Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

SpaceOdyseus

Kdybych jako prvni nevidel Departed asi bych byl u vytrzeni. Takhle ale musim uznat, ze mi tu chybi Leo, Marky Mark a Marty a prebiva mi tu asijsky teatralni flashbacky a montaze sparovane s opravdu hroznou hudbou. Jinak ale jde o skvele odvedenou kriminalni praci po vsech strankach. ()

Mleako

Zápletkou a zpracováním velmi povedený thriller, který si skvěle buduje temnou a tísnivou atmosféru hned od začátku a kterému se ji pak hned povede dokonale roztříštit nějakou stupidní romantickou scénou ala mladý policista si zařizuje byt se svou přítelkyní. Možná jsem jen přehnaně hnidopišský, ale scény tohohle typu mě ve filmu natolik štvaly, že musím dát jen 3* ()

DannyBoy80

Tak toto je mistrně zvládnutý film. Remake od jednoho staříha z Hollywoodu, který strácí dech, nebo ho spíš už ztratil, je naprostý blábol, nesahající předloze ani po kotníky. Remake se jmenuje Skrytá identita a stařík za ni dostal Oscara, ale spíš za zásluhy. Zpět k filmu, perfektní postavy, perfektní chraktery, mistrně natočeno i zahráno, perfektní scénář bez hluchých míst. Opravdu někde film umí a někde ne. A v Hong Kongu je umí. Žádný happy end nečekejte, toto je syrové, možná bych to přirovnal k Donnie Brascovi. Užijte si to. ()

Ještěřák

Kunda párek, mě snad není souzeno vidět jediný z asi tak tisíce existujících filmů jménem VOLAVKA, který by ve mě něco zanechal. Zrovna tahle verze mě osobně přijde zhruba tak zblázněná, jako jeden z jejích zmateně rozepsaných hrdinů. _____ Jako by nestačilo, že Asiati přijdou Evropanovi všichni na jedno brdo, ona capina z Hongkongu tomu ještě napomáhá. Kromto, v tomhle filmu by vypadal jako drsňák i bukvička Klinger z M*A*S*H. Jo a dialogy jsou zhruba tak košaté, jako hrát Fallouta s Inteligencí 1 až 3/10. VOLAVKU snad mírným způsobem omlouvá jen to, že můj dnešní komentář je úplně stejně mizernej, takže bych měl držet hubu, krok, a moč. ()

lucijelucije

Infernal Affairs je silný příběh, a zaslouží si dobré hodnocení. Pokud jde o námět, pro mě je nezáživný. Špionážní témata nejsou zrovna pro mě atraktivní. Nicméně The Departed, na mě působil poutavěji, proto si zasloužil o něco lepší hodnocení. Možná je to i tím, že je Skrytá identita natočená o něco komerčnějí. Anebo je to tím, že se o režií zasloužil právě Martin Scorsese?? =) Ať je to tak, nebo tak, pro mě je Volavka dobrý film, jen mu chyběl šmrnc, který si myslím, že by byl tady zrovna potřeba. ()

vander19

Volavka mi prišla ako taký výborný predkrm pred Scorseseho Departmen. Príbeh je dosť podobný. Dvaja agenti, každý bojújúci na opačnej strane a pritom s tak podobným osudom. Prostredie je zasadené do Honk Kongu a to som sa obával. Mne totiž to ázijská filmová tvorba moc nereže. Ale tu mi to napr. vôbec nevadilo a prišlo až by som povedal príjemné. Je vidieť, že je to bývalé britské územie a že si ľudia žijúci na tomto kúsku sveta niečo z toho ponechali. Príbehove je film jednoduchý a priamočiary. Nemá potrebu diváka zmiasť a tak ho vystaviť nepríjemnostiam v riešení daných situácií. Je to klasická, dobrá kriminálka a možno pre mňa až s nečakaným koncom. ()

IvoB

Povedená detektivka, která se drží o dost více při zemi než americký remake a může tak působit jako jeho chudý příbuzný. Na druhou stranu je ale také o poznání přehlednější. Navíc obsahuje řadu vypjatých scén a příběhových obratů, které dokázaly udržet mou pozornost. – 4* (8/10) ()

orkadimenza

První polovina velmi průměrná, druhá polovina skvělá. Na Volavku jsem narazil bohužel až po jejím remaku Skryté identitě, takže jsem musel skousnout předvídatelnost příběhu, i tak jsem si dokázal skvělý příběh vychutnat napodruhé v jiné verzi, a od scény se střechou mě Volavka hodně bavila. Je zde sice několik vad, jako nepropracovanost dvou hlavních postav a taky zdůrazňování smutných scén, aby vypadaly fakt smutně, ale jinak jsem s výsledkem spokojenější, než bych řekl po nemastné neslané první padesátiminutovce. Na druhou stranu nyní prozírám v tom, že Scorseseho Skrytá identita narozdíl od Volavky vyšperkovaná k dokonalosti, což potvrzuje již zmíněná propracovanost postav, charismatické herecké tváře, menší chaotismus, ale taky skvělá přidaná postava Marka Wahlberga. Ve většině směrech je pro mě Departed lépe propracovaný, ale původní film a příběh zůstává stejný, proto si Volavku hodně cením. ()

Rozjimatel

[3,5*]          "Nemôžem dokončiť svoj román. Neviem, či je hlavná postava dobrá alebo zlá."          Napínavý krimi thriller s celkom zaujímavo zamotanou zápletkou - na oboch stranách zákona (policajnej a zločineckej) je jeden nastrčený agent, ktorý hraje pre tú opačnú stranu. Tvorcom sa darí vyvolávať výborné napätie, založené hlavné na tom, že obom hrdinom (tomu "dobrému" i tomu "zlému") hrozí každú chvíľu prezradenie. Spočiatku som bol síce trochu dezorientovaný v deji i v postavách (ako to už často býva, keď našinec sleduje ázijský film), po nejakom časom som ale tento problém prestal mať a potom ma už dej naplno vtiahol. Z hercov vyniká Tony Chiu-wai Leung ako policajný agent Yan a páčil sa mi aj Eric Tsang ako charizmatický hlavný zloduch (šéf gangu), ktorý sa síce skoro stále usmieva, ale z jeho úsmevu ide strach. Ako menší nedostatok vidím hudobnú stránku, ktorá tak trochu pokrivkáva a občas sa k dianiu zúfalo nehodí (napr. po páde jedného z hrdinov z výškovej budovy začne jemný ženský hlások spievať akúsi nežnú pesničku). Celkovo sa mi tento film páči o trochu viac ako Scorseseho remake, hoci ten má hviezdnu zostavu a odpadajú pri ňom tie identifikačné problémy.     "Predtým som nemal na výber. Teraz chcem byť dobrý." ()

system

Cekal jsem akcni narez a namisto toho se mi dostalo do rukou inteligentni drama o dvou policajtech na opacnych stranach. Vynikajici scenar jeste vyzdvihuje vykon obou predstavitelu a dobra hudba. V americe se pripravuje remake a uz si dokazu predstavit post rezisera - co takhle Michael Mann :-) ()

Mikino00

Ne že by to bylo špatné, ale viděl jsem dříve Skrytou identitu a ta se mi líbila o moc více. Trvalo mi delší dobu než jsem se zorientoval, hodně mi v tom pomohl právě Scorseseho film. Dal bych 4*, ale ten konec nebyl podle mých představ. ()

chuckboris

Jestli jste viděli Scorseseho verzi dřív, (stejně jako já), musím říct že Martin spoustu scén z Volavky vylepšil a dodal filmu větší napětí. Jenže původní verze se s tou novou těžko srovnává, protože je natočená zase z trochu jiného pohledu a má dost co do sebe, Příběh je skvělej a oba hlavní představitelé sympatičtí. Dal bych Volavce všech pět, ale remake je přece jenom jeden z nej filmů, co jsem viděl, tudíž čtyři hvězdy jsou správná volba :) ()

Nethar

Kvalitní policejni thriller, to v Hong Kongu a okolí umějí. Důraz je kladen trochu na jiné věci než v americkém pojetí (nějaký spadlý policista by tam byl ve středu zájmu sotva pár vteřin), takže film nenudí, i když námět nepřináší nic tak moc zvláštního. A konec je také netradiční. 3-4 hvězdy. A Tony Leung klasicky dobrý a sympatický. ()

Klajnik

Před lety jsem již viděl americkej remake, Departed, takže dějově mě to ničím nepřekvapilo, ale stále jsem se bavil, protože čínskej originál je prostě dobrej film s dobrym konceptem. Je taky docela krátkej, díky čemuž sice ani chvilku nenudí, jenže ani nezasáhne tak, jak by mohl. V té látce vidím potenciál pro silnější pay-offy, jenže ve 100 min stopáži není čas pořádně prokreslit psychologii postav, jejich vztahy ani jednotlivá témata v ději se zračící. Některé linky jsou vyloženě jenom načnuté (manželky, bývalky, romantické známosti) a vlastně by tam ani nemusely být. Taky je to lehce narativně vyumělkovaný, ale né zas tak moc, aby to rušilo a vzhledem k tomu, jak film odsýpá, tak to divák nemusí ani postřehnout. Proto budu mít radši Scorseseho o 50min delší verzi. ()

WinstonS

Scorseseho inspirace k THE DEPARTED je zajímavá především tím, jak minimalisticky pojímá téma násilí, které je přitom v rámci žánru, v němž se VOLAVKA pohybuje (a hlavně v novodobé asijské kinematografii), kruciální záležitostí. Tady se ovšem nesází na ohromující akční sekvence, ale spíše na promyšlený a výborně vykreslený příběh, který vás zkrátka musí zaujmout hned od úvodních pasáží ve škole pro policejní kadety. ()

El Loco

Fantastický hongkongský krimi-thriller, možno jeden z najlepších filmov vôbec, aké som v tomto žánri videl vo svojom živote. Je až taký dobrý, že práva na jeho remake neváhala zakúpiť produkčná spoločnosť Plan B Entertainment (Brad Pitt, Jennifer Aniston a Brad Grey) a z tohto hollywoodskeho lupu nakoniec vznikol pod vedením Martina Scorseseho film (pravda, kombinujúci všetky 3 časti), ktorý konečne zavŕšil jeho 30-ročné úsilie o získanie pozlátenej sošky od Americkej akadémie filmových umení a vied v kategórií „Najlepší režisér“. Gratulujem...V skutočnosti však THE DEPARTED (2006) vyzerá pri porovnaní s INFERNAL AFFAIRS ako treťotriedna „púťová atrakcia“. Nech sa na mňa páni Monahan (scenár) so Scorsesem nehnevajú, ale ich „Irish mob“ verzia, v ktorej úžasných a charizmatických Andy Laua a „Little“ Tony Leunga suplujú (podstatne menej) presvedčiví Leonardo DiCaprio a Matt Damon, postráda, okrem jedinečne „špinavého feelingu“ hongkongských ulíc, aj ten úžasný drive, čo je spôsobené nepochybne aj tým, že chlapci americkí 2-násobne natiahli stopáž, aby do nej mohli vtesnať (rozumej, vykradnúť), čo najviac z „Volavkovej“ trilógie. Úlohu - získať Oscara sa však splniť podarilo, tak nie je dôvod na kyslé úsmevy...Ale inak, aby som sa vrátil k začiatku svojho komentára, musím pred tvorcami (Andrew Lau, Alan Mak, Felix Chong), ako aj hercami (Andy Lau, „Little“ Tony Leung, Eric Tsang, či Anthony Wong) sňať pomyselný klobúk a poďakovať im za tento skvelý zážitok. ()

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)