James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Fiftis

Kedysi na vrchole a zrazu odpísaný, prekliaty, bez peňazí, bez práce a jednu chvíľu aj bez manželky a detí. Pokorený a okolnosťami donútený žobrať dostane druhú šancu. A svoju šancu využije. Vracia sa do ringu vyboxovať si staré svoje postavenie, ale aj len tú obyčajnú samozrejmosť, ako je dať svojim deťom najesť. Úžasný film. Úžasná Zellweger. ()

Shakers

Ron Howard životopisné filmy vie (Rivali) a točiť s filmy s Russellom Croweom tiež (Čistá duša). No a Ťažká váha je kombinácia oboch. Ron Howard ma po ruke super scenár, výborný príbeh zo života, skvelých hercov a Thomasa Newmana, ktorý celý film zo svojím pianom nádherne dopĺňa. Obľúbený soundtrack: Cinderella Man. 85% - 4* ()

ajuska

Solidní akademická podívaná, filmařsky bezchybné, příběh celkem dobrý, jen mi tam trochu vadí ta schématičnost, kdy se dá téměř vše dopředu předvídat a pracuje se se zažitými typickými stereotypy- strmý pád a cesta vzhůru, hlavní protivník je tupá mlátící gorila, boxerovi dodá v poslední chvíli sílu vzpomínka na hladovějící děti apod. ()

lamps

Tak tu máme další silný příběh o jedné nezlomné boxerské duši, a současně další významný zářez do filmové oblasti s podtitulem sportovní drama. Howard je více než zručný a zajímavý režisér, který nikdy vyloženě nezklame, a Crowe je momentálně jedním z nejlepších hollywoodských herců, kterému divák za každých okolností ochotně drží všechny palce. No a jejich spolupráce dopadla stejně jako v Čisté duši více než uspokojivě - příběh plný osvědčených, avšak povinných klišé (hádejte, jakpak to asi skončí), nesmírně sympatický hrdina, výborně natočené scény z ringu a pravé boxerské srdce, které diváka téměř donutí koupit si rukavice a zasvětit se do tajů právě tohoto ryze amerického sportu. Ano, vše je na svém místě možná až příliš a tvůrci, jakkoli precizně a obratně, předkládají divákovi jen a pouze to, co předem vidět chce. Neříkám, že je to špatně, to slovo je samo o ssobě vzhledem k předchozím superlativům neadekvátní, ale pionýrem boxerských dramat se Těžká váha zkrátka nikdy nestane, snaží se o to až moc.... ()

Pepinec

Rozložení tíhy osudu mezi box, práci a rodinu udělal Hauvrd tak mistrně, že ve výsledný váze mě to odrovnalo daleko víc než spousta filmů okolo, který se považujou za drsný jen proto, že si v nich dva lidi dávaj do držky. Herecký trio Crowe - Zellweger - Giamatti považuju za ještě bizarnější než letošní sestavu fotbalový Sparty, na rozdíl od kopyt z Letný ale hráli tak, že bych si v jejich fanshopu klidně koupil šálu. Jenom nechápu, proč se už i na Dvojce musej filmy pouštět dabovaný a proč už i na Dvojce musím číst, co následuje? Pane Dvořáku, vy snad koukáte na telku kvůli tomu, co v ní následuje? ()

Boogeyman

Film citově vydírá, což já mám sice docela rád, ale zde to občas působí naivně až blbě! Nicméně první a poslední zápas Braddockova comebacku mě chytly za srdce maximálně. Výborný Crowe, úžasný Giamatti a na nervy lezoucí Zellweger! ()

hippyman

ou, tak tohle byla trefa do černého! doslova úžasný snímek, který mě naprosto pohltil, přitáhl jen na pár cm od obrazovky a téměř vtáhl za fenomenálním Russellem přímo do ringu. vcítil jsem se snad do každé minuty, v duchu bojoval spolu s hlavním hrdinou proti soupeřům, soucítil v bídě, prostě to bylo vše TAK opravdové, že před Panem Režisérem smekám ručník z krku a na body u mě jednoznačně vítězí nad Scorcesesovým Býkem. 100% ()

salahadin

Ano, zhruba takhle natočený snímek jsem čekal - zcela bezúhonný hero a jemu zcela oddaná manželka, výsluní - pád - comeback ve velkém stylu až do grandiozního finále, ano...takto se podobné filmy točí. Bohužel toje právě to, co mi vadí. Nevěřím, že byl Braddock tak "dokonalej", stačilo by z něj udělat životnou postavu a moje hodnocení by šlo nahoru. Film podkresluje slušná hudba T. Newmana. ()

Pilda17

Další životní role Russella Crowe? Přesně tak! Cinderella Man mu sedl od samého začátku, svou roli zahrál bravurně. Příběh je naprosto fantastický a dokáže diváka zaujmout. Do toho pár zápasů a druhá šance hlavního hrdiny. Závěr je lahůdka pro oko diváka a napětím je bez sebe. Já jsem byl v napětí více než u kdejakého hororu. Díky skvělému ději a záživnému příběhu je sám od sebe kvalitní, herecké výkony tomu jen dodají další lesk.. 10/10 = 100% ()

Aky

Tak tohle je opravdu těžká váha. Film nekopíruje obvyklé schéma sportovních dramat: měl talent, napřed mu to nešlo, ale pak pracoval, až mu to šlo, vyhrál a všichni byli rádi. Samozřejmě jde v rpvním plánu o box a jeho zákulisí, ale možná ještě zajímavější je podklad, na kterém se to celé odehrává - Amerika v době velké hospodářské krize. Russel Crowe k mým 100% také vydatně napomohl. ()

Cappuccino

Výborná boxerská dráma so skvelou hereckou dvojkou, ktorá má asi len jednu chybu – je veľmi predvídateľná. Od začiatku po koniec som si ju síce užíval, ale klišé príbeh na štýl from zero to hero mi prišiel veľmi nezáživný. Od Howarda s Crowom ma určite viac odpálila Čistá duša (2001). ()

misterz

Ťažko sa mi komentuje tento skvelý film. Naozaj bravúrna športová dráma, jednoznačne môj najlepší "boxerský" film. Keď pozerám drámu, obyčajne na konci filmu očakávam, že sa dostaví nejaký pocit, emócia. Je jedno, či pozitívna alebo negatívna. Tak poznám dobrú drámu. Ak sa nič nedostaví, film u mňa spadá do priemeru alebo horšie. Lenže tu ma sprevádzali emócie už od začiatku filmu. Ani ich neviem presne definovať, pretože jednotlivé sekvencie sú tak neskutočne dramaticky dobre spracované, že vždy záleží od nich, aký celkový dojem zanechajú. Tak sa to vo filme pekne strieda. Raz človek súcití, potom je nahnevaný, potom je napätý.....Každý kúsok filmu dokázal poriadne zatriasť mojim vnútrom, v tomto je tento film unikát. Preto si myslím, že dokáže osloviť rôznorodého diváka a každý si tu má možnosť nájsť pre seba ten svoj kúsok toho "pravého orechového". Človek často ani nevie, čoho je schopný, hlavne ak je to pre dobro tých najbližších, svoje deti, rodinu. Tu vnútorná sila naozaj nemá hranice. Určite by som dal aj viac hviezd ako len 5. To je vážne smiešne málo. ()

Satan

Výborní herci v hlavních rolích (Crowe, Zellwegerová). Skvělý děj, který se ani na chvilku nad ničím nezastavuje a postupuje pořád dál. Ale co tomu chybí? Já vlastně ani nevím, možná je to trošku rozvleklejší, než bych si přál. ()

Peytl

Tak tenhle kousek mě minimálně nakopl ke konstatování, že si Russell společně s Howardem vytřeli s celým Warriorem prdel a ne jen oni. Crowe je jako J.J.Braddock naprosto neskutečnej a nepřekonatelnej, při vší úctě k Hardymu. Ale dost srovnávání nesrovnatelného, protože Wrestler, Fighter i Million Dollar Baby jsou taky někde jinde než Bojovník. Zde mám chuť hlavnímu hrdinovi fandit jak v ringu, tak v posraným životě v ještě posranější době, která se podepsala na většině populace a on byl ten, který se z těch exkrementů vyhrabal sám. Konec zmínek o defekaci, nejsem přece koprofil. A stal se tak pro téměř celou společnost vzorem, se kterým se zosobňovali jako s autoritou sportovní tak morální. Film, na který se rád podívám několikrát, na rozdíl od jiných rádoby drsňáren pro adolescenty. ()

Snorlax

Zcela tradiční princip všech amerických sportovních filmů zůstává beze zbytku zachován, sportovec na dně a zneuznaný, se rozhodne a silou vůle porazí především sám sebe. Ano, zcela primitivní, stokrát omílané klišé. Film o americkém snu, kterak nuzák svou pílí k milionům přišel. Opět zcela primitivní dějová linka, tisíckrát zopakovaná v mnoha amerických filmech. Jenže tenhle film působí, alespoň na mě, silným dojmem. Tak čím by to sakra mohlo být? Scénář není primitivní, dialogy nepřipomínají vyjadřovací schopnosti nejnadanějších žáků pomocné školy a především herci umí své řemeslo. Ano, když hlavní hrdina sportovní filmu nevyniká pouze ve schopnosti ládovat se anabolickými steroidy, ale umí hrát, může vzniknout výborný film o kariéře boxera. Nedovoluji si Russella Crowea srovnávat s tím anaboliky narvaným tajtrdlíkem, který své herecké prostředky omezil na křeč sanic a ještě větší křeč sanic, až do úrovně erekce sanic, který "hraje" Rockyho. Kdyby se to Russell dozvěděl, určitě by mi rozbil hubu. A to bych vážně nechtěla. ()

Legas

Dostali mě - zase! Nějakej Ron Howard natočil citově vyděračský film, jenž v nejnebezpečnějších momentech, které mohly snadno sklouznout do klasické americké kýčovitosti, zachraňuje charizmatický chlapák Russell Crowe. Trošku mu to kazí Renée Zellweger (ta ženská prostě neumí uvěřitelně zahrát vážnou tvář), ale to je jen nepatrný škrábanec, který hravě přebijejí působivě natočené (a nastříhané) sekvence z boxerského ringu. ()

Šakal

Jak ukazuje samotný plakát k filmu, tento snímek je o boxerovi těžké váhy Jamesi J. Braddockovi a přeci hlavním tématem není pouze BOX samotný. Amerika 30. léta, hospodářská krize " v plném rozkvětu " , miliony američanů bez práce a vydělat si na jídlo a bydlení je těžký oříšek. Co může být větší potupa pro chlapa ( otce od rodiny ) než " neschopnost " najít si práci a uživit rodinu. Jak říká manželka Braddockova manažera: oni mají pocit, že selhali, ale selhal systém, selhal STÁT. Kdyby člověk předem nevěděl, že příběh samotný je podle SKUTEČNÉ události, myslel by, že američani opět natočili efektní pohádku se šťastným koncem. Fakt, že se tento příběh však skutečně udál, dodává snímku ještě více na autentičnosti a výjmečnosti a posouvá ho v mých očích ještě o stupínek výše. Pokud bych měl něco vyzvednout, tak začnu vynikajícím způsobem zachycenou atmosférou 30. let a samotné hospodářské krize. Pokračoval bych VYNIKAJÍCÍMI hereckými výkony hlavních představitelů. Russell Crowe jako James J. Braddock podává naprosto strhující ( uvěřitelný ) výkon a kdo mě nesmírně mile překvapil byla Renée Zellweger, jako Braddockova manželka stojící v dobrém i ve zlém po jeho boku a trpící při každém jeho zápase snad ještě víc než samotný James. Třetí do party je vynikající Paul Giamatti jako Braddockův manažer a přítel. Co určitě dále stojí za zmínku jsou EFEKTIVNĚ nastříhané samotné boxerské záběry, zvlášť závěrečný souboj o titul mistra světa v těžké váze mezi Braddockem a Maxem Baerem v Madison Square Garden Bowl je strhující podívanou. Už tak silný zážitek dotváří citlivý Newmanův hudební doprovod, to vše pevně třímající v režijních rukou můj oblíbenec Ron Howard. Co říci závěrem... Cinderella man není snímek " pouze " o boxu, je to především ŽIVOT sám. Neboť slovy hlavního hrdiny, jeho motivace vyhrát je ohromná.... MLÉKO ( kdo viděl, ví o čem mluvím ). ()

Tsuki

Je mi sympatické, že se rozhodně nejedná jen o film o boxu. Jde spíše o takovou menší historickou sondu, v jejímž centru sledujeme jednoho výjimečného člověka, který se nenechal zlomit hospodářskou krizí a naopak se stal vzorem a nadějí velkého množství lidí. Russell Crowe i Renée Zellweger jsou oba báječní. Moc ráda jsem se v jejich doprovodu seznámila s tímto příběhem a i když box mi osobně nic neříká, i tak jsem v napětí na konci J. J. Braddockovi fandila. ~(4,1)~ ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení