Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Thomrius

Skvělá sestava snad těch nejlepších herců v typické české zatuchlé, zaprděné, zakouřené hospůdce. Opravdu skvělý, skvělý seriál, který snad musí znát každý znás, takže nemá cenu moc rozepisovat. Výborný komediální seriál :-) ()

Baži

Chvílemi sice stereotypní a je pravda, že v jedné epizodě se toho většinou za 25 minut nic nestane (některé díly jsou v podstatě anekdoty), ale nemůžu si pomoct kvůli těm sympatickým postavám, které ztvárňují výborní čeští herci. Absolutně u mě vedou Nárožný, Dvořák a lehce za nimi Potměšil a pan režisér Menzel. ()

wlad81

Ale áno, samo o sebe priemer, v porovnaní s neskoršou česko - slovenskou konkurenciou nadpriemer. Výborné obsadenie, okrem Menzela, ten mi tam vyložene vadí, hrať teda moc nevie. Najlepší určite Poloczek ako Babula, čo dá 20 pív a nič mu nie je :) Rád sa nato pozriem pri reprízach. ()

bratr_jezek

Asi nejlepší a bohužel téměř jediný sitcom, který dokáže přesáhnout průměrnou hranici hodnocení. Dobrá parta lidí, která ve své "hospodě" potkává různé svérázné figurky a zažívá neobvyklé situace. Humor zde funguje, herci téměř nemusí své postavy hrát a neřeší se zde různé banality okolo. Jmenuje se to hospoda a jde hlavně o ní, hospodského a štamgasty. ()

Y2ORSI

nejdřív jsem dával 3*, ale vzhledem ke kvalitě dnešních seriálů, by to bylo až moc málo. I když díly jsou většinou hodně nevyrovnané, ale plejáda herců to většinou zachraňuje. ()

NikoKovac

Skvělé obsazení, spousta hlášek a vtipů, i když tento seriál je tisíckrát opakovaný, mě vždycky pobaví. Samozřejmě, ne všechny díly jsou stejně kvalitní, ale žádný neurazí. Prostě česká klasika, sitcom z hospodského prostředí, který se mně jako milovníkovi piva a dobré zábavy nikdy nemůže ohrát. Navíc i nápad je originální, žádný jiný sitcom nebude lepší než Hospoda. 100% ()

k0c0urek

Asi 3-4 díly velmi povedené...z nichž Chmelomok je jednoznačně no.1....jinak relaxační balíček po dlouhém dnu. Jako v hospodě :) ()

Crixus87

Hospodu jsem poprví viděl zhruba před rokem a musím říct že tenkrát NOVA na rozdíl od přítomnosti měla větší vkus a nápady.ikdyž dnes si dost lidí přijde na své na novodobých seriálech ()

Ermanaricus

Hvězdy českého filmu se sešly, aby zde pobavily diváky úžasnými vtipy a situacemi, navíc se mi líbí, jak ve většině dílů se objeví jako host nějaká další, populární osobnost. Za mě plný počet! ()

forma

5* ... Jednoznačně nejvtipnější český seriál. Famózní Potměšil s Nárožným plus skvělý Knop coby pan domácí. ()

valpurgius

Když měl tento seriál v minulém tisíciletí premiéru, velmi jsem se na něj těšil, ale už od prvního dílu jsem byl trochu zklamán. A to i přesto, že poté šla kvalita trochu nahoru. Postupem času jsem ale zjistil, že Hospoda je právě jeden z těch filmů či seriálů, které člověk docení až časem. Na Hospodu se dívám velmi často a některé dialogy znám už nazpaměť. Ano, určité scénky jsou někdy opravdu přehnané, ale kdo z nás občas u piva nezažije nějakou neuvěřitelnou historku!! Režisér měl i šťastnou ruku při výběru herců. Pana Hostinského, Domácího i osazenstvo hospody je radost sledovat. Menší výhrady bych měl snad jedině k postavě Dr. Práška, ale jeho role se dá omluvit tím, že jí hrál neherec. Dodnes mě mrzí, že dílů nebylo natočeno víc…Hospodu totiž řadím k takovým seriálovým klenotům, jako jsou Chalupáři či Vyprávěj…za mě jasných 5 hvězd! ()

kalmaf

Jestli má nějak vypadat, panem Troškou často vyřčená, tvorba tzv. pro lidi tak takhle. Vtipné, obyčejné a odpočinkové a i tomu nejprostšímu člověku to přinese nějaké ponaučení s čecháčkovství a malosti. A hlavně to není xenofobní, nenávistné vůči svobodě vyznání a nevzpomíná to s láskou na minulý režim. ()

trollfjord

Spolu s Comebackem to nejlepší, co se na českých obrazovkách objevilo. Když srovnám s trapným pokusem o komedii s názvem čtvrtá hvězda, tak Hospoda je prostě klenot. Samozřejmě nic pro intelektuály, kteří se neumí Werichovsky řehtat ale jen se decentně uculují, aby je nikdo neviděl. ()

kavon

Parádní český seriál z české hospůdky. Strašně rád jsem na to koukal jako malej kluk, ale teď už mi to nejpřijde tak suprový jako kdysi. Tohle je jedna z mála věcí co se TV Nova povedla. Známí čeští herci jako je Petr Nárožný, nebo Ladislav potměšil sem zapadly dokonale i když s přibívajícími díly už to ztrácí na vtipnosti. Dnes už jenom průměr. ()

Wolf28

Babula a spol. a banda dalších herců vytáhla tohle seriálové dílko do výšin jednoduché a už možná i pro dost lidí kultovní zábavy a jako každý kult je pro někoho špicí na hoře ale i dnem hory ale kde má hora dno jak serál jak stárne tak je lepši a lepší stárne jako víno nebo slivovica i ta cenovka nápojů a žrádla celkem sci-fi ..uf pamatuju škopek za 10 korun ()

stargate17

Jak to ten Nárožný dělá, že umí to pivo točit a ty sklenice umývat, jako by opravdu byl hostinský? I ostatní charaktery jsou poměrně trefné a skvěle se doplňují. Akorát si nějak nedokážu představit, že zrovna taková společnost by se scházela u jednoho stolu. Nějaké hlášky jsou pro mě nezapomenutelné ("Von nahodí pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!"). Většina dílů dobrá, pár celkem zbytečných. ()

waxtrax

Tento sitcom je tak dobrý, že snad ani není možné, že jej produkovala Nova. Předpokládám , že valnou měrou je dobrý díky nejen režijnímu umění pana Dudka, ale jeho schopnosti angažovat schopné herce, kteří při hraní i myslí a dát těmto šanci hrát jejich scénáře dle svého. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012