Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Kivis

Tahle prapodivná rodinka mě za víc než 35 let mého života nikdy nezaujala. Když mi tedy moje milá navrhla, že bychom mohli z celé té bohaté nabídky Netflixu mrknout zrovna na tohle, v duchu (nebo možná i v reálu) jsem výrazně pozdvihl obočí. Nic na tom nezměnilo ani jméno mého stále oblíbeného režiséra, protože jsem posledních pár let nabýval pocitu, že Burton má možná už to nejlepší za sebou. No jo, jenže pak se na scéně objevila ona. Jenna Ortega. Nebyla to úplně láska na první pohled, ale na ten druhý, maximálně třetí už ano. Tady nejde totiž o fyzickou krásu, ale nepopsatelné podivínské charisma. Hltal jsem díl za dílem a ohromně se bavil. Tohle téma a tento formát Burtonovi opět neskutečně sedlo a vyřádil se do sytova. O to víc pak bolí skutečnost, že rozuzlení je tak nehorázně průhledné. Já nejsem žádnej Sherlock ani Hercule a často se nechám utáhnout na vařený nudli, ale tady jsem správně tušil, kdo bude hlavním záporákem, už od třetí epizody. A u nějaké páté, šesté už to bylo prakticky na tuty. Pak už šlo jen o detaily toho jak a proč. To zážitek docela sráží, ale stejně se těším na další sérii. ()

HarryCameron

Pozor,recenzia obsahuje SPOILERY** "OMG, ďalší seriál o rodine Addamsovcov? Zase raz niekto ide variť 3x prevarenú vodu ?" -  tak presne to ma napadlo keď som sa o tomto dielku dopočul.  Dočkal som sa však moderného a sviežeho spracovania, kde hlavná - aj keď "večne nasratá"- postava hláškuje o stošesť, vlkodlaci a sirény používaju smartfóny a sociálne siete no a VEC ma bavila často krát viac ako niektoré "kompletné" postavy. Nechýba ani kriminálno - nadprirodzená zápletka s monštrom ( ktorého skutočná identita ma prekvapila - mal som iný tip :) Trochu mi však prekážalo zjavné cielenie na teenage kategoriu divákov a x klise použitých v seriáli, napríklad - SPOILER **hlavná postava takmer zomrie,ale zrazu je zázračne vyliečená a samozrejme vsetkych nakoniec zachrani** -KONIEC SPOILERU** kdeže som to už asi tak videl?   Každopádne celkovo ide o príjemnú, nadpriemernú zabavu, hviezdičku navyše dávam za : výbornú Jennu Ortega na ktorej stojí celý seriál a hlavne jej skvely tanec a lá Lady Gaga  :)  Najslabšia epizoda 5, najlepšie epizody 6 a 7. Top hláška seriálu  : "Is your spectral vision impaired ? Im dying !"  :) ()

ssarka

zápory - rozhodně Goméz, tak hnusného herce nevím proč vybrali..uplně chápu mladou,když jim v prvním díle v autě řekla, že se jí chce zvracet...já vidím toho chlapa, jak se snaží být sexy a chce se mi taky zvracet...proč ne Banderas, ten by byl jiná liga....a také velká trapárna když si Wednesday hrála na plese na Miu Valasovou...první a poslední díl luxus, zbytek mezi tím vata na peníze...kdyby to byl jeden celovečerní film, tak pět hvězd jako nic...klady - včelař Eugene :D ()

a-ja odpad!

Ne. Tohle není Wednesday, ta nádherná maniakální ´malá švábice´ (Christina Ricci), trousící jen tak mimochodem sarkasmy. Obludný Gomez. Kýč. ()

ronyyy

Moc nerozumím tomu hypu okolo, mě to vůbec nebavilo. Oproti Addamsovým z devadesátek je to takový strašně dětinský a úplně to postrádá tu typickou Burtonovskou atmosféru. ()

Tongo

Bohužel abych řekl pravdu , já jsem se tomuhle seriálu nevím proč strašně chtěl vyhýbat a vlastně ani nevím proč ale dnes jsem si řekl že ten seriál prostě zkouknu a tak jsem si udělal takový malý 8 hodinový maratón ( já vím jsem šílenec ale zvládl jsem to ) a musím prostě říct že to bylo PERFEKTNÍ jinak to říct neumím ! Příběh je super a pořád a neustále mě dokazoval překvapovat , postavy jsou také výborné a už vůbec nemluvím o HUMORU ! Který je také dokonalý !! Já prostě nemám doopravdy co vytknout ( maximálně malé chyby v animaci ). Wednesday mě prostě doopravdy a mile překvapila :) 5 hvězd 95% !!! ()

Yofilmrapeme

Mistrovsky obsazené, mistrovsky zahrané, zde není co vytknout. Naopak CGI je vyloženě rakovinotvorné pro oči. Celkově mi to připadalo trochu pubertální, ale to bude asi tím, že je to z prostředí střední školy. ''Nadpřirozeno'' mohlo být využito víc, trochu to vypadá, jako by se někde šetřit muselo. Celkově jsem si Wednesday užil. ()

ZuzuB9

Za tento počin dávam 3 hviezdičky. 2 hviezdy strhávam za to, že sa to malo a chcelo podobať rodine Addamsovcov, ale žiaľ tej správnej myšlienke, pointe, energii sa to veľmi nepriblížilo. jediná vec, ktorú by som priradila ku Wednesday boli pirane na začiatku, potom už to s wednesday, ktorú poznám,  nemalo nič spoločné. keďže som vedela, že sa jedná o Addamsovú, v hlave som mala iba malú Ricci, ktorú som porovnávala a teraz nevravím o vzhľade, ale o tom stvárnení tej Wednesday. Neviem si predstaviť, že by tamtá sedela u kamaráta v nemocnici pri lôžku, ak by bol v kóme, a rozprávala k nemu. a boli tam aj iné prkotiny, ktoré nie sú hodné rodiny Addamsovcov.  Preto som si nahovárala, že seriál je iba o vzdialenej príbuznej, môže to byť sesternica z druhého kolena prastarej mamy, takže pri tejto predstave "sesternica z druhého kolena" môžem dať tie tri hviezdičky, za príbeh a aj za hlavný herecký výkon, ktorý nebol zlý. Dopozerala som to za 2 večere, vtiahlo ma to do deja, bola to však detektívka, ktorá vôbec nemusela niesť názov Wednesday Addamsová, škoda, že to nebolo o inej Wednesday.. ()

Hugho

Nečakane príjemné prekvapenie, musel som sa silou vôle odtrhnúť po 6tom dieli, aby mi niečo ostalo aj na druhý deň. Skvelé obsadenie - teda až na Gomeza, ktorý mi nesedel. Posun do súčasnosti sa dal samozrejme očakávať tak ako aj  moderný posun k aktuálnemu politickému dianiu v USA. Hviezdu dolu za Burtonov  síce poetický, ale predsa posun od pôvodnej brutality k ideovému posolstvu. Idea tolerantnosti k inakosti (inak správna) mohla byť implementovaná trochu menej prvoplánovo a nenápadnejšie.   Každopádne však výborná vec, ktorú si idem pozrieť odznova.       Odporúčam pozerať v originálnom znení, dramaturgia dabingu nie je podľa mňa ideálna. ()

ArchAngel_

Úchvatný vizuál, skvělé herecké výkony, solidní příběh tak akorát dílů pro první sérii ... jsem zvědav, co vymyslí dál, protože laťku nastavili vysoko. Pravděpodobně nejlepší původní seriál roku 2022. Hodnocení 90% ()

Keni

Vzhledem k tomu, že mám docela rád takový suchý humor, tak jsem se často docela dobře bavil. Je to podle mě seriál, který tak nějak vybočuje z toho, na co člověk naráží dnes a denně. Je to prostě takový seriál vyvrhel. Nejvíc ze všeho bych tomu asi vytknul to, že měla první série (pevně věřím, že tímhle seriál neskončí) jenom 8 dílů. Klidně bych jich zvládl i víc. Ne že by se nutně musel tenhle příběh protahovat, ale mohl se děj přesunout k něčemu dalšímu. Každopádně mi v tom nechybělo asi nic. Humor, dobré herecké výkony včetně povedeného obsazení, trochu dedukce a-la Sherlock Holmes, sympatická hlavní postava (drsňačka, vesměs nad věcí, která necouvne před ničím), nějaký ten postupný vývoj hlavní hrdinky, ale i fajn celková zápletka a taky to, jak to celé bylo natočené. Člověk může každou chvíli tipovat, kdo že je vlastně ten padouch, řada postav tu je vykreslená, jako že mají nějaké tajemství, mají svoje motivy, atd... Zkrátka a dobře to výborně funguje jako celek, a já už se těším na další řadu. ()

AutiXrist

"They're creepy and they're kooky Mysterious and spooky They're all together ooky The Addams family" detstvo 🦇🕸🕷🖤🤚🏽 ()

Gamora

Nějaká očekávání jsem od seriálu měla, a ten je více než dobře naplnil. Pozorovat inteligentní, sarkastickou, toxickou Wednesday Addams, hranou Jennou Ortega která jakoby se pro roli Wednesday narodila, bylo neskutečně zajímavé a zábavné zároveň. Tim Burton mě tímto projektem velmi potěšil, a všem Burtonovým fandům vřele Wednesday doporučuji. ()

HeRoS.Au

Tak tohle se povedlo. Holka se s nicim moc nepare a jde vetsinou rovnou k veci, takze tu nejsou zadne prehnane dlouhe dialogy a okecavani. Drzi si to prijemne tempo a i to obcasne vyjadreni citu a emoci probiha v solidnich otackach. Trochu moc vrouci bylo to objeti s Enit v osme epizode. Zamrzela smrt reditelky, Gwendoline se mi v tom libila a v dalsi sezone mi bude chybet. Nicmene pokud to nejakej blbecek na Netflixu zase nepo*ere a dalsi sezona/y si udrzi uroven te prvni, mohl by tohle byt konecne dustojny nastupce Harryho Pottera, po ktere vsichni v zanru fantasy/mystery (nebo jak to chcete nazvat) uz leta marne touzi. ()

Pattrick

U Netflixu se vždy obávám co přijde, ale Wednesday je povedaná a Jenna naprostá třída, její taneční scéna je to nejlepší z celých 8 dílů, následující za jakoukoliv scénou, kde se objeví Věc. 8 dílů uteče velmi rychle, líbil se mi ten feeling teen Potterovské kriminálky pátrající po tom, kdo že je vlastně vrah, vše v super kulisách a příjemných záběrech, Burton z toho občas dýchne. ()

ticklepickle

Konečne po dlhej dobe seriál ktorý som bol schopný pozerať jeden diel za druhým. Skvelá Jenna Ortega, atmosféra a aj zápletka ušla. Už sa teším na dalšie série ktoré dúfam budú a to čo najskôr. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty