Hospoda (TV seriál)

Komedie

Česko, 1996 - 1997, 22 h 45 min (Minutáž: 52x26 min)

Jaroslav Dudek

Jiří Drejnar

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská, Eva Čížkovská, Blažena Holišová, Oldřich Vlach, Viktor Preiss, Petr Oliva, Veronika Žilková, Ladislav Trojan, Gabriela Wilhelmová, Josef Somr, Jan Přeučil, Vlastimil Zavřel, Jan Dolanský, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jan Hraběta, Vítězslav Jirsák, Václav Sloup, Michal Pešek, Jiří Macháček, Uršula Kluková, Jiří Pomeje, Marcel Vašinka, Marek Eben, Jiří Hálek, Radan Rusev, Luba Skořepová, Jan Skopeček, Stanislav Zindulka, Simona Postlerová, Lucie Vondráčková, Miroslav Moravec, Jiří Wimmer, David Prachař, Karel Šíp, Jiří Havel, David Matásek, Václav Vydra nejml., Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Kepka, Ladislav Gerendáš, Valérie Zawadská, Michal Suchánek, Miroslav Saic, Ljuba Krbová, Jan Kalous, Michal Jagelka, Pavel Mang, Matěj Hádek, Zuzana Fišárková, Rudolf Hrušínský ml., Martin Zahálka, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Adolf Filip, Pavel Nový, Blanka Blahníková, Miroslav Vladyka, Arnošt Proschek, Miroslav Šnajdr, Miriam Kantorková, Vendula Křížová, Pavlína Mourková, Miriam Chytilová, Lukáš Třebický, Marek Epstein, Václav Kotva, Martin Luhan, Anežka Pohorská, Vladimír Krška, Miloš Vondruška, Otakar Brousek st., Miroslav Kaman, Vladimír Čech ml.

Absolutní klasika pro každého, kdo dokáže ocenit přiblblý humor, hraní napůl napitých herců, odborné hospodské diskuze a vlastně hospodské prostředí celkově. Každý, kdo už v hospodě někdy seděl určitě zažil nejmíň polovinu událostí jako vystřižených ze seriálu, ale stejně zůstává sledování pořád dokola toho samého zábavou. Hospoda je jeden z mála seriálů, který jsem viděl skrz naskrz tolikrát, že mě v ní už nepřekvapí absloutně nic, ale přesto mě stále baví. Nepochybně nejlepší český seriálový výtvor.(6.2.2009)

• Phobia

Pro cílovou skupinu, například mého otce, pravděpodobně kult, dennodenně prožívaný na vlastní kůži: dřepět v zahulené knajpě, kibicovat s obdobně podroušenými jedinci a připadat si děsivě chytře a vtipně. Pro mě nezábavná otrava, které nemůžu udělit odpad jednoduše proto, že byly natočeny i horší... produkty, "Hospoda" nepředstavuje absolutní dno. 25%(10.5.2010)

• Falcor

No vida, další nápad, jak dostat české tatíky z hospody občas domů. Naservírujem jim hospodu přímo k láhváči do obýváku. A ještě jim takhle mnohem déle vydrží vycházkové tepláky! Budou hezky sedět doma, navíc ve fajnové herecké společnosti, takže se k nim na gauči přivine i nejedna jejich "stará", s hřejivým pocitem zadostiučinění, jenž znají pouze vítězové.(20.10.2005)

"Já nahodim pojistky pane šéf..." "Prosím Tě Ty nahodíš pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje..." . Celkový projev Petra Nárožného vyvažuje inscenační pojetí, jenž může být chápáno jako předvoj dnešních seriálových tragedií a vyvažuje i občasnou zoufalost scénáře. I tak se jedná asi o jediný počin TV nova, který není hodný absolutního opovržení.(16.4.2014)

• Big Bear

Pajzl čtvrté cenové kam pro mne z nepochopitelných důvodů z kaváren a lepších restaurací zabloudilo značné množství celkem jinak kvalitních herců. Někteří se v té ,,hospodě'' dokonce stali regulérními štamgasty s vlatním stolem. Pár dílů možná vzbudilo lehký úsměv na tváři, ale v souhrnu to dře. Každopádně účast Nárožného, Vondrušky a hlavně Menzela na tomto lidovém projektu je mi dodnes záhadou. *(13.8.2012)

• - Kachna a Babula bydlí ve stejném domě. (Kulmon)

• - Pes babky Jiráskové (Věra Tichánková) se jmenoval Pajda i ve skutečnosti. Oproti své roli měl ale jednu odlišnost. Byla to totiž fena. (cundak)

• - Třetí série Hospody se měla natáčet i přes úmrtí Jaroslava Dudka. Bylo napsáno 10 dílů, na sedm z nich si nechala Nova na jaře 2001 vypracovat dramaturgické posudky Gustavem Oplustilem. Samotná dramaturgická schůzka se konala až v roce 2005, kdy bylo od projektu upuštěno, neboť se z osazenstva stali již ctihodní pánové v letech a situace, do kterých by se dostávali by vyzněly dětinsky. Z dramaturgických posudků (samotné scénáře se nedochovaly), které jsou na oficiálním facebookovém profilu seriálu, se můžeme dozvědět i názvy dílů (1 - Návrat, 2 - Kalkulace, 3 - Šolích, 4 - Vedoucí, 5 - Medium, 7 - Marodi, 10 - Marketing). Ve třetí sérii se Jonáš (Václav Knop) měl stát poslancem, Václav Novák (Ladislav Potměšil) se měl  vracet domů z vězení a nastoupit k Babulovi do kotelny. Rovněž měla přibýt nová postava novináře Meluzína, který nahrazoval MUDr. Práška, neboť jeho představitel Jiří Menzel se za účast v seriálu styděl a odmítl v něm pokračovat. (cundak)