Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

GrungeChild

Další drsný, zarostlý macho seveřan, "víc než zdravě" osobně zainteresovaný a jdoucí slepě po stopě jako lovecký pes, další případ zmizení dětiček a další ohromně šokující, nechutné a nečekané rozuzlení, které tak nějak všichni čekali. Nevím proč mi přijde, že podobný scénář poslední dobou vídám v každém druhém filmu, ani mě z hlavy nenapadá nic moc, na co bych to narouboval, ale nová léčivá kůra rozhodně nepatří k těm nejlepším. Ovšem i přesto se sledovat dá, a to víc než dobře, jen z mého pohledu nenabízí nic, proč bych si měl Behandeling zapamatovat déle, než jen k poslednímu znaku tohoto komentáře. 3* ()

Axis

Dámy a pánové, máte před sebou evropský psychothriller světového formátu. Ocejchovaný a napůl zničený policista se tu honí po stopě jednoho z nejzvrácenějších úchyláků, jakého kdy zplodilo filmové plátno. Občas nevíte co se děje jen si domýšlíte a v zadu v hlavě víte, že došlo na to nejhorší co dokáže člověk udělat. A to zrovna těm co se většinou nemůžou bránit. Troufáte si? Velice sympaticky ošklivý film srovnatelný se SEDM a 8MM. ()

TheDon

Už je to pár let, co jsem naposledy viděl film, kterej by mě takhle rozsekal. De Behandeling je odporně odpornej film o tom, co jste si nidy nepřáli zažít,nebo vidět. Silně mě to připomnělo Sedm. Neuvěřitelnej spletenec úchylů,kterej vede k tomu největšímu hovadu o jakým se člověk bojí i přemýšlet. Surově natočený i bez toho,aniž by člověk něco víc viděl. Přiznám se,že ani já a myslím že ani nikdo jinej by víc vidět nechtěl. Stačí ty střípky, který flim občas odhalí. Úplně stačí. A ten konec? To je síla. Děkuju Belgie. Nemůžu jinak než plnou palbu. 100% ()

Aljak

Svojim charakterom a štýlom veľmi podobné ako film Prisoners, no toto ma až tak neuchvátilo. Možno keby predtým nevidím Prisoners, tak by mi to prišlo o čosi viac zaujímavé, no aj tak sa mi nepozdávalo, že niektoré veci v deji boli predsa len prezradené už dosť v predstihu a potom to miestami bolo aj predvídateľné, čo určite celému filmu uškodilo viac než dosť. No určite to nebolo také perfektné ako to tu mnohí prezentujú. OK, je to mierny nadpriemer, zápletka skvelá, dramatizácia však dosť nanič. Ale určite to stálo za pozretie. ()

Hees

Tradičná "kriminálka" kde hlavný hrdina si prešiel niečim podobným a preto ani nespí len vyšetruje jeden prípad na vlastnú päsť. Podobných "kriminálok" boli už tony a táto predsa len niečim vyniká nad ostatnými. Dôležité je spomenúť, že sa vyšetrujú dva prípady nie jeden a v tom jednom je hlavný hrdina detektív zainteresovaný rodinne. De Behandeling je teda v celku dobre vymyslený film. Pre niektorých divákov ťaží hlavne z nadmernej nechutnosti a fakt sa tu zachádza až do témy kde si veľa filmov nedovolí ísť a ešte k tomu sa aj nejaké tie zábery ukazujú. Sieť "pedofilov" no je to téma fakt nie pre slabé žalúdky. A ten "hlavný pedofil" čo hryzie tak to je už fakt silná káva vo vytvorených charakteroch. Koniec je prekvapujúci a láme zaužívané trendy, že podobné filmy sa končia viac menej dobre. Tento sa končí aj aj ...ako pre koho dobre. ()

Havaj8

Detektivka, kriminálka, hon na pedofila, i tak by se to dalo nazvat. Honička to byla teda ukrutná, nepříjemná, ale strašně dlouhá. Nedokázalo mě to navíc natolik pohltit, abych to úplně žral. Byly tam ty momenty kdy se člověk koukal kolem, a jak dlouho ještě. A to je prostě známka, ani ne nudy, ale nezáživnosti. Emoce tam nefungovaly, hlavně u hlavního hrdiny, tak jak by asi měly. Nepochybuju, že to je perfektně natočenej film, ale nevydojilo to ze mě úplně maximum. ()

bourec

Při tomhle jsem si vzpoměl na Kazatele zla,krimoška na podobný téma,jenže ta byla skvělá.Tohle ale je hodně pomalý,navíc neuvěřitelně natažený,a policie vybarvená jako skupinka naprostejch chujů,protože tady na sto metrech bydlí snad celá skupina uchylů,ale příslušníci nikoho nechytli,nezatkli.Ty vole,je to dost pitomý.40% ()

dubinak

De Behandeling je fantasticky temný belgický thriller, který si s přehledem dokázal udržet moji pozornost po celou svoji dlouhou stopáž a dokázal mě tak upoutat na židli, až mi zdřevnatěl zadek. Už jen kvůli námětu je tento film nedostatkovým zbožím, i když to zní asi trochu divně. Ovšem příběh dokázal Herbots vybrousit natolik, že, i když jsem se v jednu chvíli totálně ztrácela, a to jak v ději, tak v postavách, stoprocetně bez úhony jsem o pár scén později vybruslila a pochopila vše dokonale. Když mám mluvit přímo o tématu, bylo to hodně ostré, o tom žádná.Těžko najít horší záběry, než které jsou v tomto snímku. Ovšem, když se přenesu přes tu kupu perverzity, byl to neskutečný zážitek a tím lepší z toho mám pocit, že ho poskytla právě Belgie. ()

moviefreak

Krásny vizuál, tiesnivá atmosféra počas celého filmu, odporný úchyl, dobre zahrané, zopár zaujímavých twistov, ale dosť predvídateľných. So SEVEN by som určite neporovnával, je to úplne niečo iné. A určite by som film tak o 10 až 20 minút postrihal, inak spokojnosť. Môžem len odporúčať pozrieť, určite sa zamyslieť a dobre pozrieť okolo seba. Sú medzi nami... ()

laik_60

pedofilia nie je choroba , pedofila treba v momente zničiť vyrezaním mozgu a za živa spustiť v kafilérii nohami dole cez mlynček na zdochliny. Desivý film, s úžasne napätou chladivou atmosférou, sympatickým hereckým výkonom Van Rampelberga. zanechal vo mne dlho pocit zdesenia, hnusu a nevýslovnej krutosti voči ľuďom čo takéto veci stvárajú. Z technickej stránky sa mi páčila taka zvláštna "farba" (ktosi tu už spomenul "neo noár" ) ale chválim aj hudbu keď až "dunivé" hlboké tony zvukového podmazu fajnovo podfarbovali celkovú atmosféru. ()

C0r0ner

Uf, no kurva. S Belgií moc styků nemám, ale filmy se tam teda točit umí. Po Loftu přichází těžkotonážní drcení emocí, srdce a vlastně všeho, protože Pečovatel je tak parádně (brutálně) natočený film, že těch 130 minut uteče jako nic a po celou dobu se tempo nezastaví ani na chvilku. Nezpochybnitelných pět hvězdiček. 95% ()

sulimo

Jeden z nejodpornějších filmů a zároveň jedna z nejlepších detektivek, co jsem poslední dobou viděla. Hlavní sdělení filmu, které byste si drazí rodičové měli zapamatovat je takové, že se děti nemají strašit příběhy o trollech, ale o pedofilech, aby je pak dokázaly správně pojmenovat, když jim po nocích chodí masturbovat pod okna. Takže tak. Ještě doporučím, kromě toho, že se na to máte podívat, abyste se na to nedívali v noci, jelikož já z toho jdu úspěšně neusnout. ()

zette

Neverohodny pribeh s detektivem, jehoz chovani a postupy nejsou uplne idealni. I kdyz film ma atmosferu a urcite napeti, tak me dost zklamal. Cekal jsem vice. Kdyz opomenu animovane a koprodukcni filmy, nevim o jedinem, skutecne kvalitnim belgickem filmu... ()

flyboyeda

Syrove zpracovane belgicke drama zabyvajici se temnym tematem pedofilie a lidske zvracenosti. V ramci zanru jej nelze nedoporucit. ()

SniperG1

Vynikající mrazivý thriller, který určitě není pro každého, zvlášť ne pro ženský. Velké překvapení z Belgie...90% ()

chelseaman22

Vkusný film o tom, jak se nahání úchyl přechovávající moč ve sklepení. Pokud patříte mezi diváky libující si v severských syrových temných dramatech, tak De behandeling je přesně pro vás! Pokud ale nesnesete pohled na otylé pedofily močící všude, kam strčí nos, tak si raději pusťte něco ve stylu Debí a její parťačka (krásný toť český překlad!). 83% ()

Tosi

Odporné a znepokojující téma. Z dětství těžce traumatizovaný vyšetřovatel. Nevyřešené únosy dětí a neuvěřitelně kreativní a zvraty nabitý děj. Tohle všechno dohromady zafungovalo jako obrovské filmové překvapení z Belgie. ()

KRYSIOPICE

Na první pohled je to solidní krimi- thriller ala drsna severská škola. Na druhý pohled je to ale neuvěřitelná sračka. Uhlavní padouch je Rain Man, který vypadá, že si neumí zavázat tkaničky, ale jinak nedostižný pachatel po kterém nejsou stopy. Zvláštní je, že největší starostí tohoto demnta není to, že je tlustý a smrdí, nebo že nemá práci, ale to že je impotentní. Ptám se, proč mu tak vadí, že může střílet jen slepýma, když o ženy nejeví žádného zájmu a ony o něj také ne a o vychovávání dětí také nemá zájem jen o jejich prznění. Dále by mě zajímalo, jak to že všechny děcka ví, že je šmíroval trol. Vsadím se, že dneska děcka ani neví jak takový trol vypadá. Jak to, že žádné děcko neřekne: " Mami do okna se mi sápal nějakej šerednej špekoun strašně při tom hekal a dělal děsnej kravál". Jak to že si žádna rodina nevšimne, že se ji kolem domu ochomejtá divnej týpek, nebo že jim na půdě dělá stavební úpravy nějakej buřt, co při tom dupe jako slon. ()