Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

Padme_Anakin

Ponurá a drsná kriminálka v cigaretovém dýmu a alkoholovém oparu, Daniel Auteuil mě film po filmu utvrzuje v tom, že patří do herecké extraligy. Vyšetřování brutálních vražd žen se tu prolíná s jedním starým zločinem, jehož pachatel by mohl být propuštěn na svobodu a půvabná mladá žena v opětovném ohrožení.. Závěr strhující a demolující.. ()

Zayl

Ničím zajímavá kriminálka s jednoduchým příběhem o policistovi, který těžce nese vraždy, které se kolem něj konají. ()

NinonL

Nemůžu si pomoct, ale jediné, co na mě ve filmu zapůsobilo, byla různá stádia delirií hlavního hrdiny, snad týdny nemytého a pár krásných zvířátek. Nádherná Olivia Bonamy. Mrazivé, temné, depresivní, ano. Měla jsem velký problém film vůbec dokoukat a podruhé se k tomu už asi nepřinutím. ()

agentmiky

Dlouho jsem si odkládal tento Marchalův filmík. Od různých zdrojů jsem slyšel samou chválu, takže očekávání jsem měl nepřekvapivě dost vysoko. A teď mohu s čistým svědomím bohužel oznámit, že režisér oplývá ve své sbírce povedenějšími kousky. Herecky to je extratřída, o tom žádná. Daniel Auteuil se vyznamenal již ve Válce policajtů a zde opět předvedl svou one-man-show. Problémem ale je ukrutně pomalé tempo, kdy se za celou stopáž skoro nic nestane. Čekal jsem napínavé nahánění hlavního vraha, ale na to jaksi vůbec nedošlo. Jasně, vizuál patří do nejužší špičky. Dlouho jsem neviděl detektivku, která by na mě v každém záběru křičela takovým nedozírným pesimismem. I hudba potěší. Ale to tempo filmu odpustid nemohu, fakt ne. Konec se malinko utrhl ze řetězu (tam jsem pocítil starého dobrého Marchala), ale nestačilo to. Za mě 6,5/10 ()

MartinezZ

9.1.2011 ~ Temné ponuré depresivní noirové kriminální francouzské drama, která by si zasloužilo plátna kin mnohem více než některé hollywoodské sračky napěchované známými xichty, ale postrádající příběh a atmosféru. Marseilleský policista s posraným životem zjišťující, kolik vrstev sraček má jeho osobní dno. ~ Louis Schneider byl výborným policistou pracujícím v oddělení, kde se dennodenně setkával s hnusem, beznadějí a svinstvem tohohle světa. Jeho svět se rozložil ve chvíli, kdy byl na místě, kde být neměl a při nehodě v tu stejnou chvíli někde jinde umírali při autonehodě jeho malá dcerka s ženou. Žena přežila, ale upoutaná na lůžko a bez možnosti komunikovat jen přežívala. Louis nedokáže svoji vinu unést a tak utápí sebe a svůj život v litrech alkoholu, obklopen doma fotografiemi těch nejzrůdnějších nejnepochopitelnějších vražd, na kterých s kolegou dělá. Alkohol a jeho vlastní vnitřní rozklad mu ale házejí klacky pod nohy tak důkladně, že je suspendován, odvolán od případu a i ten zbytek blízkých nad ním láme hůl. Od rozdělaného případu se ale neodchází, ať už je to v souladu s regulemi nebo ne. A do toho ještě přichází žádat o pomoc mladá žena, jež se sestrou zažila brutální pomalé mučení a vraždění svých rodičů, které Louis kdysi vyšetřoval. A tahle bestie má dostat svobodu. Zmar a spoušť bez špetky šance byť jen na paprsek slunce. ~ Další perfektní ukázka filmu, od kterého bych nic nečekal a tolik překvapil. Až mě udivuje, že to u nás vyšlo jenom na DVD a do kin nenakouklo ani klíčovou dírkou. Temná noirová atmosféra, dlouhé a až bezbarvé záběry a scény, déšť a akce natolik střídmá, že když už se objeví, sedne a ani na chvilku nevypadá hloupě. Je syrová do morku kosti. Až na jednu obrovskou drobnost se tu nikdo nedočká ani ždibíčku štěstí. Tohle je pohled zlomeného člověka, který je na dně. Ale jen zdánlivě, vždycky může být ještě další dno. A další, a další... Nikdo ale nedokáže klesat věčně. ~ O všem, co se stalo v minulosti, se divák dozvídá z útržkovitých roztěkaných střípků flashbacků, hudba nepodbízí, nenavnazuje, podtrhává, herci si svoje úlohy vystřihly na výbornou. A tak nebýt pár drobounkých nedomyšleností, které by buďto mohly být vynechány a nebo mi jednoduše nedocvakly, bylo by to u mě bezchybné. I s tím jde o výborné kriminální drama, kde je krimi spíše jen závojem a osobní drama nosnou kostrou. A prvotní tvrzení tvůrců, že jde o příběh založený na skutečných událostech, raději nechávám stranou. Tomu moc věřit nemůžu a vlastně radši ani nechci. ~ Bůh je zkurvysyn. Jednoho dne ho zabiju. ~ 4,5* ()

buldock

Snímek je až příliš rozvleklý , zbytečně moc se zabýva alkoholovými démony hlavního hrdiny a jako hlavní negativum se mi jeví zbrkle odkryté karty celého příběhu. Daniel Auteuil opět předvedl svoje velké herectví a je škoda , že se k němu nepřidaly také další aspekty potřebné k prvotřídnímu filmovému zážitku , ze kterých vybírám hlavně špatný scénář a celkovou utahanost příběhu. V mých očích jen lehce nadprůměrná záležitost , která měla našlápnuto k vyšším metám. Film: 67% ()

edy66

Nechci se opakovat, ale tohle mě prostě dostalo. Frantíci umí a Olivier Marchal opět nezklamal, depresivní atmosféra umocněná skvělým Danielem Auteuilem. Jasných 100%. ()

blackrain

Poctivá francouzská filmařina. Francouzi byli vždycky zvláštní při natáčení kriminálek a to jim na filmové kvalitě jenom přidává. Příběh je sice takový rozveklý, měla jsem skoro pocit, že si taky musím loknout něčeho ostřejšího, ale atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet na kousky. Za závěr dávám plný počet bodů. Takhle to má všechno skončit. ()

rykardo

... ponurý, drsný, depresivní, místy možná pro někoho až nesnesitelně pomalý a stopro francouzský..., tak takhle to rozhodně můžu..., nemam asi víc, co bych dodal, snímek přesně podle mého francouzského gusta a jen jsem zvědav na další společnej zásek týhle už celkem dost sehraný dvojky (Marchal, Auteuil). LIVINGDEAD : hmm..., skutečně nepostradatelnej a dosti informativní plk...(ale budiž, máš na něj právo). Tak nějak předpokládám, že ty horory hodnotíš asi podobně neotřelým způsobem (tzn. především na základě dojmů vlastní sestry), na co se taky zdržovat nějakym koukánim se na ty filmy, že jo .-).-) ()

Maq

Spíš psychologické drama než detektivka. Výborný scénář, filmová hudba jak má být. Temný příběh plyne od špatného k ještě horšímu a dospěje k důslednému a velmi logickému vyvrcholení. Komu to připadá přehnané, tomu namítám, že životní zoufalství opravdu není nijak množstevně omezeno. --- Velmi silné, velmi dobré. --- ()

Thomassi

Francouzi kriminálky umí dokonale. Proto jsem neměl důvod pochybovat o tom, že by mě to mohlo zaskočit a nelíbit. Ale stalo se to, co jsem nečekal. Kriminálka to není špatná, ale oproti jiným je to bohužel průměr. Celý film se strašně vleče a neobjeví se žádná scéna, která by dokázala alespoň trochu šokovat. Zato posledních asi patnáct minut byly tak, šokující, že by se to vešlo i do dvou filmů. Čuměl jsem na to a nedokázal říct ani slovo, a při závěrečných titulkách jsem ještě pořád nehnutě seděl a ani pohnout se nešlo. A proto jsem rád aspoň za ten konec, protože bez nich by to bylo ještě horší. Herci celkem slušně podali své role. Pro příště by to ale chtělo rozložit rovnoměrně, ať je se pořád na co dívat. ()

Hadža

Po dodivani jsem ihned dostal chut na "jednu".Ale chlast-nechlast,MR73 to nakonec vse vyresi bravurne.A pokud jste nastavajici otec,ktery se chysta doprovodit svou drahou ,az na porodni sal,zde mate dobrou prupravu! ()

m@rz

Film šel docela mimo mě. Dvě vcelku nezávislé dějové linie, které se na konci trochu spojí. Ale díky tomu závěru aspoň 2 hvězdičky. Jinak docela nic moc. ()

Dubro

Olivier po Vojne policajtov určite potrénoval a dostal sa do dobrej kondície. Talent ako režisér rozhodne má, no keby som mal možnosť nazrieť do jeho scenára, určite by som mu pár stránok vyšklbal. 125 minút ťahá do zívačky a budíčkov je poskromne, aj keď na potiaceho sa Daniela Auteuila sa dobre pozerá ( Podal tak dobrý výkon, že smrdel aj z obrazovky ). Tvorcovia amerického Righteous Kill by mali MR sedemdesiattrojku dostať ako každodenné povinné čítanie minimálne na pol roka. 4,5* ()

Fanucci

Brutální film. Marchal předkládá smutný osud jednoho policisty, kterému tragedie změnila život. Jako chodící troska se stává nebezpečným jak pro sebe, tak své okolí...Marchal nic nepřikrášluje - korupce, rvačky, kariérismus v řadách policie, místa činu jsou pekelně věrohodná. Auteuil v hl. roli opět nezklamal. Po Válce policistů jde o další skvělý (v mých očích ale nikoliv lepší) Marchalův snímek. ()

kagemush

Temné jako NOIR! (SPOILER- fatální tak,že smrt jako vysvobození jsem Auteuilovi přál už po deseti minutách,aneb když je bůh vobyčejnej zkurvysyn...) (téměř se ke komentářům jiných uživatelů nevyjadřuji,mám dost co dělat se sebou,ale LIVINGDEADův si nenechte ujít! To já kdybych doma řekl,že třeba Labutí jezero je totální sračka i když jsem to neviděl, ale že to říkal Franta v hospodě, protože každý balet je totální sračka,tak mě ta moje přítelkyně,v rytmu třeba flamenga,pomalu umlátí pohrabáčem,-a dobře by mi bylo tak) ()

TheDon

Film kterej víc než kriminálku ukazuje, jak hluboko může člověk klesnout, když se každej den vylije na plech. Teroristická stopáž, občas nuda k posrání, ale závěr filmu to rozsekal na padrť. Každopádně jsem přemýšlel celej film, jestli ty hnusný vlasy hlavní skorohrdinky byly fakt její, nebo jen ta nejodpornější paruka, co jsem kdy viděl. Těžko říct takhle z hlavy, ale vypadalo to, jako komunistická chemlonová deka. Fuj. ()