Co kdyby...?

USA, (2021–2024), 14 h 42 min (Minutáž: 29–38 min)

Tvůrci:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Hayley Atwell, Chadwick Boseman, Dominic Cooper, Sean Gunn, Djimon Hounsou, Samuel L. Jackson, Toby Jones, Neal McDonough, Jeremy Renner (více)

Série(3) / Epizody(27)

Prvý animovaný seriál štúdia Marvel Čo keby...? nečakaným spôsobom prepisuje scenáre filmového vesmíru štúdia Marvel a prerozpráva slávne udalosti zo známych filmov. Seriál sa sústreďuje na najslávnejších hrdinov filmového univerza Marvel, pričom mnohým postavám prepožičali hlasy rovnaké hviezdy, ktoré si ich zahrali aj v hraných filmoch. (Disney+)

loki5

Předně se mi nelíbí tahle podivná animace. Jakékoliv akční scény vypadají jak loutkové divadlo a moc dobře se na to nekouká. Druhým problémem je hrozná nevyrovnanost dílů kdy některé jsou k nepřežití nudné a některé jsou fajn. Co v tomto nechápu je hrozná nenápaditost jednotlivých příběhů a nesmyslmost jednotlivých námětů (kdy člověk neví proč by ho to mělo zajímat). Problém je třeba první díl druhé série který by měl člověka motivovat k dalšímu sledování a místo toho je naprosto nezajímavý a vleče jak smrad. Tvůrci si rozvázali ruce mnohovesmírem a zárověň to ani v nejmenším nevyužívají. Není to vysloveně špatné ale ani to není moc zajímavé. 50% ()

Maynard.

Jakožto velký fanda Marvelu sem si nemohl nechat ujít tuhle kreslenou blbůstku... Od doby 3.spidermana se toho dost změnilo, hlavně teda co se týče paralerních vesmírů... Na tom je vlastně uplně založenej tenhle seroš. Pokud máš rád všecky filmy,tak i tohle set i bnude líbit. Jen z toho Thora udělali krapet debílka :) ()

iXtr3m3

Vysoká úroveň technického spracovania, pútavé alterpríbehy, takmer dokonalý casting, kvôli animácii takmer neobmedzené možnosti a zabíja to najväčší zápor a to dĺžka jednotlivých častí? To nemajú v Disney prachy na dlhšie časti? Alebo upravenie scenára, aby na seba viac naväzoval a nie až v posledných dvoch-troch častiach? Ak chceli jeden rozvetvený alterpríbeh, tak to malo spolu viac súvisieť. Ak chceli v každej časti úplne odlišné príbehy z úplne odlišných realít, tak mali byť časti dlhšie, alebo aspoň dvoj-troj časti. Slabšie štyri hviezdy nie preto, že by som bol sklamaný, chvíľu som totiž uvažoval aj nad plným počtom, slabšie štyri kvôli tomu, že absolútne nevyužili možnosti, ktoré pri ich financiách (Disney) majú. Prehodnotím, ak sa to zmení v druhej sérii. Keby som to mal zhrnúť jednou vetou, tak asi takto: Originálne a audiovizuálne vymakané, ale k zemi to strháva krátkosť príbehov. Zo seriálovej produkcie Marvel-Disney tento rok to najslabšie. Stále lepšie ako väčšina inej produkcie, ale zo štvorice najslabšie. Môj rebríček od najlepšieho k najslabšiemu je Loki, Falcon a WinterSoldier, WandaVision a potom WhatIf. Pritom mať časti 45-50 minút, tak to dotiahne aj Lokiho. Škoda potenciálu. Ale pozitívum je, že nejako už predsa len odštartovali a môže to byť už len a len lepšie. Veď predsa "What If?" :) UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Seriál sa posúva, neviem, či bola séria lepšia, horšia alebo rovnaká ako prvá, ja zostávam pri rovnakom hodnotení. Dostali sme prevahu výborných častí, možno pár slabších, ale nie vyložene slabých, ako celok to funguje a finále bolo monštrózne aj s prihliadnutím na množstvo postáv, na super kombináciu super síl a super zbraní do OverTheTop výbavy pre jednu z postáv, ja som sa bavil. Som zvedavý, s čím prídu nabudúce, pretože toto je seriál, kde sa fantázii medze nekladú a kvôli animácii sú rozpočty na rozumných hodnotách. ()

Adasin

Zvláštní až divná animace, přijde mi, že se v tomhle tvůrci inspirovali u tohohle starýho Spider-Mana, naštěstí What If má jasnější barvy, občas možná až moc, protože u animace co se týče efektů hranice neplatí. Co se týče příběhové stránky, dost záleží na konkrétním příběhu, některé se povedly méně, některé více a troufám ti tvrdit, že to bude platit i u budoucích sérií, asi jako snad v každém antologickém seriálu. Lepší jsou určitě ty, které jdou víc do hloubky psychologie postav nebo pracují se zajímavějším námětem než jen nahrazení jedné postavy jinou či prosté převyprávění některého z filmů jen s drobnou odchylkou. Přijde mi, že si to autoři ještě oťukávali a většinou se báli zajít dál, tak snad se v dalších sériích častěji odváží jít tzv. za hranice. Nevyvážené je i tempo, kdy některé epizody jsou uspěchané, jiné naopak celkem nudné a prázdné. Občas se ale zadaří a to je pak vše, jak by řekl Thanos, perfektně vybalancované. Kéž by takové byly všechny epizody. Potěšili všichni představitelé postav (vyzdvihla bych Benedicta Cumberbatche a Chadwicka Bosemana), kteří se zde rozhodli nadabovat své animované verze. Absence některých zamrzí, ale co se dá dělat. Mimochodem vybrat Jeffreyho Wrighta jako Watchera byla skvělá volba, má na vypravování ideální hlas. ---------------- 1. série: 1. epizoda – kýčovité zrychlené převyprávění prvního Kapitána a s tím, že Peggy je tu celkem otravná a Steve v obleku nic moc. Ale přecejenom to není úplně stejný a ten jiný konec s tou nestvůrou úplně není k zahození. Akorát u akčních scén nemusela pokaždý hrát dobová hudba, silně se to nehodilo. 2. epizoda – lepší, zajímavější výměna a její důsledky, není to tak uspěchaný. T’Challa je lepší Star-Lord než Quill, vlastně za mě by to byl asi kdokoliv. Navíc epizoda skládá pěknou poctu Bosemanovi. 3. epizoda – To byl fakt dost shit a ještě s trapným humorem, záporák ještě trapnější, celkově taková moc přemoudřelá a přitom dětinská epizoda. 4. epizoda – Zatím nejlepší, skvěle využito jinak již okoukané cestování v čase, líbí se mi práce s multiverzi a postava Strange dostává úplně nový rozměr. Děj není ani pomalý ani uspěchaný, přesto je to nálož, ale skvělá, přesně jako v Tron: Povstání nebo Avatar: The Last Airbender. 5. epizoda – škoda toho otevřeného konce, jinak skvěle převzatý námět z komiksu Marvel Zombies, na MCU i dost brutální a navíc s jedním zajímavým zvratem. 6. epizoda – Iron Mana mám ráda, ale tohle bylo slabý a nemyslím si, že by se zrovna z těch dvou stali přátelé. A ten Killmongerův plán je imho zbytečně komplikovanej. 7. epizoda – no to snad ne, čisté komediální zlo, zbytečná rozhýřená epizodka, kde je důležitých jenom posledních pár sekund. To nepatří do série What If ale do „WTF“. 8. epizoda – to je jiný kafe, Ultron na úplně jinym levelu si podává vesmír a pak jde i do multivesmíru. A ukazuje se i jisté propojení mezi jednotlivými příběhy. 9. epizoda – fajn, že došlo na propojení, i když celá epizoda je jenom jedna velká bitva a tím to hasne. Nechápu ale Watcherovu volbu některých jedinců do týmu, zvlášť když má v multivesmíru milion dalších a lepších… tahle výtka ale jde aplikovat i na tvůrce. Nejlepší epizody 1. série: What If.. Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands, Zombies, Ultron Won. Zatím celkově 7/10. () (méně) (více)

P.J.2

No! Nečekané překvapení ze stáje Marvelu. To co vypadalo jako alternativní epizodky se pak spojilo ve vydařený konec a já jsem nadšený protože jsem to vůbec nečekal, o to víc musím pochválit nápad, který teda vyšel na jedničku a asi musím dohnat resty ze sérií které jsem neviděl jelikož mi něco říká že teď teprve Marvel rozjíždí něco epického. ()

• Tvůrce seriálu A.C. Bradley uvedl, že navzdory animovanému stylu a antologickým předpokladům je vše v pořadu považováno za kánon. (Mahriz)
  • V této epizodě Doctor Strange poprvé používá Kámen času přímo k cestování časem. Ve filmu Avengers: Infinity War (2018) jej používal, aby pouze nahlédnul do alternativních realit a zjistil, jak může být poražen Thanos. (Frca)
  • Red Skull se v tomto díle snaží přivést s pomocí Tesseractu na Zemi bytost z jiného světa. V komiksech se tato bytost jmenuje Hive. Je experimentem, který měl představovat fyzické ztělesnění Hydry. Variace na toto monstrum se objevila ve třetí sérii seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (od r. 2013). V tomto seriál byl Hive (původně se jmenoval Alveus) parazitický Inhuman, jehož následovníci založili tajnou společnost, ze které se později vyvinula HYDRA. (Frca)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (více)

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

Obi-Wan a marvelovky až v roce 2022?

09.04.2020

Francouzská verze Disney+ vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila detaily o chystaných seriálech pro streamovací službu. Kvůli pandemii koronaviru se produkce na většině seriálů musela zastavit a… (více)