Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.
  • Tosim

Jedna z posledních prací Jaroslava Dudka pro komerční televizi. Ladislav Potměšil mezi Discopříběhem a Ordinací. Žádná tragédie to není, čert ví, proč pak Dr. Železný už nechtěl, aby nova nějaké další seriály točila. Česká hospoda, české alibistické prostředí, prostředí mužů - charaktery jsou zajímavě rozdány - dva vzdělanci, dvě lopaty a dva sanktusáci. Dřív se mi to líbilo víc, škoda, že autor nevytvořil i nějaké aktivnější ženské postavy, ale zase, klobouk dolů, pokud Jiří Drejnar psal všechny epizody skoro sám. Některé bizarní historky mají až švandrlíkovské ladění. Zajímavé jsou hostující hvězdy - od Marka Ebena, přes mladé, tehdy neznámé herce (Dolanský), nebo naopak dřívější známé (Pavel Mang) až k Jiřímu Macháčkovi, nebo k jednomu v součanosti nejzaměstnanějšmu filmovému scénáristovi (Marek Epstein!) 50%.(23.3.2017)

Milé příhody v prostředí na nic si nehrajícím a tolik svým a místy i originálním..!(29.8.2008)

No, tak dívat se nato rozhodně dá občas. Pár chlapů se večer (někdy už odpoledne) sejde v hospodě, vykládaj si , co zažili a i v té hospodě zažívají různé příhody. Občas se člověk zasměje, občas se nudí (záleží také někdy na hostech hospody).(19.2.2008)

• MM_Ramone

Nezábavný sitcom z útrob pražskej krčmy. Toto prostredie je mi cudzie, ale iste nie len preto sa mi videl tento seriál o ničom. Celá tá herecká zostava je akási šišatá. Nárožný, Potměšil a Poloczek by ešte aj ušli. Dvořák a Brydžová to už je horšie. Ale postavy, ktoré stvárňujú eštébák Kanyza, Lipský, Knop, Krytinář, Tichánková... sú totálne herecky sfušované. No najviac sa čudujem Jiřímu Menzelovi načo išiel do takéhoto projektu. Taký skvelý režisér ako on nemá predsa zapotreby sa takto strápňovať. *(14.2.2008)

52/52 "Neřikej mi dědku, já ti taky neřikám cucáku." aneb vedla Drakulova švagra druhá perla původní novácké tvorby let 90., která zraje a v případě minimálního počtu repríz může i potěšit.(17.2.2009)

• - Babula je rozvedený, bydlí s dcerou a vnučkou. (Kulmon)

• - V 7. epizóde s názvom "Koncert" sa dozvieme, že Joska (Pavel Vondruška) býva na pražskom Žižkove. (Jello Biafra)

• - V epizodě 15 s názvem "Asketa" ve scéně, kdy osazenstvo štamgastů posílá zarytého asketu na Jonáše (Václav Knop), je vidět, že Jonáš drží v ruce skledničku s čirou až jemně nazelenalou tekutinou. Poté, co k němu bratr Sípek přijde, je vidět, že má ve skleničce tmavou tekutinu. (Thommy91)