Červený drak

• Česko Lovec lidí (více)

Psychologický thriller podle novely Thomase Harrise, autora "Mlčení jehňátek". Policie je stále bezmocná v pátrání po psychopatickém vrahovi, který za úplňku koná své děsivé činy. Jedině penzionovaný úředník Will Graham (William Petersen), který se dokáže vžít do duše druhého člověka, se dokáže k vrahovi přiblížit. S pomocí uvězněného vraha studentek, choromyslného psychiatra Hannibala Lectora, se Grahamovi podaří nalézt psychologický motiv vražd. Vrah sní o tom, že po něm lidé touží. "Když děláš to, co bůh dosti často, měníš se v to, čím bůh je." A svá vítězství si musí připomínat. Graham je nyní na správné stopě. (HBO Europe)

Griffith

Právem opomínaný předchůdce nepoměrně slavnějšího a kvalitnějšího Mlčení jehňátek. Jediné, čím může snímek v porovnání s béčkovými thrillery z 80. let zaujmout dnešního diváka, je kultovní postava doktora Hannibala Lectera, který se zde ještě jmenuje Lecktor, a fakt, že ho natočil později slavný a uznávaný Michael Mann. Brian Cox v roli Lecktora je jedním z mála pozitiv, jeho velmi dobrý a zajímavý výkon však kvůli menšímu prostoru a podstatně slaběji napsané postavě zůstane v porovnání s Hopkinsovým Lecterem z Mlčení jehňátek v propadlišti dějin. Jinak je to slabota, nefunguje ani psychologická část filmu ani napětí, ostatní herci mě příliš nezaujali, všudypřítomná hudba je mnohdy nepadnoucí a pozornost odvádějící, a je tu i několik momentů s nelogicky jednajícími postavami či několik prazvláštně sestříhaných scének. [director's cut - 124 min] ()

stringers odpad!

Jak zrovna Michael Mann kterej má na svým kontě pár legendárních zářezů dokázal natočit takovou sračku kort s tak excelentní předlohou je fakt velká záhada 20. století a hlava mi to nebere. Tak jak o novější verzi s Edem a Tondou lze říct že je nadčasová tak tohle je naprosto pravý opak. Totálně poplatné době jak vizuál tak audio. Herecké výkony brutálně toporné a chvílemi to připomínalo afektované výkony ve starých telenovelách...brrr. Paradox je jak jsem se na to po přečtení knížky těšil ale teď než abych to viděl znovu radši bych si do očí vložil ty rozflákaný zrcadla. Lze s klidným svědomím říct že předlohy se to vesměs drží i když hrozně šmahem ale konec ulitej a totálně vycucanej z prstu jak kdyby to muselo bejt honem honem hotový. Na to že to mělo rozpočet 15MEGA tak to naopak působí jako děsně levnej projekt. Jedna věc mě ale potěšila - jednoho poldu si tu zahrál Frankie Faison kterej hraje ošetřovatele  ve všem dalším s Hannibalem takže technicky hrál v nejvíc filmech z tohohle universa. ()

Tvůrci Gravitace pátrají po Atlantidě

Tvůrci Gravitace pátrají po Atlantidě

18.10.2013

Na úspěchu napínavého vesmírného dramatu Gravitace (aktuální tržby 200 milionů dolarů celosvětově, což je na říjnovou premiéru impozantní suma) má bezesporu největší podíl režisér Alfonso Cuarón. Bez… (více)