Reklama

Reklama

Hospoda

(seriál)
Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Hrají:

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Recenze (700)

fleker 

všechny recenze uživatele

Tolik kvalitních českých herců a takový brak.Čím to je?Původně měl roli pana Menzela hrát Miloš Kopecký ale zemřel a o něco později zapomínal text .........jak můžu něco prohlásit za brak a dát tomu nadprůměrný hodnocení.....to není myšlený jako urážka woody, ale kdyby jo, tak se ti hned omlouvám,,,zastávám totiž názor, že omluva musí bejt automatická, bez přemýšlení a rychlá jako blesk, protože čím delší doba vod nějaký tý urážky uplyne, tím těžší je se k tomu potom zase vracet......proto já taky když mi někdo pořád dokola skáče do řeči, prostě zařvu DRŽHUBU PROMIŇ a jede se dál..ale některý lidi se podle toho neříděj,,,na to co kde a komu řekli za pár dnů zapomenou,zvlášť když to bylo pod vlivem, a pak se divěj, když jim to někdo vmete do vobličeje.. "..a pak si mi řek že sem zasranej píčus..." a snažej se to kostrbatě zamíst pod rohožku "ale marie, vždyť to byla jen taková metafora..." ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál, na který se rád podívám opravdu vždy. Sympaticky obsazení herci, kterým vévodí Nárožný a Dvořák a vše se děje tam, kde je to nám Čechům tak blízké. Vůbec nejlepší je ale Václav Knop, Věra Tichánková a Lubomír Lipský, kteří v seriálu nemají konkurenci. Některé díly jsou opravdu hodně blbé, ale u většiny jsem se vážně moc dobře smál. A bez hudby Jardy Uhlíře by to snad už ani nešlo. 80 %. ()

Reklama

Hismael 

všechny recenze uživatele

Zemitý seriál, postavený na českých hospodských hláškách z minulého století. Zábava nespočívá v nějakých extra vtipných scénkách, ale spíše jde o takové humorné kolektivní klábosení pravidelných, nebo někdy jednorázových hostů v hospodě. Ti druzí, pokud zrovna jsou, vytvářejí hlavní pointu každé epizody. Záruka dobrého dílu je Václav Knop, jehož problémová role děj vždy oživila. Ve chvíli kdy se přistoupí pouze na vyprávění osobních příběhů, začne to lehce drhnout. Jednoduchý zábavný námět rozdílných opilců v rámci půlhodinového pobavení poslouží skvěle, i když pro dnešní mladou generaci zvyklou na Netflix to úplně nebude. ()

Richie666 odpad!

všechny recenze uživatele

Už jsem chtěl tuto blbost z odpadu povýšit na jednu hvězdičku, jelikož mi díl, kdy ožralý pan domácí balí kluka, mi přišel docela zábavný. Můj záměr však vzal za své při citaci Goetheho básně. Když už si tvůrci ani nejsou schopni zjistit její skutečné znění, tak to už je opravdu smutné. Takže: "Wer reitet so spät (nikoli schnell) durch Nacht und Wind, es ist der Vater mit seinem Kind." :))) ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Asi ten nejpovedenější vlastní seriál TV Nova. Rozmanité postavy, které hrají kvalitní herci a je vidět, že si natáčení skutečně užívali. Navíc se téměř v každé epizodě objeví několik "zvláštních hostů", kteří jsou také ztvárnění předními českými herci. Scénáře nejsou nějak propracované a je pár epizod, které se točí jen kolem vyprávění hospodských historek, ale u jiných je zase příběh celkem zajímavý. Jako u každého komediálního seriálu jsou i zde špatné a dobré epizody. Těch dobrých je naštěstí více. Za nejlepší považuji díl, kde se natáčí reklama na pivo. "Chmelomok, božský lok." ()

Galerie (45)

Zajímavosti (153)

  • Protože byl Václav Knop (Jonáš) do seriálu vzat až na poslední chvíli, nebyl o něm ze začátku režisér Dudek zcela přesvědčen, že je na roli ten pravý. Teprve svým herectvím v epizodě Forbes (1996) režiséra přesvědčil. (Dawe_Holi)
  • V epizodě "Vetřelci" je v závěrečné scéně, kdy se domácí Jonáš (Václav Knop) snaží dostat na toalety, možné vidět jeho snubní prsten, ačkoli postava, kterou hraje, je nadevší pochybnost bez manželky. (Alfréda)
  • Podle rozhovorů se samotnými herci z dobového tisku (Večerník Praha aj.) se netočilo při natáčení tehdy ne příliš rozšířené nealkoholické pivo, ale pivo 5°, někdy 7°. (honajz)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (více)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Po vleklých zdravotních problémech dnes zemřel ve věku 72 let herec Bronislav Poloczek. Pocházel sice z hornické rodiny, ale vzhledem k otcovým problémům s účastí ve 2. světové válce pod britskou… (více)

Reklama

Reklama