Vražedná hra

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

• JohnCZ

Ne tak strašné, jak jsem čekal, ale je škoda, že po dvou velice dobrých dílech vzniklo takovéhle béčko. Oproti Freemanovi je Tyler Perry citelně slabší Cross. Naopak Matthew Fox je prvotřídní záporák - ty jeho psycho pohledy neměly chybu a je škoda, že v současnosti prakticky nikde nehraje. Scénář je bohužel dost primitivní, akční scény viditelně odfláknuté - nulová choreografie je zamaskovaná otravně roztřesenou kamerou.(30.6.2015)

• Beky

Robu Cohenovy bych momentálně nesvěřil ani reklamu na prací prášek!! Ano, Fox je na pohled neuvěřitelně cool!!(25.12.2012)

• castor

Inteligentní psycholog Alex Cross je zpátky. A nehraje ho Morgan Freeman. Bohužel. Z přemýšlivého detektiva je unuděný tuctový chlapík s pupkem, který ví i to, co neví scénárista. Přijde na místo činu a hned tuší, co za mordem stálo, jakou barvu trenek vrah nosí a kdy naposledy měla oběť orgasmus. Sorry, ale rozbor vraha z několikavteřinového pohledu na mrtvolu mohl na diváka fungovat možná v roce 1994, ale dnes už to ani úsměvné není. Celý tenhle zbytečný kousek působí dojmem, jako by se většina tvůrců nudila a pro výsledek neudělala nic navíc. Prostě to nějak splácneme, naznačíme, s kým má divák tu čest (mnozí pamatují, že tu byla solidní detektivka + už méně solidní pokračování s Morganem Freemanem a že knižní předloha má slušnou základnu čtenářů), sebereme honorář a půjdeme zprznit další filmovou látku. Rob Cohen už dávno neplatí za alespoň průměrného rutinéra, jeho Stealth a třetí Mumie dopadly bídně, tady jsme v podobných číslech. Postavy nikoho nezajímají, zápletka a rutinní dialogy zrovna tak, akce je bez invence. A navrch oplácaný Jean Reno začíná platit za unaveného plátce nájmu. Když na scénu (do arény) vstoupí hlavní záporák, máme se začít děsit jeho pošahanosti. To se neděje. Radost na tváři se nám vkrade až po sto minutách, kdy vyběhnou závěrečné titulky.(30.3.2014)

Co to s váma do prdele je? Podle počátečních hodnocení místních "znalců" jsem čekal průser jako kráva, místo toho je pro mě Alex Cross dalším důkazem, že někteří lidi by neměli být zde na ČSFD, neměli by koukat na filmy a ono by bylo možná nejlepší, kdyby na ty bastardy jejich rodiče ani nikdy nezadělali.Cohenův nejlepší film od dob Rychle a Zběsile.Typická kriminálka ze starý školy, ze začátku jsem si musel zvykat na nesympatického Perryho, ale jakmile začal rozjíždět svoje vyšetřování do příběhu jsem se okamžitě vžil, po trochu nervózním začátku Cohen svižně režíruje parádní jízdu, s překvapivě skvělými hereckými výkony, Burns byl výbornej vždycky, Perry ohromně překvapil a musim smeknout nad famoózním sociopatem v podání vynikajícího Foxe.Příběh svižně ubíhá, vše dokresluje parádní soundtrack a některými imbecily zmiňovaný "trapný" finální souboj, byl ukázkou perfektní choreografie a po opravdu hodně dlouhé době skvělého vedení herců.Už jsem si zvyknul, že moc lidí tu filmům nerozumí, ale to už k tomu prostě patří, vy byste nepoznali kvalitní film, ani kdyby vám ho v pálili v Matrixu přímo do lebky.Moc jsem od toho neočekávál a díky vašim idiotským názorům jsem si užil jeden z nejlepších filmů tohodle roku a pro mě obrovské překvapení.Až bude film hodnotit víc lidí, pevně věřím že se dostane minimálně na 65%, tedy prosím každého, koho zdejší nuly odrazovali ať je neposlouchají, parádní žánrovka a já se u filmu už takhle dlouho hodně nebavil.Je to napínavé, akční, dramatické, svižně natočené, lahoda.80%. Mimochodem ten obsah je úplně debilní, pár fragmentů sedí, jinak je příběh úplně o něčem jiném.(15.12.2012)

Zcela nepředvídatelná kriminálka starého střihu, kde funguje kamera, načasování, herecké výkony. O uživatelích ČSFD, kteří si hrají na pseudointelektuály si už dlouho myslím své, ale tady je vidět, jak málo mají nakoukáno a jak vůbec nerozumějí filmařině. Pár ukecaných scén děj zdržuje, ale zase o to více můžeme mít k postavám nějaký vztah a nechat se šokovat vývojem děje. Vlak metra je rozhodně akční nápad desetiletí. Někde trochu vrže logika, ale celkově jde o slušný a atmosférický krimi thriller s vynikajícím záporákem. ---- Průběžné poznámky: Slušný feeling, velmi dobrá kamera a střih, výprava a velmi dobře použitá hudba, uvidíme, jak se rozjede děj. Ty woe, udělat z divadla parkoviště, to snad aby film neviděli pražští radní!(26.12.2012)