James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

sator

Rocky to není, ale ani se nesnažil být.. téměř evropský snímek.. Ale už vím kde Stallone přišel ke své storry... Russell Crowe (Cinderella Man) utrpěl během natáčení v  průběhu 5 měsíců 12 otřesu mozků pro které musel  být hospitalizován, a rok a půl trvalo než herce přestala bolet hlava. ()

panMartin

Ron Howard dokázal natočit výborný, boxerský snímek z 30. let. Russell Crowe se do své role krásně vžil a předvedl úžasný výkon, ať už v ringu nebo mimo něj. Russell Crowe, který si zahrál postavu Jamesa J. Braddocka - boxera, který bojoval se svým osudem nejenom v ringu, ale i v životě. V době hospodářské krize se snaží všemi možnými způsoby uživit svoji rodinu a když je nejhůře začíná znovu boxovat, nikdo mu ovšem nevěří, ale on se dokáže díky své pevné vůli dostat zpět na vrchol. ()

andrii

Knock, knock...Nejbolestivější knockout, tyhle rány bez rukavic v ringu života. Boxer - ten tvrdej chleba má, ale také bojovného ducha, se kterým prorazí prázdná rána, porazí každý nezdar. Trénovaná pěst a srdce buší ostošest. Emoce nabývají na síle mezi i mimo provazy. Zvaž možná rizika a pamatuj. V duelu "tělo na tělo" máš jen jednoho soupeře, sám sebe. Vstaneš z rohu prašné země do středu gradujícího souboje, grandiózní katarze. ()

CinemaRanger

Další spojení Howard/Crowe a opět z toho vznikl úžasný film. Ať už to jsou herecké výkony nebo skvěle odvedená režie, uhrane Vás to. Navíc byla parádně vystižena doba 30. let. Ačkoliv nejsem příznivec Rockyho, tenhle film o boxu se mi moc líbil. 9/10 ()

Sabrewulf

Ano, přiznávám, že to je hra na citečky a spousta věcí je tam prvoplánová, ale když mně bylo té Croweovy rodiny prostě tak moc líto. Filmařsky kvalitní, atmosféra té doby uvěřitelná, herci přirození, no a ten poslední zápas jsem ani nedutal, jak jsem byl nervózní. Při opětovném shlédnutí to asi už nebude mít takovou váhu (heh) jako napoprvé, ale jinak jde o příjemný film. ()

Decker

Jednoznacne nejlepsi boxersky film, ktery jsem mel tu moznost videt. Vykon Russela Crowe je naprosto famozni a opet potvrdil svou obrovskou vuli a odhodlani natocit takto slozity a podmanivy pribeh boxerske legendy. Skvela hudba, skvele atmosfera, kamera a v podstate vse na co si vzpomenete at uz vyprava, hudba, kostymy je perfektni. Pro me jednoznacne kandidat na Oscary. ()

eJacques

...Opravdu zážitek!... Film se skutečně poutavým příběhem, proto taky podle skutečné události... Se stejnou tématikou jistě konkurují Raging Bull a Rocky I, ale Popelka (Cinderella) nezůstává vůbec pozadu... Trocha sentimentu, opět srovnání s americkým národem ve stylu: "Když se z bídy zvedne James J. Braddock, tak my taky", podle mě ale vkusně a na místě... Děj odehrávající se v době hospodářské krize opravdu přilne k srdci až se tají dech... Doporučení na n-tou... ()

Triple H

Za to, že som sa na konci, keď Braddock vyhral úprimne usmieval. Trochu toho sentimentu občas neuškodí. Perfektná práca od Howarda (aj keď nemusel byť miestami až tak strašne polopatistický), ktorý film držal pevne v hrsti a od Russella Crowea, ktorý naozaj je jedným z naj hercov súčasnosti. Paul Giamatti tiež zasluhuje rešpekt. Najlepšia forma "americkej limonády" aká môže byť... ()

Jaňo

Nádherné, brutálne, skvelí Crowe a Zellweger.. Jednoducho film o boxe pri, ktorom sa vám z rán hrnú slzy do očí. No nie z bolesti... ()

drexik

Obsadit Russella Crowa a natočit špatný film jednoduše nejde. No, box mi sice není zrovna zvlášť blízký, pořád je to jen surové mlácení, ač v kultivovaném hávu s tanečními variacemi, ale příběh měl koule, a když se mám dívat na box, tak to musí být sakra koule. Stalo se. ()

chelseaman22

Obával jsem se,že tento film bude poněkud nudný, jelikož motiv filmu není nikterak nový. Naneštěsti Russel Crowe zahrál svou roli tak precizně, že mi až běhal mráz po zádech. Odhodlání, touha, malý střípek naděje...Velice prostý film, avšak úžasný. Jeden z nejlepších, co jsem viděl. 90% ()

UhLee

(8,5/10). Ron Howard a životopisný film.. To nemohlo vzniknout nic než dokonalé mistrovské dílo. Je to o obrovském srdci jednoho úžasného může. Ten film je hrozně lidský a to ho dělá tak krásným. Přidejte k tomu hudbu od Thomase Newmana a na konci se budete jen usmívat a užívat si úžasné okamžiky s tímto filmem. ()

HonzaBez

Ačkoliv přiznávám, že box jinak není úplně můj šálek kávy, tenhle životopisný film o boxerovi jménem Jim Braddock je plný strhujících (pěkně natočených) boxerských zápasů. Přesto mě se v něm asi nejvíc líbilo ono silné pouto mezi Jimem a jeho ženou Mac, která za svým mužem stála v časem dobrých i zlých. A že se tedy ani boxerskému šampionu v těžké váze těžké časy úplně nevyhnuly. Ale ve chvíli, když už to začínalo být vážně zlé (zůstat s rodinou v zimě bez elektřiny a tedy i bez tepla, musela být vážně síla), přišel čas se odrazit ode dna a pak už se člověk mohl jen těšit ze všech těch Jimových úspěchů v ringu. ()

Magneto

Jednoduchy a priamociary pribeh o odvahe,odhodlani,statocnosti a cesti.Ziadne vacsie odchylky od vytycenej linky,ziadne osudove zlomy...Avsak aj napriek tomu sa Ronovi Howardovi podarilo vykuzlit sentimentalny pribeh,ktory cloveka oslovi a zasiahne...Pravdaze mu k tomu velkou mierou pomohli herci,Crowe je skvely a opat stopercentne uveritelny,ale najvacsim prekvapenim pre mna bol vykon Zellwegerovej,ktora skvelo zvladla ulohu jednoduchej a starostlivej matky a manzelky,bez toho,aby to vyzeralo trapne a "americky".Takze celkovo prihemny a sentimentalny dojak z ktoreho je mozne si zobrat vela,alebo nic...Zalezi od pristupu.Pre mna 4 a pol hviezdicky ()

senor

Taková ta Hollywoodská rutinérská klasika. Možná ještě nedávno by to získalo kupu Oscarů, ale teď je všechno jinak. Zručně natočené, napsané i zahrané. A taky trochu sterilní. ()

Sfinkter

Těžká váha mě dojímá od začátku do konce. Těžko se hledá větší film o odvaze a vůli, které měl právě Braddock. Komentář k Těžké váze byl mou první recenzí na databázi. ()

bubun

Příjemný film. Lehce za půlkou jsem byla potěšena, jak málo je zde laciného sentimentu, což se bohužel ukázalo trochu předčasné, ale i tak, díky výbornému Giamattimu jsem ochotna ty patetické momenty odpustit (i tu vlezlou hudbu ke konci, brr). ()

ivan_drago

Parádní film, těch 144 minut uteče jako voda, sportovní drámo jak se patří... Musím smeknout před Russellem jak dokázal tu postavu prodat. Boxerské scény nepostrádají autenticitu a obrovský prvek napětí. Samo, že na konci trochu morálního patosu a těžko věřit tomu, že díky boxerovi překonali hospodářskou krizi, ale jestli jo, tak fakt jedině v Americe. ()

SG_ever

Na box nechodím, protože mi stačí tyhle filmy aby mě vyburcovali k fandění. Navíc s jistotou, že fandím tomu klaďasovi. Snímek mě neskutečně bavil a způsob, kterým skončil mě potěšil o to víc. Neskutečně silný příběh, o muži, který bojoval pro mléko. (88%) ()

Jizni Tlapa

Životní vzestup ze samotného dna, navíc ve spojení s boxerským prostředím, to vždy fungovalo. Když k tomu přidám populárního hlavního hrdinu Crowea od kterého odečtu nijak nevýrazně sekundující R. Zellweger a přičtu nejlepšího herce tohoto snímku P.Giamattiho, vyjde mi kvalitní, a však díky nedotáhlým bojovým a tréninkovým scénám, neuspkojivý výsledek 70%! ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení