pár večerů to nebylo špatné, ale podruhé si to asi nepustím. ()

Mustaffa

Tak trochu Harry Potter, tak trochu Zaklínač, tak trochu Addams Family... Tak trochu lepší seriál z produkce Netflixu... Ale za zhlédnutí určitě stojí, povedlo se. ()

petrsponar

Když o tom tak každý mluvil tak jsem tomu dal šanci. Musím říct že mě to OPRAVDU mile překvapilo,jak jsem si ten seriál oblíbil. Má to skvělé postavy, děj, atmosféru a napětí,postavy mají svůj charakter a dost se vyvíjí a na postavách a zvratech to stalo. Jen Ortega vskutku válela,ten její sarkastický humor a ikdyž finále bylo dosti slabší,já se skvěle bavil a jsem zvědav co bude prostě.  8/10 ()

Drozdo57

Ako dieťa som mal veľmi rád pôvodný čiernobiely seriál. Postava Wednesday získala väčšiu pozornosť až vo filmovom spracovaní vďaka skvelej Christine Ricci. Moja hlavná výtka tomuto seriálu je, že to vlastne nie je seriál o Wednesday Addams. Ano, sú tam aspekty a podobnosti. Ale celý koncept Addamsovej rodiny je natoľko absurdný, že je ťažké ho zasadiť do väčšieho sveta. S tým mali problém už filmy. A samotná Wednesday nie je iba introvertná slečna so záľubou v okultizme. Wednesday Addams je skutočne hlboko nihilistická osoba, ktorá svojim chovaním nič nezakrýva. Proste taká je. Dať ju na strednú školu, urobiť kamarátov, prežívať romantiku je tak aspoň z polovice mimo charakter. Okrem toho, že Wednesday je vlastne úplný superman, lepší ninja ako Bruce Lee, supergénius, ovládajúci plynule niekoľko cudzích jazykova, šermuje, že si z toho Darth Vader kákne a kopu ďalších schopností a znalostí, ktoré do 15tich sa nemohla nijako stihnúť naučiť. A jej brat je šikanovaný slaboch, ktorého ona musí chrániť. Super. Chápeme. Silná ženská postava. Ale. Je to super natočené, Tim Burton ma presvedčil, že točiť ešte stále vie. Hudba od Dannyho Elfmana bola počuť. Scenár nie je úplne zlý, dobre sa na to pozerá, občas je tam nezmysel, ale v dnešnej dobe na úrovni. No a samozrejme Jenna je výborná so skvele sekundujúcou Emmou. Dokonca ani veľa dúhovej agitky nebolo, iba tak, aby sa nepovedalo. Vôbec v podstate celý herecký ansábel včítane Gwendoline a Christiny je veľmi solídny, ako aj absolútna väčšina postáv. Vačšina ľudí sa väčšinu času chovala prekvapivo rozumne. Paradoxne najhoršie hodnotím casting ostatných členov Addamsovej rodiny. Som veľmi rád za Catherine, ale akosi mi chýbala chémia medzi ňou a Luisom, tak ako by som od Mortitje a Gomesa očakával. Čím sa vlastne dostávam na začiatok, že nebyť toho priživenia na známej značke, keby si toto dielo snažilo vytvoriť vlastnú identitu, bola by to jedna z najlepší teenage sérií v modernej dobe. Ano, je to lepšie ako filmové Pottery, Twillighty, Gay Enoly a podobne. Je to vysoko nadpriemerné a dáva napríklad tohtoročnému Sandmanovi totálne cez hubu. ()

bigjames

Jenna Ortega = Wednesday Addams, Wednesday Addams = Jenna Ortega. Právě její dokonalé ztvárnění ústřední postavy seriálu ho posouvá na úplně jinou úroveň. ()

Vito_LePour

Obsahuje mírné spoilery! První díl byl takový dost na těsno, ale jsem velice rád, že jsem tomu dal šanci. Do temně sarkastické Wednesday není možné se nezamilovat, o to více pak kontrestují ty světlé momenty, kdy se chová více jako 'normální' člověk. Jediné co bych vytknul je možná příliš mnoho dějových zvratů na konci, jelikož původní Master dával perfektní smysl a měnit ho asi nebylo nutné. ()

Lukyys11

Opravdu povedený Netflixovský seriál. Určitě se musí pochválit perfektní herecký výkon hlavní představitelky Wednesday. Tato hlavní postava je velice zajímavá a už hned na začátku první epizody si ji oblíbíte. Dále se musí pochválit režisérské dovednosti Tima Burtona a můžeme vidět, že to má takové ty fantasy prvky jako mívají klasické Burtonovky. V podstatě je to detektivní komedie s velmi lehkými prvky hororu. Dobrá práce a doufám, že vznikne druhá série nebo nějaký spin-off. ()

a0001

Detinské.. Tínedžerské.. Málo cynické, málo morbídne, málo trhnuté a málo sarkastické. Mne osobne to pripomínalo tým detským "feelingom" Harryho Pottera. Špeciálne detičky v špeciálnej škole.. Subjektívny názor nakoľko nie som evidentne cielovka. ()

wallax

Burtonovské od špiku v kostiach až po jazvy na koži. Tim sa vrátil v plnej poľnej, lebkami ovešanej a morbídnym humorom opletenej. Wednesday (ktorá sa číta Wensdey a ja roky rokúce až do dnešných dní nechápem prečo???) je fantasticky namixovaná hororová čierna komédia s detektívnym nádychom (čo ma trošku prekvapilo a čakal som viac zloby zo strany hlavnej protagonistky), ktorá krásne odsýpa. Hlášky, hudba, prostredie, kostýmy, príbeh aj herci, všetko to krásne ladí, žije, funguje a tá bledá kamenná tvár Búrkového Mráčika (Jenna Ortega - Wednesday - je skutočne dokonale Addamsovsky temná a tajomná, perfektná "biela" ovca celej rodiny) je korunkou na hlave tejto skvelej podívanej. PS: Elfman spravil dobrý hudobný podmaz. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty