Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Ljuba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.

Není třeba v tom hledat nic úchvatného. Je to prostě taková oddychová záležitost s jednoduchými zápletkami, což je k oddychu jako stvořené. Líbí se mi Nárožného průpovídky i bonmoty, znovu se ukazuje, že jako komik nezklame. Dále právník Kanyza a jeho profesionální přístup, tomuhle zabarvenému hlasu se prostě nedá odolat...(11.12.2006)

Soudím, že tento seriál je přednostně adresován mužskému publiku, ale pokusím se ho okomentovat z mého pohledu. Určitě patří k těm povedenějším z naší televizní seriálové produkce polistopadového období a to díky skvělému hereckému obsazení, vtipným hláškám, optimistickému vyznění a tomu, jak se snaží aktuálně reagovat na tehdejší dění. I když do hospůdky nechodím, občas se kouknu do té televizní, co tam chlapi právě řeší.(17.9.2014)

V tomto seriálu hraje strašně moc uznávaných českých herců. Odehrává se v divácky snad nejvděčnějším prostředí - typické zaplivané putice čtvrté cenové. Casting rolí byl vynikající. Naprosto padnoucí na jednotlivé charaktery. Tak v čem je zakopaný pes? Strašná plitkost děje. Každá z epizod je postavená na jednom jedinem příběhu. Neboli opilecké žvatlání točící se okolo jednoho téma roztažené na zkázonosných 25 minut. Krom toho seriál obsahuje i několik vyloženě hluchých dílů, jejichž náplní je s mírnou nadsázkou zpívání písniček a přiťukávání si pivem. Výborný nápad a s výbornými typově padnoucími herci v řítké kaši děje. Škoda.(7.3.2007)

Díky tomuto seriálu si vždycky vzpomenu na své dětství, kdy jsem na něj koukala se svým taťkem. On netelevizní divák se na tento jediný, spolu se Zdivočelou zemí, dokázal koukat a možná proto mě to tolik ohromovalo. Výborný zde byl Petr Nárožný s Josefem Dvořákem, na kterého jsem se především těšila a čekala až vyleze z té své kuchyně. U stolu se někdy vedli opravdu vtipné dialogy a dnes mě velmi uchvacuje, že u jednoho stolu seděl řidič, topič, psychiatr, právník a prodejce novin.(24.2.2008)

• Richie666

Už jsem chtěl tuto blbost z odpadu povýšit na jednu hvězdičku, jelikož mi díl, kdy ožralý pan domácí balí kluka, mi přišel docela zábavný. Můj záměr však vzal za své při citaci Goetheho básně. Když už si tvůrci ani nejsou schopni zjistit její skutečné znění, tak to už je opravdu smutné. Takže: "Wer reitet so spät (nikoli schnell) durch Nacht und Wind, es ist der Vater mit seinem Kind." :)))(11.7.2007)

• - Ve 14. epizodě s názvem "Obránci" ve scéně, kdy nadporučík Žalud (Stanislav Zindulka) předvádí účinnost slzného plynu, lze poznat, že herec místo stříkání slzného plynu zvuk pouze simuluje pusou. (Thommy91)

• - Jiří Menzel (MUDr. Prášek) nepije pivo, když už se musel napít, vždycky ho hned vyplivl nebo vyléval. Potom režisér díky své dobrotě scénář přepracoval tak, že pil víno. Ani to nebylo pravé. Nalévali mu pouze rybízový džus. (Ded@M@tes)

• - Při natáčení se používaly speciálně upravené půllitry, které měly uprostřed skleněnou výplň. Takže zatímco před kamerou vypadal půllitr jako plný piva, ve skutečnosti ho obsahoval jen třetinu. (NiaWolf)