Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

LeePriest

Pro některé starší chlapy z vesnice, kteří se těší, až si odskočí na jedno je toto asi nejlepší seriál. Pro jejich manželky, které je na pivo nerady pouští bude nejspíš Hospoda odpad! ()

hony23

Jeden z těch lepších sitkomů, které se u nás natočili. Je plný čecháčkovského buranství, paroduje úroveň restaurací v naší kotlině a hlavně je skvěle herecky obsazený. Přesto ale některé scény seriálu vypadají, jakoby byly vystřižené z nějaké "novácké" estrády té nejnižší úrovně. ()

Saxos

Ten kdo chodí do hospody ví o jakejch pí.ovi.ách se tam dokola bavíme. Tady je to předvedeno obrazně. Herecké obsazení štangast stolu je dobré i když to nejsou ti správní konzumenti v civilu :) nebo jó? Aktualizace: červenec/srpen 2016 repríza v tv. Update: zase prázdninová restaurační konkurence opakovaných sra.ek a člověk si uvědomí kolik z těch super herců už není s náma. Závěr: doporučuji. ()

nikinikiniki odpad!

Debilní tlachání o ničem... Proč proboha natáčí takový krávoviny?!! Stačí si sednout do hospody a poslouchat hospodské štamgasty a vyjde to úplně nastejno! Ale seriál?? To snad neee!!! ()

unclejack

Nuž, v konkurencii ostatných Nováckych seriálov - najmä tých novších - ide o nadpriemer. Seriáls tojí a padá na jednotlivých hereckých výkonoch, pričom osobne sa mi najviac páčili Kanyza s Menzelom a cynické poznámky hospodského Petra Nárožného. Myslím si, že ako oddychová záležitosť to rozhodne funguje. ()

Horoma1

Nedoceněnej seriál plnej výborých herců a kupodivu vtipnýho (a často i inteligentního) humoru, kterej navíc u většiny dílů zastřešuje nějaký vyšší myšlenka. Nechápu to špatný hodnocení. ()

easer07

Tak musím říct prvých pět dílů - úplně propadák, strašný. Pak to bylo už super, řek bych, že dokonce díl od dílu lepší a nemyslím si, že jich málo, alespoň jsou zase originální a vtipné, aby se na to dalo dívat. Když úplně vymažu těch prvních pět dílů a přivřu obě očka, tak dávám čtyři hvězdy. ()

Logout

První český povedený sitcom si jistě nadprůměrné hodnocení zaslouží, i když se v něm jedná pouze o takový hodně jednoduchý humor z páté cenové. ()

brasek

Tento seriál ma baví aj po rokoch. Niektoré epizódy mi ostali v pamäti doteraz. Ja som absolútne spokojný. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 2/10 ... Soundtrack: 0/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Dvojirakri

Ryze český seriál o Češích a pro Čechy! Ústřední píseň je srovnatelná s tou z Chalupářů, každý ji po pár taktech pozná a ví odkud pochází. Štamgasti jsou špičkoví, hlavně průtokový ohřívač Babula mě baví. Jarda Dušek zpoza pípy hází brutální hlášky: "Jo, ty nahodíš pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!" Jsou ale ke slyšení i hluboké životní pravdy, třeba: "Ženatý chlap žije jako pes a umírá jako člověk, svobodný chlap žije jako člověk ale umírá jako pes."  Příběhy občas haprují v uvěřitelnosti, ale na to házím bobek. Za pět pěnivých kousků! ()

mnaucz

Tento seriál je prostě legendární srdcovka plná skvělých herců. Motiv Hospody s Petrem Nárožným v čele mě při prvním sledování zcela uchvátil a tento seriál je pro mě číslo JEDNA. Někde jsem slyšel označení pro tento seriál, jako "sitcom po Česku". Myslím, že je to výstižné označení a možná proto mě to chytá. Důležité je i obsazení, které je perfektní a žádná z postav mi v seriálu nevadí. I hercové, které moc nemusím tu podávají skvělý výkon, který jim nelze odepříti. Znám všechny díly skoro zpaměti a jsem rád, že jsem na tetno seriál narazil. A znělka seriálu... je to asi jediná celistvější skladba, kterou jsem kvůli tomu naučil hráti na klavír jako samouk. ()

Treble

Vtípný a autentický. Někteří herci ani nevypadají, že hrají... Asi se jen tak sešli v hospůdce s kamerou. Takže příjemná zábava. Tak. ()

Vital

Scénář je dobrý a herecké výkony velmi přesvědčívý,a celkem hvězdné obsazení.Nárožný za pípou je fakt dobrej,a co tam všechno řeší je fakt komické a i reálné. ()

Mr.Dark

a ja jsem ze seriálem v celku spokojen...ta atmosféra,kterou všichni dobře známe,s toho tak nějak dýchne,někdy nějaká vtipná hláška či konverzace.....víc jsem od toho stejně nečekal...jenom si myslím,že Josef Dvořák tohle nemá zapotřebí... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012