Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996–1997, 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml., Pavel Želízko

Některý díly lepší, některý horší... Je to takový klábosení u piva o ničem, ale já mam ten seriál docela rád. Tomu seriálu pomáhá hlavně slušný herecký obsazení. Zejména Bronislav Poloczek jako Babula je fakt hustej. Ale Nárožný v roli výčepáka a Potměšil jako takovej typickej hospodskej "všechno vim, všechno znám" jsou taky dobrý. Kanyza, Menzel a další spíš průměr. Na celym seriálu mi nejvíc vadilo, že všechny záporný postavy (zejména pak pan domácí) vypadaly strašně trapně a nereálně. Vždycky jsem si vzpomněl na MASH a postavu Franka Burnse, kterej byl stejnej blb jako pan domácí. Ta podoba byla o to větší, že Franka Burnse daboval právě Václav Knop, kterej tady hrál pana domácího. Jinak si vzpomínám na jeden zážitek, kdy jsem seděl v takový putyce 4. cenový skupiny a z televize se ozvala ona známá písnička "Do naší hospůdky, vedou jen 3 schůdky..." a celá hsopoda ztichla a všichni se ototčili směrem k televizi a sledovali se zaujetim tento seriál. V týhle atmosféře to mělo neuvěřitelný kouzlo :-) Jestli to někomu připadá jako seriál pro primitivy, tak já se hrdě hlásim k primitivům. Jinak nejvíc se mi líbil ten díl, jak tam Wimmer exoval pívo. P.S. Čim jsem starší, tim víc mam nějak pro tenhle seriál slabost :-)(1.5.2006)

Spolu s Comebackem vlastně jediný skutečný a zejména skutečně dobrý tuzemský sitcom, na němž nejvíce zaráží skutečnost, že přišel hned po příšerných Novácích, i paradox, že vlastně o čistou žánrovku jít vůbec nemělo, a ta vznikla více méně shodou okolností.. Dobré řemeslo i kvalitní scénář s výbornými dialogy daly základ úspěchu, o zbytek se postaraly dva velmi funkční charaktery v podání pánů Menzela a Kanyzy, kteří coby moudří klauni šikovně glosují a shazují všechny ty absurdity a šílenosti, které se v typickém českém prostředí zahulené nálevny odehrávají.. Punc (kon)geniality a jedinečnosti seriálku dodává naprosto bezvýhradně skvělý improvizátor Petr Nárožný, který si tu svoji životní kreaci hospodského, jehož skvostné hlášky patří do zlatého fondu tuzemské tvorby, náležitě užívá..(29.6.2016)

Národ pivařů, jako jsme my, takový seriál prostě mít musí, o tom bez debaty! Prostředí českého zakouřeného pajzlu se podařilo navodit na jedničku, navíc byli i herci správně vybráni. V takovém kotelníku Babulovi, v podání Bronislava Poloczeka, se jistě musí vidět spousta chlapů. Věršina dílů je dobře napsána a spolehlivě rozesměje široký okruh diváků. Vůbec nejlepší zážitek je sledovat Hospodu, kde jinde, než v nějaké správně začouzené...no vy víte, jaké místo mám na mysli. Když tak přemýšlím, je to také snad jediný seriál z výroby Tv Nova, na který se dá dívat.70%(30.6.2007)

Absolutně skvělý seriál, osobně k němu nemám jakékoli ani ty sebemenší výhrady, ani bych neřekl že to bylo z produkce tehdy začínající TV Nova. Jo to zmíněná televize ještě uměla natočit, dobrý situační sitcom. Anichž by lidem brnkala na nervy tak jako to dělá dnes. Trochu mu škodí jeho časté reprísování, ale to už je jiná..Já se přiznám že jsem nevynechal skoro žádný díl, a vždy jsem se při nich a celkem i inteligentního humoru perfektně bavil. Špatné to opravdu nebylo, některé epizody jako by byli tvůrci tohoto pořadu přímo šity na míru zde některým hercům. Samozřejmě ale že samotné epizody byli značně nevyrovnané a kolísavých hodnot, některé byli přímo slabé, jiné zas o něco lepší takže dobré, a některé přímo výborné. Jedinečné rozpoložení převážně pánského osazenstva také nemělo chybu. Byli tam vlastně velice barvitě vykresleny všechny tipy-charaktery lidí, z nejrůznějších sociálních vrstev kteří se prostě den co den v podvečer scházeli ve své oblíbené hospůdce. Nebudu psát kdo se mi líbil nejvíce, neboť se nechci dočkat žádného přirovnání, ale i štěky pouhopouhého Jiřího Krytináře či pouličního harmonikáře Pavla Vondrušky byli dobré. Ale kdybych přeci jenom měl o kapánek někoho vyzdvihnout tak asi "NEJ" byl přímo ten divnej za pultem co čepoval ten zlatavý mok, při jeho výšplechtech a svérázných odpovědí jsem měl pocit jakoby to ani nemusel hrát, šlo to z něj doslova samo asi holt velice bohaté životem pobrané zkušenosti. Fakt opravdovej vrchní, něco jako pan Abrhám ve filmu "Vrchní prchni", kterému ta role také neuvěřitelně sedla a která mu byla napsána takříkajíc přímo na tělo. Samozřejmě že srovnávat tyto dva zcela odlišné výrobky opravdu ale opravdu nejde:-)) Ale ty role možná ano..Opravdu kvalitní podívaná a určitě i lepší televizní průměr. Tady si myslím že tento seriál je celkem ne-právem zatracován, a tak zbytečně nízko hodnocen.(20.2.2007)

Dobre natočený seriál s príjemnou atmosférou a hviezdnym obsadením. Ja osobne ho pozerávam už od jeho premiéry v TV kedy som mal 5 rokov a rovnako ma baví dodnes. Perfektne zachytená atmosfére pražskej hospúdky a jej štamgasti s každodennými problémami. Navyše tá herecká elita hraje tak presvedčivo že im baštíte akúkoľvek hlášku. Kupríkladu Nárožný ako hostinský Dušek nemal chybu. Tie jeho hlášky sú čistý kult (ty ses tady rozpil jak švédskej turista v Petrhohradu) U mňa jednoznačne najlepší seriál aký TV N@va kedy vyprodukovala.(18.3.2011)

• - Kachna a Babula bydlí ve stejném domě. (Kulmon)

• - Když Vladimír Zatloukal (Jan Kanyza) reklamuje řízek a kuchař říká, že je řízek dobře naklepaný, mihne se nad nimi mikrofon. (johnnymay)

• - Jen v opravdu výjimečných záběrech si lze všimnou cedulky nade dveřmi do kuchyně s motem "pil - umřel, nepil - umřel taky". Příkladem je poslední epizoda "pes" a scéna, kdy hospodský (Petr Nárožný) vysvětluje u stolu štamgastům, že právě on má nárok na odměnu za nalezení psa. (Thommy91)