Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

(TV film)
  • angličtina A Prayer for Katerina Horovitzova
všechny plakáty
TV spot

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou je příběh z roku 1943. Krásná Kateřina (Lenka Fišerová), které hrozí smrt v koncentračním táboře, se náhodou dostane do skupiny bohatých Židů, a tak jí svitne naděje na záchranu. Nacisté však s "nižší rasou" hrají zákeřnou hru, v níž chtějí získat veškeré finance z jejích bankovních kont... Televizní film režiséra Antonína Moskalyka získal Cenu mezinárodní kritiky na festivalu Prix Italia a Hlavní cenu na festivalu v Monte Carlu. (oficiální text distributora)

ostravak30

Antonín Moskalyk dokázal vytvořit skvělý televizní film, který jako na pilířích stojí na hereckých výkonech našich legend. Zároveň se mu podařilo vytvořit nesmírně působivou atmosféru pohybující se na hraně dobra a zla. Tam kde divák myslí, že by mohl přijít dobrý konec, protože tomu vše nasvědčuje se karta obrací a člověk začíná tušit, že je zle. Vyvrcholením absolutního pocitu prázdného děsu je pak konec, který to vše završí a znalec historie už tuší, k čemu se schyluje. ()

JosefTomas

Až skoro divadelní inscenace, kde děj tlačí do popředí dialogy pronesené skvělými herci. Dějové prázdnější, za což může jistě fakt, že jde o adaptaci, která si to může dovolit trochu víc, než film. Ale za mě spokojenost. Atmosféra a napětí tak skvěle fungující, až mi bylo nepříjemně a to na televizní film je zážitek, jaký jsem z u filmu dlouho neměl. ()

akcul

Silná záležitost, jejíž atmosféru převyšují výkony mrazivě usměvavého, charismatického nácka Jiřího Adamíry a Miloše Nedbala, v roli hrůzného židovského "pána sušárny vlasů" a pěvce smrti - tento výkon před spaním raději zapomenu. Klasika! ()

DR.SZ

Komorní snímky se většinou nemusí vydařit, a především když jsou natáčeny jen v omezených prostorách. Ovšem pro pana Moskalyka byla předloha A. Lustiga jasnou zárukou, tudíž se nebál pustit do tak náročného tématu. Nu a vznikl výborný snímek s opravdu obstojným scénářem. Samozřejmě se dá vyčítat zdlouhavost, ale na tyto podmínky a na tu dobu, je pro mě film velmi silným zážitkem. Shoduji se s hodnocením na 86%. ()

m.xFuck

Brilantní - perfektní scénář, perfektní herecké výkony a silný příběh. A všemu vévodí Adamíra, který svého Brenzkeho vystřihl s naprostou dokonalostí. Po dlouhé době opravdu silný filmový zažitek. ()

route60

Vice než Tv film Antonína Moskalyka a zrůdnosti nacistického režimu na který se už dnes mnohdy zapomíná, Jiří Adamíra a jeho ztvárnění nacisty Brenského je ukázka hereckého umění a zbytek herecké elity v ničem ne zaostává, mrazivý film který by si zasloužil více pozornosti než jednou za uherský rok vysílat v noci na TV. ()

Hird

Skvěle natočené, i když největší podíl na těch pěti hvězdičkách má samozřejmě pan Lustig... ()

Madax

Další snímek, který by měl vidět každý, kdo ještě nevěří, že naši dávní filmaři byli skutečnými mistry oboru. Atmosféra by se dala krájet a technické zpracování, ač zjevně velmi skromné, hravě strčí do kapsy drtivou většinu filmů současné české produkce. Herecké výkony nemají chybu, zejména hlavní padouch v podání Jiřího Adamíry ( dost mi v tomto filmu připomíná Drákulu Bely Lugosiho :)). ()

SNCF

Ačkoliv jsem filmovou verzi viděl až po neuvěřitelné divadelní verzi v rámci festivalu 9 bran, která byla "in natura", stejně je to jedinečný filmový zážitek a velmi dobře provedená adaptace! ()

kamals

Vynikajici zpracovani vynikajici knihy s vynikajicimi vykony hercu a nad nimi vynikajicim vykonem Jiriho Adamiry. ()

zigy

Velmi si vážím Arnošta Lustiga, samotný příběh je velmi působivý, plný hlubokých myšlenek, obsazený skvělými českými herci....ale.........proč je scénář tak neživotný? proč postavy mluví úplně jinak, než by v běžném životě opravdu mluvily? Tempo je taky kvůli tomu poměrně pomalé, a hororová atmosféra na mě moc nepůsobila. ()

Winster

Tíseň, strach...a ještě když a ještě když...jen udržet v srdcích naději na záchranu. Doufal jsem a věřil, že se to povede. Ale vlastně to celou dobu víte, co se stane... ()

buchannon

Příkladná ukázka toho, že televizní film může být velmi kvalitní, samozřejmě podle kvalitní předlohy, navíc inspirované skutečnými událostmi. Sugestivní a přesvědčivé herecké výkony (především pan Adamíra - zahrál fakt fest zvrácenýho "člověka") povyšují tento šokující (i když u nácků se nebylo čemu divit) snímek mezi české klenoty. Jak říkal jeden z židů: "Jednou se Německo očistí z tohodle svinstva, a když ne samo, udělají to jiní, budete viset!!!" Bohužel ale jsem udělal tu chybu, že jsem si přečetl, jak to dopadne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Katule80

U většiny filmů z této doby se sází na vizuální efekt... vyzáblí lidé, kouřící komíny pecí, vyhrožující gestapo ... Tento snímek je pravý opak....jde o příběh před dobou, než byla německým jednotkám tahle zvěrstva plně dovolena... A stejně, sledovat naději lidí bez naděje se mi vrylo do paměti nadosmrti. Kdybych mohla vybírat znovu, ve svých 10 letech bych se na něj asi znova nedívala.... :) ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)