Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

solskjaer

Jedinečný film o slávě a pádu jedné sportovní legendy s jedinečnou atmosférou, který se dnes již stal kultem a dá se říct, že jde o revoluční film. Robert de Niro a Joe Pesci dostali životní šanci a oba ji beze zbytku využili. Zahráli geniálně, hlavně tedy Niro, který do toho dal vše co mohl a dokonce se nebál pro film přibrat neuvěřitelných 30 kg. Filmu nemám co vytknout, neboť měl vše co mít mohl a dokázal mě udržet u obrazovky od začátku do konce skoro bez dechu, neboť co je na filmu nejmarkantnější je velice rychlé střídání emocí a to díky bezchybnému scénáři a velice častému střihu a to já opravdu velmi oceňuji! Ano, tenhle film ve mě zůstane na hodně dlouho, protože jsem přesvědčen, že se jedná o jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen. ()

Gaizka

Možná sem čekal až příliš (tomu se jeden při čtení okolních komentů ubrání dost těžko), možná je to fakt jeden z těch filmů, které si musíte nechat "uležet"v hlavě, navíc hlavní hrdina není z těch, do kterých je lehké se vcítit, takže zatím je to za ****. A všechno to vychvalováni výkonů De Nira, Pesciho a nádherné hudby je opravdu namístě. ()

Heraldika

Budu se opakovat, ale napsat to musím - fantastický výkon De Nira, přesahující meze "normálního" pohlcení prací na filmu - jeho Jake je uvěřitelný ve všech směrech, naprosto vás smete. A seč je celková délka boxerských scén v porovnání ke stopáži filmu necelých deset minut, jsou natolik bravurní, že se vám Býk z Bronxu hodně zažere pod kůži. ()

sedm.1

No,film,který mě asi neoslovil jak by měl,nicméně za herectví a obětování se pro roli si zde zaslouží Robert De Niro maximální uznání a poklonu.Každopádně,opakuji,Zuřící býk mě nechytil téměř níčím,film není ani strhující,ani zajímaví,opět musím jít bohužel proti proudu,pro mne zklamání na plné čáře.A nadávejte mi,jak chcete :(. ()

ArdathBay

Nejlepší film o boxerovi vůbec. De Niro nejen že přibral 22 kg, ale boxoval i proti profíkům a vyhrával. Nedávno se ho jeden novinář posměšně zeptal, jestli ještě umí boxovat a modří už vědí jak skončil :) Plné hodnocení je naprosto na místě.Tento film s časem jen zraje. ()

Mr.Jackass

Za to co se svým tělem udělal De Niro si film zasloží 4*...Ale popravdě sem čekal trochu víc...něco mě tady prostě chybělo...všichni kolem mě říkali o jak výborný film se jedná a tak mohl zřejmě moje očekávání jen stěží naplnit... ()

ranp

Výborný film, který určitě stojí za vidění. S De Nirem jsem ale už viděl i lepší..třeba Kmotr II se mi líbil víc. ()

mohamedsfinger

V tomto filmu nehraje hlavní roli box, jak by se mohlo zdát podle mnoha označení, která získal (nejlepší boxerský film...). Je to snímek hluboce psychologický, snímek o člověku, který si ničí život, a také o životním smyslu jako takovém. Ani přes výborný scénář by všek takto nevyzněl, pokud by LaMottu hrál někdo jiný než Robert DeNiro, protože jeho výkon si dovolím bez obav označit za převtělení do jiné osoby. A navíc to vše je nám předloženo jako formálně dokonalý filmový tvar, u něhož nevím jestli více vyzdvihnout kameru (scény v ringu a ve vězení) nebo střih, či samotnou režii. Zkrátka vrchol nejen Scorseseho tvorby, ale i veškeré ostatní filmové tvorby. ()

OughJay

Některý záběry byly doslova umělecký, De Niro tou rolí zase žil a okolo sebe měl herce s velkym H, jako například Joa Pesciho, ale někdy ani to prostě nestačí. Scorsese mě timhle filmem dost zklamal. Každej ho tady sice vynáší do nebes ale já si připadal jak když čumim na černobílou telenovelu po americku. Ať už ten film chce řict cokoliv, nebo fakt jen zmonitorovat kariéru tohohle cholerickýho bezmozka, mě to nebavilo a považuju to tak trochu za ztrátu času. EDIT: Zhruba 2 měsíce jsem nechal tenhle film uležet v hlavě a postava LaMotty z ní ne a ne zmizet. Asi musim uznat, že na ní něco kultovního bude. De Niro ztvárnil život člověka, co si zruinoval život, vážně dokonale a tak zvedám hodnocení ze 2 na 3 hvězdy. Nic to ale nemění na tom, že mi ten film nesednul. Moc depresivní... ()

Arkanoid

Robert De Niro podáva najlepší výkon, aký som u neho videl, zaslúžene ocenený Oscarom. Žiari v každej scéne ako nezlomný boxer, žiarlivý manžel, ale aj v scénach s bratom, ktorého bravúrne zahral Joe Pesci. Čiernobiela kamera filmu len pomohla. ()

gutshoter

Příběh jsem sledoval s velkým zájmem. Film mi ale nedokázal vyrazit dech, jak zde o tom nejeden divák píše. Viděl jsem jen dalšího z řady, který měl život ve vlastních rukách a dokázal si sám svůj potenciál života tak zbabrat. Ty jeho psychické výlevy k takovému závěru prostě směřovaly... Každopádně lépe to natočit a zahrát zřejmě skutečně nešlo. 80% ()

kenkaku

OK... řemeslně natočeno na 100%. Zápasy vypadají sakra dobře a musely dát hodně práce. Nic z toho filmu neupírám. Bohužel jakmile došlo na střih mimo ring je to tragedie. Rozhovory jak mentálně retardovaných (asi bylo cílem naznačit, že Italové jsou primitivní dutiny). Chování postav (jakkoliv třebaže-možná autentické) mi nesedlo a místy dokonce vadilo. Díky tomu budu prostě za toho trpáka co nepochopil a toto veledílo vidět 2x opravdu nemusí = 2 ()

insurgentes

Box a žárlivost - vážně nevím, co z toho je horší námět. Mně nepřipadal hlavní hrdina ničím výjimečný (třeba to byl záměr, odhalit, že za výjimečností různých "stars" se může skrývat průměrnost nejhrubšího zrna? Jestli jo, tak mě to nějak nezaujalo..) ()

srbak

Zúriaci býk nie je ani tak príbeh o boxe (ako som ja očakával), ide skôr o cestu na vrchol a postupný pád Jakea LaMottu v pozadí jeho životnej záľuby. Scorsese znova natočil film jeho kvalitám priamo úmerný - teda dokonalý až na pár slabších momentov. Neviem, nevidím toho fakt veľa čo by sa dalo vytknúť, skôr ma to už ničím neprekvapilo lebo všetko čo sa dalo som už čakal a to aj prišlo. A ešte som trošku sklamaný z toho suchšieho konca, už keď to bolo tak pekne rozohrané mohlo to dojsť aj do väčšieho finále. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Tak odporně protivnýho, žárlivýho chlapa aby člověk pohledal (LaMottu,ne De Nira) přez držku by jste mu dali, když vidíte jak jedná se svou ženou... Už počáteční titulky slibují opravdu silný film...Od prvních dialogů se ani nehnete-citíte, že koukáte na majstrštik...Ale opravdu, tohle vážně není film o boxu...Je to film o boxerovi. Skvělý film. Jenže se mi vlasně moc nelíbil. Vynikající režie, obraz, herectví...leč bohužel ne, pro mě...Kvalitu si myslím, že poznám, tudíž dávám jednoznačně za 5, ale líbit se mi to i přesto nemusí... Proč ? Nevím. Paradox ? Ano, ale nikdy se vám to nestalo ? ()

AZbest

To čo si zasluhuje absolutórium nie je príbeh, ktorý ma až tak neohromil ba priam miestami trošku nudil... je to fakt neskutočný výkon De Nira, jeho herecký vrchol a určite jeden z najlepších hereckých výkonov vôbec. ()

chef

A ďalšie povinné čítanie je za mnou... De Nirov podiel na úspechu v tomto Scorseseho kúsku vyniká ešte viac ako v ich ostatných spoločných filmoch. Neubránim sa však pocitu že čierno-biele ladenie tomu celému tak trochu uškodilo. 85% ()

Seti

Slušné, ovšem u mě bude číslo jedna vždycky Rocky Balboa. Klasicky skvělý De Niro (na konci slušnej pupek :-), ale tentokrát jsem si víc užíval Joe Pesciho, jehož rvačka v klubu předznamenala jeho další filmové kroky (za něj dávám hvězdu navíc). Jinak abych se přiznal, tak mě film chvílemi celkem nudil a hodnocení u mě z velké části představují opravdu excelentní výkony obou hlavních představitelů. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)