James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

shyster

Příběh boxera (Russell Crowe), který kvůli hospodářské krizi ztrácí téměř vše až na svou milující ženu (Renée Zellweger) a děti. Příběh novodobého "Robina Hooda, Willema Tella, Williama Wallace, Jánošíka", který se zdvihl z nejnuznějších podmínek, aby dal příklad dalším tísícům, že v krizi je potřeba bojovat. Po spolupráci Rona Howarda a Russella Crowea na Čistá duši, který je i vrcholem jeho hereckých schopností, příchází pád do průměrnosti. Příčinou toho je předvídatelný scénář, kdy víte co následuje v další scéně, kdy jakákoliv překážka je překonána vzpomínkou na hladovějící děti, zástup chudých, kteří vydali poslední peníze, aby viděli svého hrdinu jak se bije i za ně. Patosu je v tomto boxerském snímku stejné množství jako v Rockym (v jednu chvíli jsem si myslel, že jde o remake Rocky I a II - porovnejte si děje), ale u Rockyho vás dostane, tady spíš rozesměje. Jediným kladem jsou boxerské scény, které jsou opravdu dobře natočeny (i když vývoj posledního zápasu vám nedá šanci se aspoň trochu bát, že by hl.hrdina prohrál). I když film jsem označil za průměrný, je to hlavní aspirant na Oscara - vše co američani milují je v něm - americký sen, hrdina, který se pere nejen za svou rodinu, ale i za osud jiných tvrdě pracujícíh američanů. ()

marcek

Abych priznal barvu, tak jsem byl v poslednim zapase opravdu jako v Madison Square Garden. Fandil jsem Braddockovi z celeho srdce a vitezne jsem vyskocil kdyz oznamili viteze. Timto snimkem ponekolikate zasebou ukazal Ron Howard ze patri mezi reziserskou spicku. ()

Jino

Bravo. Russell Crowe je výtečný ve své roli a Renée Zellweger ho skvěle doplňuje. Mě jako fanouškovi Rockyho se dostalo výborné podívané. Skvělé herecké složení, námět podle skutečných událostí, scénář a režie udělali z tohoto filmu neskutečný snímek, který je hodný pozlacené sošce jménem Oscar, jen je mi záhadou kde že se vlastně stala chyba???? Tento film si ho určitě zasloužil, a když ne jako nejlepší film roku, což se podle akademiků stal Crash, který na mě udělal rozhodně menší dojem než Těžká váha, tak ho měl dostat alespoň Russell Crowe za skvěle ztvárněného boxera, člověka z lidu Jamese J. Braddocka. ()

Petoss1

Skutočné príbehy ma bavia a navyše keď tam hraje skvely herec tak prečo nie. Film zo zaujímavého prostredia boxu a atmosférov tých zlých rokov pre USA. Pri scéne keď išiel James žobrať mi ho bolo fakt ľúto a bolo to dojímavé ale scéna keď mu oznámili že ide zápasiť na ďalší deň a bez prípravy no klobúk dole. 90% ()

MrPierc

Boxer z prostého lidu, který si se svou rodinou šáhne až na dno. Nebojuje za slávu, obdiv nebo titul - bojuje pro lepší podmínky své rodiny. Když vyhraje, zajistí rodinu, proto přechází zranění a bolest. Protože lidé v době velké krize již ničemu nevěří, upnou se na výhru Jamese Braddocka. Skromný boxer je vzorem i nadějí celé chudiny. Skromný a vždy s úsměvem se Braddock probojuje až do finále. Pěkný příklad osobní odvahy a odhodlání. ()

Sandstorm

5 hvězdiček dávám jen výjimečně a tohle je přesně ten případ, protože se jedná o výjimečný film. Závěrečnej fight snad ani nejde popsat slovy, to se musí vidět. Tolik emocí zažívat najednou je prostě krása. Crowe a především Giamatti jsou excelentní a Zellweger se také nemá za co stydět, ale je v jejich stínu. Celá slavná Rocky sága je podle tohoto počinu hmn jak to říct slušně? ()

Streeper

Já prostě miluju boxerské filmy. Nevím proč, tenhle sport mi nikdy nepřišel nijak zajímavý ani sympatický, ale možná se mi na tom líbí to vzrušení a napětí jak ten zápas skončí a tady je toho plno. Ze začátku se postupně seznamujeme s hlavní postavou, kterou dokonale ztvárnil Russel Crowe (jak já toho chlapa miluju!). Hezky mu sekundovala i Renée, která ve filmu nedostala tolik prostoru, ale pro ní to bylo akorát. Druhá polovina filmu je plná zápasů, napětí, rvaček a to se mi opravdu moc líbilo. Na konci jsem se neubránila slzám, díky dojetí a utvrdila jsem se v tom, že James J. Braddock byl opravdu hrdinou z lidu. ()

Silverluv

Výborně natočené "boxerské" drama se vším všudy. Ron Howard je opravdu ve skvělé formě a tímto filmem mě naprosto dostal. Ke konci už jsem sakra zapomínal dýchat a prožíval jsem to jako hokejové finále v Naganu. Prostě paráda. Russel Crowe v hlavní roli Jima Braddocka podává velmi civilní a přirozený výkon a s výbornou Renee Zellweger coby jeho filmovou manželkou jim to prostě sedne. Vynikající je i Paul Giamatti jako Braddockův manažer a jeho živelné prožívání každého Braddockova boxerského zápasu je nezapomenutelné. Výborně sestříhané scény v ringu, výborná kamera. Skvělá hudba Thomase Newmana. Už sháním soundtrack. Kdybych měl tedy srovnat s Eastwoodovou Million Dollar Baby, i když to dělám nerad, musím říct, že tady Howard uštědřil Eastwoodovi pořádné k.o. ()

starbrejkr

Co naplat, tohle je Rocky 21. století. Boxerské (nebo zápasnické) filmy se s Million Dollar Baby nejspíš zase staly populárními a minimálně v tomto případě se potvrzuje, že minimálně pro diváky je to dobře. Těžká váhá se v mnohem opravdu podobá prvnímu Rockymu, ale musím přiznat, že takové emoce a napětí, jaké jsem přožíval tady, jsem u žádného Rockyho nikdy nezažil. Možná je to i proto, že tenhle příběh je vlastně skutečný a cítím z něho takovou opravdovost. Už jenom díky tomu, že většina se odehrává za tuhé hospodářské krize (trošku hříčka osudu, že jsem to viděl zrovna nyní, kdy nevíme, jestli s náma současná krize nezamává podobně), kdy jsou některé scény už na hraně přílišného tlačení na divákovy city, ale naštěstí ten tlak vždycky včas zastaví. Obrovské plus pak patří filmu za jeho konec, u kterého už jsem byl připraven, jak si naštvaně odfrknu, že to bylo strašně čekatelné.....ale stejně jako sudička reálného Jima Braddocka, tak Ron Howard správně poznali, na které strašně hřiště mezi sad endem a happy endem se mají udržet:-) Ode mě obrovská spokojenost s filmem a smeknutí před výkonem Russela Crowea, jak v bozerských, tak hlavně v neboxerských scénách - on byl právě tím, kdo držel v první polovině film od patosu. ()

zuzinka2

Druhá úspěšná spolupráce Howard + Crowe, která se mě však nedotkla tolik jako ta první (Čistá duše). Ale celkově se mi to, i přestože nemám ráda filmy o boxu ani box jako sport (a jiné sporty mu podobné), líbilo a někdy se na to kouknu znovu. Jako většina lidí tady, musím vyzdvyhnout výkon Paula Giamattiho, který skvěle doplňuju jako obvykle výborného Crowa. ()

DruidKarel

804. hodnocený film: Jak ohodnotit tenhle snímek a zároveň vystihnout to nepodstatnější? Zkusil bych to následnovně... Nejedná se ani tak o snahu udělat nejlepší boxerský film všech dob, ale spíš o velký příběh jednoho obyčejného člověka, který to zkrátka uměl... Film je skvěle herecky obsazen a Russell Crowe je vážně výbornej herec, kterej si poradí se spoustou rolí. Nádhernej a citovej příběh o chudobě, obyčejství a snaze uživit rodinu. 5* a ani slovo navíc. 5* ()

Kwaichi

Neuveriteľný zážitok s boxerského ringu. Nešlo tu len o súboj pästí, ale najmä o boj s vtedajším systémom, navrátenie nádeje ľudom v silu bojovať a na víťazstvo, v neposlednom rade aj o nekonečnú silu lásky. Russel Crowe prebudil v sebe skrytého bojovníka, podobne ako v Gladiátorovi, s Paulom Giamattym tvorili zohranú dvojicu, skutočne ako keby sa poznali už celú večnosť. ()

Amroth666

Tak zase na pár dní mám co vychvalovat. Opravdu špičková bomba! Neuvěřitelně zachycená doba, neskutečné dechberoucí momenty! ____OST 5/5 ____ ()

TommyLeeJape

Historie boxu je plná zajímavých a velkých lidí, kteří bojovali a vyhrávali všelijak a za různých zajímavých okolností. Pokud narazíte na příběh muže, který boxuje doslova "o život" tak to prostě musíte zfilmovat, nemám pravdu? Scénář i samotná režie jednoznačně hrají na city, ale když nás Russell Crowe svým vynikajícím výkonem doslova donutí si postavu Jamese Braddcoka zamilovat, je velice těžké emocionální přestřelku s režisérem vyhrát, zůstat objektivní a připustit si fakt, že tento film je prakticky jen jedno velké citové vydírání. Ať je to jak chce, mě to zaujalo. Spojení boxu s obdobím hospodářské krize, navíc podle skutečných událostí (víceméně), proč ne. ()

Flynn

Jeden z nejlepších filmů z boxerského prostředí a to už jsem jich viděl ( Hurikán V Ringu, ALi, a Rocky :) ) ale tady to není až tak úplně o boxu. Krásný příběh muže jenž bojuje v ringu pro peníze na živobytí své rodiny aneb z vrcholu na dno a zase zpět. Neskutečné vcítění do postavy, krásný film. Doporučuju všem, asi nejlepší film Russella Crowa. ()

danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Russell Crowe, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Paul Giamatti ()

zette

Jiste se nejedna o spatny film. Zcela urcite me nejvice zaujala atmosfera kolem hospodarske krize v USA a pak styl, jakym byly toceny boxerske zapasy ( spoustu dobrych zaberu: pohled ocima boxera, toceni hlavy, rentgen zeber, chranic na zuby... ). Nevim, jestli by ve skutecnosti opravdu vyhral ten uvodni zapas, kdy bez treningu, vydatne stravy porazil toho boxera, ale budiz je to jen film. Crowe me jeste nikdy nepresvedcil, ze se jedna o hereckou extratridu. U me stale je na prvnim miste Rocky I. ()

Pajky3

Takhle jsem ten konec prožíval naposledy u Maurice Richarda. Parádní půlhodinovej závěrečnej souboj. Emoce to rozhodně nenechává v klidu. Russel Crowe je pro mě takovej paradox, ač je mi nesympatickej a nevyhledávám ho, tak většina jeho filmů u mě končí s vysokým hodnocením. Tohle stojí za to, sportovní to já můžu ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení