Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Bird_house

Herecké výkony jsou velice vydařené, ale film mě tak nezaujal, jak jsem předpokládal.. První polovina filmu se dost táhne, přičemž druhá polovina už větší spád.. Jak jsem již uvedl, herecké výkony jsou na vysoké úrovni - především Christiana Baleho, který v tomto díle vypadá opravdu důvěryhodně.. Přesto to pro mě na 4* není.. ()

PEZ

Christian Bale. Christian Bale nehra, ale sa prevteluje. Nezabudnutelny vykon. No nielen kvoli nemu je tento film dobry. Velmi dobry. Mne sadol dokonale. Pretoze v nom v podstate neslo vobec o box. ()

Torgal

Aby bolo jasno - toto nie je boxerský film, toto je film o chlapíkovi snažiacom vymaniť sa z bratovho tieňa a vplyvu despotickej matky, ktorý je zhodou okolností boxer. Je to dráma o ľudských osudoch, čiže žáner, ktorému neholdujem, no tento film ma zasiahol. A môžu za to hlavne vynikajúce herecké výkony všetkých na plátne, obzvlášť ale Oscarového Christiana Balea, ktorý pozdvihol úroveň zážitku z toho filmu o úroveň vyššie. Scenár nehýri prekvapujúcimi dejovými zvratmi ale orientuje sa na prácu s postavami a ide mu to výborne. Určite to nie je film na opakované pozeranie, ale nepochybne je hodnotný a stojí za pozretie. 8/10 ()

Kaučuk03

I když Bale dostal sošku za vedlejší výkon, pro mě byl ten, na kterém film stál a jeho ztvárnění zastínilo Wahlberga. ()

radaza

Tento film mě bohužel ničím nepřekvapil. Obsah byl znám dopředu z těch pár vět v reklamách a dopředu jsem věděl, že Bale bude hrát jako o život a Wahlberg se bude tvářit stále pochmurně. Takže filmu v podstatě nemohu nic vytknout, ale do kina se chodím nechat zaujmout, pobavit, překvapit. A to mi tady nějak chybělo. A z těch harpyjí budu mít asi noční můry. ()

mi-ib

Absolutně obyčejný film, níčím nevybočující od většiny boxerských filmů. Neurazí, ale bohužel hlavně nijak zvlášť nenadchne. Nevím, ale ty american dream šťástné konce přece už nemůžou nikoho bavit. Čekal jsem nějaký bombastický konec, ale opět jsem viděl obvyklý balast. Nějak jsem doposud nepochopil v čem je síla boxerských filmů, že mají vždy tak vysokou popularitu. Tenhle snímek nad průměr povyšuje Wahlberg, Bale a místy dobře zvolený soundtrack. Když jsem si teď pouštěl konec zápasu Ward vs. Neary na youtube, musím ještě k pochvale přihodit až dokumentární přesnost zachycení zápasu ve filmu, teda spíš jeho vyvrcholení. Kdo životní příběh Warda zná, asi se do něj dokáže víc vcítit a hlavně může znovu prožívat ty emoce, které prožíval třeba, když se díval na zápas v televizi před dvaceti lety. Ale pro mě je to boxerský film, jakých podobných je a bude spousty. ()

Yancl

Z řady očekávaných filmových trháků se tento počin, dle mého, řadí do té horší kolonky. Spousty reklam na 'novodobého Rockyho', které po zhlédnutí prušuměli jako silný šumák. Nekonalo se žádné pořádné boxerské představení ani hrubá pouliční bitka. Celý tento film je primárně zaměřen životní boj, drogy a těžké vztahy v rodině. Samotný box hraje pouze druhé housle, i když je ztvárněn hodně působivě, mé očekávání se nevyplnilo. Velký důraz na kvalitu je tvořen díky perfektním hereckým výkonům dvojice Wahlberg a Bale. Kvalitní film, který by si ale zasloužil více 'té akční' složky. [64%] ()

truby

Na film o boxu je to moc těžkopádné, nemná to říz, nemá to s prominutím "koule". Za to k filmům jako je Zuřící Býk nebo Rocky to má docela daleko. ()

darkreider

Nie je to zlý film, už len vďaka obsadeniu, ale fakt, že som naň úplne zabudol a hodnotím až teraz, keď som ho náhodne zahliadol u iného ČSFDáka hovorí o tom, ako moc ma chytil. Lepšie tri. ()

Skleni

Na začiatok by som chcel napísať, že na tento film som šiel skôr z komerčného hľadiska (výhra oscara a všeobecná publicita tohoto snímku), a nezaujímal som sa o čom tento film presne má byť. Preto mnohé veci pre mňa ovela fascinujúcejšie a intenzívnejšie. Vysvetlím. Po prvých pár minútach som si povedal, že ľutujem tie peniaze, ktoré som vložil do tohoto filmu. Že tá vstupenka nemala hodnotu ani polovicu danej ceny. No potom prišli momenty úsmevné a zábavné. Film sa začal meniť na akúsi tragikomédiu. A vôbec som prestal riešiť nejaký príbeh a dianie na plátne. Nereagoval som na dialógy, ktoré poukazovali na ťažký osud či zlé chvíle v živote hl. postavy. A tu nastala prvá chyba. Pretože samotný príbeh je reálny a i napriek rocky-ho syndrómu ubitého víťazstva, to malo velmi silnú emočnú stránku. Miestami som sa až sám musel zamyslieť nad daným monológom a miestami som sa v ňom aj našiel. Lenže toto všetko sa stalo až o deň dva neskô§r keď som si uvedomovla, čo som vlastne videl. Že to nebola komédia ani romantika ani tragédia. Ale dráma poukazujúca na skutočný osud. A to si tréba uvedomiť. No ale musím priznať, že s týmto názorom je ot pre mňa stále film nedokonalý lebo nedokáže diváka strhnúť do diania a nevyvolá dojem reálnosti. To však nieje tak celkom pravda. Stalo sa to v momente kedy som sa ja dozvedel, že vedľajšia postava je celý čas niekto úplne iný a vlastne všetko sa zmenilo iba jedným malým faktom a zvratom vo filme. Stalo sa vlastne na základe jednej vety. A to mi prišlo neuveritelné. To ma dostalo. A aj všetko čo nasledovalo potom. Vo filme mi iba velmi chýbal akýsi záver, nejaké to ponaučenie, dalo by sa povedať, alebo proste nejaké odpovede na mnohé otázky života. To tu nebolo. Ale druhá vec ktorá ma dostala, a prečo som aj absolútne s úžasom výchadzal s kina, bola ukážka reálnych postáv, ktorých osudy sa odohrávali vo filme. A vtedy som si uvedomil, že christian si naozaj tú kritiku zaslúžil a aj tie ocenenia. ()

bjukenenen

Pěkně zvládnuté boxovací scény, rozhodně to vypadalo uvěřitelněji než Rocky, ale proč to bylo tak utahané a ukecané?? Ty kecy a přehrávání tenhle film zabily, škoda:( ()

foundation

Fighter je klasický príklad priemerného filmu s priemerným príbehom ( koľko krát už sme niečo podobné videli ). Vecou, ktorá ho robí aspoň trochu výnimočným je, ako to už mnohí povedali, diabol Christian Bale, ktorý likviduje nevýrazného Marka Wahlberga v každej jednej scéne a všetko si to kradne pre seba navyše so superefektivitou, keď mu na to stačil polovičný čas pred kamerou ako jeho ,,bratovi,,. Wahlberg je proste zlý herec, a nie je to prvý krát kedy sa nevedel popasovať so svojou rolou. Baleovi naopak znovu ,,preskočilo,, a povedal si že toho Oscara dokáže dostať aj za úlohu, kôli ktorej by sa drvivá väčšina súčastných hercov iba poškriabala na hlave. Zvyšok filmu nebol pre mňa zaujímavý skoro ničím. Za povšimnutie ešte stojí aj dobrý casting Mickeyho rodiny. Zohnať také odporné, otrasné šeredy nebolo asi zrovna ľahké. Plusom je že to pridáva veľkú dávku autentičnosti. Celkovo ma to ale nejak nesklamalo, asi hlavne preto že kôli ničomu inému ako kôli Baleovi som to ani nemal záujem pozerať. 70 percent. ()

LojZza

Bale opet dokazuje ze je silenec (v dobrem slova smyslu) a po Mechanikovi jde zase az na kost (doslova), a strhava vsechnu pozornost na sebe. Na druhe strane je slusne nabuseny Wahlberg, jehoz zapasy jsou skvele odvedene. Tresnicka na dortu ale byla titulkova scena s pravym Mickem a Dickem, clovek proste musi ocenit tu snahu Balea a Wahlberga, protoze i z tech par vterin slo videt ze herci jsou prakticky kopie svych predloh. 4* jen proto, ze se mi obcas zdal film zbytecne natahovany. Ale i tak jsou ty 4* velmi silne. ()

Jeand´Boa

Boxerské filmy umějí být zajímavé, ale toto ani snad není čistě boxerský film...film ze života určitých bratrů, kteří si něčím prošli. Zejméne tedy vývojem vzájemného vztahu...Bale předvádí to, co již dlouhá léta, herecký výkon plný talentu, nicméně i jeho filmový bratr dokáže zaujmout...pro mě rozhodně překvapení... ()

candy_daze

Skvělé! Filmy o boxu mě kupodivu berou a díky tomu, že Fighter se dostává do více rovin, než jen do té sportovní, byl pro mě velice příjemným překvapením. Příběh o tom, jak je kolikrát těžké rozhodnout se mezi ukřivděnou rodinou a vlastní svobodou. Hlavní dvojice byla tahouny celého filmu. Wahlberg mě kupodivu bavil a nad Balem nepřestávám žasnout, je to ďábel (kolik, proboha, kvůli té roli zase shodil?). Chvílemi jsem měla tendence dát snad i za 5*, ale zas tak moc dobré to v příběhové rovině není. Přesto jsem schopná přehlédnout nějaké to klišé. "HBO o mně točí film!" :) ()

beckham-

Co se týče filmu, tak jedno vím jistě, Bale to sice zahrál famózně, ale vidět ho jako těsně před smrtí, umírající na anorexii už víckrát vidět nechci !!! Film jako celek mě nezaujal, tak jako právě Warrior, který je bezkonkurenčně top ve svém žánru. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale