Hospoda

(TV seriál)
Komedie
Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Tosim

Jedna z posledních prací Jaroslava Dudka pro komerční televizi. Ladislav Potměšil mezi Discopříběhem a Ordinací. Žádná tragédie to není, čert ví, proč pak Dr. Železný už nechtěl, aby nova nějaké další seriály točila. Česká hospoda, české alibistické prostředí, prostředí mužů - charaktery jsou zajímavě rozdány - dva vzdělanci, dvě lopaty a dva sanktusáci. Dřív se mi to líbilo víc, škoda, že autor nevytvořil i nějaké aktivnější ženské postavy, ale zase, klobouk dolů, pokud Jiří Drejnar psal všechny epizody skoro sám. Některé bizarní historky mají až švandrlíkovské ladění. Zajímavé jsou hostující hvězdy - od Marka Ebena, přes mladé, tehdy neznámé herce (Dolanský), nebo naopak dřívější známé (Pavel Mang) až k Jiřímu Macháčkovi, nebo k jednomu v součanosti nejzaměstnanějšmu filmovému scénáristovi (Marek Epstein!) 50%. ()

Tom Hardy

V české kotlině je samozřejmě lehké zvítězit v nějakém méně využívaném žánru, minimálně Nováci ale dokázali, že jde u nás sitcom natočit mnohem hůř. Hospoda není geniální, je v ní tuna čecháčství a hodně strojených situací, nechybí tu ovšem timing a co je nejdůležitější, opravdu sehraná parta, které to kamarádství budete věřit i za cenu těch kostrbatých scenáristických kliček. Hospoda opravdu není geniální, je ale svoje, zvolené místo umí využít a herci si své party patřičně vychutnali. Jen občasná teatrálnost Václava Knopa je otravná, ale tenhle novácký estrádní styl byl holt svého času považován za vtipný. 70%... ()

Karlos80

Absolutně skvělý seriál, osobně k němu nemám jakékoli ani ty sebemenší výhrady, ani bych neřekl že to bylo z produkce tehdy začínající TV Nova. Jo to zmíněná televize ještě uměla natočit, dobrý situační sitcom. Anichž by lidem brnkala na nervy tak jako to dělá dnes. Trochu mu škodí jeho časté reprísování, ale to už je jiná..Já se přiznám že jsem nevynechal skoro žádný díl, a vždy jsem se při nich a celkem i inteligentního humoru perfektně bavil. Špatné to opravdu nebylo, některé epizody jako by byli tvůrci tohoto pořadu přímo šity na míru zde některým hercům. Samozřejmě ale že samotné epizody byli značně nevyrovnané a kolísavých hodnot, některé byli přímo slabé, jiné zas o něco lepší takže dobré, a některé přímo výborné. Jedinečné rozpoložení převážně pánského osazenstva také nemělo chybu. Byli tam vlastně velice barvitě vykresleny všechny tipy-charaktery lidí, z nejrůznějších sociálních vrstev kteří se prostě den co den v podvečer scházeli ve své oblíbené hospůdce. Nebudu psát kdo se mi líbil nejvíce, neboť se nechci dočkat žádného přirovnání, ale i štěky pouhopouhého Jiřího Krytináře či pouličního harmonikáře Pavla Vondrušky byli dobré. Ale kdybych přeci jenom měl o kapánek někoho vyzdvihnout tak asi "NEJ" byl přímo ten divnej za pultem co čepoval ten zlatavý mok, při jeho výšplechtech a svérázných odpovědí jsem měl pocit jakoby to ani nemusel hrát, šlo to z něj doslova samo asi holt velice bohaté životem pobrané zkušenosti. Fakt opravdovej vrchní, něco jako pan Abrhám ve filmu "Vrchní prchni", kterému ta role také neuvěřitelně sedla a která mu byla napsána takříkajíc přímo na tělo. Samozřejmě že srovnávat tyto dva zcela odlišné výrobky opravdu ale opravdu nejde:-)) Ale ty role možná ano..Opravdu kvalitní podívaná a určitě i lepší televizní průměr. Tady si myslím že tento seriál je celkem ne-právem zatracován, a tak zbytečně nízko hodnocen. ()

B!shop

Nechapu tak maly hodnoceni, tohle je fakt zabavnej serial. Je pravda, ze dilu by mohlo bejt vic, ale takle aspon nejsou moc stejny. Samozrejme kvalita je kolisava, od par prumernejch az nudnejch po naprosto dokonaly (zaloha na palmare). Herci taky hrajou slusne, coz je hlavne zasluha slusnyho scenare a dobre zvolenejch predstavitelu. Na tohle se vzdy rad kouknu. ()

Malarkey

Jeden z ranějších seriálů televize Nova, který relativně stál za to, obsahoval solidní sortu štamgastů a v neposledním případě, měl zajímavé prostředí, ve kterém se nachází každý žijící nebo vcelku normální Čech, (od čeho jsme také na prvním místě v chlastání piva na světě žejo:) a tak se dá předpokládat, že široké publikum pochopí to co tam nad rozlitým pivem například Kanyza s Menzelem řeší. Mnoho lidí si stojí za tím, že ze začátku Hospoda byla vcelku slušná legrace, od které se nedal čekat inteligentní humor prvního stupně, ale přesto se člověk občas zasmál žvástům, které se tak u piva v poklidu dají řešit. No a pak to šlo postupně do hajzlu až z toho vznikla břečka po který by neštěk ani pes, nedejbože ten tělocvikář, co mu to všechno patřilo. I přesto je Hospoda zatím a asi taky na dlouhou dobu bude nejlepší počin televize Nova, která se s ničím nemazlí a kazí všední život celého národa telenovelami prvního stupně, takhle kazila alespoň tím pivem. Mimochodem představte si kolik se při natáčení muselo vypít galonů piva, kolik herců se vožrat, kolik scén natočit střízlivých... (6/10) ()

• V 28. díle dostane Zatloukal (Jan Kanyza) krabičku doutníků. Jednomu rozbalí pozlátko, v následujícím záběru ale má doutník opět originálně zabalený a říká, že si jej vykouří až doma. (rakovnik)
  • Ve 12. díle s názvem "Píchačky" je možné všimnout si, že ve scéně, kdy Venca (Ladislav Potměšil) zapojuje píchačky do zásuvky, dostane ránu elektrickým proudem a upadne na zem, přičemž mu padá z hlavy čepice. V dalším záběru, kdy ho profackuje Kachna (Josef Dvořák), Venca se probere a postaví, už má čepici znovu na hlavě. (Skarface)
  • Jiří Menzel není hospodský typ, a tak za jediný klad svého účinkování v seriálu považuje to, že si z honoráře nechal zrekonstruovat koupelnu. (cundak)