Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

HonzysKISS

Pořádně mrazivá detektivka. Přesně takhle mají vypadat filmy o vyšetřování. Hezky všecko ukázat na kameře a ne jenom na papíru. Tedy, pořád to není zase vidět až tak brutálně do detailu, ale jsou opravdu dobře ukázaný kousky, které si doslovně představíte. Ještě k tomu ta atmosféra. Chvíli jsem si myslel, že se dívám na horor. Jediné, co bych mohl vytknout, tak je to celkem nelogické. Nebo spíš v tom bylo až moc náhod najednou. Některá vyprávění byla i trochu zbytečná. Každopádně 9/10 ()

lucijelucije

OOOU..Tak je jasné, že The Behandeling je jeden z nejdrsnějších thrillerů, co jsem kdy viděla. Jedna část je tak syrová, že vám až mrazí v zádech a jedna část je tak nelidsky brutální, že ta zloba, co v sobě máte se rozpustí v nechuť a lítost zároveň. Všechna čest H. Herbotsovi, protože pustit se do tak citlivého tématu, jako je pedofilie, s takovou vervou a opravdivostí, dokáže asi jen málokdo. Tenhle člověk musí mít na jednu stranu velmi citlivé a na druhou stranu velmi zvrácené nitro. Každopádně ať je to, jak chce, tenhle snímek je něco tak velkého, že mě to úplně rozbouralo.8/10 ()

Disease

Působilo to tak trochu skandinávsky a takovouhle koncentraci pošuků v jedné detektivce jsem snad ješte nezažil, ale jako jednorázová záležitost hodně dobré. ()

vander19

Po dlhšej dobe som opäť rozvíril vody Beneluxu a tento krát to bolo úspešnejšie a to o dosť ako naposledy. Už z úvodu sa na mňa vyrútila perfektná atmosféra Belgicka a ku tomu hlavná postava Nicka Cafmeyera. Nick je detektív, ktorý pracuje na dôsledne na svojich prípadoch, ale myšlienky a jeho kostlivci mu nedajú spávať. Pedofil a tými sa to v tomto filme dosť brutálne hemží mu v minulosti uniesol brata. Zrejme preto sa Nick rozhodol stať sa polišom a pomstiť sa. Dostáva nový prípad, ktorý mu hodne pripomína minulosť. Je unesený chlapec a dôkazov je málo. Z istej časti sa Nick sám púšťa do vyšetrovania a vtedy film dostáva poriadne gule. Scény, ktoré zrejme nie sú pre každého. Dosť brutálne zobrazené chovanie pedofilov voči svojim obetiam. Film sa absolútne neštíti ničoho a tá kniha podľa, ktorej bol zfilmovaný musí byť fakt hnusná. Mierne mi tento film pripadal ako náčrt Prisoners z minulého roku. Výborný je hlavne výkon hlavného hrdinu, ale tento film nie je pre každý žalúdok. ()

valasek.m

Kdyby to bylo trošku kratší vůbec by mi to nevadilo, ale tento film ve mě zůstane asi ještě hodně dlouho. Opravdu jsem něco tak hnusného už dlouho neviděl. To je opravdu hnus, že se v dněštní době něco takového neustále děje!! ()

Lefty86

Syrový, to je nejlepší přívlastek tohohle filmu. Měl jsem takový hloupý zlozvyk, když jsem viděl že film pochází z evropských zemí, nechtělo se mi do něj. Chyba za kterou nejspíš může tuzemská stupidní tvorba. Přitom herce, i tvůrce (jak ukázal televizní seriál Případy 1. oddělení) na to natočit kvalitní drama nebo krimi máme. Evropská tvorba , jak ukázal Pečovatel, nebo Hon, je vynikající. Napětí vás nepustí a nepotřebuje k tomu hromadu nechutných záběrů a přesto budete šokovaní. A navíc jak to dopadlo s tím bráchou? :-O :-/ ()

jasse

Souhlasím s výtkami, které uvádí Marounek ve všech bodech, a přesto považuju tento thriller za vynikající svým tématem, a hereckým zvládnutím všech postav. Téma pedofilie obohacené o pedofila-impotenta je naprosto originální, tím více děsivé a kruté. Děkuju kameře, že ukázala tak málo, víc bych nezvládla..děkuju režisérovi, že nesklouznul k lacinému ztvárnění hnusu, ale uchoval si zdravou míru, která člověka nutí přemýšlet o tom, že tohle se kolem nás opravdu děje. http://www.novinky.cz/krimi/347271-policiste-nasli-v-lese-telo-pohresovane-devitilete-divky.html ()

Santino7

Pre belgickú filmársku školu už azda klasický motív sexuálnej deviácie, avšak tentoraz v až pozoruhodne temnom šate, akých v poslednom čase zas tak veľa svetlo sveta neuzrie (v tomto ohľade dokonca privodil príjemnú spomienku na majstrovské Prisoners, čo je veru solídny bod k dobru). Malo to síce určité mušky a chybičky krásy - týkajúce sa však primárne formálnej stránky, čo je odpustiteľné -, no čo sa týka obsahu a celkovej atmosféry, v tomto smere to filmári zvládli vskutku brilatne. Napätia, že by ho azda bolo možné krájať a rovnako tak i pocitu akéhosi celkového znekľudnenia z videných (či naznačených) vecí. A to skrátka v danom žánri byť má, patrí to k tomu. Ale načo sa zbytočne rozpisovať, skrátka poctivo zvládnutá záležitosť, ktorú by som však s kľudným svedomím odporučil iba ak skutočným milovníkom žánru, akiste nie komukoľvek (nakoľko by to nemuselo "vypáliť" zrovna ideálne). Klinicky mrazivý belgický klenot, ktorý si s pokojným svedomím môžu vystaviť na obdiv. 90% ()

Silviaxx

O tom, že je tento film skvele prepracovaný, zahraný a umelecky zvládnutý niet ani najmenších pochýb. Spracováva dosť drsnú tému, ktorej však diváka vôbec nevystavuje priamo, skôr len tak náhmatkovo, a teda to čo bolo na chvíľu reálne zobrazené som si ani len nepredstavovala - to čo sa dialo bolo horšie ako moje predstavy. Celý film má akoby dve línie, kde v prvej riešime podobné zmiznutie brata hlavnej postavy a v druhej trola. Miestami to bolo prepracované až natoľko, že som mala chvíľu problém sa v tom zorientovať. De Behandeling je určite priamočiaro vyobrazený príbeh, ktorý riadne zamrazí aj otrlejšieho diváka. Určite nič príjemné. ()

rotel

Absolútna bomba, zimomriavky som mal ešte hodinu po skončení filmu! Taká európska verzia "Prisoners", ale o dosť brutálnejšia - bŕŕŕ... ()

Illy

Je tu další parádní filmová verze knižní detektivky, tentokrát si britskou spisovatelku vzali pod křídla Belgáni a docela věrně ji převedli na moji obrazovku. Četl jsem - líbilo, viděl jsem - líbilo. ()

Gore

Snímek buduje atmosféru od začátku do konce, místy velmi znepokojující, ale to je dáno především tématem (v Belgii velmi aktuální, neboť tam je snad nejvíc pedofilů v Evropě), přesná režie i kamera, jen ústřední postava to docela mrší, zejména v tom, že se skoro pořád chová nelogicky a je nevyrovnaný, což je u elitního detektiva neakceptované, stejně jako, že se nedokáže pořádně poprat a celkově se chová jako spíš nějaký hňup z dopravky. ()

zdenur

Otevřené, syrové, odporné, vypointované. Pochmurné drama pomalu zasahující až do hororového chlívečku. ()

Olaf7

Cafmeyer jde po sympatickém pijáku mlíka, který na základní škole v přespolním běhu určitě nereprezentoval. Trošku zbytečně je do toho vklíněnej zmizelej bratr, ale jinak je to za čtyři belgický praliny. ()

triberpaddy

Když se hlavní postava-detektiv chová jak totálně retardovaná pomatená slepice po lobotomii a nechá se seřvat od kdejaké hajlzbáby, nemůže z toho vzniknout dobrý film. Přidejte k tomu absolutní chaos v ději, hovno rozuzlení, extrémně dementní filtry a neustálé hysterické výlevy, smíchejte s dvěma hodinami totální otravné nudy, a dostanete Behandeling. ()

godycz

miluji pomale filmy. ale tohle bylo na vypichnuti oci. nevadeji mi dlouhe zabery...kdyz maji smysl. tady jsou pomale a dlouhe zabery pouze na oci s bazedovovou chorobou hlavniho hrdiny. kdyz evropske sedm..tak jedine Hon. ()

Martyr

A opat som raz premyslal o vsetkych mojich susedoch, znamych alebo podozrivych plesatych xichtoch, ktori sa osameli pohybuju po verejnych priestranstvach s rukami zalozenymi na krizoch a predstavoval si, ako sam vykonat tupou ziletkou zadostucinenie. Niekde tu su, ale nikto ich nepozna..kurvaaaa ja by som....ale nic...Belgický 7even krizeny s tanecnikom s Mlčania Jahniatok....Aj ked ma to psychicky nerozsekalo ako by som cakal, ruky sa mi potili. ()