Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

potas

Byl jediný důvod proč jsem to chtěl vidět "Amanda Seyfried" a taky to bylo to jediné na co se dalo dívat. S Červenou Karkulkou to snad krom pláště nemá nic společného, ale na druhou stranu viděl jsem už horší. ()

noriaki

Natočit Červenou Karkulku jako křížence temné fantasy a paranoidního thrilleru byl teoreticky skvělý nápad, bohužel se tento záměr zvrtl hned v začátku, a režisérka do světa vyplivla klon pseudohororového Twilightu. Scénář se sice snaží o dusnou atmosféru plnou vzájemného podezírání a pocitu ohrožení, ale vyniká hlavně stupidními dialogy a předvídatelným dějem. Herecké obsazení je přinejmenším rozporuplné. Kompars byl zřejmě posbírán na místní diskotéce a do fantasy se nehodí. Hlavní hrdinka by měla prožívat rozpolcenost mezi láskou a strachem, ale jediné dvě myšlenky které jdou z jejího hereckého projevu vyčíst jsou "jsem krásná" a "budu slavná". Režisérka očividně natočila snímek určený primárně pro její obdivovatele, a na zbytek filmových diváků se vykašlala. Jediným výrazným plusem tak pro mě zůstává vizuální složka filmu, která je doopravdy skvělá. ()

Hnedoocko

Byla jsem celkem zaskočená, že zrovna Amanda Seyfried byla vybrána pro roli Karkulky, ale po shlédnutí filmu uznávám, že ji zahrála opravdu dokonale. Celý příběh byl pro mě až do poslední chvíle velmi napínavý, protože jsem za vlka označila dokonce až 5 osob a nikým z nich jsem si nebyla 100% jistá. Nechyběly zde klasické scény z pohádky (např. "Babičko, proč máš tak velké oči...uši...zuby?") a ani ty romantické, které mi ale bohužel ke konci přišly jako vystřižené z filmu Stmívání - proto ****. ()

terunka003

Jednoduché, stupidní, napínavé, děsivé, strašidelné, tmavé, červené. Lehčí zklasičtělá verze o Červené Karkulce převedená do pubertálního věku s dvěma nápadníky. Film nepostráda spád, nějakou tu napínavější dějovou linii a kontrast červené a bílé. Rozuzlení bylo na okamžik překvapením. Pohodový film, u kterého můžete zlehoulinka vypnout. ..ta pláštěnka byla super.. ()

Pavlínka9

Wau :) Mě ten film totálně ohromil :) Nemůžu si pomoct, ale moc se mi líbil. Hudba, tajemnost, mystika a krajina, na které si dali tolik záležet. Takhle přejatý motiv známé "pohádky" jsem nečekala - proto mě ohromilo i to, jak se jim povedlo do tohoto prostředí zakomponovat milostný příběh, který si pohrává s bojem o dívku, tak i s bojem "dobra" se "zlem". Film nastiňuje množství potencionálních možností, kdo se skrývá za "velkýma očima, ušima a zubama" - to bylo nápadité a ani v nejmenším mě nenapadla postava, která se ve finále objeví ;) ()

Jennifer.S

To co fungovalo ve Stmívání už nemůže fungovat u Červené Karkulky. A toto srovnání vás nenapadne pouze při přečtení jména režisérky. Ono – ani kdybyste režisérku neznali, již úvodní záběry vám řeknou, že tohle jste už někde viděli. Akorát místo upíra tu máme vlkodlaka. Amanda Seyfried má ve svém repertoáru o pár výrazů víc jak Kristen Stewart a Shiloh Fernandez se tváří jakoby měl permanentní zácpu. A co tam dělá Gary Oldman je pro mě záhadou. Doufám, že ho vydírali a on to prostě musel natočit. ()

ivan bohatyr

I přes spoustu laciných triků a nesmyslů - nevím kde ten borec ve středověku vzal gel na vlasy, taky umělý sníh nevypadal zrovna nejlépe, nebo zjišťovat kdo je vlk díky hnědým očím je asi dost hloupé, když 90% vesnice má hnědé oči, no a trny na stromech taky chtělo trochu doladit (vypadaly celkem nevěrohodně a hlavně v tom lese byla kamera neustále při pohledu shora, protože kdyby zabrali více stromů, tak by jim asi už ty umělé trny nestačily). Ale jinak povedený film, celkem mi připoměl Vesnici (2004), kulisy a celkové provedení velice kvalitní, zkrátka dřevěná zasněžená vesnice vypadala skvěle, vlk taky dobrej a příběh taky solidně zamotanej. Atmosféra vesnice, hodovní slavnosti a oslavy vypadaly taky suprově, hned bych se připojil. Ještě by to chtělo změnit název, protože s Červenou Karkulkou to má minumim společného. ()

ywo666

Lepšie ako twilight, ale nie zas tak moc. Rovnaká režisérka, rovnaké cielové publikum a rovnaký Billy Burke. Našťastie to zachraňuje Gary oldman, solídna atmnosféra a trochu akcie. Na akcií je ale vidieť, že ju točila, žena, lebo je zle natočená. Napriek tomu to nie je až taká zlá zábava keď si to pozriete s priateľkou. Znesiteľné časti si v kľude pozriete a romantické časti môžete prekladať blbými poznámkami a provokovať polovičku. Bavil som sa tak na 65-70% => 3*. ()

pytlik...

Jiný kraj, jiný mrav. U nás si dělník před odchodem do šroubárny přečte pár kapitol Vergilia v originále, ve středověku kdesi na Západě si zase dřevorubec před šichtou pěkně nageloval a pečlivě vyčesal vlasy, aby ho lesní zvěř nepomluvila. Jinak děj filmu diváka nějak nevtáhne, ne že by se přímo nudil, ale určitě není vzrušen tak, že by nemohl dýchat. K tomu přispívá i představitelka hlavní role, né že by byla přímo ošklivá, ale celou dobu tak zvláštně kulí oči, jak kdyby tím hledaným vlkem měla být ona. Přesně takhle valil v jedné pražské restauraci angličan bulvy, když si objednal "typical czech food" a oni mu přinesli šest knedlíků přes celý talíř. Zkrátka, téma snímku je poněkud odtažité, člověk se s ním nesžije, nepřipomíná mu jeho vlastní problémy, neboť s vlkodlaky mají dnes trable jen málokde. Taky se divím, že nikoho nenapadl jednoduchý způsob, jak vlkodlaka ulovit - jednoduše by se přikázalo, že noci mají strávit všichni v kostele. Kdyby se tomu nějaký člověk snažil vyhnout, bylo by jasné, že vlkodlakem je on. Nebo by tam šel taky a když by se v noci proměnil, okamžitě by se spálil na uhel, takže by si vesničani ušetřili námahu spojenou s jeho zabíjením. No a konec mě taky nenadchnul... když už se ten "vymazlený" dřevorubec stal nešťastnou náhodou taky vlkodlakem, čekal jsem, že spáchá sebevraždu, aby to mělo nějaký ten tragický náboj. Né, on slabošsky odkráčí do divočiny. Přitom mu muselo být jasné, že svou novou přirozenost zvládne jen těžko. Mimochodem, tak mě napadá... Když takový vlkodlak při krvavém měsíci kousne třeba myš, stane se ten hlodavec taky vlkodlakem nebo to platí jen u lidí? ()

Yoshimitsu

Tohle zná asi každý: Babičko, proč máš tak velké oči? ,,to abych tě lépe viděla, má drahá“. ,,Babičko, proč máš tak velké uši? ,,to abych tě lépe slyšela, má drahá“. ,,proč máš tak velké zuby?“ ,,to abych tě mohla sežrat, má drahá" k tomu červená kápě s košíčkem a to je asi jediná podobnost s pohádkou. Dávám 40% ()

vendysek odpad!

Odvážně plytká a hloupě proticírkevní stmívačinka. Chápu, proč se toto točí, ale netoužím být urážen. Rozhořčení z postav (zejména z lovce Solomona a zbytečně nevybouřené hlavní hrdinky) házím za hlavu, když vidím neskonale trapné pojetí filmu jako celku. ()

venalce

Čím dále film pokračuje, tím budete zmatenější a budete marně přemýšlet nad tím, o čem to vlastně má být. Nadějně to začne vypadat až v momentě, kdy se na scéně objeví Gary Oldman, ale brzy se naděje zase utopí v totální zmatenosti, kdy není jasné, kdo koho a hlavně proč honí. Je to přeplácané, naivně prosté a prostě naivní. ()

Timak

Jenom hezká herečka, Gary Oldman, dobrý trailer a zajímavá předloha dobrý film nedělá. Na Karkulku jsem se těšil a o to víc jsem zklamán. Bylo to nezáživné, nenapínavé a vlastně ani nezajímavé. ()

Danny F.

Červená Karkulka na jiný způsob. A v nepříliš povedený. Naprostá slátanina klasické pohádky, kde byla zachována typická otázka: ''Proč máš tak veliké oči? Proč máš tak veliké uši? A proč máš tak veliké zuby?'' v ne moc typickém podáni. S Karkulkou bych to vůbec nespojoval. Vlkodlak byl jen přerostlý pes a celý film byl zajímavý a nenudil. Ale spojovat ho s klasikou nejde. 65% ()

Petr23

Co víc říct o novodobé Červené karkulce, která je jak z oka vypadlá typu "Stmívání"? Radši nic, protože takovou blbost jsem už dlouho neviděl. Nesympatická hlavní hrdinka, nagelovaný frajírek Petr, trapné pasáže vytažené z klasické karkůlky atd... Zkrátka raději si přečíst tisíckrát dílo od Bratří Grimmů než tohle! ()

lucascus

Scénář je silně nedotažený, špatné je propracování jednotlivých postav, divák nemá čas ani prostor si udělat vztah s jakoukoliv postavou, ty jsou většinou plytké a bez nějaké větší důkladnosti vyobrazené. Co však zde musím pochválit, tak to je práce kostymérů - skvělé kostýmy, dokreslují nádhernou temnou atmosféru. Pokud se zaměřím na herce, tak je to takové 50:50, někteří neumí hrát - Fernandez a Irons, někteří snad jednou budou umět hrát - Seyfried, proto největší kus práce zde odvádějí starší herci - oba rodiče Valérie, její babička.. Proto tedy tři hvězdičky pro průměrný film. ()

sochy.zirafka

Jen pár postřehů a poznámek: S filmy pohádkou inspirovanými se roztrhl pytel. A dobře to rozhodně není, protože si námět každý uzpůsobí podle svého. Pokaždé z toho vznikne přiteplená splácanina typu Twilight, protože to prostě letí. Karkulka výjimkou opravdu není. -- Velké oči měla mít babička, sakra! -- Gary Oldman? Jako fakt? Co se mu přihodilo, že to vzal? -- Vlkodlak by měl být ztělesněním bestiální zuřivosti a brutality. Místní stvůra tyto vlastnosti asi ztratila při toulkách po lese a naučila se intrikám. A telepatii. Bleh. -- Vesnická kalba. Super. Všichni vypadali, jako kdyby místo večeře sežrali kýbl extáze. -- Zima nikomu evidentně nevadí. Já běžně běhám ve sněhu pouze v tričku a teplácích. -- Jsem uražen. A co si musí myslet chudáci bráchové Grimmojc! Hodnotím nízko a líto mi to není. ()

zdenny

Velice se mi tento film líbil po výtvarné stránce. Byl to takový mix dobrodružné pohádky a mysteriozního fantasy. Něco na způsob "Bratrstva vlků - Hon na bestii", ale i "Van Helsinga". Také trochu možná "Černé smrti" a "Season Of The Witch". Přičemž kvality ani jednoho snímku to nedosahovalo. Tento film byl ale natočen i pro mladší publikum, takže si myslím, že svou určitou kvalitu to má. Tento typ "pohádek pro starší" mám celkem v oblibě, proto spíš čtyři než slušné tři hvězdy. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?