Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.

v tomhle seriálu nejsou výkony herců tak směšný a amatérský jako v jiných českých seriálech, které se snaží prorazit teď. I když jsou všechny díly se stejnými herci a ve stejné malé hospůdce tak se nestane aby byl nějaký díl stejný nebo podobný a to tomu jenom prospěje a nikdy se nestane aby jste se vyloženě nudilii. Škoda jen, že těch dílů je tak málo(5.3.2005)

5/5 - takovy lehce nadprumerny bohuzel v prubehu tech 25 minut i v jednotlivych dilech nevyrovany cesky serial, ktery drzi nad vodou herecke kreace zucastnenych a jejich sporadicke ale NEBETYCNE hlasky. Kanyza a Narozny jsou bozi a zbytek tech vypitku jim znamenite sekunduje. Skoro bych rekl, ze je to obraz novodobeho ceskeho naroda jako takoveho.(12.9.2006)

Jen k zamyšlení: Tento seriál je doopravdy velmi rozporuplný. Především s přihlédnutím k tomu, jak ho mají různé cílové skupiny hodnotit. Uznávám, nemusím mít rád hospody a pivo, ale psát, že to je odpad a buranskej humor je naprostý nesmysl. Seriál právě díky svému hereckému obsazení, které má zkrátka punc toho pravého českého nefalšovaného folkloru , je naopak velmi vkusný. Každý člověk, co si dovoluje veřejně něco hodnotit, by měl mít nějakou podvědomou snahu o to, aby byl objektivní, což bohužel skutečně není zdejší situace. HOSPODA má slabší a silnější díly, ale především má atmosféru a díky tomu působí přirozeně a skutečně. Nesouhlásím se zdejším hodnocením seriálu a považuji to za klasický projev pokrytectví, jehož příčinou je dnešní globalizace, kdy si věkový průměr naší populace, jak už zde někdo napsal, raději pustí Přátele. Je to velmi smutné, ale především také nebezpečné vůbec pro celou Evropskou kinematografii zejména z důvodu toho, že hlavním problémem není ani tak fakt, že Evropské filmy mají hodnocení nižší než ty americké, ale především problémem je, že těch hodnocení mají zde nesrovnatelně méně a tím se stávají téměř jakousi raritní kategorií.(2.7.2011)

• Kimon

Djkoma popisuje, že díly jsou podle ní nudné a že to bude asi jejím mládím. :-)) Já komentuji, že díly jsou opravdu hodně nudné (a že to bude asi mým stářím). Prostě taková typická TV Nova-cká nudná stupidita pro hodně nenáročného diváka. TV Nova se asi nikdy nezmůže na žádný slušný seriál. No, .... alespoň živí hromady seriálových herců. Obzvláště v těch seriálech následujících "Hospodu". V seriálu vystupuje v hlavních rolích spousta mým oblíbenců. Ale o to víc mě mrzí, že právě oni přijali v seriálu takové kulturní hodnoty své role. Bohužel je to pravděpodobně nedostatkem jiných nabídek v hodnotnějších filmových počinech. Nu, ...a hercův žaludek také vyžaduje stravu, není-liž pravda. :-)(12.4.2008)

Nadávejte si jak chcete, ale pro mě je tohle jeden z nejlepších odpočinkových seriálů vůbec. Ale určitě za to hodně může fakt, že jsem velký milovník restauračních zařízení... ;-) Každopádně tenhle "lidový" humor je mi hodně sympatický (každá druhá hláška Petra Nárožného by si zasloužila metál) a snad všechny hlavní i vedlejší charaktery perfektně vyprofilované - mými nej oblíbenci jsou asi výše zmíněný hláškující hostinský, "kanystr" Babula Bronislava Poloczeka a úžasně typický hospodský rozumbrada a koumák Venca Novák Ladislava Potměšila (podle mého jeho životní role). HOSPODA sice má opravdu daleko do geniality humoru v podání Simpsonovic famílie, Futuramy, či vrcholných britcomů, ale přesto jsem si na ní už dávno vypěstoval malou závislost - snad všechny díly znám zpaměti. :) Pohodička za velmi subjektivních 80 %.(23.11.2003)

• - V 28. díle dostane Zatloukal (Jan Kanyza) krabičku doutníků. Jednomu rozbalí pozlátko, v následujícím záběru ale má doutník opět originálně zabalený a říká, že si jej vykouří až doma. (rakovnik)

• - V 7. epizóde s názvom "Koncert" sa dozvieme, že Joska (Pavel Vondruška) býva na pražskom Žižkove. (Jello Biafra)

• - Herečka Eva Čížkovská, představitelka servírky Janinky, během natáčení seriálu čekala narození svého druhého dítěte, dcery Adély, čehož si nikdo nevšiml, protože do pátého měsíce těhotenství přibrala pouze pět kilo. (EKLEKTIK)