Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Ivoshek

První Rocky je lacinej, ale tak nějak uvěřitelnej příběh outsidera, co si jde pro svou životní šanci. Tohle je úplně čistý osmdesátkový béčko, dobro/zlo, pomsta za Apolla a za Ameriku, se dvěma ultimátníma "montage" scénama, a to Rockyho rozjímání v autě za zvuků No Easy Way Out (kde zužitkovaly oba předchozí filmy) a HLAVNĚ nejkýčovitější, ale přesto kurva působivý trénink na Sibiři s prostřihy na strojového Draga. Jak to dopadne, to nebudu prozrazovat, to byste určitě neuhodli. ()

eraserhead666

Sakra, jako dítě jsem si chrochtal (to mi asi vždycky unikaly ty dvě ultratrapné srazivší se boxerky hned na začátku). Jako je to ultimátní, Lundgren je opravdu nadčlověk, je to řežba, Brigitte Nielsen je neskutečná milfózní samice (slovy Paula Bulvy "pěkně ostrá svině") - to funguje pořád. Ale najednou, po těch letech zjišťuji, že to oproti trojice je mnohem více pozlátkové (tady ta videoklipová vata - obzvláště retrospektivní videoklip v půlce filmu - docela bije do očí) a až nechutně propagandistické. Vždycky mě bavilo to, jak když v USA na Draga všichni hučí a bučí nic se neděje, ale když to samé dělají v SSSR na Rockyho, najednou "takhle nepřátelské publikum ještě neviděli". Nehledě o tom jásání a oslavování Rockyho na konci, to byl Stallone hodně naivní. Jasně, dá se od toho oprostit, ale když to tak bije do očí... 3.5* ()

0x141627D3D

Rocky je stale o tom istom, vobec mi to vsak neprekaza. Atmosferu zachytili takmer dokonale (v Moskve by toho asi vela nenatocili...) V kontexte doby to muselo posobit uplne inak, ako ked si niekto pozrie film takmer 40 rokov po vydani. Kvalita. ()

Ilicka

Opravdu strhující bitva, aneb jak Rocky Balboa vyhrál studenou válku a překonal i nepřátelskou ruskou ideologii. Ve své době to musela být absolutní bomba, nejen díky geniálnímu zlému muži Dolphu Lundgrenovi, který celkem vysloví jen několik málo souvislých vět, ale co slovo to perla. ("Když umřel, tak umřel." "Ten člověk není člověk, je to kus železa.") Tvrdost zápasu byla extrémní, nasnímání pohlcující a zvolená hudba perfektní. Je zvláštní, kam se od prvního dílu Rocky posunul. ()

ARI50

Každým dílem jsem více a více fandil každým dílem jsem dostal pokračování ještě lepší a lepší a každý zápas byl krutý a bolestivý se spousty ranami a tak musím chválit protože Drago je zabiják. ()

Bauer

No tak po prvním dílu je tohle jednoznačně nejlepší díl Rockyho.Výbornej soudtrack , vyčerpavající tréninky , Dolph Lundgren toto jsou důkazy , že se opravdu jedná o dobrý díl Rockyho.A nejlepší je jak Rocky nastupuje na poslední zápas a Rusove se na něj skoro ani nepodívají , a pak ( a to mně dojmulo ) mu začali fandit dále mně taky tak nějak dostal Rockyho proslov na konci.Paráda. ()

Mgb21

Tenhle film je skvělou reklamou na 80 léta. Souboj USA vs. CCCP, spousta písniček a klipový střich. Jako záporák je Ivan Drago nepřemožitelný. I ten černoch z trojky proti němu vypadá, jako neškodná panenka. Nejvíc se vždy těším na sekvenci tréningu. Souboj srdce a vědy. Po jedničce je to pro mě nejlepší díl. Drago:"Když umřel, tak umřel." ()

mm13

Áno, Stallone je sympaťák. Tým nemyslím len ako herec, ale aj ako autor a režisér. Chvíľami naivný (až smiešny), ale úprimný. A pre úprimnosť ja mám slabosť, takže spokojnosť aj po rokoch. ()

luka4615

Rocky IV je po prvním díle můj neoblíbenější. Tentokrát se tvůrci vydávají jiným směrem než v předchozích dílech. Všechno je tu propracovanější, je tu znatelný nádech probíhající studené války a s tím související propagandy a všechno to rámuje parádní soundtrack. Je zde více záběrů na oba trénující boxery, více přátelství, více všeho! PS: Ivan Drago je po Clubberovi tím nejvíce hrůzu a respekt vzbuzujícím soupeřem jakého kdy Rocky měl. ()

oLí

10/10 Tohle je masakr. Jeden z vubec nejlepsich akcnich filmu osmdesatych let. Neni to ten stary puvodni Rocky, ale tenhle vyvoj serie mi naramne vyhovuje. Jak tu nekdo ve svem komentari zminil, Rocky IV je jako komiksovy film ( opet nerealny box, smrt kamarada Appolla, maly hrdina Rocky, mega masina Ivan ). Treningova pasaz, souboj za zneni skladby WAR, tohle jsou proste osmdesata leta jak vysita, akcni dokonalost. [ top 50 ] ()

Sawy

Skvělé.Ale přece jen nemůžu jít s čistým svědomím na pět,když jednička je pořád někde jinde.A ten patriotismus je zde v takové míře,až to hraničí se sebeparodií.Ale jinak se chyby hledají těžko.Soundtrack je brilantní,tempo doslova vražedné a na nedostatek emocí si lze taky stěžovat jen těžko.Tréninková pasáž tentokrát bere dech a je zatím nejlepší v sérii.Nemyslel jsem si,že něco může překonat mlácení do zmrzlého masa z jedničky,ale stačilo sem hodit Sibiř,kontrast poctivého "přírodního" tréninku Rockyho a Dragových extempore v tělocvičně s nejnovějším vybavením a bylo jasno.Navíc jsem si poprvé od dob prvního dílu nebyl vůbec jistý,jak finálový zápas dopadne,protože při pohledu na impozantní postavu Dolpha Lundgrena mi naskakovala husí kůže.S někým takovým bych vážně do ringu nechtěl.Jako metafora studené války funguje čtvrtý Rocky výtečně,jako pokračování populární série jakbysmet a přestože se jedničku překonat nepodařilo,pokušení naapálit tam tu pátou hvězdu bylo poměrně velké.Uvidíme co přijde s druhým zhlédnutím,každopádně jsem (znovu) naprosto spokojený.Rocky je prostě taková moje neotřesitelná jistota,Italský hřebec mě zatím nezklamal. 85 % ()

Lacike

Stvorka je rovnako nadnesena show, ktora kasle na seriozne zaciatky serie presne ako trojka. Lenze tentoraz nech je stylizacia akokolvek debilna, tak je zaroven dokonala. Proste ukazkovy predstavitel osemdesiatkovych klise v tej najrydzejsej forme. Dokonca aj finalny zapas je pre mna do urcitej miery uchvatny aj ked box nemam rad. Holt proti prtavemu, dobrosrdecnemu a naturalnemu amikovi sa postavi obrovsky, zakerny, nadopovany rus v podani Lundgrena, ktory tu podava svoj zivotny vykon. Co to kecam. Ved len hadze drsne pohlady. Proste tu ma svoju zivotnu fyzicku formu. Tak nabuchany nebol v ziadnom inom filme. Je to film plny testosteronu v ktorom nabuchani borci predvadzaju svoju formu vo videoklipovych pasazach jak z Baywatchu. Tento film musi milovat kazdy gay. He, he. 6/10. ()

HateBreeder

Můj nejoblíbenější Rocky. Tragický začátek, kdy Rocky přijde o svého kamaráda a hned na to se vydává do ruska pokořit nového vyzivatele. Perfektní srovnání tréninku jednotlivých boxerů. Rocky, který trénuje v přírodě a Drago, jež je sice trénován přirozenou metodou ale nějaká ta injekce se taky najde. V souboji proti sobě nastoupí Rocky a Ohromný Drago, a i když to vypadá že to bude Rockyho poslední souboj, Itallian Staillion ukáže co se v něm skrývá a popere se o titul mistra světa i když je tak daleko od domova. Tento film staví hlavně na rozdílech mezi US a SSSR, které sou skutečně velké. Hlavně porovnání jednotlivých boxerských zápasů, v americe, kde je vše připraveno jako velká show, s Jamesem Brownem a na druhou stranu v rusku, kde je atmosféra studená jako počasí na sibiři. Musíš teď projít peklem, horším než ten nejhorší sen, ale nakonec budeš stát nejvejš. ()

PROROK14

Paráda. Rocky to natrel Rusovi ako sa patrí. Aj ked zas ako som už písal je to nereálne ale ako film je to super. A o motivačnosti tu netreba ani hovoriť. To že som začal chodiť behať hovorí za všetko. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)