James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

PogoJoe

70%. Další pohádka o tom, jak chudý ke štěstí a úspěchu přišel. Další cesta boxera vzhůru. Výborně natočeno, Russell Crowe opět skvělý, ostatní herci taky, fajn film, nikoliv výjimečný. ()

Bones!

Filmů, kde je jedním z hlavních motivů box jsem měl možnost vidět poměrně dost. Třebaže většinou hlavní postava prochází doslova očistcem, aby mohla na závěr svého soupeře v ringu zničit, "těším"se na to! Je to sice očekávatelné, pravda každý režisér si ten konec přizpůsobí podle sebe, ale ten hlavní souboj hrdina vyhraje, přesto se mi to líbí a ve skrytu duše mu fandím! Zde Braddock prožil hospodářskou krizi, což mé"fandění"ještě zesílilo! Pokud jde o obsazení, tak myslím, že s Russelem, Howard nemohl šlápnout vedle a René Zellweger taky určitě není"jen do počtu"...:-)144 minut mi uteklo rychleji, než leckteré"devadesátky" a už jen za ten poslední souboj přivřu při hodnocení trochu oči(90%)!!! ()

Aiax

Je to hollywoodská áčková produkce, takže nemá smysl říkat, že Cinderella Man je formálně dokonalý a herecké výkony konfekčně výborné. Pozoruhodný je spíš fakt, že tenhle film vykazuje téměř nulovou odchylku od typické americké šablony, která by se dala shrnout do věty "nejdřív byl dole, ale pak všechny zmlátil/předstihl/přechytračil a byl zas nahoře". Je vskutku neuvěřitelné, jak málo se autoři odhodlali na tomto tisíckrát viděném, tisíckrát obehraném kllišé změnit. Celý film je tak neskutečně předvídatelný, že kdyby v něm nehrál charismatický Russell "velitel severních armád" Crowe, neexistoval by jediný důvod, proč se na něj dívat. Crowe však s pomocí stoprocentního filmařského řemesla divákovu pozornost celkem obstojně udrží, takže pokud chce někdo film, jehož největší předností je to, že neurazí, pak se s Těžkou váhou nemůže splést. ()

CageDepp

Nejlepší film s boxem úplně mě to na konci pohltilo.. Suprově natočený. Jsou pěkně vidět rány. Russelle Crowe nezklamal. ()

runner85

Obsadenie Renée Zellweger do toho filmu bolo nevhodné. Ako vedľajšia postava mala do filmu zaviesť ešte viacej napätia, no opak sa stal skutočnosťou. Tie časti filmu kde bola na mňa pôsobili veľmi znepokojujúco. Čo sa týka hlavného hrdinu tak musím povedať, že pán Crowe je dobrý herec, akurát (aspoň teda ja) si ho stále predstavujem v úlohe Maxima vo filme Gladiátor. Dlhá stopáž mi tiež nevoňala, veľa hluchých miest a vaty v pozadí. Zápasy v ringu fajn, ale to nevedeli kurňa do toho dať dajaký parádny soundtrack? Určite by to bolo lepšie ako to komentovanie zápasu. P.S keď robia filmy o svalnatých chlapíkoch čo v trenkách mlátia protivníka, tak prečo nerobia aj filmy v ktorých vyšportované ženy v nohavičkách a v podprsenke zápasia v bahne? To mi hlava neberie ... ()

Brennos

Zrovna jsem podruhé dokoukal Bratrstvo neohrožených a přede mnou leželo DVD Těžká váha... z půjčovny, pár hodin před zavíračkou. Žádná chuť na uhlazené obrázky Rona Howarda a okoukané hollywoodské tváře... pravda, začátek a převážná většina první poloviny snímku se nese v duchu, jaký jsem očekával - uhlazená kamera, poměrně předvídatelný děj, teplé barevné filtry ve chvílích, kdy hlavní postavy strádaly a mrzly... jenže pak dostane slovo onen "comeback", strhující zápasy, emoce a divák nemůže jinak, než prožívat těžký osud (a rány) Jamese Braddocka spolu s ním a nechat se pohltit atmosférou. Asi hodnotím trochu přehnaně, ale už dlouho jsem film takhle neprožíval. 10% dolu za tu řemeslnost, uhlazenost a kalkul. Přes to všechno, chtě nechtě musím přiznat, že mě film dostal. ()

Skip

Klobouk dolů, před všemi zúčatněnými. Tenhle film se povedl po všech stránká. Výborné drama, které nesklouzává k citovému vydírání diváka, ač by se to lehce mohlo stát. Sportovní stránka filmu také zvládnutá na jedničku. Režie velmi dobrá stejně jako herecké výkony. ()

Dont

Z herců se nejlépe předvedl Paul Giamatti, Russell Crowe byl mnohem lepší v jiných snímcích. Renée Zellweger mi tady vůbec nesedla, její výkon mě zkrátka nepřesvědčil. Chápu, že se točilo podle skutečného příběhu, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se to dalo zpracovat mnohem lépe. Např. linie s kamarádem z doků Mikem mohla být klidně vypuštěna, pro film jeho postava vlastně neměla žádný valný význam. Obraz zbídačené Ameriky 30. let se ale podařilo vykreslit celkem přesvědčivě. Zajímavé je, že zápletka je dost podobná Rockymu (prvnímu dílu). Další boxer, který byl už odepsán a dostal druhou šanci, kterou chytil za pačesy. Prostředí podobné, místo šedivé Phily je tady špinavé New Jersey potácející se uprostřed hospodářské krize. Jenže v Rockym mi paradoxně mnohem víc sedla režie, styl vyprávění a příběh filmu. Rocky nebojoval za svoji rodinu nebo za hladovějící spoluobčany, boxoval s Creedem jenom proto, aby si dokázal, že není úplná nula. Postavy byly taky pestřejší a v hudbě vyhrává Rocky na plné čáře. Co se týče choreografie zápasů, tak je to asi tak na podobné úrovni, garantuju vám, že Russell Crowe by se už nezvedl asi po desetině z toho, co inkasoval. Škoda taky, že ze všech soupeřů s výjimkou toho černocha udělali naprosté kretény. Finální zápas byl až příliš natahovaný a snažil se z diváka na poslední chvíli vycucnout co nejvíce emocí. V mém případě se jich ale moc nedostavilo, v předcházejících dvou hodinách vůbec žádné a tak je tenhle film pro mě jen jeden z mnoha průměrných. ()

Aleee89

O filmu se říkalo, že je to typický oscarový film. A kde nic, tu nic. Je opravdu divné a zarážející, že akademici opět zapomněli na Russela Crowea. Tohle totiž byla jednoznačně oscarová role, zahráno to bylo taky dobře... Pokud by tenhle film měl být dokonalý, rozhodně musím odečíst Renée Zellweger, která je nesympatická a vypadá protivně. Její výkon? No prostě ji nemám ráda, takže ani toto nemůžu posoudit objektivně. Ale za moc nestála. Jinak příběh to byl emočně vypjatý, silný. Je to zkrátka takový ten typický líbivý film, který si opravdová většina oblíbí. Nechybí již zmiňované emoce, silný příběh, sympatický hlavní hrdina, jehož role je zahrána dobře. Dobrý film. I natočen je dobře. ()

higuain

Cinderella Man jenom potvrzuje Howardovu dominantu v žánru "based on a true story". Je to precizně naservírovaný mix boxerské pohádky a komorního rodinného dramatu z dob hospodářské krize. Sice místy sklouzává až ke hraně snesitelného patosu, nicméně i to se dá odpustit, zrovna Braddock je jedním z těch vzorů americké národní hrdosti, ke které se za mořem vzhlíží zcela oprávněně. 85%. ()

Fanucci

Fantasticky natočené, ale tak strašně jednoznačné a kýčovité. Braddock - klaďas, jeho trenér - klaďas a nositel humoru (něco jako osel ve Schrekovi), manželka Braddocka - oddaná a milující žena...Příběh a postavy jsou strašně šablonovité a průhledné, nic vás nepřekvapí. Howard chce tímto filmem jen dojmout, hrát na city. A to mi nestačí. Já chci druhého LaMottu -opravdového člověka s chybami. Ne chodící reklamu na lidskou morálku, odhodlanost a americký sen. Jsem z tohoto filmu zklamaný, ale na druhou stranu jsem to trochu čekal... ()

Frenegonda

I z prachu se jde zvednout když je dost silná vůle. Russel Crowe předvedl opravdu věrohodný výkon a pořád vykazuje zlepšení... Jen tím telefonem nesmí tak třískat. ()

Chrysopras

Příběh, který už jsme každý několikrát viděli - o návratu ze dna na sportovní výsluní. Skutečně nepřináší vlastně nic nového, přesto potěší! A už to samo o sobě je výborný počin. K tomu velmi dobrý Crowe, kterého skvěle doplnuje Zellweger ( pro mě příjemné překvapení ). Navíc laskavá sociální balada, která ale zajímavě nastavuje zrcadlo oné dnes často zminované "krizi". ()

GILLWANDER

Ron Howard opäť režisérsky kraľuje. Silne emotívny film o športe, ktorý síce znamená prísť o svoje zdravie no tam v strede ringu sa človek stáva človekom. Dostávať údery a vydržať to, tak sa odoláva neprajnému životnému osudu. A keď sa podarí, tak aj dvojnásobne vrátiť rovno do ksichtu. Obrovská kríza, niet práce a pomaly ani niet čo strčiť do pusy - to sú 30. roky 20. storočia. Zaprášený boxer Braddock ešte na staré stroskotané kolená sa pokúsi o hviezdny návrat do sieni slávy boxu. A ľahké to zrovna dva krát nebude mať. Predierať sa chudobou a stoj čo stoj stať na rovných nohách a vydržať všetky údery nie len od rúk protivníka. Podarí sa mu ešte zažiariť a zraziť chudobu na kolená? Áno, ale cesta to ružová určite nebude... Herecky veľmi dobré zahrané, réžia je technicky vyspelá, dej je silný, emotívny ale končí šťastné. Mne tu po pravde nechýbalo nič, i keď to dokonalé nebolo ale malo to blízko k dokonalosti...90% ()

Taninaca

Silný příběh, o to víc, že je pravdivý. James J. Braddock se nenechal mlátit v ringu jen pro slávu, ale hlavně se bil za svojí rodinu. Za to, aby měly děti co jíst, aby zůstaly pohromadě. ()

Fíla

Líbí se mi to mnohem více než třeba série Rocky. Russell Crowe je beze sporu jeden z nejlepších amerických herců! Dokazuje to v mnoha už i předešlých filmech. V tomto filmu mu role velice sedí a zároveň je velice sympatická. Okolnosti kterými si musí projít jsou dostačující na jeho vynikající výkon. Jsem velice spokojen s výkonem Renée Zellweger, ale mnohem více se mi líbil Paul Giamatti, kterému role sedla absolutně ze všech herců ve filmu nejvíce. 4* 85%. ()

Lischai

Bolelo mě, když hrdina dostával do zubů. Škoda jen, že místo klasických Rockoyovských klišé typu "Stůj při mě, jen tak mohu vyhrát!" nebylo více upřímných věcí jako "Za co bojujete?" "Za mléko". ()

johny89

Boxerských filmů je opravdu hodně. A všechny do jednoho mají stejný scénář. Hlavní hrdina je v krizi, nedaří se mu a nakonec se dostane úplně na dno. Pak přijde na scénu boží zásah a hrdina opět má šanci něco dokázat. Pořádně se zakousne, vzpomene si na manželku, na hladovějící děti a v 15. kole dá K.O. šampionovi :-) Tady tomu není jinak. Russel Crowe a Ron Howard navíc posunuli laťku boxerských filmů vysoko. ()

Martin741

Vyborny film o boxe, na poli sportovych filmov uz mam cosi napozerane /Rocky, Rivalove/, ale tento sportovy film ma fakt bavil. Reziser Ron Howard /Beautiful Mind, Rivalove/ sa ukazal ako velky talent, herci to pekne tahaju, nevadi ani sialena minutaz 144 min. Viac takychto snimkov : 86 % ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení