Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996–1997, 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml., Pavel Želízko

Tolik kvalitních českých herců a takový brak.Čím to je?Původně měl roli pana Menzela hrát Miloš Kopecký ale zemřel a o něco později zapomínal text .........jak můžu něco prohlásit za brak a dát tomu nadprůměrný hodnocení.....to není myšlený jako urážka woody, ale kdyby jo, tak se ti hned omlouvám,,,zastávám totiž názor, že omluva musí bejt automatická, bez přemýšlení a rychlá jako blesk, protože čím delší doba vod nějaký tý urážky uplyne, tím těžší je se k tomu potom zase vracet......proto já taky když mi někdo pořád dokola skáče do řeči, prostě zařvu DRŽHUBU PROMIŇ a jede se dál..ale některý lidi se podle toho neříděj,,,na to co kde a komu řekli za pár dnů zapomenou,zvlášť když to bylo pod vlivem, a pak se divěj, když jim to někdo vmete do vobličeje.. "..a pak si mi řek že sem zasranej píčus..." a snažej se to kostrbatě zamíst pod rohožku "ale marie, vždyť to byla jen taková metafora..."(3.9.2009)

V tomto seriálu hraje strašně moc uznávaných českých herců. Odehrává se v divácky snad nejvděčnějším prostředí - typické zaplivané putice čtvrté cenové. Casting rolí byl vynikající. Naprosto padnoucí na jednotlivé charaktery. Tak v čem je zakopaný pes? Strašná plitkost děje. Každá z epizod je postavená na jednom jedinem příběhu. Neboli opilecké žvatlání točící se okolo jednoho téma roztažené na zkázonosných 25 minut. Krom toho seriál obsahuje i několik vyloženě hluchých dílů, jejichž náplní je s mírnou nadsázkou zpívání písniček a přiťukávání si pivem. Výborný nápad a s výbornými typově padnoucími herci v řítké kaši děje. Škoda.(7.3.2007)

Jasně, 5 hvězdiček je asi trochu nadsazený hodnocení, ale takhle zábavný sitcom už v ČR není. Spousta obrovsky pestrých hospodských postaviček, kuchař Kachna, dementní tělocvikář a k tomu výborné cameo role. Pokud chodíte pravidelně někam do své oblíbené putyky, nemůže vás tohle nepobavit.(6.10.2007)

Jen k zamyšlení: Tento seriál je doopravdy velmi rozporuplný. Především s přihlédnutím k tomu, jak ho mají různé cílové skupiny hodnotit. Uznávám, nemusím mít rád hospody a pivo, ale psát, že to je odpad a buranskej humor je naprostý nesmysl. Seriál právě díky svému hereckému obsazení, které má zkrátka punc toho pravého českého nefalšovaného folkloru , je naopak velmi vkusný. Každý člověk, co si dovoluje veřejně něco hodnotit, by měl mít nějakou podvědomou snahu o to, aby byl objektivní, což bohužel skutečně není zdejší situace. HOSPODA má slabší a silnější díly, ale především má atmosféru a díky tomu působí přirozeně a skutečně. Nesouhlásím se zdejším hodnocením seriálu a považuji to za klasický projev pokrytectví, jehož příčinou je dnešní globalizace, kdy si věkový průměr naší populace, jak už zde někdo napsal, raději pustí Přátele. Je to velmi smutné, ale především také nebezpečné vůbec pro celou Evropskou kinematografii zejména z důvodu toho, že hlavním problémem není ani tak fakt, že Evropské filmy mají hodnocení nižší než ty americké, ale především problémem je, že těch hodnocení mají zde nesrovnatelně méně a tím se stávají téměř jakousi raritní kategorií.(2.7.2011)

V české kotlině je samozřejmě lehké zvítězit v nějakém méně využívaném žánru, minimálně Nováci ale dokázali, že jde u nás sitcom natočit mnohem hůř. Hospoda není geniální, je v ní tuna čecháčství a hodně strojených situací, nechybí tu ovšem timing a co je nejdůležitější, opravdu sehraná parta, které to kamarádství budete věřit i za cenu těch kostrbatých scenáristických kliček. Hospoda opravdu není geniální, je ale svoje, zvolené místo umí využít a herci si své party patřičně vychutnali. Jen občasná teatrálnost Václava Knopa je otravná, ale tenhle novácký estrádní styl byl holt svého času považován za vtipný. 70%...(22.5.2003)

• - V epizodě „Píchačky“ je přibližně v čase 10:40 vidět nad herci mikrofon. (ozzak30)

• - Jedná se o jediný seriál TV Nova, který se natáčel pouze v jednom interiérovém ateliéru. (NormanBates)

• - Během jednoho natáčecího dne vypili herci maximálně tři piva. (NiaWolf)