Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Pokud se řekne Mitsubachi Maya no boken, mnoho lidí v obraze nejspíš nebude, jakmile však zapěje imortální Karel první sloku o obtloustlé medonošce startující z česna, rázem je vše jasné.. Latentní homosexuál s nihilistickými sklony Vilík dodává tomuto japonskému anime další rozměr.. ()

Hellboy

Ani si nepamatuji, že bych Máju nějak extrémně hltal, to jsem byl asi opravdu malý, ale byla mi docela sympatická.. Dnes už je situace o dost jiná, seriál mi přijde trochu protivnej, ale mam na to docela hezké vzpomínky. ()

3DD!3

Nevynechal jsem jediný díl. Byl to ve své době můj nejoblíbenější seriál. Jako Main Theme Kájův načasový song, bezchybný dabing a Vilík rullezz. ()

berg.12

První anime a zároveň telenovela, se kterou jsme se v našich končinách setkali. Vážně, který seriál do té doby měl 107 dílů? Pamatuje si někdo začátek a konec? Suma sumárum se tam toho mnoho neděje, ale Hopův komentář vždycky slíbí, že příště už nějaká akce konečně bude, takže jsem se jako malý pokaždé rád nechal opít rohlíkem. Pokud z Káji někdy něco zůstane, bude to nejspíš vedle "Kdepak ty ptáčku..." jednoznačně tahle hitovka. ()

castor

Výšku, z které vidí svět, jsem ji nikdy nezáviděl, ba naopak. Její svět mi nikdy nebyl sympatický a pro děti (to moje má momentálně 3+) to rozhodně není úplně vhodná záležitost před spaním. Obtloustlá a upištěná opylovačka Mája a lehce nihilistický a ustrašený lenoch Vilík jsou tu nesourodým párem v poměrně negativním hmyzím světě. Do toho všeho strnulá animace a scénář šlapající si stále tu stejnou cestičku. Jen luční koník Hop s výborným hlasem Borise Rösnera si moje sympatie získával!! ()

MM_Ramone

Za vlády komunistickej strany to bol rozhodne kvalitný kreslený seriál pre deti. Pretože vtedy sa sem nedostalo takmer nič. Takže díky aj za "Včielku Máju". Ale keď sa na to pozriete objektívne, tak uvidíte chabé animácie a preťahovanú nudu s miernym výchovných účinkom. Nostalgia, ktorá pri tomto seriály, u mnohých funguje, prehnane zveličila jeho percentuálne ohodnotenie. ** ()

HOCKEYKA

Maja a Vilko ma dost nudili uz v utlom detstve,nejak som im nedokazala prist na chut.Mam vsak urcitu uctu k detskym serialom,na ktorych vyrastala drviva vacsina deti zlatej socialistickej ery,a preto nedokazem dat menej,ako tri hviezdicky. ()

Phobia

Jako mrně jsem tenhle entomologický cyklus pohádek měla docela ráda, mojí nejoblíbenější postavou byl koník Hop (hlas Borise Rösnera měl na mě zřejmě už tehdy erotizující účinek:-)), Vilík alias Guču (přínos polské TV, od té doby je pro mě každé létající hovado "guču":-)) mi nevadil a na pščulu Máju jsem brzy díky dabingu Aťky Janouškové dostala alergii... a to byl konec sledování animovaného hmyzu. Nějak jsem té hobitici prostě nikdy nedokázala přijít na chuť :-/. Ale že je to seriál japonský a ne německý, to čumím jak celulitická prdel z tanga kalhotek 8-O. 60% ()

Hrabka

Tento seriálek jsem nikdy moc nemusel. Ty příběhy mě prostě neseděly. Nejlepší je píseň Božského Káji. ()

Boogeyman

Včelka Mája byla a je fenomén snad u všech dětí (nevím jak moc frčí v současnosti) a jako taková nemůže dostat méně než 5 hvězdiček, ačkoli nyní pro mě již nepředstavuje žádnou zábavu, ba naopak. ()

Stegr

50% - Včelka Mája nebyla pohádka vysloveně špatná, ale když jsem byl malej, dával jsem přednost jiným kresleným příběhům a na Máju koukal, jen když už nic jiného nezbývalo a já se potřeboval nějak zabavit... ()

Ruut

Vivat nádherný původní dabing s Aťkou janouškovou a ústřední písní od božského Káji. Skvělý seriál se skutečným příběhem na pokračování. ()

kingik

Až příliš naivní pohled do hmyzí říše. Zarážející je v prvé řadě disproporce mezi jednotlivými postavičkami. Myš Alexandr je například stejně velká jako včela Mája. Animace je zoufalá zvláště u těchto starých japonských seriálů, a až v 90% trpí animace strnulostí. To znamená, že se hýbe jen postava, která mluví, a ostatní tak maximálně mrknou anebo se ani nepohnou. Stejným problémem trpěl například animovaný stupid Willy Fog (0%) a celkem snesitelný Pinochio (60%) Když má postava strach, je to znázorněno obrovskými otevřenými ústy, kdy jsou vidět až mandle, jak se lidově říká, a vyrazí se jí na čele obří krůpěje potu.Větší debilitu jsem dlouho neviděl, ale chtělo by si to nastudovat alespoň základy o hmyzu, který se rozhodně nepotí. Vypadá to, že animátoři hulili dobrý matroš. Dále naprosto nesnáším, když zvířata mluví, a zvláště hmyz neobdivuji. Líbil se mně český dabing, který překonal i původní německou verzi. Gottova písnička není rovněž nejhorší. Přesto se z mého pohledu jedná o seriál, který z dětí dělá pitomečky, dospělí na to hodí ignor. Pokud jsou tedy jen trochu při smyslech. 20% ()

Omnibus

Bzzzzz....Seriál, při jehož prvním vysílání se v naší předpotopní televizi na maximum rozbzučely snad úplně všechny elektronky... :-) ()