Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Seiby1

Tady to není ani o režisérovi, ani o hercích, ale o scénáři pro který je slovo dokonalý fakt málo (Sorry Kevine).. PS: Chazz čuměl jako by mu ulítly včely :D. ()

lupik84

Nesmírně pohlcující film. Parádní zápletka, vlastně rozpletka :-) Toto je jeden z filmů, které se nedají odvyprávět v hospodě :-) ()

fifotron

Film nemal mnou požadované obrátky, samozrejme ku koncu to vrelo. Vždy keď sa spomenulo meno Keyser Söze, mi behali zimomriavky po chrbte. A práve preto dávam filmu plných. Predovšetkým kvôli postave Keysera Sözeho, ktorá má po celý čas fascinovala a ešte dlho fascinovať bude. ()

SONNY07

Sranda je, že rozluštění celé hádanky je téměř hned na začátku, ale to si asi málo kdo dá dohromady, já teda určitě ne. Brutálně kvalitní obsazení a Kevin Spacey jako Outsaider nebo Keise Söze, toť otázka ? ()

Šíma2

Naprosto dokonalé. O člověku (nebo Satanovi?), který kolem sebe rozkládá legendy o své osobě, jako pavouk sítě. V závěru jen škoda toho tlaku na diváka: "hele, tos neuhod, kdo je ten Soze!" Samozřejmě jsme to věděli všichni, že? Božský Kevin Spacey, jak je dobrý jako klaďas, tak je ještě lepší jako záporák. ()

hajdekr

Zmínku o tomto filmu jsem našel náhodou na YouTube (klip "Deset filmů, které byste měli vidět dvakrát" - spolu s filmy Počátek, Klub rváčů, Pulp Fiction, Šestý smysl a dalšími) a musím říct, že opravdu stojí za dvojí shlédnutí. Hlavně kvůli nečekané pointě (stejně jako další filmy z uvedeného videa). ()

Tobias_Sin

Výborná atmosféra, skvělí herci a spletitý příběh, ve kterém se téměř ztrácíte.. Pro milovníky detektivek to nej! I po 19 letech od jeho vzniku se musím podivovat tomu, jak všechno ve filmu skvěle klape! Mám silný dojem, že tento snímek se stal velkým vzorem pro mnoho méně úspěšnějších filmů.. ()

Dan147258369

Zpočátku jsem se trochu ztrácel ve jménech a malinko se nudil, ale jak se příběh rozplétal, začalo to být opravdu zajímavé. Brilantní konec! Přesně takové filmy mám rád. ()

Pecaldo

Yes, miluju krimi filmy, který do sebe prostě zapadají, dávají smysl a jednoduše mají úroveň.. Tohle má teda kurva úroveň ! ,,Největší trik, který ďábel předvedl bylo, přesvědčit lidi že neexistuje´´... thats all...... ()

Kosir

Když si prohlížím to hvězdné nebe, začínám o sobě pochybovat. Ale jako vyznavač Imanuela Kanta musím odvrhnout slabost a věren jeho slavnému citátu "Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně," budu věrný svému, tedy internímu kategorickému imperativu, a nepodlehnu názoru většiny. Nebylo to snad špatné, ale nějak jsem se těmi prostřihy nedokázal s chutí prokousat. Napadlo mě, že bych se mohl podívat znova, jak tady někdo doporučuje, jenomže to by uměl každý. Když mně to nechytlo hned napoprvé, tak někde bude chyba. Jak už jsem uvedl, nevylučuji, že u mne, jistý si ale nejsem. Fakt. ()

Elanornegra

To bola jazda, priemerny zaciatok, ale postuom casu perfektne vystupnovanie, zaver genialny, Singer ma fakt prekvapil, i ked s tymi Xmenami robi podobne cary :D... Byrne aj Spacey perfektni, skoda toho ostrasneho dabingu co mal Spacey, original je top... i kvoli tomu 90% ()

kratajirka

Pod svícnem je největší tma. Perfektní příběhová linie, která dramaticky graduje až do samotného konce, kdy začíná grandiozní vyvrcholení celého filmu. Není slov, které by mohly docenit mistrovský výkon Kevina Spaceyho. 95% ()

mirasul

Při prvním shlédnutí jsem se zpočátku docela ztrácel v ději, postupně jsem se do toho dostal, abych na konci prozřel a pousmál se. Věděl jsem předem, že si se mnou někdo bude hrát, což je asi škoda a závidím těm, kdo to vidí bez toho, že by si o filmu cokoliv dopředu přečetli. KS doma leští oscara zaslouženě, i když - vedlejší role, když je na plátně většinu stopáže (obrazem, či hlasem)? "Give me the keys, you cocksucker!" "Jedny hodinky, zlaté. Jeden zapalovač, zlatý." ()

danatr

Nádhera. Jen nechápu, proč dostal Kevin Spacey Oscara za vedlejší roli, když de facto z plátna neslezl a celé je to zaleženo na jeho výkonu, čímž rozhodně nechci snižovat výkon ostatních. Ale on je tam pro mě jasná jednička. ()

lineker

Dokonalá mozaika při které ještě před posledním dílkem nemůžete tušit co bude vysledným obrazem. Vše je časováno, tak aby divák zůstal v nevědomí do poslední minuty filmu. Jen potom nesmí zapomenout zavřít ústa. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)