Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Ljuba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.
  • Tayen

Ptám se sama sebe, jestli byl pan režisér vůbec někdy v hospodě. Dialogy jsou dobré možná na nějaké schůzi doktorů, ale ne do hospody. Jsou jalové a nezáživné a já tam vlastně neviděla jediného opravdu opitého člověka, čímž nechci říct, že se v hospodě musí každý opít, ale ve vesnické hospodě, kde štangasti vysedávají do noci se nějaký ten "ožrala najde". Ani pan Nárožný a Dvořák mne nepřesvědčili, nebyli zdaleka tak vtipní jako v jiných filmech, či seriálech. Tomuhle se můžou opravdu smát lidi akorát, když už mají pár v sobě.(10.7.2005)

• Phobia

Pro cílovou skupinu, například mého otce, pravděpodobně kult, dennodenně prožívaný na vlastní kůži: dřepět v zahulené knajpě, kibicovat s obdobně podroušenými jedinci a připadat si děsivě chytře a vtipně. Pro mě nezábavná otrava, které nemůžu udělit odpad jednoduše proto, že byly natočeny i horší... produkty, "Hospoda" nepředstavuje absolutní dno. 25%(10.5.2010)

Jasně, 5 hvězdiček je asi trochu nadsazený hodnocení, ale takhle zábavný sitcom už v ČR není. Spousta obrovsky pestrých hospodských postaviček, kuchař Kachna, dementní tělocvikář a k tomu výborné cameo role. Pokud chodíte pravidelně někam do své oblíbené putyky, nemůže vás tohle nepobavit.(6.10.2007)

Jeden z ranějších seriálů televize Nova, který relativně stál za to, obsahoval solidní sortu štamgastů a v neposledním případě, měl zajímavé prostředí, ve kterém se nachází každý žijící nebo vcelku normální Čech, (od čeho jsme také na prvním místě v chlastání piva na světě žejo:) a tak se dá předpokládat, že široké publikum pochopí to co tam nad rozlitým pivem například Kanyza s Menzelem řeší. Mnoho lidí si stojí za tím, že ze začátku Hospoda byla vcelku slušná legrace, od které se nedal čekat inteligentní humor prvního stupně, ale přesto se člověk občas zasmál žvástům, které se tak u piva v poklidu dají řešit. No a pak to šlo postupně do hajzlu až z toho vznikla břečka po který by neštěk ani pes, nedejbože ten tělocvikář, co mu to všechno patřilo. I přesto je Hospoda zatím a asi taky na dlouhou dobu bude nejlepší počin televize Nova, která se s ničím nemazlí a kazí všední život celého národa telenovelami prvního stupně, takhle kazila alespoň tím pivem. Mimochodem představte si kolik se při natáčení muselo vypít galonů piva, kolik herců se vožrat, kolik scén natočit střízlivých... (6/10)(27.6.2007)

Nadávejte si jak chcete, ale pro mě je tohle jeden z nejlepších odpočinkových seriálů. Ale určitě za to hodně může fakt, že jsem velký milovník restauračních zařízení... ;-) Každopádně tenhle nenucený "lidový" humor je mi hodně sympatický (každá druhá hláška dokonalého Petra Nárožného by si zasloužila metál) a snad všechny hlavní i vedlejší charaktery perfektně vyprofilované - mými největšími oblíbenci jsou výše zmíněný hláškující hostinský, advokát Zatloukal (!) Jana Kanyzy, "kanystr" Babula Bronislava Poloczeka a typický hospodský rozumbrada a koumák Venca Novák Ladislava Potměšila (podle mě jeho životní role). Hospoda sice má opravdu daleko do geniality humoru v podání Simpsonovic famílie, Futuramy, či vrcholných sitcomů, ale přesto jsem si na ní už dávno vypěstoval malou závislost - snad všechny díly znám zpaměti. :) Pohodička za velmi subjektivních 80 %.(23.11.2003)

• - Každá epizoda se natáčela dva dny. Točilo se v interiérech, které byly postaveny na Barrandově. (kapsomut)

• - V epizodě „Píchačky“ je přibližně v čase 10:40 vidět nad herci mikrofon. (ozzak30)

• - V 28. díle dostane Zatloukal (Jan Kanyza) krabičku doutníků. Jednomu rozbalí pozlátko, v následujícím záběru ale má doutník opět originálně zabalený a říká, že si jej vykouří až doma. (rakovnik)