Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Diego

Když se něco dělo, mělo to grády, ale ostatní složky rodinná oslava, pohřeb, moralizování byly tak umělé, jako že tam musí být, aby režisér ukázal i tu druhu stránku, škoda, že ji pojal, tak klišovitě. Je to jako na horské dráze, když sjiždíte jste plný adrenalinu, ale aby jste mohli dolů, tak musíte i nahoru, v tomhle případě byly cesty nahoru dost nudne. ()

swe

Nepamatuji si, že bych do dnešního dne viděl kriminálku, kde je akce nahrazena etickými dilematy. Přičtete k tomu zajímavou (noir?) atmosféru, bezkonkurenční výkony ústředního hereckého tria Norton, Farrell, Emmerich (které mě mimochodem na tento film nalákalo) a vyjde vám z toho Pride and Glory. ()

VasaX

Další povedené krimi z prostředí špatných poldů, dobrých poldů a gangsterů. Collin Farell jako křivák sedne skoro vždy, Edward Norton jako ten správný, i když drsný, polda taktéž. Protemnělé scény (chápu, že nemůže bát pořád světlo, ale i temné scény se dají natočit tak, že divák nemusí mhouřit, přemýšlet a marně ze scény dolovat, co se tam sakra děje, kam se střih přesunul teď, kdo je zase tohle, co se teď stalo a tak dál...), celkem klišovitý scénář, který každý už někde viděl, kromě zmíněných herců je zbytek takový nevýrazný a kamera. Tolik k mínusům. Provedení podařené, celkově napínavé i přes neustálý pocit, že pijete ne-li potřetí vyluhovaný čaj. Začátek filmu vypadal nadějně.. ale od pěti hvězdiček to jelo hodně rychle ke třem, kde se to s odřenýma ušima zastavilo. Škoda. ()

JohnSmith

Gavin O´Connor dokázal už v Hokejovém zázraku, že má cit pro realitu. Drama o korupci v řadách NYPD je natočeno velice solidně. Sice pár vlasteneckých keců z úst Jona Voighta by tam být nemuselo, ale jinak jde o dost silný snímek a čtveřice hlavních protagonistů tu podává hodně dobrý výkon.Víc takových filmů by to chtělo ()

Beatle

Film s celkem minimálním nárokem na sledování. Stačí se jen koukat, nemusíte nic chápat, jen vstřebáváte obrazy, které jsou vám předkládány jako na podnose. Herecké výkony jsou tak na úrovni policejních filmů točených pro televizi (ani můj oblíbenec Eddie se moc nepředved - a to jsem z kombinace "Norton - Farrell", o které jsem snila už od doby, co jsem viděla Telefonní budku a Kult hákového kříže, byla velice nadšená). Prostě a jednoduše...celkový dojem z filmu není zlý, opravdu je to snímek do "Klubu nenáročného diváka". Jediný důvod, proč jsem dala čtyři hvězdičky byla moje předtím zmiňovaná vysněná kombinace "Norton - Farrell" a Colinova smrt v závěru filmu (která sice není nějak dojemná, ale alespoň v té chvíli se na obrazovce objevil - sice jen na pár vteřin - pokus u herecký výkon). ()

Brain-D

Velmi nudné krimi o zkorumpovaných policistech. Film ukazuje vztah mezi policii a ulicemi v americe. Ke konci to začalo nabírat obrátky a dokonce jsem se i bavil, ale stále jde o průměr. ()

zdenny

Perfektní krimithriller s ještě lepším hereckým obsazením. Rodina policajtů, kdy jeden z nich je úplatný gauner. Každopádně sledovat Collinovy praktiky byl fakt zážitek. Kvalitní film jako vlastně skoro všechny, ve kterých hraje Collin F. nebo Edward Norton. ()

dANo

Na to, aké je v tomto filme herecké obsadenie, je to priemerná, miestami až nudná filmarina. Scenár ma dosť veľa múch, ktoré sa ťažko prehliadajú a tak sledovanie trochu bolí. Nie, že by to nebolo pozerateľné, ale ja to radšej neodporúčam... ()

hroubek

Upřímně mě nevadí koukat na film o policajtech, kteří berou úplatky.Toto téma totiž nabízí spoustu možností na zpracování.Ne každá volba je ale správná.Hrdost a sláva naštěstí patří k tomu lepšímu co se v tomto žánru za posledních pár let vyplodilo.Režisér totiž moc dobře víc co chce a má dost zkušené herce na to, aby to dokázali přenést.Akční scény,morální dilemata a násilí jsou ve filmu moc pěkně podaná.Jedinou věcí, která mě zkazila zážitek z filmu byl konec.Slušná žánrovka, která nepřekvapí, ale rozhodně nezklame. ()

Ceres

Překvapivě špičkový krimi film ze staré školy, který sází na skvělé herce a scénář. Od začátku do konce jsem byl jako přikovaný a hltal každou minutu. Tak dobře se povede jen málo filmů, tohle je jeden z nich. Za mě na jedničku, už dlouho jsem si nevychutnal tak skvělou krimi. ()

fefee

Farrell válel, to sa musí uznať, bez Nortona a podobných hviezd by to asi nebol až tak dobrí krimi kúsok, no je tu cítiť akási uťahanosť a miestami vďaka tomu smrdí nezáživnosť, to je škoda nakoľko potenciál to rozhodne malo. (3,5*) ()

NoFiction

Zdlouhavé, zamotané místy i nudné. Nápad ovšem dobrý. Vydělávam ročně jenom 65 000 dolarů a nějaký negr to tady má za týden.... :) jo jo peníze hýbou přece jenom světem, člověk by dokázal i zabít. ()

toyrider

Ani nevím proč 4, je to spíš průměrný americký thriller, ale: herecké výkony + bonusový čtyřhvězdičkový pocit = 4 hvězdy. ()

blackJag

Herecky šťastně obsazené policejní drama, které dokáže i několikrát nečekaně překvapit (drsný výslech za použití žehličky a batolete) a to je film téměř prostý rychlejších akčních scén a spíše než samotným vyšetřováním brodí divákovu pozornost po charakteristice postav. Konec se možná přirozenému vyústění vzdaluje víc, než si režisér představoval (natáčení mělo skluz a závěr byl několikrát přepisován), ale poctivou filmařinou si své body utrhl. Postavu Jona Voighta měl hrát původně Nick Nolte... 80% ()

J-o-k-e-r

Zvučná jména, dobrý děj, ale na můj vkus vcelku nezáživná podívaná. Bylo tam samozřejmě pár silných momentů, tohle téma já zbožňuji, ale bylo natočena řada lepších filmů s podobnou tématikou (např. Street kings). ()

MI-380

Policejní masakr v kombinaci s rodinným dramatem připravil spoustu práce pro vyšetřovatele z vnitřního oddělení. Nadbytek patosu, póz a frází. 65% (71% je průměrné hodnocení 5703 uživatelů přede mnou). ()

Herzeleid

Začátek filmu nezáživný, jak ale postupoval, tak se rozjížděl do parádního tempa. Skvělé herecké výkony, výborně zasazená atmosféra do městských čtvrtí New Yorku. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)