James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Thehellion

Vyníkající film, ale nerozumím moc srovnávání s Rockym..Proč? Každej film je v podstatě o něčem jinym a odehrává se v jiné době. Navíc tento film je podle skutečné události. Nevím proč do toho vůbec tahat Rockyho a psát, co je v čem lepší. Jen kvůli tomu, že jde o box? To je myslím zbytečné..vyníkající film....... ()

WinstonS

Russell Crowe je herec, kterému v některých rolích sežeru snad cokoliv. Tohle navíc není příběh o boxu, ale o touze a síle lidského ducha - a právě v podobných rolích je síla R.C. A ještě jedna věc: nikde jsem neviděl lepší vylíčení bídy v USA na začátku 30. let za časů ekonomické krize. Ta beznaděj z filmu doslova úporně sálá. ()

Gulde

Fascinující životní příběh jednoho boxera odehrávající se v těžkém období hospodářské krize. Strhující výkony herců i příběh samotný, navíc natočený podle skutečné události, mne nutí dát fullhouse. ()

Ole92

Můj nejoblíbenější sportovní film který už jsem viděl nesčetněkrát. Skutečný příběh J.J. Braddocka amerického boxera který se v jednu chvíli má velice dobře a za chvíli bydlí v nějakém prohnilém suterénu pochybného domu v jedné místnosti s celou rodinou a snaží se hledat práci a nebo se opět vrátit k tomu co mu jde nejlépe a to je box. Opravdu silný příběh který mě dostal a moc se mi líbí. ()

FanO_o

Je to príjemný ľudský film o boxerovi, ktorý dostal druhú šancu. Príbeh je výborne vystavaný z množstva životných situácií z obdobia hospodárskej krízy v USA a pestrých boxerských scén. Veľkolepý príbeh - veľkolepo natočený! ()

Hepy13

Moc pěkný filmeček z doby, kdy ameriku postihla velká ekonomická krize. A v hlavní roli opět výtečný Russell Crowe. Který i kdyby hrál v nějakém filmu toho největšího grázla, tak bych mu musel prostě fandit :) Mínusy jsou pro mě - Velká stopáž, a hlavně to, jak šel James Braddock hladce na vrchol se mi zdálo až nereálné. Do té doby to bylo jednoznačně na plné hodnocení. Ale pak paradoxně když James šel nahorů já šel naopak s hodnocením dolů. ()

Erik7595

Vynikajúco natočený športový životopisný snímok a kvalitná dráma pod taktovkou precíznej réžie Rona Howarda. Navyše s opäť výborným Russellom Crowom, ktorý mi týmto filmom potvrdil status jedného z najlepších hercov súčasnosti. Práve vďaka nemu som sa do charakteru Jamesa J. Bradocka vcítil, súcitil a trpel som s ním, keď bol na úplnom dne, so žiadnymi peniazmi sa vracal k svojej zúfalej manželke a hladným deťom,snažiac sa postarať o svoju rodinu. Tiež v scénach, keď dostával od svojích súperov jednu ranu za druhov, bol som vo velkom napätí, aj keď človek vie, ako to na konci dopadne. Filmy o boxe nejako nevyhladávam a väčšinou ma vyslovene neočarili, to platí aj pre Rockyho. Športové filmy celkovo nemám potrebu vyhladávať, avšak tento film ma zaujal predovšetkým príbehom a hl. postavou, čo je pre mňa dôležité. Pretože ak si s postavou v tomto žánri nevybudujem podstatné sympatie, nevcítim sa do jeho charakteru, ťažko postave potom fandiť. U tohoto filmu sa to fakt podarilo a skutočne som ťažkú a drsnú cestu z dna na výslnie s Bradockom a jeho manželkou prežíval. A nevadí v podstate ani to, že človek vie, ako to na konci skončí. Plus k tomu slušná Renée Zelweger a excelujúci Giamatti. Takže nakoniec dávam plný počet, pretože ma to fakt dostalo. 90% ()

Klajnik

Prostě film o boxerovi se srdcem na správnym místě. Žádnej zázrak, ale jako další film o velkym lidskym příběhu to většině průměrných diváků zahraje na city a posbírá vysoká hodnocení. Tak už to u filmů tohoto druhu bývá. ()

Berry

Po Million Dollar Baby mám pro boxerské filmy tak trochu slabost. A tento film je mi o to milejší, že se sešli Ron Howard a Russell Crowe. Už v Čisté duši ukázali, že umí vzít za správný konec a když film skončí dobře, tak to není klasický doják plný trapáren, ale je to klasický doják bez trapáren. Navíc, i když Renée Zellweger pořád připomíná trhlou Bridget (hlavně podle hlasového projevu), tak scény, kdy stojí u rádia a poslouchá zápas nebo scéna, v níž vyběhne z domu, aby děti neviděly, že je na dně, jsou vynikající. A každý Jamesův zápas má něco do sebe, třeba už jenom ten zvuk ran... Máte prostě pocit, že stojíte těsně u ringu a všechno sledujete "naživo". Těžká váha (mimochodem zase jeden z těch filmů, u kterých se trochu upřekládali - už jenom proto, že James zápasil v polotěžké váze...) bude určitě jedním z kandidátů na sošky. A právem! ()

MAJkLSON

Skvěle natočené, báječně hrající Russell Crowe a celé to působí opravdu realisticky a má to vynikající atmosféru. Určitě kandidát minimálně na několik oscarových nominací. Opravdu ty rány, co si boxeři dávají v ringu bolí i vás=) ()

kaze

Myslím, že Russell Crowe vie, aký fillm si vybrať aby mal úspech. A zahrá to tak, ako keby tou postavou žil celý život-Ten film má všetko, čo má dobrý film mať. ()

Camac

Dobrá řemeslná filmová práce, silný příběh, ale přišlo mi to poněkud vykalkulované. Rocky, ač není podle skutečnosti, je opravdovější. ()

ViktorEl

Pomerne starší film, ktorý som mal možnosť pozrieť si ho až dnes. A vyplatilo sa!!! Vynikajúci filmový zážitok, teda aspoň pre mňa. Ešte teraz sa z toho spamätávam. Nejdem chváliť a písať o všetkom čo sa mi páčilo, napíšem len pár viet Renée Zellweger, Paul Giamatti hrajú výborne. A Russell Crowe pred ním sa klaniam je to PÁN HEREC!! Tento film mi utkvie v pamäti na veľmi veľmi dlho. Je to proste jeden krásny príbeh boxeristu, ktorý dostal druhú šancu, ktorý na svoj vek vedel parádne boxovať, ktorý bol vzorný otec a manžel. Práve teraz by som o tomto filme vedel napísať veľmi veľa, ale nemôžem, to si človek musí pozrieť. A aj keď Rocky a Ťažká váha, sú dejovo odlišné a odohrávajú sa obidve v inej dobe jedno ich však spojuje: ako Rocky v prvej časti a James J Braddock boxujú srdcom. Ďakujem Ronu Howardovi za tento film. ()

Saur.us

I přes to, že se celý film dosti táhne a vlastně se v jeho průběhu skoro nic neděje, je Těžká váha opravdová lahůdka pro milovníky boxerských filmů. Hlavně poslední zápas Jim Braddock vs. Max Baer byl díky tomu, že jsem o Braddockovi nepřečetl nikde ani řídku to nejstrhujejší, co jsem za poslední dobu ve sporttovním dramatu viděl. Takhle přikovaný k židli už jsem dlouho nebyl. Nádhera! Lepší 4 ()

Mallyyy

Jeden z nejlepších filmů v žánru boxu, který samozřejmě není jen o boxu, ale o životě. Skvělé fighty v ringu, herci (dalo by se říct že všichni, ale hlavně dvojka Russel a paul :), nádherná hudba od Thomase Newmana, která donutí i k té slze. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení