Reklama

Reklama

Hospoda

(seriál)
Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Recenze (699)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Absolutně skvělý seriál, osobně k němu nemám jakékoli ani ty sebemenší výhrady, ani bych neřekl že to bylo z produkce tehdy začínající TV Nova. Jo to zmíněná televize ještě uměla natočit, dobrý situační sitcom. Anichž by lidem brnkala na nervy tak jako to dělá dnes. Trochu mu škodí jeho časté reprísování, ale to už je jiná..Já se přiznám že jsem nevynechal skoro žádný díl, a vždy jsem se při nich a celkem i inteligentního humoru perfektně bavil. Špatné to opravdu nebylo, některé epizody jako by byli tvůrci tohoto pořadu přímo šity na míru zde některým hercům. Samozřejmě ale že samotné epizody byli značně nevyrovnané a kolísavých hodnot, některé byli přímo slabé, jiné zas o něco lepší takže dobré, a některé přímo výborné. Jedinečné rozpoložení převážně pánského osazenstva také nemělo chybu. Byli tam vlastně velice barvitě vykresleny všechny tipy-charaktery lidí, z nejrůznějších sociálních vrstev kteří se prostě den co den v podvečer scházeli ve své oblíbené hospůdce. Nebudu psát kdo se mi líbil nejvíce, neboť se nechci dočkat žádného přirovnání, ale i štěky pouhopouhého Jiřího Krytináře či pouličního harmonikáře Pavla Vondrušky byli dobré. Ale kdybych přeci jenom měl o kapánek někoho vyzdvihnout tak asi "NEJ" byl přímo ten divnej za pultem co čepoval ten zlatavý mok, při jeho výšplechtech a svérázných odpovědí jsem měl pocit jakoby to ani nemusel hrát, šlo to z něj doslova samo asi holt velice bohaté životem pobrané zkušenosti. Fakt opravdovej vrchní, něco jako pan Abrhám ve filmu "Vrchní prchni", kterému ta role také neuvěřitelně sedla a která mu byla napsána takříkajíc přímo na tělo. Samozřejmě že srovnávat tyto dva zcela odlišné výrobky opravdu ale opravdu nejde:-)) Ale ty role možná ano..Opravdu kvalitní podívaná a určitě i lepší televizní průměr. Tady si myslím že tento seriál je celkem ne-právem zatracován, a tak zbytečně nízko hodnocen. ()

Stallone 

všechny recenze uživatele

Přesto, že jako křesťan neschvaluji vysedávání po hospodách, považuji seriál za výborný. Kvalitu vidím v hereckém obsazení a inteligentním scénáři, u kterého si člověk při sledování odpočine a pobaví. Celá ta partička si dokonale sedla. Mojí nejoblíbenější postavou je Václav Novák. V roli pana domácího vynikající Václav Knop. K seriálu se i po letech stále vracím a pokaždé se skvěle bavím. Jonáš: „Dejte mi ještě jednu skotskou." Jarda: „Skotskou, ano!" Jonáš: „Poslechněte, je to opravdu skotská?" Jarda: „No jéje, pane domácí, ta úplně nejskotštější. Podívejte, ten chlap, co mi ji přivez, představte si, ten měl na sobě ještě sukni a ta rejha na pultě, to udělal dudama, jak se tady opíral." ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Asi nejsem ten správný hospodský typ, nicméně tvůrcům přiznávám, že se aspoň poctivě snažili adaptovat sitcom pro českého diváka, tj. umístili jej do tak charakteristického českého prostředí jako je hospoda a obešli se bez vmontovaného smíchu. A sehnali po čertech slušný herecký ansámbl, bohužel postavy mě svou přemoudřelostí/blbostí/primitivností sraly. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Já nahodim pojistky, pane šéf..." "Prosimtě ty nahodíš pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!" . Celkový projev Petra Nárožného vyvažuje inscenační pojetí, jenž může být chápáno jako předvoj dnešních seriálových tragedií a vyvažuje i občasnou zoufalost scénáře. I tak se jedná asi o jediný počin TV nova, který není hodný absolutního opovržení. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Hospoda aneb blbost odshora odsdola. Český sitcom aneb nejrůznorodější hospodská skvadra, jakou si lze vůbec představit! Pivní fajnšmekři různého postavení se u hranatého stolu nad kulatým okrajem půllitru stávají sobě rovnými, vždyť pivo obsahuje vitamíny, hlavně Béčko, takže tihle lidi musí být chytří, zdraví, inteligentní, mrštní, okouzující..no ne? Ehm, ne! Občas jsem se zasmál, většinou nikoli. Většinou za to může slabý scénář. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (149)

  • Jiří Menzel (MUDr. Prášek) nepije pivo, když už se musel napít, vždycky ho hned vyplivl nebo vyléval. Potom režisér díky své dobrotě scénář přepracoval tak, že pil víno. Ani to nebylo pravé. Nalévali mu pouze rybízový džus. (Ded@M@tes)
  • V 10. díle s názvem „Záloha na palmáre“ si všichni u stolu myslí, že jedí zajíce. Pan doktor Prášek (Jiří Menzel) ale určí, že o zajíce jít nemůže, neboť hlodavci mají běhy stavěné úplně jinak. Zajíc ale ve skutečnosti není v řádu hlodavců, nýbrž v řádu zajíců a vývojově není s hlodavci nijak spojen. (Baži)
  • V seriálu zazní několik jmen okolních hospod, nejčastěji je zmiňována hospoda U Brázdů a vinárna U Modráčků. Nikdy však není zmíněno jméno té seriálové. (Foxhound#1)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (více)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Po vleklých zdravotních problémech dnes zemřel ve věku 72 let herec Bronislav Poloczek. Pocházel sice z hornické rodiny, ale vzhledem k otcovým problémům s účastí ve 2. světové válce pod britskou… (více)

Reklama

Reklama