Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Příběh jedné z tisíce německých ponorek ve druhé světové válce. Posádka vystavená nekonečnému klaustrofobnímu vězení a nesčetným útokům nepřátelských lodí bojuje o své životy. (TomikZlesa)

Recenze (23)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Měl jsem tu čest vidět ponorku v rychlo dabingu, přesto, že se jednalo o jeden z těch povedenějších, zážitek to jistě trochu pokazilo. Das Boot je naprosto úžásný válečný film, se skvělým, nezapomenutelným hudebním doprovodem a německými herci v hlavních rolích - čím to asi bude? :) - které mu dodává ten pravý punc pravdivosti. Rozhodně překonává i takové americké velkorozpočtové ponorkové filmy jako je například Bonorka U-571. Skvělý film... ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Das Boot od Wolfganga Petersena je zřejmě to nejlepší, co kdy bylo o ponorkách natočeno a to snad ve všech směrech. Epická 3hodinová výprava na dno oceánu je však pro každého fanouška více než postačující. Těchto 6 hodin zdá se mi býti poněkud navíc. Každý kdo dal těchto 6 hodin na jeden zátah má můj neskonalý obdiv. Každopádně jsem si velmi rád připomněl tuto podmořskou výpravu po 10 letech a ze svého kouzla to neztratilo vůbec nic. [80 %] ()

Reklama

xaver 

všechny recenze uživatele

Zajímavý snímek na téma dodnes částečně zahaleno rouškem tajemství přesto, že se už toho natočilo a ukázalo dost. Služba na ponorkách byla vždy a je i dnes tak trochu glorifikována. Příběhy válečných ponorek vždy vzrušovaly čtenáře a diváky a služba na nich byla určitě dramatická, ale když se na to podívíme z jiné strany, tak to byla v podstatě selanka, proti jiným druhům zbraní. Např. za druhé sv. války zahynulo při službě na německých ponorkách zhruba 25 000 námořníků. Když si uvědomíme, že jenom u Stalingradu ztratili Němci kolem 250 000 vojáků z nichž na 100 000 zemřelo krutou smrtí, hladem a mrazem, tak není o čem mluvit. Německé ztráty na životech se pak odhadují na 10 milionu lidí a ztráty Sovietského svazu na 20 mil. lidí. Každý den tohoto stašlivého konfliktu zahynulo víc než 30 000 lidí!!! Těch 25 tísíc ponorkářů je tak jenom zrnkem v moři písku, přesto je jim věnován tak velký prostor. No prostě dívat se na ponorku v akci je vždy zajímavější, než dívat se na hladového pěšáka, brodícího se v metrových závějích sněhu. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tuším dobře, že jde o film Ponorka rozděleném na miniseriál? Dnes už lze tento kousek pravděpodobně sehnat jako Režisérský sestřih (+-). Opravdu silný film, který ukazuje život v ponorce se všemi plusy a mínusy. Skvělá atmosféra, kterou kazí jen délka, která při pohledu na celý děj působí neskutečně. Celkově vzato se totiž ve snímku nic moc neděje a film je stejně jako život v ponorce jen čekáním na akci a na lodě, které dovolí posádce předvést své kvality. Asi nejlepší a rozhodně největší dílo o ponorkách z druhé světové války, které kdy bylo natočeno. Mimo jiné nejlepší film Wolfganga Petersona. ()

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Ano to byl život na ponorce. Žádnej med. Tenhle seriál jsem sledoval už jako voják ČSLA, to by gumy koukali na co jim to na PVSce záklaďáci koukaj. Zapůsobil na mě velmi. Jürgen Prochnow a jeho posádka byla super, věřil jsem jim všechno. Chudáci kameramani, tahat tenkrát ty kamery v takovémhle prostředí. Hudba od Klause Doldingera perfektní. Zkrátka 310 minut je hodně, ale tady se dá koukat každou minutu, protože skoro takhle to asi na ponorkách chodilo (alespoň já tomu věřim). Gratulace Petersenovi za tohle dílo. 100 %. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama