Psychopat Daryll Lee Cullum zaútočí na soudní psycholožku Helen Hudsonovou, která přednáší na sanfranciské univerzitě o sériových vrazích. Přestože je dopaden a žena útok přežije, je těžce traumatizována a téměř rok neopustí byt. Přestože ji agorafobie a těžké noční můry vyřadily z práce i běžného života, pokouší se několikrát zavolat na oddělení vražd, když se v novinách dočte o brutální vraždě mladé dívky. Policisté ji považují za hysterku a neberou její telefonáty vážně. Když inspektorka Monahanová zjistí, že je Helen odbornicí na sériové vrahy, okamžitě ji navštíví. Ta sice odmítá na případu spolupracovat, ale přesto si fotografie prostuduje a prozradí Monahanové, že vrah do nejmenšího detailu okopíroval vraždu slavného Bostonského škrtiče. Vzápětí dostane od vraha mail, v němž jí psychopat představí oběť příští vraždy. Žena policii vyčte, že vraha přivedli až k ní, ale když je druhý den nalezena na smetišti zavražděná dívka, souhlasí, že pomůže v pátrání. Vrah opět kopíroval slavnou předlohu a pokusil se vniknout do přísně střeženého bytu opatrné Helen, je však vyrušen Rubenem. Další na řadě je kopie zločinu Teda Bundyho, který během jediné noci zabil tři ženy. Helen si uvědomí, že do případu je zapleten Cullum. Navštíví ho ve vězení a zločinec ji přivede na stopu vraha... (TV Nova)

PTuranyi

Celkom vydarený thriller na tému štúdie sériových vrahov so silnými ženskými hrdinkami. Produkcia je kvalitná a viditeľne sa snaží budovať napätie všetkými prostriedkami a celkom sa jej to darí. Čo sa jej však nedarí je vyhýbať sa klišé a logickým lapsusom a skratkám. Napríklad hlavná hrdinka Helen Hudsonová, síce trpí úzkostnou poruchou, kvôli ktorej už viac ako rok nevyšla z bytu, čo je prezentované scénami dočahovania novín spred dverí a úzkostným repetitívnym opakovaním nejakých mien v krízových situáciách, ale mimo to sa správa celkom pohodovo. Sigourney Weaver po troch skúsenostiach s votrelcami by strach mala zvládať bez problémov, ale kvôli tomuto filmu sa aspoň na tých pár scén celkom presvedčivo zmenila na klbko nervov. Škoda len, že v rámci celého príbehu to už také presvedčivé nie je. William McNamara ako sériový vrah je výborný a Holly Hunter ako vyšetrujúca policajtka tiež zvláda svoju úlohu dobre. Scenár jej však káže poprieť všetky bezpečnostné pravidlá a inštinkty, takže vstúpiac do bytu kde očakáva vraha, si kľudne s nekrytým chrbtom pozrie video, ktoré jej tam nachystal. Zvláštnou kapitolou je zobrazenie práce s počítačom, ktorá je stelesnením všetkých počítačových klišé typických pre 90-te roky, takže práca vyzerá skôr ako umelecké dielo než práca. Napriek všetkým týmto nedostatkom príbeh speje k očakávanému koncu so slušnou dávkou napätia a necháva si aj otvorené vrátka pre ďalšie pokračovania. 70% ()

Spike86

Velmi dobrý psychologický krimi thriller. Sigourney Weaver podává kvalitní výkon. Scény vraždění působí dost autenticky, až brutálně. Scénář je dobrý až na pár takových trochu béčkových úletů, ale je to napínavé, hlavní postavy vraha a psychiatričky jsou dobře napsané a já se dobře bavil. 75% ()

Bragi66

Sigourney Weaver brilantně profiluje masové vrahy, přitom má báječné alkoholopráškové deprese a stíhy.  Je to thriler o masových vrazích jako například Sedm (1995), Vraždy podle Jidáše (1999) Purpurové řeky (2000), Zodiac (2007). To jsou skoro bez výjimky skvělé mužské záležitosti, ale v tomhle filmu jsou kupodivu nejmužnější ženy, aniž by mne nějak štvala poškozená Sigourney Weaver nebo nepříjemná detektivka Holly Hunter. Ani mne neuráží, že muži jsou tam jen takové přisírky. Je to stará věc (z roku 1995), a přitom napětí, děj i beznaděj stále gradují.  K ženským thrilerům doporučuji také vynikající syrovinku Zrůda (2003), kterou, považte, dokonce režírovala žena!!! ()

CheeseFigure

Čakal som zlý, priemerný thriller, ktorý mi svojou hlúposťou a nezaujímavou réžiou skazí večer. Stal sa opak. Copycat je pohodový krimi film s fajn ústredným duom vyšetrovateľov. Sigourney Weaver so svojou Helen je síce klišé génia s nejakou poruchou (v tomto prípade trpí daný génius agorafóbiou), ale bavila ma. Vyzdvihnem aj hudbu, ktorá miestami navodila fajn atmosféru. Taktiež sa tu nájde aj nejaký ten prekvapivý moment. A scenáristi si necucajú veci z prsta, čo tiež poteší. Čo viac dodať? Copycat patrí, aspoň za mňa, medzi tie lepšie krimi thrilleri o policajtoch pátrajúcich po sériovom vrahovi. ()

pupidup

na rozdíl od některých zde, se mi zdá, že to byl herecký koncert obou žen - Weaver byla vynikající, úplně jsem ji hltala. A ani chvilku jsem se nenudila. Vynikající triller. Škoda, že už se moc takových netočí. ()

jossC

Tady jsem čekal od ostatních trošku vyšší hodnocení.Tohle je totiž thriller jak má být.Nemá "hluchý"místa,umí vyhnat emoce a hlavně se dá vidět bez problému vícekrát.Jeden z nejlepších.Siqourney Weaver jako specilaistka na sériové vrahy nemá chybu.A jako bonus Holly Hunter,která jako "křehká" policistka zahrála skvěle. ()

Straspytlik

Devadesátková prezentace chorobné nenávisti vůči bílému heterosexuálovi střižená primitivním strachem z informačních technologií. Pevně věřím, že po tomhle toxickém průjmu scénáristky ji její bližní dovedli ke specialistovi, aby jí pomohl. Evidentně byla toho času v silné duševní nepohodě. Předsudečná hláška ze začátku filmu "Posaďte se, děsíte mě" lidem, kteří nic neudělali, je více než vypovídající. Hvězda za celkem vydařených posledních deset minut. ()