Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

Deyw

Strasna nuda,kde nic tu nic..nejlepsiho herce odpali hned na zacatku takze sou tu jen nic moc herci..kecani v popelnici a svetlo..nic nic nic kecani nic..konec..dve hvezdy za zajimavej format (ff a celkove stylizace) a za matrix chobotnici..jinak nasrat nikdy vic.. ()

Mr.Ripley

Tam, kde vysokorozpočtový Prometheus působil komicky a s vážnou tváří se pokoušel zodpovědět více, než bylo zdrávo, se daří ER vysvětlit s minimálním použitím efektů a nízkým rozpočtem. Více takových projektů! Pro příště přidat trochu tempa v závěrečné druhé polovině a půjdu s hvězdou výše! ()

COF_666

Europa Report není podle mého úplně pro každého. Akce v podstatě žádná, děj prostý a souhlasím s tím, že onen "dokumentární styl" jakým je film točen nemusí zaujmout. Nicméně nesouhlasím s tím, že je tahle cesta ke čtvrtému měsíci planety Jupiter nějak nudná. Atmosféra je budována velmi zručně a scény přímo z Europy jsou prostě výborné. Za sebe říkám - paráda. ()

SniperG1

Tak srovnal bych to k filmu Apollo 18, jen letěli někam jinam! Hodně dlouho se čeká na nějakou akci a když příjde, tak je nepřehledná a to mě vadilo. Jinak se mi líbila atmosféra a dokumentární styl...60% ()

Khumbac

Už už bych s nechal ovlivnit komentářem livingdeada a nepustil bych si to, kdybych si zrovna dnes konečně nezpravil bedničky. Zvuk byl skvělý. Myšlenka..., výkony herců, a vůbec stylizace se také povedla. Bavilo mě to více než Oblivion. Prostě bylo to SKIFY - jak říká tetka od kolegy - jak má být! :-D ()

chelseaman22

Směska podivínů ze všech koutů planety Země se pod záštitou obchodní společnosti vydává na předaleký měsíc Europa v naději, že buď objeví známky života nebo alespoň zkříží cestu s definitivně neobchodní lodí kpt. Kirka. Sebastián se režie chopil dosti originálně - první půl hodinu budete proklínat údajné video HD kvality, jímž má Samsung S4 válcovat svou konkurenci. Pokud jste odkojeni tvorbou R. Scotta, tak budete frustrováni ze skutečnosti, že na tomto měsíčku neběhají žádní vetřelci ani mrazuvzdorné želvy ninja. Spokojte se s luminiscencí (neplést s fosforescencí!) čehosi pod věčným ledem a pokud vydržíte až do konce, tak pod ledem spatříte to, co upjatec z Matrixu z hloubi srdce nenáviděl! 78% ()

Triple H

Nízky budget z filmu kričal na sto honov a nie vždy sa to tvorcom bohužiaľ darilo efektívne maskovať. Sústreďujú sa tak predovšetkým na postavy, ich vzájomné vzťahy a celkom solídnu štúdiu toho ako by ľudská psychika mohla na podobnú situáciu reagovať. Má to svoje momenty, ale medzi nimi sa nachádza aj slušné množstvo dosť nudnej dejovej vaty. Rozhodne nie niečo čo by som potreboval vidieť znova. Každopádne - ak na mňa mal dýchnuť pocit z objavovania niečoho neznámeho a z veľkého kroku pre ľudstvo, vyšlo to. ()

TomStall

Otravná televizní inscenace s kulisami z Kavčích hor, kde se za neustálého tlachání dočkáme na konci LED chobotničky. Nějakou "reálnost" jsem filmu neuvěřil ani na vteřinu. Za zmínku ještě stojí nesympatické postavy a také fakt, že se mi podařilo u filmu za večer dvakrát usnout. (Usnout jednou, probudit se, přetočit zpět cca o 15 minut a usnout znovu). ()

filmmovier

Velmi zajímavě (nezvykle a originálně) natočená sci-fi jednohubka, která ale jinak nemá čím zaujmout. První polovina filmu je sice fajn, je zaděláno na zajímavou a neobvyklou podívanou (která se ale konala i tak), s celkem pěknou atmosférou a velice slušným a očekávatelným finále, ke kterému se ta druhá polovina příběhu prostě nějak nezajímavě dokodrcá a přes délku, která je tak akorát, ani nestačí začít nudit, což u ní teoreticky hrozí. Jako je,, je to dobře natočená sci-fi artovka, která jistě potěší nejednoho fanouška. Herecké výkony taky nikterak úchvatné, všechno dohromady je to ale namícháno tak slušně, že se na to velice pěkně kouká. Europa Report je sice zajímavý film, ale i tak byl pro mě mírným, ale opravdu jen mírným zklamáním, nicméně na více než jednou shlédnutí to asi opravdu není. Za mě slušných found-footage 68 zpravodajských procent (z toho tři jsou za ten finálovej záběr). ()

Honzíno

Nehledě na to, že to brutálně vytahuje knížku 2010: Druhá Vesmírná Odysea, samo o sobě toho moc nového Europa Report stejně nenabízí. Sci-fi prvky omezeny na minimum, spíš se jedná o jiný žánr, nechci více spoilerovat. Potěší supr herci a několik skutečných hc sci-fi vychytávek, kterých je bohužel jen jako šafránu, jak jsem již zmínil. Ale já, fanda sci-fi, musím vzít za vděk jakýmkoli dílkem, jež se vyčleňuje z mainstreamového proudu. Proto otáčím palec u ruky mírně nahoru a modlím se za další a i lepší dílka. ()

Struhy

Celkem "důvěryhodný" klaustrofobický sci-fi thriller, který se nezakládá na tak úplně zcestné myšlence/teorii. Mrazilo mě z toho, a ne jednou ... hlavně ve finále filmu. ()

ivan_drago

Hlášení z Evropy - Dobrý večer, ve světle dnešních událostí je nutno zaznamenat tento velmi slušně natočený "fauntfútič", s celkově povedenou, klaustrofobickou, velmi stísněnou atmosférou... Mimořádné zprávy... Spojení s Evropou přerušeno... .... ..... ......... ............ ................ Spojení obnoveno.... To, co zbylo z posádky podniká poslední zoufalý pokus o záchranu jak svou, tak dat která získala... Výsledek se zdá značně nejasný.... A nyní ze sportu... Europa Aliens - Human Beings 1:0... Počasí: Mrzne až praští a radiace bude taky trochu zlobit... Lidé s respiračními problémy by raději neměli vycházet.... Bio bude na stupni devadesát... A nyní už vám přejeme příjemný, ničím rušený, večer... ()

Mrkvič

Celkem zajímavé scifi. Škoda, že se v něm toho moc neděje, a že je vše tak předvídatelné. Radši si dám bombastičtější blbost nebo naopak ukecanější překvapení. ()

Gothar

Výrazné sklamanie, pretože námet sa mi pozdával, no spracovanie sa mi nepáčilo. Found footage koncept tu nefungoval, pretože nebol chronologický, čo dosť kazilo atmosféru. Komentáre zo Zeme sú ok, ale nevedel som sa zbaviť dojmu, že pri tradičnom spracovaní (pohyblivá kamera, viac hudby,...) by bol dojem omnoho lepší. Takto je to len priemerné sci-fi s premrhaným scenárom. 50% ()

Tosi

Můj vkus se stále nezměnil, a i nadále si myslím, že pravé sci-fi filmy vypadají jako Europa Report. Obejdou se bez honiček, bez třaskavých efektů, dokonce i bez jediného výstřelu. V tomhle výtečném minimalistickém sci-fi klenotu, má makat jen vaše hlava...U ďasa, cože to tam na konci bylo za tu obludu? ()

Johnny.ARN

Čakal som niečo horšie, štýlom zabijú vás lietajúce kamene. Ale nebolo to až také zlé. Retrospektívne nazeranie, mätenie divákov kamerovými záznamami s výpoveďou pilotky, ľadová planéta s podivné svetielka. Nečakajte od toho Intestelar, ale nudiť sa nebudete. 3 z 5 ()

Javad

Podobný koncept ako Apollo 18 (s tým rozdielom že toto je viac klasický vesmírny thriller ako horor), rovnaký zážitok - 4* V obidvoch prípadoch ma trochu mrzí, že to bolo točené ako found footage a nie klasickou formou, ale aj tak chválim. Pekne gradované napätie a slušné efekty sú veľkým plusom filmu. ()

venison

Koukatelné to bylo, ale napětí zádné a pointa zoufalá.. BigBrother ve vesmíru s absolutně neemotivní posádkou, kde největším bubákem bez stresu je banda blikajicího planktonu a jeden rozmazaný bubák na závěr.. ()

elanius

(76/2013, DVDRip) / Tak v prípade Europe Report nie je moc o čom rozmýšlať. Jedná sa presne o jedno z tých zriedkavých prekvapení, keď človek toho moc neočakáva a dostane jednoznačne (bez debilného chovania a zbytočných kecov hlavných postáv) natočený "malý" filmík. Ja by som film zhrnul asi ako originálne pospájané množstvo malých neoriginálnych sci-fi námetov. (9/10) ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka