Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Milonak

Jeden ze skutečně mála výtvorů TV Nova, který se opravdu povedl. Kdo má rád hospodu a dění v ní (stejně jako já), tak se bude královsky bavit. Ostatním to může přijít pitomé a nudné. Já jsem se bavil u každého dílu, i když kvalita samozřejmě trošku kolísá. Ale herecké obsazení je v podstatě naprosto přesné a znázorňuje skutečnost, že v hospodě se mohou u jednoho stolu sejít různí lidé, kteří by na sebe nikdy nenarazili. Hospodské kecy jsou v reálu opravdu dost podobné a i když jsou v seriálu samozřejmě některé scény uměle vyšroubované a strojené, tak celkově je to velmi zábavné a to zejména pánové Nárožný (spousta skvělých hlášek) a Kanyza. 90% ()

Fujin

Vynikajicí hospodský sitcom z produkce televize Nova (neuvěřitelná věta). Legendární znělka, hvězdné obsazení ... smutné jest že místní honorace v seriálu vidí pouze amaterismus a strojenost. Ne že by to bylo hodnocení od věci, ale člověk musí ocenit charaktery, které trefně kopírují opravdové osazenstvo rúzných společenských vrstev z našich knajp a hospod. S často vinikajícím vtipem a údernými hláškami, které pronášejí herci vyloženě užívající si své role. Pro mě již kultovní záležitost. ()

kubyczech

Mě to prostě přijde vtipné. V dnešní době, kde v hospodách vidíte kolem dokola jen plasmové televizory, mezery mezi televizory jsou vyplněné hracími automaty a osazenstvo držící v rukách mobilní telefony o velikosti lednice píšící si na zasraným Facebooku, je hezké viděti klasickou hospodskou atmosféru, která se mi zamlouvá. ()

Sadova302b50

Nebylo to špatné, hlavně zezačátku, je to o problémech nad pivem v typicky českém prostředí, navíc v prvních dílech je hezká snůška neokoukaných fórků. Ke konci se to sice řítí z kopce dolů, ale na produkci Novy pořád dost dobré. 60% ()

fuchsova85 odpad!

Teď mě asi spousta lidí ukamenuje, ale tento serial je podle mého názoru jeden ze 2 nejhorších serialů. Jediné na co se tam dá koukat je pan Krytinář, ale ani ten to nezachrání. ()

Lykos

52 dílů, z nich je zhruba 20 velmi dobrých, zbytek je průměrný až podprůměrný. Nicméně je to první celkem povedený pokus o něco jako sitcom. Kvalitu seriálu drží hlavně Petr Nárožný a část stálého osazenstva. Celkově mi to vychází na tři hvězdy. Na některé díly se kouknu ráda, před některými prchám do lesů. ()

mfaky

Nemohu si pomoct, ale na mě to funguje. Vynikajcí herecké obsazení, perfektní nenucený a hlavně originální humor. Nejde o bůhví jak inteligentní zábavu, ale ve srovnání s jinými nováckými projekty je to klasika. Nemohu jinak, než pět *. ()

m.a.rtin

Jak se shodne možná většina zdejších hodnotitelů, je to pořád to lepší z produkce TV Nova. Jako teenager jsem na to rád koukal, ale vzhledem k častému reprízování (zejména během letních prázdnin) už mě to trochu omrzelo. Co je na tomto seriálu nejlepší jsou asi některé hlášky, některé z nich jsou skutečně jadrné :-) ()

pankito

"Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky..." Příjemná Uhlířova znělka v příjemném nováckém seriálu, který se této stanici velmi povedl (při srovnání s nekonečnými blivajzy typu Ordinace). Každý ze štamgastů v průběhu série poodkrývá trochu jiný charakter, trochu jiný životní příběh, a přesto se z tohoto povahového guláše vykrystalizují typické české povahové vlastnosti: závist, vyčůranost, pijanství, ale i smysl pro humor, upřímnost a svornost. Většina herců podává tak přesvědčivé výkony a sžívá se se svými rolemi natolik, že jim zůstávají i dlouho po skončení seriálu (hlavně tupý pan domácí Knop). Některé slabší díly jsou vynahrazeny opravdu povedenými jako "Růže", "Vynálezce", "Šťastné a veselé". Těch málo dojemných chvilek, které se v seriálu objeví, působí velmi věrohodně a upřímně. Babulův Štědrý den bych opravdu zažívat nechtěl. I když se tato parta mnohdy rozhádá a vjíždí si do vlasů, jeden bez druhého by nedal ani ránu. Ani "prznitel dětských těl" je nerozkmotří. Smutné je to, že v dnešních českých a moravských hospodách taková atmosféra ubývá vlivem nahlas puštěných televizí a absencí harmonikářů typu Josky. Tak Jeníčku, natoč mi jedno na ty staré dobré časy. ()

Martin29 odpad!

Tuhle sračku si pamatuji ještě ze základky. Parta pseudoherců řeší v hospodě totální blbosti a ještě se snaží být nesmírně cool a vtipná, ale je přesně naopak( i novorozenec po porodu je vtipnější než všichni tady) . Navíc do toho nulový děj (asi improvizovali). Jediné co za něco stojí je znělka, ale ta má jen cca 3 minuty ()

Staceyn

Ale ano.. dá se těch 52 dílů krásně dokoukat. Samozřejmě jsou nějaké díly o něco slabší, ale jsou tam bezvadný hlášky, hlavně ty, které se týkají pana domácího :) ()

killer1992

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento seriál ohodnotit, protože pokud použiji různých hodnotících kritérií, tak mu můžu dát jak jednu, tak pět hvězd- budu-li ho brát z hlediska seriálové tvorby jako takové, asi bych se přes jednu nebo dvě hvězdy nedostal, budu-li ho brát z hlediska žánru, tak bych asi také zůstal na dvou, možná třech hvězdách. Ovšem z té veselejší stránky- v rámci české seriálové tvorby jsou to určitě alespoň tři hvězdy, v rámci žánru na našem českém rybníčku čtyři a v rámci "novácké" tvorby nelze udělit jinak než pět hvězd. Jako vhodná by se tedy jevila zlatá střední cesta, tak proč čtyři hvězdy ? Jednak herecké obsazení je opravdu výborné, spousta hlášek dokáže zaručeně pobavit a jako fanda nejrůznějších pajzlíků mi je prostě to prostředí sympatické. ()

ketie

Hospoda bude napořád patřit k mým nezapomenutelným českým seriálům hlavně díky tomu, že si ji jako seriál díky komerční televizi spojím především s letními prázdninami, kdy je v televizi puštěna místo seriálu Ulice, a pro mě se tak stává oddechovou záležitostí, kdy mám možnost se zasmát jednoduchým, ale vtipným rozhovorům mezi místními štamgasty a někdy není nouze ani o pořádnou zápletku. ()

Welington

Hospoda je ten typ seriálu, který může bavit, ale i nudit zároveň. Nicméně, čím jsem starší, tím raději si ho pouštím a začíná se stávat klasikou plnou nezapomenutelných hlášek. Přiměřená hospodská zábava, humor a místy zajímavé, až absurdní situace. ()

Krastom

Hospodu mám nesmírně rád. Nechápu tak nízké hodnocení a kritiku, protože u většiny dílů jsem se dobře pobavil. Jedná se o seriál ze života hospodských štamgastů, u kterých je důležitá společnost a pivo. Škoda, že se nenatočilo více epizod.. Za mě 80%. ()

mover

Vynikající seriál s obrovskou plejádou skvělých herců (a pár hereček). Hospoda ještě vznikla v 90.letech, kdy byl ředitelem TV Nova V.Železný, za jehož éry se ještě tvořily nějaké pořady, filmy a seriály (které se dosud vysílají a zaplnily celou jednu stanici). Podle mého je Hospoda nejlepší porevoluční český seriál. Skutečně normální srandovní seriál, ne nějaký moderní rádobykomediální narychlo spíchnutý nesmysl. Pořádně zahrané, nejen odříkané dialogy. Úctyhodný je i rozsah 52 kousků, většina seriálů mívá čtvrtinu. Skvostné jsou například díly Šejdrista nebo Reklama, ale zároveň málokterý je nekoukatelný. Při současné repríze si člověk uvědomuje, že by něco takového dnes již vzniklo stěží. Jednak se takové osobnosti už neobjevují (kvalita herectví silně ustoupila do pozadí ve prospěch jednoduchých efektů a šaškáren). Zároveň by už nešlo ztvárnit kritiku něčeho jako nekuřácký den nebo udělat díl o herních automatech, o srandě na téma odlišné orientace lidí už ani nemluvě, stejně tak zesměšňování socialistických přežitků. V této hospodě vždy vítězí pohoda, sranda, zdravý rozum, svoboda a klid nad mudrujícím otravným šarlatánem. Díky tomuto seriálu také člověk může spatřit málokdy vídané herce jako Miroslav Saic (vynikající a známý dabér), Miriam Chytilová nebo rozesmátá Uršula Kluková. Seriál je vhodný pro všechny, pivaře i nepivaře :-) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012