Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

Sekyn

Přiznám se, že neviděl jsem dosud žádnou z verzí Čaroděje ze země OZ, ale tato verze byla neskutečnou pohádkou, v které mi nechybělo naprosto nic. Přemýšlel jsem a opravdu mě nenapadlo nic, co bych vyškrtl nebo postrádal. Nejúchvatnější na tom celém je, že čekáte jen další Disney penězokazecký produkt, který vás naopak chytne za srdce již úvodními titulkami. Nevím, jak na tom byli lidé v zadních řadách, ale my uprostřed sálu jsme si celý příběh ve 3D náramně užili. Rád bych vyzdvihl jednotlivé části této pohádkové pohádky, ale to už bych tu dosti spoileroval. Pochválil bych kameru, s kterou si zde Raimi opravdu vyhrál. Celý příběh měl ducha a postavy neměli chybu. Obsazení Jamese Franka se už dále zdá téměř samozřejmostí. Šarmantní svůdník žen, jenž dělal své (pro dámy) lákavé obličeje již ve Spider-manovi. Země OZ vším naprosto drtí celou slavnou Alenku a její říši divů. Postavičky jsou zde daleko lépe propracované, mají svého ducha a dokáží tak působit emotivně. Závěrem již jen nechápu, jak se hodnocení tohoto snímku mohlo dostat pod 70%? Vždyť nelze srovnávat pohádky s akčními trháky či děsivými horory. Nedmýchejme jablka a hrušky, neboť toto díl je ve svém žánru skvělé. V žánru pohádek :-) ()

Dr.Zed

Musím vystihnout, že jsem byl k tomuto filmu trošku skeptický, nakonec mě velmi mile překvapil. První část filmu byla provedena v černobílé, jako by to bylo natočeno v začátcích kinematografie. Ale filmu to dává dobrý oddělení světů. Normální svět je černobílí, ale fantastický svět Oz je nádherně barevný. Dějová linie ze začátku vypadá docela vlažně, ale pomalu se to rozjíždí v dobrodružství člověka, který pořád klamal lidi kolem sebe, ale nakonec pomůže pomocí klamu osvobodit zemi od nadvlády zla. Taky mi přišlo, že zakončily film tak aby mohli zas na něj navázat dalším dílem. Jako pohádkový příběh pro děti je to pěkný, ale musím si i trošku postěžovat na příběh, mohl podle mě být udělaný lépe. Víc rozvětven a ne tak moc přímočaře udělán. Tímto tento film hodnotím docela dost slušně a dávám mu 80% (Kino, 3D, Dabing). ()

woody.birch

Ano - velmi slušně odvedená práce. A to je všechno. Kdybych nedostal volňásky a ty čtyři vstupenky pro rodinu musel zaplatit, asi mě to bude pěkně štvát :-(. ()

trotrbai

Film se mi líbil, ale že bych byl překvapen ? To ne ! Film je o tom jak kouzelník Oz se tornádem dostane do Země Oz. Kde potká 3 čarodějnice. Jedná zlá , druhá ošklivá a třetí hodná. Na konci filmu je nepřemůže on ale... No vlastně nikdo ! Spíš je odehnali a to se mi nelíbilo. Myslel jsem že když on je vyvolený tak zabije zlou čarodějnici a ne že si s nima bude povídat ! Nejlepší byla asi Létajcí opička. ()

JeanC

Mocný vládce Oz je pohádka pro děti, docela malé děti. Po přečtení komentářů od místních klonů Mirky Spáčilové jsem si říkal, nemůže to být tak špatné. Vypravil se do kina a shlédl film s ostatními diváky od 8 do 45 let. A ty nad 10 to moc nebralo. Od začátku do konce nuuuuda. ()

Garretto

Zklamani. Ani ne tak hereckyma vykonama a vypravou jako spis celkovou hlouposti a naivitou pribehu, dialogu a motivaci postav. Cekal jsem asi dospelejsi film. Ale porad bych radsi vzal deti na tohle, nez na super-cesko-pokrocilo-animacni Kozi pribeh ()

janejudyjune

Jsef velký fanda Čaroděje ze země Oz(1939) a tak jsem byla na tento film zvědavá. Musím říct, že předčil mé očekávání. Bylo to ztrhující fantasy s romantickým koncem. Avšak nepříjde mi, že na tohle předcházelo Čaroději ze země Oz. ()

Sirenie

Už měsíce jsem sledovala tento film, trailer mě tak navnadil, že jsem doslova počítala dny. A když se konečně objevil v kinech, byla jsem v euforii. O to hlubší bylo moje zklamání. První část film byla černobílá a vlastně se v ní moc nestalo. Když se dostal do Oz, můj první dojem byl: Wow, někdo to neumí se sytostí barev. Po dvou hodinách jsem odešla z filmu s tím, že se mi v něm líbila víceméně 1 věc - porcelánová panenka. ()

smajlítko

Jeden by skoro řekl, že hlavní zápletce dá vzniknout svrbění v kalhotách mocného Oze. A také, že skoro jo. Na poslední chvíli se na hoštaplera podařilo nalepit jakýs takýs spolehlivý pohádkový příběh. Kde drhne vyprávění, pomáhá digitálno. Nakonec drhne i to digitálno. Nepovedenější masku čarodějnice jsem naposledy viděla jen na maškarním ve zdejší školce. Jenom doufám, že hair stylista nedostal za sfušovanou práci zaplaceno, nebo že už je konečně na odvykačce. Mám pocit, že snaha přijít s něčím neotřelým a novátorským zabředla do bahna kdesi v polovině cesty. Ale tři hvězdy, byla to pohádka a když jsem přemluvila děti že tu počáteční zhmotněnou nudu přečkáme, docela je to bavilo. Mmch, někdo by měl prověřit spotřebu trpaslíků v Hollywoodu. ()

malahradna odpad!

zle, zle, zle a ešte raz zle...tak takú zlú rozprávku/fantasy či čo to má byť som nevidel už pekne dlho...na tomto je jediný svetlý bod tomu dávam, vlastne nedávam za nič...dve hodiny strateného času pozeraním niečoho, čo už som kdesi videl (Alica v krajine zázrakov - total kópia), dokonca aj Franco bol otrasný a ten jeho priblbý úsmev akoby cez kopirák od Johnyho Deppa...no katastrofa ()

luken2000

Pôvodný film som nevidel, neviem o čom bola kniha, film hodnotím z pohľadu nestranného človeka. Raimi zaujal verejnosť Evil Deadom, neskúr Spidermanom, z čoho druhý menovaný mi prišiel taký nemastný neslaný. Toto mi však prišlo svieže oku lahodiace divadlo farieb, ktoré mám fakt rád. Ako fanúšik Mily kunis som na film išiel zvlášť kvoli nej ale to nemení nič na fakte, že film bol po audio-vizuálnej stránke super. Prišlo mi to dokonca oveľa lepšie než Burtonove Temné tiene, v čom samozrejme má prsty aj pán Elfman a jeho silne špecifické motívy. Hodnotím 8/10, pretože osobne som sa nenudil a výborne to prospelo dnešnému upršanému dňu :) ()

Tommyg14

Moje hodnocení by bylo asi nižší, nebýt (jako vždycky) perfektní hudby Dannyho Elfmana.. Sice některé melodie jsou víceméně okopírované z Corpse Bride, ale stejně to člověka strhne a vyvolá to v něm škálu emocí.. Další pochvalu zaslouží James Franco v hlavní roli, užívá si to a divák mu to věří. Jinak mám ale pocit, že z dvouhodinového filmu se dalo vytáhnout víc a chvílemi jsem trošku znuděně poposedával. Hezká grafická stránka není nic, co by v dnešní době nějak extra upoutalo. 75% ()

majorzeman13

Vizuálně pestrobarevná fantasy podívaná,čarodějky jsou fajn ,prima,cool!!!!!!!!!!!!!! James Franco ztvárnil roli dobře.Tvorové v říši OZ jsou celkem zajímavý,sympatičtí hravý,milí - porcelánová panenka,opičák Finley,říční víly.... 3D nebylo až tak špatné -řekl bych ,že v rámci možností dobré,lepší než u jiných filmů!!!!!!!!!!!!!!! ()

eaglestar

Nízké hodnocení tomu dá jen někdo, koho rodiče neměli rádi a kopali do prdele, nebo někdo s nefunkčními gonádami. nazdar ()

KICKBALL

Mcný vládce Oz-Zpočátku nostalgie natočená ve formátu 4:3 oblečená do černobílého kabátu . již zpočátku jste hledali barvy, ale nebojte se těch si užijete až až .Barevnější film by jste jen tak nenašli, snad jen, až přílišná podoba s filmem Alenka v říši divů A autoři se tím nijak netájí, protože podobných rysů je tu dost. U nás to velký hit nejspíš nebude, to spíše za mořem kde je tato pohádka více známá a ohraná. Nový kabát jí docela sluší. Přestože film trvá něco přes 2 hodiny nudit se roozhodně nebudete, film se nikde nezadrhává, pořád se něco děje, scénaristé na vás kupí spoustu informací a herecké výkony jsou uspokojívě. Snad bych jen čekal něco víc od hlavního hrdiny, ale nikdo není dokonalý.55% ()

oleg121

Ťažko povedať. Určitý spád a hlavu a pätu film samozrejme má, lenže nedokáže zo scenára "vyždímať" jedinú napínavú chvíľku. Vizuálny obal, samozrejme, lákavý a skutočne pekný, avšak je spojený s mdlou, nezáživnou a prakticky nič neprinášajúcou dejovou linkou. Snáď by sa ešte dali vyzdvihnúť občasné hororové pasáže. Naposledy ma takto Raimi sklamal u tretieho Spider-Mana. Holt som asi čakal po Samovom úžasnom Drag Me To Hell trochu viac. ()

hajner

Skvelá kamera, výborná výprava a zmysluplné dialógy. Najlepší príbeh zo zeme OZ aký som kedy videl. A do toho rátam aj rozprávkové verzie príbehu. Dobrodružstvo pre celú rodinu. My s manželkou sme si to užili aj po trikovej stránke to bolo fascinujúce a krásne farebné. Nieje o čom. ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka