Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Rangifer

Podle mě to není ani dobré a ani špatné. Vcelku dobrý seriál z netradičního prostředí. Úvodní písnička, která zůstane v paměti i po deseti pivech, pěti panácích slivovice, pěti panácích rumu, sklence peprmintu, desíti utopenců, dršťkové a po velké porci guláše se sedmi knedlíkama. Skvělé herecké obsazení, spousta zajímavých postav a nějaký ten humor, který občas pobaví. Koukat se na to dá, ale pořád to vidět nemusím. Tři hvězdy si zaslouží. ()

LoneGunman

Brutální propagace chlastu a hospodské kultury, která by již byla v dnešní době nenatočitelná. Parta alkoholiků doplněná o psychiatra Dr. Práška (který nejspíš do této společnosti chodí profesně) tráví podstatnou část každého dne u stolu jedné obyčejné putyky. Topič Babula si na pracoviště jenom odskakuje po každém patnáctém pivu, řidič Novák se v nejednom díle netají tím, že nějaké to pivo za volantem není až takový problém, nemluvě o tom, že když má jednou za uherský rok pohlídat děti, tak pro něj nepřipadá v úvahu nic jiného než je vzít sebou do hospody, advokát v podání Jana Kanyzy do sebe hází rumy v kteroukoliv denní i noční dobu a takto bysme mohli pokračovat dále. No jo, je to reklama na alkoholismus, jenže kdo by do hospody občas rád nezašel, že? Ve své době, která se ještě nevyznačovala dnešní upjatou korektností (ve špatném i dobrém slova smysluú, se ale jednalo o nejlepsí sitcom a každý milovník inspirativního hospodského prostředí si jej pravděpodobně užije i dneska. ()

Berecz

Seriál, u ktorého som sa bavil od začiatku do konca. Komédia podľa môjho gusta. Partia úplne rozdielnych ľudí a pritom majú toľko spoločného. Vždy sa niečo deje a vždy to je dobré. ()

zdendyss93

Absolutně nechápu nízké hodnocení. Naprostý kult mezi českými seriály! V podstatě jediná věc (nebo z mála věcí), která se televizi Nova povedla. Rozdělení postav geniální, dělí se na tu klasickou dělnickou třídu(např. Babula), potom na vzdělanější vrstvu(př. dr. Zatloukal) a dokonce tu máme i gastronomické duo - Dušek a Kachna. Tomu všemu, aby to nebylo málo přidává výborný pan domácí v podání Václava Knopa. Zaplať pán bůh, že tuto postavu ztvárnil zrovna VK, protože jsem slyšel, že původně měl postavu hrát Miloš Kopecký. Ani v nejmenším nic proti p. Kopeckému, pan herec, ovšem neumím si představit nikoho, kdo by dal pana domácího s takovou grácií, jako právě Václav Knop. Tyto všechny rozdílné postavy fungují dohromady perfektně jako celek a 52 dílů odehrávající se v jedné místnosti...? A přitom nikdy nenudí? Věřte - nevěřte, ale je to tak! V tomhle případě jdu jasně proti proudu zdejšího hodnocení a posílám Hospodě zaslouženou plnou míru :-) ()

ondrasheq

Banální scénář, špičkové obsazení, skvělé improvizace Petra Nárožného. Hospoda si na nic nehrála a i přes svou jednoduchost danou samotným prostředím mě nikdy neurážela. V podstatě jediný sledovatelný novácký seriál. ()

Ospalek

Scénář je místy dost vycucaný z prstu, ale i tak je to výborná situační komedie s vtipnými vyústěními. Herecká sestava, která se tu sešla je opravdu skvěle sehraná a humor z ní jen srší. ()

M.Fish

Sice jsem skoro abstinent, ale tento seriál mám rád. Několik přátel se schází ve své oblíbené hospodě, kde jsou štamgasti hospodského Duška, který hospodu přebírá v prvním díle po úmrtí starého kamaráda, který mu ji "odkázal" k pronájmu za 15000/měsíčně...Hospodský má problémy a pro diváka vtipné přestřelky s panem domácím, kterého výborně ztvárnil Václav Knop. Štamgasti výmýšlí hlouposti, protože jsou opilí nebo se jen tak baví o "hospodských" tématech. 4 hvězdy. ()

bkf1

Pokud bych měl vybrat nejlepší, ale SKUTEČNĚ NEJLEPŠÍ novodobý český komediální seriál, tak ROZHODNĚ tento, o jiném bych vůbec nepřemýšlel (i když trošičku mám na jazyku Comeback, ale opravdu jen trošičku). Hodnotím samozřejmě ze svého chlapského pohledu a nutno zmínit, že mezi mé velmi oblíbené filmové kousky patří např. Dědictví (který snad nejlépe definuje člověka/lidi této země). ()

vk252

V tom roce ´96, kdyby fungovala ČSFD, bych dal asi max. 3 hvězdy, spíš dvě. Celkem nuda, občas dobrá Nárožného suchá hláška. Pokulhávající scénář, víceméně šroubované dialogy a některé celkem zbytečné postavy - viz Knop. Dnes, vycepován novodobými seriály všech televizních stanic, kde se člověk musí při každém dílu ožrat, aby ho dokoukal bez pocitu, že si z něho tvůrci dělají prdel, dávám hvězdy čtyři. Výborný scénář, perfektní hlášky, skvělé charaktery postav - chlastající pracující inteligence, lopaty a nýmandi u jednoho štamgastského stolu a hostinský par excelence. Bože, jak hluboko jsme klesli :-( ()

TaToten

Na tento seriál som narazil úplnou náhodou a musím povedať, že diel od dielu sa mi páči viac. Nenáročný komediálny seriál, ktorý mi svojou pozitivitou vždy zdvihne náladu. Žiadny prehnaný sitkom amerického strihu. Proste milé príbehy zo života... ()

Vlasak900

Jeden z prvních porevolučních seriálů nově vzniklé televize Nova. Občas, když někde řeknu, že se mi tento seriál libí, lidé nechápou, jak na to můžu koukat. S tímto názorem se setkávám většinou u žen. No, pokud od seriálu nečekáte bůh ví jaký silný příběh a dějové zápletky a chcete si jen odfrknout večer u televize po těžkém dni, tak tento seriál je správná volba. Herecké obsazení, řekl bych, jedno z nejlepších. V hospodě se sešly snad všechny typy lidí. Právník, docent kliniky, špeditér, kamelot, topič, nerudný domovník a stará babka. V každém díle je pak nějaký host (např. Marek Eben). Mně osobně nejvíce k srdci přirostl právě špeditér Venca Novák v podání Ladislava Potměšila, který svůj nesporný komediální talent uplatňuje v každém dílu. Nováka zahrál bravůrně. Hospoda je určitě z nejlepších seriálů TV Nova za posledních 25 let. Zřejmě díky tomu, že zachycuje nejtypičtější české prostředí - hospodu, partu štamgastů a ten zlatavý mok, poklad této země. ()

Updated_Cake

Super seriál na který jsem bohužel narazil až po letech. Opravdu povedený český sitcom u kterého se dá vypnout a člověk se pobaví. ()

tein

Opravdový herecký koncert mnohých skvělých herců, ale některé díly jsou díky hloupému ději, scénáři a dialogů opravdu hodně nepovedené a dost špatné. Většina je ale naštěstí z toho lepšího co kdy jaký český komediální seriál nabídl. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012