Čtyři oběti. Čtyři bolestivá tajemství. Aidan Breslin je zkušený detektiv, který se stále nevzpamatoval ze smrti své manželky. Zatímco vyšetřuje případ nezvykle brutálních masových vražd, zjišťuje, že existuje nějaké děsivé spojení mezi ním a vrahem. Klíčem se zdají být biblická proroctví spojená se čtyřmi jezdci Apokalypsy: Válkou, Hladem, Morem a Smrtí... (oficiální text distributora)

Dubro

Mister Jonáš Ǻkerlund (vytrápil som sa aj s krúžkom nad A) je šikulka v lepení videoklipov a tak teraz dobehol s nejakým zlepencom z výjavov z filmov, ktoré mnohí už videli. Ak niekto náhodou nepozná temné thrillery spred desiatich či dvadsiatich rokov, v kľude si môže pozrieť Jazdcov Ǻpokalypsy a má to, ako v Hriňovej hovoria, „all in one“. Pointu filmu absolventi Policajnej akadémia odhalia hneď v úvode prvého polčasu a absolventi Pivnej akadémie na začiatku druhej rundy. Herecké výkony sú štandardné a akýkoľvek lepší výkon by aj tak slabý scenár filmu pochoval. Účinkovanie Stormareho je tak jedinou záhadou. Na tri háčiky maximálne. ()

Tygrys

Celou dobu je to se vším všudy průměrný thriller s občasnými výkyvy směrem dolů a co se týče závěru tak tam to jde už hodně do kytek. ()

BoredSeal

To byla ale blbost, ježiši kriste. Film je těžce předvídatelný, násilí je utlumené, atmosféra nulová, téma je pitomě kontroverzní, ale nakonec nemají tvůrci ani koule spustit slibovanou apokalypsu. A jak to vlastně dopadlo? Šel bílý jezdec sedět nebo to tatínek ututlal? Došlo druhý den k apokalypse? Co na to zatčená ve vězení? Chudák Quaid, hrát v takové kravině si nezasloužil. Poctivou detektivku by člověk dnes pohledal. ()

maverick10

Paneboze. Snimek s pointou rodinneho becka zabalene do mysteriozniho krimi obalu nevalne urovne. Rodicove, otevrete oci a venujte se svym ratolestem, nez vam vyrostou a zacnou masakrovat nevinne lidi. Kdo tohle vymyslel? Nekdo s nedostatkem napadu vymysli psí lejno a necha si ho natocit od cloveka, co dela videoklipy a o prestavkach pije krabicovy kafe. ()

Fíla

Když si srovnáte film Sedm a Jezdci Apokalypsy, vznikne vám následující. Sedm, Brad Pitt a Morgan Freeman tvoří fantastickou dvojici, ale Jezdci Apokalypsy, Dennis Quaid, tvoří fantastického jednotlivce. To je ten nejpodstatnější rozdíl. Další rozdíl je, že děj v tomto filmu, je lépe vykompenzován. Ano, Sedm je úžasný film. Ale kdyby v něm neúřadovali Freeman s Pittem, Quaid by je lehce předčil. Kdo filmu dá hodnocení slabé 3* nebo dokonce i méně, asi film dostatečně nepochopil. Ale schválně srovnejte si Sedm a Jezdci Apokalypsy. Jediné mínus bych v tomhle filmu viděl trošku v zápletce, mezi synem detektiva Breslina a ostatními Jezdci, z toho se dalo vyždímat více. ()

honajz2

Tak být to o dost líp dotažené a vysvětlené (protože takhle tu závěrečnou myšlenku sice chápu, ale působí spíš jako wtf a mám k ní hromadu otázek) a mít to silnější atmosféru i v prostředku filmu, asi by se mi to líbilo. Ono to totiž potenciál má a ten příběh sám o sobě je zajímavý a v určitých částech i napínavý (hlavně teda na začátku), i po filmařské stránce je to docela slušná práce, ale bohužel z toho víc jak průměrné dojmy nemám. Za zhlédnutí to stojí určitě, ale jestli si na ten film časem vůbec vzpomenu, to netuším. 3* ()

cariada

Průměrný thriller o brutálních rituálních vraždách a jednou poldovi co po smrti ženy nezvládá výchovu dvou synů. Polda se snaží přijít na kloub oněm vraždám až ho to málem stojí život a nejenom jeho. Vše už tu bylo mnohokrát a tak film neurazí, ale ani nenadchne. Sice vraždy jsou poměrně nápadité, ale to je dle mého názoru málo. Ps-poněkud mě zarazilo že tady je uvedeno že film má 110 minut a já mám na dvd stopáž něco kolem 85 minut. ()

Jino

Docela průměrný thriller s dobrou zápletkou, jemuž se bohužel nevyhýbají žánrová klišé díky nimž detektivové vypadají v jednu chvíli jako nanic troubové a v druhé by mohl Dennis Quaid rozlouskávat šifry mistra Leonarda. Ale to jsem po úvodní půlhodině očekával. Neurazí, ale ani závratně nenadchne. 55% ()

TomikZlesa

A já si blázen myslel že když si někdo rozřeže hrudník, že pod ním bude kaluž krve a když nekdo visí na hácík jak pašík že kůže bude napnutá. No ale co chyby se stávají. Hodně lidí tu pucuje lacinou pointu, ale mě zase tak laciná nepřišla. Každopadně mě film velmi potěšil. ()

Wormboy

Slusne obsadeny mysteriozny thriller o traumatizovanom detektivovi, ktory vysetruje brutalne, nabozensky motivovane vrazdy (a samovrazdy), vyvrchulujuci "sokujucim" zaverom. Kolko krat sme to tu az na lahke obmeny uz mali? Tento film vsak patri medzi to najhorsie v danom zanri. Takmer nulova pribehova invencia je este degradovana dementnou policajnou pracou, kde sa divak moze len cudovat, ako ti chlapi prisli, ku konkretnej stope, pretoze to, co je prezentovane vo filme je len na lahke pousmiatie. No a sokujuce finale (pri troske premyslania a vsimavosti odhalitelne v polovici filmu), je len zhnitou ceresnickou na pokazenej torte. ()

Dannysek4U

Zapletka i pres pocatecni nadeje prosta a bohuzel hlavne zbytecne emotivni, stejne jako samotny finale. Navic dost prezvratovano. Napeti je pak budovano predevsim vizualni a hudebni slozkou, nikoli vsak dejem, potazmo scenarem. To, ze se tam tolik mluvi, taky neprospiva. Takova bible emaru. Ale atmosferu ma, to se musi nechat, Akerlund neni lemra. ()

Juto

Film začína sľubne, so skvelou atmosférou a peknými gore efektmi ako napr. vytrhnuté zuby a podobne. A zdá sa, že je inšpirovaný filmom „Sedem“, čo je dobrá vec... Len postupne úroveň filmu klesá rôznymi zvratmi, ktoré sú hlúpe a koniec filmu je chabý. 5/10 ()

bartias

Životem utahaný detektiv Dennis Quaid (stylizovaný do Harrisona Forda) řeší brutální sérii rituálních vražd. Řeší ji uprostřed zimy, atmosféra je proto patřičně mrazivá. Kamera využívá každé příležitosti řádně se předvést, příběh se rozjíždí svižným tempem a Zhang Ziyi vypadá nebezpečně mile. Pak ale zajímavý thriller zabředne do rutiny tuctových detektivek a pokusem o velký, nečekaný zvrat se tak akorát dorazí. ()

Radiq

To, co začlo tak nadějně, se stočilo do dost neuvěřitelnejch kolejí. S průběhem filmu se zhoršují i herecké výkony a člověk se u toho dost nudí. Nakonec jsem z toho zůstal sám a zmatenej. Dnes su po bečce, takže se víc rozepisovat nebudu... akorát mě napadlo zajít si k zubaři. ()

kosta73

Nemastná, neslaná slátanina snažící se sklouznout na současné drsné vlně. Quaid je sice fajn, ale tímto filmem se ( opět ) pouze dokázal posunout blíže k hranici zapomnění, zajímaví herci jako Stormare, nebo Fugit se tam jenom mihnou ( asi vědí proč ). Takže mi z toho vychází ( řemeslně sice dobře natočená, ale ) naprostá zbytečnost, na kterou si za pár let nikdo nevzpomene. Různé technické vychytávky, které vcelku dobře fungovaly v režisérově předchozím dílku SPUN, zde dle mého názoru sedí, jako pěst na oko....upřímně řečeno, je to prostě bezbarvá laciná kravina. ()

TomStall odpad!

A tak si ten odpad dáme.. Abych řekl pravdu, pointa mě napadla asi v půlce filmu ale hned jsem jí v duchu se smíchem zavrhl, protože jsem si nedokázal představit že by někdo takovou absurditu myslel vážně.. Navíc v průběhu filmu neuvěřitelná nuda, hromada klišé a karikaturních figurek.. A navíc jsem hodně dlouho neviděl herce (D. Quaida), který by se tak příšerně nevešel do své role. Jeho výkon byl fakt zoufalý, na druhou stranu si nedokážu představit, kdo by ty dialogy mohl přetavit v něco koukatelného. Dámy a pánové čekal jsem ledacos, ale takovou sračku vážně ne. Díky tvůrcům za další ztracené dvě hodiny života.. ()

ecceHOMMO

Snímok zápasí s tromi obrovskými problémami: prvý...napätie-to absolútne absentuje..a to najmä v prvej polovici ......druhý problém...už po pár minutách som vedel hlavnú pointu...(počas filmu som sa len dozvedal súvislosti)...a každý všímavý divák ju odhalí hneď tiež,......tretí...samotný záver-ako keby nedokončený...mnohé zostalo visieť vo vzduchu ( ikeď mnohé bolo povedané na malom priestore).........Ale aj napriek tomuto všetkému to nebol film zlý, len akosik nedotiahnutý..... ()

Mrkvič

Dost nudnej a zbytečnej thriler. Pointa taková nemastná neslaná. Atmosféru spíše kazí všudypřítomná starost hlavního hrdiny o své dva syny. Ziyi Zhang ve filmu působí hodně směšně a nikdo jiný to tam rozhodně nezachraňuje. Prostě nuda až jsem usnul. ()

st.jim

Dennis Quaid byl charismatický a role mu opravdu seděla a asi proto byl celý snímek postavený na něm. Bohužel i přes to je tento směs fílmů.....Purpurové řeky, Se7um a Vraždy podle Jidáše.... spíše podprůměrnou podívanou. Čekal jsem malinko kvalitnější, strašidelnější a napínavější zpracování. ()