Vražedná hra

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

• verbal

Ne, že bych Pattersona považoval za nějakého echt dobrého pissálka. Filmy podle jeho knih vždy jednoznačně předčily předlohu. Nijak jsem k němu nikdy nepřilnul, ale teď je mi ho líto! Buď chytře investoval do Lehman Brothers či tutových a výnosných Madoffových fondů nebo ho asi manželka vykostila u rozvodu. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že by dal souhlas k něčemu takovému! A tak tu máme po mladém Indiánovi Jonesovi a ještě mladším Sherlocku Holmesovi mladého Sašu Kříže a jeho trampoty před tím, než se stal uznávaným psychoanalytikem seriálových masounů u toho zkurveného Federálního úřadu, který mi, když zrovna nikdo nevraždí a nemá do čeho píchnout, brání svobodně "nakupovat" filmy. A je to docela xblití! Dozvěděl jsem se totiž, že než Saša začal Sbírat polibky a Vymetat pavučiny s charismatickou tváři Morgana Volnomuže, býval trapným, otylým negrem, který se na velké plátno dostal snad jen qůli tomu, že kdysi vyhrál v Sing Singu celoblokové kolo soutěže v maňáskovém divadle! A to pouze proto, že předtím zaříz toho favorizovaného Jamajčana, proti jehož jehlami propíchanému kašpárkovi by absolutně neměl šanci. Co na tom, že se nějakým zázrakem povedlo k němu dostat pár profláklých xichtů a ten Ztracený pán je opravdu vynikající psychouš, když scénář stojí za vyližprdel a do hlavní role se prokouřil zneuznaný stand-up komik, protože už měl dost toho, když po něm znechucené obecenstvo házelo shnilá rajčata a plivníky těsně před vylíhnutím. Lapidárně shrnuto, kdyby se pomátl Jeffery Deaver, najal si jako scénaristu Marlona Wayanse a v takto vzniklé velesračce by hrál Lincolna Rhyma Rob Scheider, vyšlo by to nastejno.(2.1.2013)

• Tommassi3

"Co máš v tý tašce, kámo ?? Náhradní slipy ??" ;) Tohle by se asi psychopatovi říkat nemělo..;) Ale mě trápí jiná věc.. Nemůžu si totiž pomoct, ale stále mě pronásleduje otázka, která se mi honila hlavou ještě několik hodin po zhlédnutí nového přírůstku série filmových detektivek inspirovaných knižní sérií Jamesse Pattersona o bývalém psychologovi, detektivovi Alexi Crossovi, českým všeprznícím distributorem překřtěným na Vražednou hru.. To skutečně režiséru Robu Cohenovi nezbyly peníze na více než tříčlenný komparz ?? ;) Ten fakt ve mě totiž vyvolal silnější emoce, než samotný film, protože ten totálně vylidněný Detroit vážně nechápu.. Musím přiznat, že ani předchozí dva kousky s Morganem Freemanem mě naprosto ničím neuchvátily, proto nemůžu být tak kritický jako zde naprostá většina, nicméně nesympatický tragéd Tyler Perry Morganovi nesahá ani po kotníky.. Zde vidím naprosté castingové selhání při výběru Crosse, jemuž v podání Perryho nevěříte ani slovo, přičemž v případě více slov by zaobírat se jejich úrovní a zhovadilou (ne)smysluplností, zejména, když se snaží v kanceláři profilovat Picassa, bylo sysifovskou prací.. A že všechny dedukce vycházejí přímo z jeho hlavy, to už se jeví jako naprosté scifi.. Zato Mathew Foxx nám symbolicky právě jako správný Picasso vykreslil naprosto lahůdkového sociopata, byť mu v závěru z ničeho nic dojde dech, hlavně tedy dík scénáristické křeči..(31.5.2013)

• mzss1

Divím se, že tento film je promítán v kinech, i v našich. Nudný snímek, který je opravdu zbytečný a nepřinese vůbec nic nového. Není to úplný brak, ale moc daleko to k tomu nemá. Příběh je nezáživný, nevýrazný, nedořešený. Hlavní záporák celkem ujde, ale jeho postavení, jeho postava je divná, nedořešená. Akční scény - těch moc není, hlavně poslední slabá dvacetimonutovka je akčnější - zde už je akce lépe spracována. Uprostřed filmu menší výbuch, který je dobře zrežírován. Hlavní vyšetřovatelská dvojice policistů Tyler Perry a Edward Burns - ti dva se celkem povedly. Mají dobré hlášky mezi sebou. To je vše ke kladům. A upozornuji, že tyto klady, které jsem vyjmenoval jsou těžce vydřené. Zbytek filmu o ničem. Strašná nuda, divné prostředí, nulová zápletka a několik neodpustitelných chyb, kdy hrdina řekne a je to takhle a je to vyřešeno. Strašné. Hudba od Johna Debneyho se zcela vůbec nevydařila - nevýrazná a po většinu času ve filmu vůbec nebyla. Konec trochu lepší, akčnější. Herekcé obsazení nic extra, krom hlavních dvou hrdinů o kterých jsem již psal. Jean Reno nevýrazný, divnou roli měl a na konci filmu byl docela trapný. Ve výsledku výrazně podprůměrný a odfláknutý film. Celkově hodnotím na 32% = **(9.1.2013)

• otík

Škatulkový film od naprostého začátku. Vraha - naprostého magora - známe od začátku, profily policistů nápodobně, životní tragédie se také dala očekávat s veškerými tradičními dialogy kolem a kolem. Některé dialogy ne že by byly dementní, ale není to ono. Některé nájezdy kamery jsou také podivné a ultra levný závěr společně se špatně nafilmovanou finální likvidací magora padoucha jen podtrhují béčkovost tohoto projektu. Poměrně hluboko klesl autor výborného akčního XXX. PS: po dlouhé době jsem viděl Jean Rena a zestárl nám, hošan, zestárl.(16.5.2015)

Matthew Fox v absolutně své nejlepší roli co by zýporák. Bohužel film už trošku pokulhává! 60%(1.2.2016)

• - Scénář byl původně založený na románu Jamese Pattersona „Cross“. Z marketingových důvodů byl název filmu změněn podle jiného Pattersonova díla "Já, Alex Cross". Scénář je však velmi volná adaptace a moc podobností mezi filmem a knihou nenajdeme. (josefklimes)

• - Do role Alexe Crose tvůrci původně zvažovali obsazení Idrise Elby. (Freshoun)

• - V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)