Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

nascendi

Silný a odvážny námet, najmä v sedemdesiatych rokoch. Medzi silne veriacim otcom a tvrdým pornom je obrovská vzdialenosť, na ktorej prekonávaní je založená atraktivita filmu. Napínavé hľadanie zmiznutej dcéry sa stáva brodením sa špinou výroby a obchodovania so sexom vrátane jeho deviantných podôb. Režisérovi sa podarilo vyhnúť pikantériám a celý pornopriemysel ukazuje nevzrušene, chladne, ako keby išlo o obchod s potrebami pre domácnosť. Tento film mal oproti 8 mm (zmieňovaným v komentároch) jednu obrovskú výhodu - nehral v ňom Nicolas Cage. George C. Scott na rozdiel od neho pôsobil veľmi uveriteľne. ()

Kulmon

Dechberoucí snímek o křesťanském podnikateli, jehož dcera se ztratí a pak objeví v pornosnímku. On sám se nakonec vydá po její stopě, která ho zavede do světa pornobyznisu. V hlavní roli se zaskvěl Geroge C. Scott, ten z něhož sálá obrovské charisma, dokonce takové, že si se ctí zahrál i Pattona. Na to, že se jedná o konec 70. let je to poměrně otevřená zpoveď a náhled do počátků pornoprůmyslu. Film je pro mne obrovským (pozitivním) překvapením. ()

movie

70% Schrader na to jde bez okolků a po vzoru Roberta Bressona i velmi minimalisticky, žádné extra křoví a vše servíruje velmi přímočaře. Calvinista George C. Scott se donekonečna probíra pornoprůmyslovou špínou aby došel zadostiučinění v posledních pár minutách snímků s až katarzním vyustěním, které podtrhuje skvělá hudba Jacka Nitzscheho (ten chlapík byl třída). Ve spoustě scénách jsou znát i vlivy z dospivání Paula Schradera v silně věřící rodině (např. scéna, kdy otec vypíná TV a nadává na brak v ní -- Schrader měl styk s tv / kinem zakázaný a první film viděl až v 17ti letech). ()

Slasher

Vděčný film, bavil jsem se od začátku do konce. Už ta zápletka je super: maloměstská dcerka se trhne z křesťanský exkurze rovnou do porno byznysu morálně pokleslý Kalifornie, otec po ní na vlastní pěst pátrá. Toho hraje George C. Scott (jedno velký plus), výtečná je "špína ulic" plná světelných poutačů, pochybných podniků, temnoty a dekadence, často v kombinaci s groovy muzikou. Jediná moje výtka jde na úplný závěr - rodičovský twist by nebyl zlý, film ale končí náhle a nepřirozeně, prý za tím byl tlak ze strany studio-uprděnců... Když bych dělal seznam 1970s perliček, tady to tam bude na 100%. ♪♫ ()

sochoking

Hardcore mi neprišiel ani ponurý, ani temný, ani dychberúci, ba ani hardkor. Hlavný hrdina ma ustavične sral svojim neurotickým chovaním, takže som mu ani nedržal palce, ale ani ho nenávidel. Skôr som ho mal vpaži. Dosť som sa divil nad na hlavu postavenými situáciami, ako napríklad, že chlapíci točia porno na motelovej izbe s odostretými závesmi, kde každý okoloidúci sa veselo a zadara môže pozerať na trtkačky a tak podobne. A takýchto mne nepochopiteľných situácií tam bolo veruže dosť. Nuž, filmy v sedemdesiatych rokoch sa točili inak... Chcelo by to remake a to by bolo hviezd viac, pretože napísané to nebolo vôbec zle. ()

• Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)
  • Hlavní roli měl původně hrát Warren Beatty. Chtěl po Schraderovi, aby přepsal scénář, s tím, že by nehledal dceru, ale sestru, na což Schrader nepřistoupil. (Kulmon)
  • Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)