Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

gogos

Na čtvrtý díl je to obdivuhodné... Po horší 3 je 4 obrovským překvapením. Nazančuje jasně konec studené války. Ztělesňuje boj USA vs. SSSR, souboj dobra vs. zla (čisté přípravy vs. zdopovaného zabíjecího stroje). Hláška "Když umřel, tak umřel..." patří k těm opravdu nejchladnějším a nejlepším hláškám. Je to vynikající film s opět typicky Rockyovskou vynikající hudbou... ()

buldock

Nesmrtelná klasika let osmdesátých a nejlepší díl série , skvělý soundtrack , nádherně předvedený a skoro k dokonalosti dovedený trénink , ukázkový závěrečný boxerský souboj plný krve , potu a nenávisti , WOW i po letech! Akorát si mohl Stallone co by režisér odpustit ten pozápasový proslov Rockyho , ten byl trochu mimo mísu , obešel bych se bez něj a konci filmu by to prospělo , ale i tak paráda! ()

kaylin

Jeden z nejlepších filmů s Rockym, ato především proto, že v popředí jsou pět souboje jako ve trojce, ale tentokrát jsou geniálně vyvážené s lidskými osudy. Změna vztahu Rockyho s Apollem zde dosáhla vrcholu, ale hvězdou tohoto filmu je prostě skvělý Dolph Lundgren, který zde začíná svou kariéru, a to rolí skutečně velkou. Nezapomenutelný díl se skvělým finále a vlastně i poselstvím, které dnes zní možná hloupě ale ve své domě mělo opodstatnění. ()

Dr. Hawkeye

Scény poctivého tréninku Rockyho a prostřihy na dopování nadčlověka Ivana Draga jsou nezapomenutelné. One of the best from the eighties! ()

topi

Tohle byl hodně kultovní díl na VHS, který mezi námi koloval a postava rusáka Draga v roli Dolpha Lungrena se navždy zapsala do našich pamětí! Rocky trénuje i v Rusku a tento díl je prostě mazec!!!! ()

Remedy

Navzdory tomu, že je ta ideologická rovina až roztomile banální a ve finále nesmírně patetická, tak to až neuvěřitelným způsobem funguje. Dolph Lundgren řekne za celý film dohromady asi 10 slov, nicméně jeho ztvárnění (ne)záporáka (nejvíc boží je, jak vyhodí toho soudruha z ringu) je naprosto ikonické. Bezpochyby jeden z vrcholů celé série. [85%] ()

decouble

"I must break you!" Sly zde vystihnul, co si fanoušci akčních filmů přejí. Zlého svalnatého a nadopovaného Sověta na kolenou před malým, ale poctivě trénujícím Američanem. A taky objevil kouzlo klipově-tréninkové montáže. Zkrátka nezapomenutelná klasika:-) ()

stration

Po slabém třetím díle Stallone přišel na to, jak Rockyho oživit. Rusko a Lundgren byl ten správný tah. Talent versus dřina a dril. Nemálo lidí hlavně u nás ale fandilo Lundgrenovi. :-) ()

MATADOR

Boj dvou supervelmocí v ringu. Nejlepčí díl série a jeden z nejlepčích filmů o boxu. O famózním ozvučení snad netřeba psát. Ze všech dílů jsem tenhle viděl nejčastěji a pořád má co nabídnout! ()

Derek

sly sa vydal do boja proti komunizmu a ivanovi dragovi. vážne je to celkom slušné i keď prvá polka je trošku nuda od chvíle ako rocky odcestuje do ruska je to bomba a radosť sledovať. a ten final fight jednoduch paráda (a vôbec mi nevadí ani prehnaný amerikanizmus). stallone sa tymto u mna zaradil k namakanym reziserom viedoklipov za ktore by sa nemusel hanbit ani bay. ()

salalala

Tohle je naprostý kult, scénář je hrozně hloupý a naivní, ale to byla celá osmdesátá léta, ne? Nejlepší role Lundgrena, za celou dobu vyměnil asi dva výrazy a řekl tak maximálně pět holých vět. Řekl bych, že Stallonemu sedla čtyřka nejvíc i režijně, jsou tam některé dost zajímavé "vychytávky" a zejména zápas mezi Dragem a Appollem je dost drsný, syrový a výtečně nasnímaný. Stallonemu se tu také povedla zachytit atmosféra a kontrast mezi americkým pojetím sportu obecně (parádní show před úvodní exhibicí) a ryze sovětsky chladným a strojovým přístupem k němu. Pozitivem je také vyvážené tempo, které nenudí ani v dialogových scénách, které ničím nepřekvapí. Dolph Lundgren hraje v rámci možností výborně a i přes naivitu scénáře se na to krásně kouká. Trénink na sněhu a vůbec celá "sibiřská" pasáž nemají chybu. Fakt "pohoda" snímek, nic intelektuálního, ale je to pořád kvalita. Dávám čtyři a slušných 75%. ()

Lucjen

Ale áno,stále to má svoje čaro, najviac som si užila ako vždy Rockyho pripravovanie, kontrast prírody a techniky bol výborný. Na tie 4* sa to ťahalo, no nedotiahlo. Chápem, že to v mnohých vyvoláva sentiment a dobrý pocit z protiruského ladenia filmu. U mňa sa to Rockymu nepodarilo, som na to príliš mladá. Dolph Lundgren je s tými svojimi jednoduchými vetami, desivým, trochu pribrzdeným pohľadom najlepší Rockyho súper. Heart's on fire sa okamžite stalo srdcovkou. Och a každý sa môže zmeniť! :) ()

dom156

Nejlepší díl Rockyho spolu s šestým pokračováním a na třetí příčku bych zařadil první díl. Zajímavý posun je od prvního dílu, kde Rocky velmi jednoduchej člověk, co moc ani neuměl vyjádřit své pocity. Zde již vede velmi slušnou motivační řeč, která člověka chytne za srdíčko. Ale primární, co v mých očích dělá film lepší než ostatní je zakomponovaná hudba, která dokáže člověka navnadit na další scénu, dokáži ale i uvolnit napětí, prostě strhnout. Také zápas je zvládnut velmi slušně po stránce střihu. Nemohu napsat ani kapku špatného k tomuto dílu této velmi úspěšné boxerské série. Prostě a jednoduše doporučuji. ()

Colonist

Pro mě nejlepší díl série. Poselství a hlubší význam z prvního dílu jsou už dávno pryč, stejně tak i nějaká umělecká kvalita, zůstalo jen zatraceně zdařilé sportovní béčko z boxerského prostředí. 80. léta v kinematografii v té nejklasičtější podobě. Zábava od začátku do konce. ()

higuain

Nejlepší Rocky. Sice trochu zbytečně politicky angažovaný, ale to nakonec nijak zásadně nevadí. Nejsilnější soupeř, nejosudovější zápletka. ()

Aleee89

Ano, myslela jsem si, že čtyřka či pětka Rockyho už nebude koukatelná. Není to můj styl filmů, Sylvestera Stallona nemám ráda. Sice se pro mě atraktivnost filmu zmenšuje, a to proto, že film má prakticky pořád dost podobný scénář, co mě ale překvapuje je, že si film laťku drží ještě dost vysoko. Můžu se na to stále dívat a pořád je to docela zábava, rozhodně ne nuda. Akční scény jsou vyvedené, nějaká romantika pro dámy se zde taky najde... Na Rockyho už rozhodně nebudu pohlížet kriticky, tyhle filmy mě docela překvapily. ()

Anglie

Boxerské scény jsou dobré, ale jinak hrozná PROPAGANDA!! Stručně příběh pro ty, kteří ho neznají. Sovětský boxer Drago přijíždí do USA k zápasu s Apollo Creedem. Drago do něj buší tak, že ho zabije. Rocky je kamarádovou smrtí, kterou viděl na vlastní oči, otřesen, ale rozhodne se pro pomstu. Přijímá nabídku na utkání v Moskvě, které se má konat o Vánocích před zraky členů politbyra. Další variace na téma "malý, ale šikovný Američan vs obrovitý, ale nešikovný nepřítel"(v tomto případě Sovět). Film nezapře dobu svého vzniku - byl točen rok po Reaganově výroku "SSSR je říše zla.". Zřejmě nejslabší díl série. ()

Fanucci

Pár mých oblíbených citátů: "Vyhraju....ALE ZA SEBE", Zab ho idiota!", "Prohraješ", "Ten Američan je malý...a slabý!". A samozřejmě nesmím opomenout Lundgrenův krásný kompliment na adresu svého soka: "Je jako ze železa." Kéž by každá propaganda byla tak stylová;-) ()

kapsomut

Tento film byl pro mě zážitek. Skvělá hudba, tvrdý trénink, smrt Apolla Creeda :( poté jízda v autě s písní No Easy Way Out od Roberta Teppera, ze které jsem byl opravdu dojat (jestli chcete slyšet tu píseň zavítejte klidně na můj profil) a souboj s "ruským" borcem Ivanem Dragem (Dolphem Lundgrenem - podle mě jeho druhý a poslední životní výkon. První podal v Univerzálním vojákovi). Myslím, že toto byl nejlepší díl z celé série o Rockym... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)