Psychopat Daryll Lee Cullum zaútočí na soudní psycholožku Helen Hudsonovou, která přednáší na sanfranciské univerzitě o sériových vrazích. Přestože je dopaden a žena útok přežije, je těžce traumatizována a téměř rok neopustí byt. Přestože ji agorafobie a těžké noční můry vyřadily z práce i běžného života, pokouší se několikrát zavolat na oddělení vražd, když se v novinách dočte o brutální vraždě mladé dívky. Policisté ji považují za hysterku a neberou její telefonáty vážně. Když inspektorka Monahanová zjistí, že je Helen odbornicí na sériové vrahy, okamžitě ji navštíví. Ta sice odmítá na případu spolupracovat, ale přesto si fotografie prostuduje a prozradí Monahanové, že vrah do nejmenšího detailu okopíroval vraždu slavného Bostonského škrtiče. Vzápětí dostane od vraha mail, v němž jí psychopat představí oběť příští vraždy. Žena policii vyčte, že vraha přivedli až k ní, ale když je druhý den nalezena na smetišti zavražděná dívka, souhlasí, že pomůže v pátrání. Vrah opět kopíroval slavnou předlohu a pokusil se vniknout do přísně střeženého bytu opatrné Helen, je však vyrušen Rubenem. Další na řadě je kopie zločinu Teda Bundyho, který během jediné noci zabil tři ženy. Helen si uvědomí, že do případu je zapleten Cullum. Navštíví ho ve vězení a zločinec ji přivede na stopu vraha... (TV Nova)

vitekpe

"Jak Vam to poslal? - Internetem." ...proste devadesatky. :) Dobry a relativne napinavy thriller s bezvadnou Holly H. 4- ()

jondoe

Videl som tento film asi pred desiatimi rokmi. Dnes som si ho pozrek znovu a ani po case nestratil nic zo svojej kvality. Jedna sa o inteligentni thriller z dobrym scenarom a zaujimavym nametom. Film mal vsak jednu velku smolu, pretoze v tom istom roku vysiel ovela lepsi thriller Sedem, z ktorym sa tento film aj ked je celkom putavy nemoze ani z daleka porovnavat. Priemerne vykony Holly Hunter a Dermota Mulroneya vysoko prevysuje vyborna Sigourny Weaver. ()

iXtr3m3

Slušná kriminálka a triler v jednom, sympatické obsadenie, potešil aj Will Patton vo vedľajšej úlohe. Správne vyšinutý vrah a dosť nepredvídateľný dej. Potešilo. ()

Hopper

Thriller o "serial killers" (to nie sú zabijáci seriálov ale masoví vrahovia), kde sa väčšina zúčastnených správa ako psychopati (tým nemám na mysli zrovna masového vraha po ktorom sa ide). Toto zráža film na kolená a len s prižmúrením oboch očí s dá ísť v hodnotení nad 50 %. Sigourney je nemastná neslaná, Hunter vyzerá smiešne a vôbec sú všetci policajti za tupcov a krajne nesympatickí. Dosť preceňovaný film. ()

cab

Nadprumerny thriller o seriovem vrahovi, ktery napodobuje slavne vrahy minulosti, a protoze tym vysetrovatelu neni schopen ho dopadnout, pozada o pomoc specialistku (Sigourney Weaver ma nejvyraznejsi roli a podava nej vykon) na masove vrahy i presto, ze trpi, po neprijemne konfrontaci s jednim zabijakem, zachvaty ci prisernymi halucinacemi a navic neni schopna opustit svuj byt. Rychle odsipajici dej se nezaskobrtne ackoli nekteri herci nepredvadi velmi presvedcive vykony a styl 90.let je mensim minusem v porovnani z dnesni produkci na kterou jsem si zvykl. 70% ()

Paity

Poměrně chytlavý snímek, který má sice vcelku předpokládaný konec, ale po celou dobu si udržuje solidní tempo. ()

Haymar

Copycat je až příliš okaktou variací na fenomenální Mlčení jehňátek, až na to že Hunterová není Fostrová, Connick Jr. není Hopkins a McNamara není Ted "jábychsevopíchal" Levine... Samotná Sigourney Weaver přehrává o stošest a do své role mi celkově vůbec nesedla (holt asi navždy už bude Ripleyovou, marná sláva :-)) ()

agass

Thriller o sériovým vrahovi, kterej je vždy o krok napřed než policie, mě svým námětem docela nalákal, jenže. Délka dvě hodiny je hodně přepísklá, psychouš má charisma prodavače zmrzliny a to vykrádání Mlčení jehňátek mě doslova iritovalo. Slabý dvě za Holly Hunter. ()

woodsman

tiez zaujimave Repleiova bojuje z niakym zmrd psychopatom ta baba mala hned strielat ked ten cinan drzal jej kamosa o treba hned ()

aLPaC

Typický produkt, který se chtěl svést na vlně úspěchů podobně laděných filmů první poloviny devadesátých let (Mlčení jehňátek, Sedm). Což o to, je to napínavé, drží vás to v pozoru vlastně téměř po celou dobu, nicméně některé scény již dnes neobstojí (scéna zabití na policejní stanici, závěr). Nakonec tak myslím, že čistý průměr tomu sedí nejlépe. ()

mira007

Film vezoucí se na vlně filmu Mlčení jehňátek, který má téma v honu na sériového vraha, který "originálně" vraždí své oběti způsoby se znaky jiných sériových vrahů. Kdybych to viděl v devadesátkách, tak dám možná i čtyři hvězdy (možná) takhle dám hlavně dvě za Sigourney W. ()

Kroupa

Nemohu souhlasit s velkou částí výtek tomuto filmu, především stran výkonu Sigourney W. - ten byl podle mě excelentní. Zdatně jí sekunduje Mulroney v těch několika společných scénách, ostatní herci hrají dosti nevýrazně a do schématického charakteru svých postav nevnášejí pražádné charisma. Možná ještě Patton... ()

glamgirl

Najväčšou prednosťou filmu Copycat je pre mňa množstvo informácií o sériových vrahoch a ich profilovaní, ktoré ponúka. Opisuje nielen fiktívneho zločinca, ale prináša zaujímavosti aj o skutočných sériových vrahoch, čo dej filmu efektívne prepája so realitou, rovnako ako aj pieseň od The Police Murder by Numbers. Inak film vychádza z klasickej šablóny kriminálok, rieši traumu dr. Hudsonovej, vzťahy predstaviteľov zákona a ukáže aj čo-to zo života a práce hľadaného vraha. Atmosféru filmu vhodne dopĺňa hudba Christophera Younga. Ako fanynke všetkého, čo sa týka sériových vrahov, sa mi film veľmi páči hlavne z informačného hľadiska, inak považujem scenár za fantazijnú konštrukciu. ()

MR007

Celé to působí jeko jeden díl z nějakého krimi seriálu německé výroby, což tedy rozhodně není pochvala. ()

Bozvav

Film měl obrovský potenciál stát se kulťákem, bohužel se tak nestalo. Nevím zda vinou scénáře, režie, či prostě to hercům nesedlo, ale něco bylo špatně. Každopádně za shlédnutí to stálo, až na pár hluchých míst, docela dobré. Za mne 60%. ()

warrenur

Aj po 28-mich rokoch stale pozeratelny a i zaujimavy krimi-thriller. Sigourney standardna a v hereckych polohach, v ktorych sme ju poznali. Trosku ma prekvapilo, ze sa uz v tom obdobi v policajnom okrsku ujala taka smart kickass witty kocka vysetrovatelka - Holy Hunter. :) Odvtedy sa vo filmografii mnohe klise objavovalo a objavuje doteraz. Vtedy urcite bad-ass kusok. Dnes uz len akasi nostalgia. Ta a zvedavost, boli dovodom, preco som si film pozrel. 55% ()

amarth

Krásně se stupňuje napětí, hudba tomu výrazně přispívá. Singourney je na tyto dramatické role jako vyšitá, avšak místy příběh pokulhává v ději a nedobře vypadající nesrovnalosti ve scénáři tomuto snímku odtrhávájí z kvality. ()

GOREGASM

Copycat je bohužel nečekaně podprůměrný thriller o sériovém vrahovi. Chybí mu prakticky všechny podstatné ingredience pro úspěch v mém oblíbeném subžánru. Charisma serial killera neexistuje, naopak, podobné minely při obsazení této postavy se snad ještě nikdo nedopustil. Dva dny po zkouknutí nevím, že tam nějaký SK byl. Abych nezapomněl, můj dojem výrazně ovlivnila téměř nesnesitelná Holly Hunter, jejíž herecká snaha vyzní­vá úplně do prázdna. Tvrdou a precizní­ detektivku ji nevěří­m a totálně mě iritovala svým ultrapisklavým hláskem. Bohužel... Naví­c ani scénáristicky se není­ čeho chytit a Sigourney Weaver možná ještě teď lituje, že si v tomhle nedodělku zahrála. Dámy a pánové... takhle určitě ne!!! 35% ()

helloween93

Tohle je přesně ten thriller, který nemá co nabídnout. Vraha znáte po půl hodině a scénář jede podle zajetých schémat. Sigourney Weaver hraje psycholožku, která se bojí vytáhnout paty z bytu a Holly Hunter ambiciózní policajtku. 2* ()