Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

triatlet

Tak tento velký televizní román jsem taky nedokoukal. Po průměrné první řadě propad, který mě odradil od dalšího sledování scénáristčina šachování s postavami. ()

heyda odpad!

Hahahahaha...české televizní osobnosti si řekli, že by nebylo špatné si přivydělat na blbosti nováckých fanoušků a tak vznikl tento nejtrapnější seriál všech dob, který se hrdě může postavit vedle stejné kokotiny zvané VéKáVéčka. Lidi vzpamatujte se a nečumte na kraviny! ()

poz3n odpad!

Neřikejte mi, že je normální aby v každym díle někoho přejelo auto, nebo se mu stalo něco jinýho. Musim se smát. ()

honajz

Já teda nevím, ale přišlo mi, že autoři neumí ani vygradovat normální zápletku. Např. lidi se nezamilovávají tak, že se dvakrát letmo uvidí ve dveřích, a pak si hned dají pusu, V tomhle seriálu chybí mezikroky, uvěřitelné zvray. Všechno je tak vykonstruované jako potrubí ropovodu, hlavně aby to teklo. ()

Ilicka

Jo... Pro nedělní večer a pro průměrného českého člověka jako stvořené... Tak proč jsem se na to dívala i já??? ()

fleker

pojišťovny sou vo ničem....a banky jakbysmet..pez punčochy na hlavě už do žádný dobrovolně nevlezu.. představte si že se mě včera snažilo zlanařit kábéčko a nutilo mě pojistit si vlastní život...a když sem mávnul jako že poslouchám, přiřadili mě ke slečně, která tvrdila že maj teď takový akce, že se mi to prej vyplatí i kdybych nechcíp....tomu se mi samozřejmě nechtělo věřit, nejsem žádná najivka, ale vona trvala na tom, že je to vopravdu tak, roztáhla ty svý kukadla až do protějšího kouta, začala kreslit rúzný takový grafy v gausově rovině a vykládala při tom poutavou historku se spoustou čísel, a že prej pokavaď budu platit 135 korun měsíčně... tak mi to vydělá tolik a tolik procent...když sem se jí pak zeptal, jakou že to jako má můj život vlastně hodnotu, vyndala ty jejich mordovací tabulky, podle kterejch mě ocenila na něco kolem pětasedumdesáti tisíc,,,což mi přišlo jako dost přemrštěná cena za lidskej život...a tak sem na to kejvnul a vyplnil jim tu jejich smlouvu, ale neska mně volali, že to takle nemůžou podat, že prej musím jako příjemce udat nějakou konkrétní osobu, a ne "tomu co najde mý tělo". ....šejdíři ...po druhý už mě tam neuviděj....stejně to zas určitě bylo ňáký to jejich letadlo nebo něco podobnýho ()

ARI50

Koukal jsem na celou snahu hlavně kvůli obsazení je škoda že nemůžu dát víc i když jsem čekal hodně každým dílem zlepšení tak u tohohle seriálu který je od našich jsem zklamaný. ()

duklak2

Je mi líto, ale po dvou letech snižuji hodnocení. První série byla celkem koukatelná, ale o těch dalších raději nemluvit. Ty díly, které teď vysílá NOVA v roce 2010 jsou k smíchu. Bohužel starý babky u toho vyšívají a tak je sledovanost pořád více než dobrá. Ach jo, konce se asi nedočkám. ()

Handle

Myslím, že jsou mnohem horší české seriály... Sledoval jsem 1. sérii - žádný zázrak, ale docela mě to bavilo, potom už to byla sice kravina, ale i tak přihodím ještě hvězdu za "paní Kekulovou", ta postava je prostě skvělá a opravdu mě mnohokrát pobavila... :) Tudíž celkové hodnocení: koukatelné. ()

jh666

1* za to, že jsem to vydržel do konce (občas je to prokletí chtít u všeho vědět jak to dopadne) a 1* za vcelku ucházející 1. sérii. ()

moviesfan

Není to tak špatný. Sice mi občas vadí ty romantické scény, protože je to až moc přeslazený i na mě, ale co chcete od Novy. ()

svik odpad!

Změnil jsem názor z toho že jeto strašný román ---je to příšerná kravina bez všeho zajímavého co by mé oko zaujalo takže mami sorry. ()

Marek1991

V niektorých častiach to bolo naozaj zaujímavé, herci tiež občas zo seba niečo dali, scénar, dej proste všetko bolo občas dobré, ale opäť je to jedna z vecí, ktoré ma ničili. Kto normálny na tom vidí veľa pozitív? Často to bolo hrozné, nemám rád hádky a hlúposť robené nasilu, hlavne bez príbehu. ()

Tryskomyš

A opět běží naše Pojišťovna ,,neštěstí,,. Teda to je tak depresivní seriál, že to ani snad není možný. Katastrofa na katastrofu !!!!!!!!!!!! ()

mis-ko odpad!

Za to že sedím celý večer pri počítači môže práve tento seriál. Proste robím čokoľvek iné, len aby som ho nemusel počuť a vidieť. ()