Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

maseer2

tak tohle je ten legendární Rocky, kterého jsem čekal už od prvního dílu! a na propagandu a utopický konec (s otřesným Rockyho proslovem) sere pes :) ()

Vesman

Co na to říct, můj zdaleka nejoblíbenější díl rockyovské série, celému filmu jasně ddominuje souboj východ vs. západ, dobro vs. zlo, Drago je zřejmě mojí nejoblíbenější Lundgrenovou postavou a co do zajímavosti jasně převyšuje Rockyho. ()

Johny_fork

Největší souboj v dějinách filmu, David a Goliáš, ideologie, nadsázka, famózní trénink a kulervoucí řežba. Za zdánlivou jednoduchostí se skrývá poselství. ()

rreal13

Kvalita na to, že se jedná o čtvrtý díl je pořád velmi slušná. Sylvester Stallone stále ve skvělé formě. Jen tak dál. ()

Ouwen

Rocky utrpěl další osobní ztrátu v životě a musel se opět překonat a zatraceně vyhecovat. Mám skutečně rád charaktery ve filmech, co prochází vývojem a i přes veškeré úspěchy se nebojí říct, že mají strach či pochybnosti. Je to lidské. Skutečné a autentické. Zdravé. Nicméně Rocky využil všechen strach, pochybnosti a nepřízně okolností v jeho palebnou sílu v podobě nepřátelského davu a chladných podmínkách. Zocelilo ho to. Je to inspirující. A ačkoliv je závěr dost pohádkový, tak podporuju tu myšlenku a filozofii, se kterou Stallone závěr vystužil. Lundgren působí jako Ruskej tank bez náznaku emocí pouze do momentu, kdy inkasuje krvavé zranění - najednou se pak odkryje i ten fakt, že to je člověk. Co cítí bolest bez ohledu na to, kolik mašin má za prdelí. Závěrečnej boj je nadopovanej fyzičnem, potem a zábavou k prasknutí. Chtěl jsem vstát ze židle a hodit jí po místnosti. Miluju takové těžké a fyzické filmy, kde herci - ať už hereckým výkonem, či fyzickým - vytřískají ze sebe to nejlepší. A do toho komické scény s robotem, boží Adrian jak jinak, emoce a osmdesátková atmosféra v podobě těch sporťáků a licencovanou muzikou. ()

JohnCZ

Čtyřka tentokrát se silným politickým podtextem a dost možná nejtěžším protivníkem, kterému Rocky kdy čelil. Ačkoli je i čtyřka už jen čistě sportovním filmem, oproti trojce je o třídu lépe natočená a napsaná. Dolph Lundgren s kamennou tváří jakožto hlavní nemesis je vskutku parádní volba a závěrečný souboj bych hodnotil možná jako úplně ten nejlepší. Po Eye of the Tiger je i Hearts on Fire další skvělý song, který jsem však na rozdíl od prvně zmiňovaného doposud neznal. ()

villon17

Po předchozím, podle mě méně úspěšném dílu, jsem s filmem nadmíru spokojená. Neopakoval se stejný námět, kdy Rockyho někdo vyzval, byl poražen, začal trénovat a nakonec vyhrál. Tentokrát se jednalo o odvetu za zemřelého Apolla, jenž si věřil na víc, než měl. O to víc jsem byla ráda za Rockyho zdařilou pomstu a v pozitivním slova smyslu mě odrovnal jeho trénink. Ač nejsem příznivcem tohoto sportu, všechny díly Rockyho hodnotím jako vynikající "boxerky":) ()

Suzie05

Byla bych ochotna dát i 5*, ale ten finální zápas (ačkoli velice napínavý, plný krve a násilí) nezkončil zrovna tak, jak jsem chtěla. Jinak byl film velice pěkný a poučil mě, jak mám trénovat abych měla postavu jako Sly a Dolph. =) ()

corpsy

Pre mňa ultimatívny Rocky film. Súboj storočia. Kašlať na nejaké Zlaté maliny, ktoré film dostal. Toto je totálna pecka, ktorú odmietne len cynik. ()

Marek1991

Jeden z najznámejších propagandistických filmov, ktorý si však paradoxne získal mnohých ľudí. Nemám rád akúkoľvek propagandu a táto zo strany Američanov za studenej vojny bola očividná. Príbeh založený na boxerských súbojoch so Sovietom, ktorý ako vojak by v skutočnosti nemohol profesionálne boxovať. Urobili z neho vraha černocha aj keď som sa na tom úvode príchodu boxera Apolla Creeda bavil. Tým nabudili nevraživosť a celé to vypeckovali, tým ako ukázali v akože akých ťažkých podmienkach sa musel v Rusku pripravovať, ako ťažko tam ľudia žijú a ako mu vraj diváci neprajú aj keď skoro to isté robili diváci v Amerike na Draga. Všetko zvýraznili rozkolom medzi politikmi a Dragom a premenou fandenia divákov na Rockyho stranu a následnými hrdinskými vyhláseniami Rockyho k divákom a ukážka, ako sú vraj Američania dobrí. Bolo to trápne, bola to klasická propaganda ako z učebnice, ale áno film mal príbeh a cvičenie Balbou akože v Rusku, pritom vo Wyomingu je nezabudnuteľné, ale pre mnohých bolo hlavné to, že porazil Sovieta za čias studenej vojny, komunisti strácali vtedy popularitu. Pre mňa ako odporcu aj komunizmu aj kapitalizmu to bolo smutné, vidieť vnútorne úbohý film. Hudba sa mi už nepáčila ako kedysi, už to nemalo iskru, všade bola skrytá reklama, ale na to sa dá zvyknúť u amerických filmoch, či reklama na autá, Adidas, a iné, tentokrát už nie Nike. Klasika to je, ale v mnohom úbohá a film založený na nenávisti a pomste je hlúpy. Nuda to nebola, čo je pre film plus, ale aj samotné vyobrazenie Draga ako chlapa, ktorý vyzerá, že má o koliesko menej, kedže v podstate nehovorí bolo opäť ideologické. Rocky IV mi nie je po chuti, nie je to úprimný film, je skôr založený na ideologizme a výrazne z toho aj vyrižoval peniaze, všetko vyšlo skoro tak, ako malo, ale zas nemyslím si, že Stalloneho výkon bol na zlatú malinu. Rocky IV sa spreneveril sám sebe a ľudia uverili lacným trikom, som sklamaný! ()

Cubinho

Rockyho mám strašně rád, co je moc, to je moc. Celkem sranda pozorovat to přehánění - chladný, zlý Rus vs. klidný, milující otec, prostě ve všech směrech kladný Američan. Navíc už zde nehrají skvělé hudební motivy z I. a II. dílu. A ten zápas, kolikrát by byli oba mrtví:-)) "Je...jako kus železa!" :-D Nejlepší byl tajemník UV-KS stojící, tleskající. 5/10 ()

PauloZ

Po prvním díle nejlepší díl této série! Malý Slay proti velkému zlému Lundgrenovi, ze kterého de strach od prvního pohledu. Celý příběh je pěkně vystavěný, trening v přírodě vs trening v nejmodernější posilce v Rusku. Kdo asi dostane klepot :-) V tomto díle jsem měl o Slaye fakt strach :) ()

sidzej

Je zaujímavé, že zatiaľ čo tu na csfd je Rocky IV hodnotený ako 2. najlepší diel v sérii na imdb je to presný opak- druhý najhoršie hodnotený. A tentokrát sa musím s názorom prikloniť k "amíkom". Tú sovietsku propagandu som skutočne nedokázal prekusnúť a po príbehovej stránke nám film okrem smrti Apolla nič významného neponúkne. Okrem toho Dolph Lungren pre mňa osobne 2. najslabší súper. Skrátka tupá nesympatická hora testosterónov s vymytým mozgom a nulovou slovnou zásobou. Chýba taktiež povestná Rockyho adrenalinová tréningová melódia a celkovo je film oproti predchodcom značne odlišný. Tým Rockyho filozofickým úvahám počas rekapitulovania záberov z predošlých častí som vôbec nepochopil. ()

curunir

Každý ďlľší diel Rockyho je stále horší a horší. Štvorka bola dokonca ocenená 5 Zlatými malinami (najhoršia réžia, herec-Stallone, hudba a 2 ceny pre Brigitte Nielsen za najhoršiu novú hviezdu a herečku vo vedľajšej úlohe) a na ďalšie 4 bol nominovaný. Aj tu však platí, že akokoľvek sa kazí celý film, záver vždy ako tak vyjde. Vlastne by sa dalo povedať, že to jediné a najlepšie vo filme boli scény tréningu a zápasu. Celkový dej filmu je veľmi predvídateľný, dopredu je zrejmé, že Apollo prehrá a Rocky sa bude musieť pomstiť - veď ako inak by sa predsa dostal do ringu. Pokiaľ ide o herecké výkony, tak tie nie sú naozaj nijak výnimočné, vlastne sú až otrasné. Stallone v konečnom dôsledku to až tak zle nezahral, len nevydal zo seba toľko ako v predchádzajúcich dieloch. Burt Young ako Paulie je rozhodne najhorší z mužských predstaviteľov a jeho scény s robotom sú najtrápnejšie z celej série. Úplne najhorší výkon však predviedla Brigitte Nielsen ako Dragova žena - na to sa naozaj nedalo pozerať, strašne falošné. Čo sa týka Doplha Lundgrena ten je pravdepodobne najtvrdším súperom s akým sa Rocky stretol a to, že sa mu nakoniec podarilo vyhrať je naozaj zázrak. Okrem nevalných hereckých výkonov však filmu nesvedčí jeho ideologický podtón ZSSR vs. USA, v ktorom je víťaz už tradične známy a scéna keď Rockyho povzbudzuje celá Moskva nie je veľmi vydarená. Najprv som chcel dať 2*, ale opäť som sa rozhodol prilepšiť, pretože film aj keď nenadchne tak aspoň nenudí, rozhodne si však myslím, že takéto vysoké ohodnotenie, aké tu film dostal si určite nezaslúži. ()

F.man

Rocky vs. Ivan aneb čistá Amerika dává steridovanému Rusku pořádné zásahy! To je prostě klasika. I win for me! FOR ME! ()

ConanVJ

Pro mě nejoblíbenější díl z celé série. Do Ameriky přiletí ruský boxer Ivan Drago a proti němu se rozhodne vstoupit do ringu Alollo, nynější Rockyho kamarád, a to pro něj nedopadne dobře. Rocky se rozhodne vyzvat Draga na box v Rusku a taky tam odlítá trénovat. Skvělý film se skvělou hudbou, parádním tréninkem a suprovým zápasem. Za mě jasných 100% :) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)