Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.
  • Phobia

Pro cílovou skupinu, například mého otce, pravděpodobně kult, dennodenně prožívaný na vlastní kůži: dřepět v zahulené knajpě, kibicovat s obdobně podroušenými jedinci a připadat si děsivě chytře a vtipně. Pro mě nezábavná otrava, které nemůžu udělit odpad jednoduše proto, že byly natočeny i horší... produkty, "Hospoda" nepředstavuje absolutní dno. 25%(10.5.2010)

Nadávejte si jak chcete, ale pro mě je tohle jeden z nejlepších odpočinkových seriálů. Ale určitě za to hodně může fakt, že jsem velký milovník restauračních zařízení... ;-) Každopádně tenhle nenucený "lidový" humor je mi hodně sympatický (každá druhá hláška dokonalého Petra Nárožného by si zasloužila metál) a snad všechny hlavní i vedlejší charaktery perfektně vyprofilované - mými největšími oblíbenci jsou výše zmíněný hláškující hostinský, advokát Zatloukal (!) Jana Kanyzy, "kanystr" Babula Bronislava Poloczeka a typický hospodský rozumbrada a koumák Venca Novák Ladislava Potměšila (podle mě jeho životní role). Hospoda sice má opravdu daleko do geniality humoru v podání Simpsonovic famílie, Futuramy, či vrcholných sitcomů, ale přesto jsem si na ní už dávno vypěstoval malou závislost - snad všechny díly znám zpaměti. :) Pohodička za velmi subjektivních 80 %.(23.11.2003)

v tomhle seriálu nejsou výkony herců tak směšný a amatérský jako v jiných českých seriálech, které se snaží prorazit teď. I když jsou všechny díly se stejnými herci a ve stejné malé hospůdce tak se nestane aby byl nějaký díl stejný nebo podobný a to tomu jenom prospěje a nikdy se nestane aby jste se vyloženě nudilii. Škoda jen, že těch dílů je tak málo(5.3.2005)

Není to žádný zázrak, to bezpochyby. Spoustu vtipů je jen takové klábosení u piva, a kdyby nebylo skvělých herců a přátelské atmosféry, tak by bylo těch hluchých míst ještě víc. Speciálně Petr Nárožný dlouhými monology zachránil nespočet scén. Bronislav Ploczek svým nekonečně protahovaným vtipem na téma "Dneska budu pít jen zlehka, tak dvacet, třicet piv.", taktéž. Ani nevadilo, že je to neustálé omílání téhož. Plus dávám za sympatickou znělku. A za spoustu malých, ale zajímavých rolí.(16.8.2017)

Nestydím se říct, že mi přijde naprosto geniální výběr herců. Jistě, zábava je to mnohdy skutečně "hospodská" s uvozovkami i bez nich, pro většinu "uměleckých filmových citlivých lidí" možná nízká a mrzká. Já to miluju. -"Nechcete si odpočinout?" -"Proč?" -"Vypil jste 6 piv na ex!" -"A co má bééjt?"(12.7.2008)

• - Všechny epizody jsou natočeny uvnitř studiové hospody. Jediný záběr zvenčí proběhne ve 4. dílu Nález (1996), kdy běží Venca Novák (Ladislav Potměšil) schovat krabici s uzeninami do svého auta. (6thSun)

• - Postava kuchaře Kachny v podání herce Josefa Dvořáka je jemnou parodií na kuchaře Kuřátka v seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), opět v podání Josefa Dvořáka. (jexik)

• - Ve 14. epizodě s názvem "Obránci" ve scéně, kdy nadporučík Žalud (Stanislav Zindulka) předvádí účinnost slzného plynu, lze poznat, že herec místo stříkání slzného plynu zvuk pouze simuluje pusou. (Thommy91)