Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.

5/5 - takovy lehce nadprumerny bohuzel v prubehu tech 25 minut i v jednotlivych dilech nevyrovany cesky serial, ktery drzi nad vodou herecke kreace zucastnenych a jejich sporadicke ale NEBETYCNE hlasky. Kanyza a Narozny jsou bozi a zbytek tech vypitku jim znamenite sekunduje. Skoro bych rekl, ze je to obraz novodobeho ceskeho naroda jako takoveho.(12.9.2006)

Celkově asi nejlepší český sitcom, ale hlavně díky hercům, kteří byli vybráni dobře. Potměšilovi jsem jeho věčně zarostlého a umolousaného štamgasta věřil nejvíc, a ani právník Jana Kanyzy nebyl k zahození, a co teprve skvělý záporák Václava Knopa, ale třeba doktor Prášek Jiřího Menzela byl docela křečovitý, protože Menzel není výrazný herec. Některé díly byly velmi nápadité, ale jejich nevyrovnanost byla mnohdy slabinou a prostředí hospody se podařilo vystihnout věrohodně. Obdivuji scénáristy, kterým po tolika epizodách nedošel dech, ale vzhledem k tomu, že do hospody nechodím a toto prostředí mě neoslovuje naplno, tak zůstanu u 3 hvězdiček.(17.11.2009)

Z tohohle seriálu je cítít taková ta pohoda 90. let kdy ještě nebyl facebook, iphony, smartphony a podobný věci.. já vim pokrok nezastavíš ale je tu vidět malej rozdíl jak se lidi mezi sebou bavili dřív a jak se baví teď a ikdyž alkohol moc nemusim u Hospody se vždycky zasměju a nechápu vůbec to hodnocení.. zvlášť kachna a Babula tu sází jednu hlášku za druhou..(11.6.2015)

Není to žádný zázrak, to bezpochyby. Spoustu vtipů je jen takové klábosení u piva, a kdyby nebylo skvělých herců a přátelské atmosféry, tak by bylo těch hluchých míst ještě víc. Speciálně Petr Nárožný dlouhými monology zachránil nespočet scén. Bronislav Ploczek svým nekonečně protahovaným vtipem na téma "Dneska budu pít jen zlehka, tak dvacet, třicet piv.", taktéž. Ani nevadilo, že je to neustálé omílání téhož. Plus dávám za sympatickou znělku. A za spoustu malých, ale zajímavých rolí.(16.8.2017)

Na Novu až nečekaně dobrý počin, ale že by to bylo něco, co by mě úplně dostalo do kolen, to ne. Ale je pravda, že v každém dílu jsem se párkrát dobře zasmál a hlavně si myslím, že ti herci byli vybráni opravdu s rozvahou a dobře. Především můj veliký oblíbenec Laďa Potměšil. Toho můžu, i kdyby v té hospodě jen zametal :-D ... 3,5 hvězdičky - jen aby bylo úplně jasno :-)(9.10.2009)

• - Ve 12. díle s názvem "Píchačky" je možné všimnout si, že ve scéně, kdy Venca (Ladislav Potměšil) zapojuje píchačky do zásuvky, dostane ránu elektrickým proudem a upadne na zem, přičemž mu padá z hlavy čepice. V dalším záběru, kdy ho profackuje Kachna (Josef Dvořák), Venca se probere a postaví, už má čepici znovu na hlavě. (Skarface)

• - Podle rozhovorů se samotnými herci z dobového tisku (Večerník Praha aj.) se netočilo při natáčení tehdy ne příliš rozšířené nealkoholické pivo, ale pivo 5°, někdy 7°. (honajz)

• - Ke konci dílu je scéna, kdy se Babula (Bronislav Poloczek) směje Novákovi (Ladislav Potměšil), že musí koupit sud piva a ještě ho roznášet. Jakmile větu dořekne, vyzve všechny, aby dopili své pivo a sám se napije. Hned v dalším záběru však drží ruku s pivem v klidu na stole. (NiWi)