Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.
  • choze

Asi nejsem ten správný hospodský typ, nicméně tvůrcům přiznávám, že se aspoň poctivě snažili adaptovat sitcom pro českého diváka, tj. umístili jej do tak charakteristického českého prostředí jako je hospoda a obešli se bez vmontovaného smíchu. A sehnali po čertech slušný herecký ansámbl, bohužel postavy mě svou přemoudřelostí/blbostí/primitivností sraly.(5.8.2007)

Nadávejte si jak chcete, ale pro mě je tohle jeden z nejlepších odpočinkových seriálů. Ale určitě za to hodně může fakt, že jsem velký milovník restauračních zařízení... ;-) Každopádně tenhle nenucený "lidový" humor je mi hodně sympatický (každá druhá hláška dokonalého Petra Nárožného by si zasloužila metál) a snad všechny hlavní i vedlejší charaktery perfektně vyprofilované - mými největšími oblíbenci jsou výše zmíněný hláškující hostinský, advokát Zatloukal (!) Jana Kanyzy, "kanystr" Babula Bronislava Poloczeka a typický hospodský rozumbrada a koumák Venca Novák Ladislava Potměšila (podle mě jeho životní role). Hospoda sice má opravdu daleko do geniality humoru v podání Simpsonovic famílie, Futuramy, či vrcholných sitcomů, ale přesto jsem si na ní už dávno vypěstoval malou závislost - snad všechny díly znám zpaměti. :) Pohodička za velmi subjektivních 80 %.(23.11.2003)

Typické symptomy polistopadové společnosti v nestárnoucím pásmu zábavných hospodských epizodek, skvěle vypointovaných a skvěle sehraných plejádou vynikajících herců. Petr Nárožný je zřejmě nejlepším a nejvtipnějším výčepním v dějinách české seriálové tvorby. Strejc si léta platil kremaci, pak se utopil v moři.. a rodina nedostala nic...(13.5.2017)

Jediný český seriál, který mě chytnul už od plen. Dialogy, postavy a jejich charaktery jsou tak skutečné, že to je jak kdyby jste tam snima opravdu seděli. Nejoblíbenější postava bez váhání kuchař Kachna. Zkouknul jsem všechny díly na YTb po dlouhé době znova a nestalo se že bych se nudil.Za mě nejlepší český serial.(5.7.2010)

Hospodu doceňuju více a více až v poslední době. Parta štamgastů se setkává pravidelně u svého stolu a řeší obyčejné starosti a neřesti. Extra oddychová blbina s dobře napsanými postavami, kterým lze věřit jejích kamarádskost. Nárožný hraje Duška jakoby se v hospodě narodil. Do naší hospůdky, vedou jen tři schůdky...(5.11.2014)

• - Postava kuchaře Kachny v podání herce Josefa Dvořáka je jemnou parodií na kuchaře Kuřátka v seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), opět v podání Josefa Dvořáka. (jexik)

• - Ve 48. díle s názvem „Den poté“ tvrdí Jaroslav Dušek (Petr Nárožný), že jeho otec říkal, že "pro pozdní příchod existuje jediná omluva, a to vlastní parte". Ve skutečnosti je to však zásada Petra Nárožného, což prozradil v roce 2010 v rozhovoru pro televizi Z1. (Baži)

• - Kachna a Babula bydlí ve stejném domě. (Kulmon)