Policista Alex Cross, odborník na profilování, ztratí při akci parťačku Tracie, která byla nasazena jako volavka na násilníka. Ten při pronásledování způsobí úmyslně nehodu, při níž policistka zemře. Alex Cross se dlouho nemůže z tragédie vzpamatovat, přičítá vinu sobě… Z luxusní školy, kam chodí kromě jiných dcera senátora Rose Megan Roseová a také syn ruského prezidenta Dimitrij Starodubov, oba neustále hlídaní dvěma tělesnými strážci, je unesena dívka – právě Megan. Do kabinetu si ji pozve učitel Gary Soneji, tam ji omámí injekcí a pak uškrtí učitelku Amy Mastersonovou, která tam náhodou vstoupila. S omámenou Megan se mu podaří uprchnout. Začíná horečné pátrání po unesené. Poté, co Soneji ukryje dívku na své lodi, zavolá Alexovi: chce, aby se dal znovu do práce, a naráží na tragédii, která ho nedávno postihla. Ve schránce mu nechává botu Megan, kterou rodiče ihned identifikují. Vyšetřování vede Ollie McArthur, jemuž se nejprve spolupráce s Alexem nezdá, ale matka unesené, Elizabeth Roseová, mu očividně věří. Brzy dostává Alex posilu v podobě Jezzie Flanniganové, která byla spolu s Benem Devinem pověřena ochranou obou prominentních dětí a nyní si vyčítá, že zklamala. Společně si prohlížejí školu, třídu, ve které Megan naposledy seděla, a také kabinet učitele Sonejiho. Policie podrobí jeho počítač zkoumání a zjistí, že byl vybaven odchytávačem textu, který mu umožňoval přístup k Meganinu chatu. Dívenka si nejčastěji psala se svým velkým kamarádem Dimitrijem. Podle několika na pohled podivných indicií a vlastní intuice dojde nakonec Alex Cross k závěru, že Soneji chtěl únosem napodobit muže, který byl kdysi obviněn z únosu malého synka Charlese Lindbergha. Je přesvědčen, že na sebe chce upozornit média, stát se jakousi „legendou“. Z údajů v počítači také policisté zjistí jeho adresu. V domě se najde mnoho fotografií Megan a její rodiny a podrobný plán školy. Zdá se, že Soneji se na únos připravoval dva roky. Použil speciální blány na ruce, aby nezanechal otisky, a na obličeji měl masku z průhledné pryže a falešný vous, takže vypadal jinak… Megan, zavřená na lodi, vymýšlí, jak utéct. Způsobí výbuch vařiče, skočí do vody a plave ke břehu, odkud jí spěchá na pomoc mladý rybář. Toho Soneji nemilosrdně zastřelí a Megan odvede zpět na loď. Alex mezitím přemýšlí, proč si Soneji vybral k únosu Megan, dceru vcelku neznámého senátora: na případ se brzy zapomene a jeho „sláva“ pomine. A pak pochopí: přes Megan se chtěl Saneji dostat k Dimitrijovi. A skutečně: Soneji se na internetu vydává za Megan a vyzve chlapce, aby šel ven k telefonní budce a opustil přísně střežený dům. Sám zabije dva policisty, vezme si uniformu a k budce přijíždí v policejním autě. Alex Cross, který hlídá poblíž s Jezzie, naštěstí zasáhne včas: chlapec je nezraněný, ale Sonejimu se podaří uprchnout. Cestou zabije dalšího policistu a zmocní se jeho vozu... (TV Prima)

flouny8

Jakmile v nějákém thrilleru hraje Morgan Freeman, tak se v podstatě nedá šlápnout vedle. Filmy s Alexem Crossem mám rád a klidně si je pustím znovu. Dobrá atmosféra, svižný děj, ale bohužel místním homo intelektuális asociális se další dobrý film nepozdává. ()

-ETIENNE-

Tu som si definitívne uvedomil, že Morgan Freeman jednoducho nie je sólo herec. On sám to na rozdiel od niektorých iných hercov nedokáže utiahnuť. Film potom vypáli ako najväčšia nuda na svete. Nebyť inteligentnej unesenej a trápneho únoscu, ktorý ani sám nevie čo chce a napokon to aj tak stratí, film by nestál za nič. ()

Jasmín

Pominu trapný trikový začátek, pak se film tváří celkem zajímavě, tak jsem se začal těšit, co se z toho vyklube. No a závěr se svojí "nečekanou pointou" mě srazil o dvě hvězdy níž. To se vážně nepovedlo. ()

bratr_jezek

Z celé řady knižní série je v podstatě tato kniha první. Díky filmu postavu Alexe Crosse známe už ze Sběratele polibků, a díky za něj. Jediný zachraňuje slabší detektivku (přece jen nelovíme maniaka, ale jen únosce, se kterým nás kamera seznámí celkem rychle), překvapivým zvratem je zde sice únos uneseného dítěte únosci - česky řečeno ho únosci "někdo" vyfoukne, ale to nedokáže detektivku zdvihnout nad průměr. Odhalení nového únosce nepůsobí tak překvapivým efektem jako následný "trest". ()

PORTER44

Vynikající M.Freeman coby detektiv a M.Wincott coby psychopat a nechybí ani parťačka detektiva která se tváří nevinně ale všecko je jinak .Výborná napínavá atmosféra s nečekanou pointou. ()

Keiniku

Nečetla jsem předlohu, ale jedna hvězda je už jen za to, že si ji teď přečíst chci. Druhá je za Wincotta, který tu zase čaruje se svým hlasem a klukovským ksichtíkem, třetí za Freemana, kterého si v rolích unavených policajtů vždycky náramně užívám, a tak dvě třetiny té poslední jsou za těch pár nerve wracking scenes, kvůli kterým mi vystydla večeře. Příběh mi až do poslední části filmu nepřišel nijak uchvacující, klasické únosové schéma, ale atmoška ušla. Hudba slušná. Celkově fajnové. ()

FakyCB

Morgan Freeman pro mě byl vždy zárukou kvality. Kdyby v tomto filmu hrál jiný herec, možná bych tento film ani nehodnotil, ale Morgan Freeman tento slabší film vyzvedl aspoň mezi ty filmy průměrné, protože jeho herecký výkon je prostě výborný a kvůli němu stojí se na tento film podívat, i když je to jen jedna z mále věcí, která vás v tomto filmu osloví. ()

andydufrsn

Freemanova postava mluví a chová se jako slavný detektiv Sommerset, ale není to detektiv Sommerset. Film se možná pokusil se svézt na Sedmičkové vlně, ale spadnul z ní hned na začátku a absolutním pohřbem filmu byl debilní zvrat s Mončou Potrů ()

padlar

Po všech stranách průměrný thiller o záchraně uneseného dítěte. Sběratel polibků mně přišel lepší. ()

Akinaz

Morgan v roli vyšetřovatele nezklamal. Pořád působí lehce tajemně a inteligentně, nicméně na Sběratele polibků tento film nemá. Postrádala jsem atmosféru, kterou jsem po jedničce rozhodně očekávala. Jinak celkem příjemný filmový zážitek. ()

PRASÁK

Naprosto skvělý a napínavý kriminální drama až do samýho konce, který stojí za zkouknutí, pokud jste ho ještě nikdy neviděli. Bylo natočeno podle románu „Along Came A Spider,“ kterej v roce 1993 napsal americkej spisovatel James Patterson (česky tahle kniha vyšla v roce 2008 pod návem „A pavouk přichází”). Natočil ho novozélandskej režisér Lee Tamahori, kterej má na svým triku filmy jako: Kdysi byli bojovníky, Boss, Na ostří nože, Dnes neumírej, xXx: Nová dimenze , Next nebo Ďáblův dvojník. Děj filmu „Jako pavouk” má spád a ani na chvilku se při jeho sledování nebudete nudit, protože vo nečekaná překvapení v něm není nouze... ()

andy60

Tohle pátrání po unesené mladé dívce je průměrné ve všech ohledech. Knihu jsem nečetl, takže s předlohou srovnávat nemohu, ale u filmu jsem se sice nenudil, ale slastí jsem se také nazalykal. Ještě musím přiznat, že ten závěrečný dějový zvrat jsem nečekal, takže mírně překvapený jsem byl. ()

Stoupik

Volné pokračování Sběratele polibků je stále zábavným krimi thrillerem, avšak už trochu postrádá tajemnou atmosféru svého předchůdce a hlavně místy zde hapruje scénář. Morgan Freeman to přeci jen zvedá z průměru a jeho běhání od telefonu k telefonu mě bavilo, přestože jsme to samé viděli už dávno v podání jiných akčních borců. :) Solidní tři hvězdy. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)