Milionář Steven Price otevřel nový zábavní park s domem hrůzy a zorganizoval speciální narozeninový večírek pro svou ženu o které ví, že ho podvádí. Je však dost překvapen, když z pětice hostů není ani jeden z těch, kterým nabídl milion dolarů, když přijdou. Kromě jeho manželky se ve strašidelném zámku objevili - záhadný doktor Blackburn, sekretářka Sára, novinářka Melissa, motocyklový kurýr Eddie a podivínský pan Watson, syn bývalého majitele domu. Když se za hosty zavřou ocelové mříže a uzavřou se všechny východy, Price tuší, že něco není v pořádku, protože to není to, co sám připravil. Je možné, že dům žije vlastním životem? Šest lidí se stalo jeho vězni a čeká je noc hrůzy. Když první z nich přijde o život, ostatní si uvědomí, že tento strašidelný dům, který měl sloužit k zábavě, je domem skutečného zla. Kdo z nich přežije tuto noc? (Intersonic)

Anticque

Béčkovej horror, kterej nemá hlavu ani patu. Nejlepší část filmu je hned na začátku, kdy jde vidět pan chirurg jak si pohrává s lidma, kteří ho pak zmasej, ale jinak kam se poděl horrorovej nápad? To fakt nevim. Atmosféru to nemá, maximálně uspávající, triky tak pro malé děti, děj to nevede. Někdy se ten film tak převrátí, že nevim kde stojim. Vopravdu, moc je jim to povedlo, nechápu chlápka co touhle slátaninu natočil, jestli si myslel, že to bude trhák, tak musel bejt trhlej. ()

sedm.1

Název obsahuje vše,co se ve filmu odehrává,respektive by se odehrávat mělo.Dům hrůzy je stá variace na dům se strašidelnou historií a otázkou:kdo v něm přežije?Tato verze nepřináší nic nového a originálního,dvě překvapení v ději,jednu lekačku,nevýrazné herecké výkony i představitele,v první půli slušnou atmosféru,v druhé otřesné triky a tuctový závěr.Sumasumárum,přísměvek do klubu neoriginálních horrorů,který ovšem není ani odpadem. ()

Dr. Wolfenstein

Zcela obyčejná hororová podívaná, která nemá ani v nejmenším šanci pochlubit se něčím originálním. Strašidelný dům, šílený vědátor a zlo které po sobě zanechal, to už jsem myslím někde viděl. A nemyslím původní verzi, co mám na DVD v papírovém obalu(na tu jsem ještě nekoukal). Ovšem není důvod se tento film nepodívat, špatně zvládnuté to není a alespoň za jedno podívání určitě stojí. Osobně jsem doufal, že si užiju Jeffreyho Compse v roli dalšího šíleneho vědce, ale to jsem doufal asi v moc. Kdybych nevěděl, že tam hraje, nejspíš bych ho ani nepostřehl. Zklamaný jsem však nakonec nebyl, protože Geoffrey Rush v hlavní roli je eso celého snímku. ()

provitamin

Klasická vyvražďovačka, presne ako to máme radi. Osem ľudí, z toho 4 pozvaní hostia, manželský pár ako hostitelia, plus majiteľ domu a ešte chlapík ktorý na celý priebeh oslavy tajne dohliada. A aby som nezabudol, je tu ešte DOM, teda skôr zlo, ktoré v ňom drieme. Kedysi dávnejšie som už videl tento film a páčilo sa mi to, ale až po druhej projekcii dávam plné hodnotenie. ()

Haymar

Schématickej horor jako noha, kdybych neviděl rok vzniku, šacoval bych to na 10-15 let starší! Zajímavej výběr herců, kteří tam ovšem tak nějak neměli moc co hrát. Duchové k smíchu a ten podivnej funkcionalistickej barák jakbysmet... Snad i to pokračování bylo lepčejší (což není zas tak těžký) ()

Phorbo

Jeden z mála filmů, které jsem musel vidět se svými přáteli, jelikož jsme neměli na co koukat. Hrůza. U málo filmů jsem se nudil jako u tohodle a v jednu chvíli jsem byl docela rád, že u dveří baráku zazvonil pikolík s pizzou, jinak bych to asi nevydržel. Jediný plus, kterého si cenním, je to že jsem viděl Taye Diggse a Ali Larter někde než v Day breaku a Heroes. Ale jinak. Booooring ()

hell_boy

Dle mého názoru horor, který má všechno, co má správný horor mít (dobrou atmosféru, solidní příběh, několik dějových zvratů, přiměřenou porci krve,...) a navíc skvělé herecké obsazení v čele s božskou Famke Janssen a mou oblíbenkyní Ali Larter, která už v obou dílech Nezvratného osudu dokázala, že jí horory sedí. Jedinou výraznou slabinou je podle mě zbytečně akční a zmatený konec. Co říci závěrem? Není to Kruh, ale je to lepší než nový Texaský masakr. ()

deathka odpad!

Tohle není béčkový horor, zde totiž dochází písmenka abecedy. Viděl jsem to celé jedině proto, abych viděl, zda to může být ještě trapnější. Leknul jsem se pouze v okamžiku, kdy to autoři zřejmě vůbec nezamýšleli a při rádobyděsivých scénách jsem dostával záchvat smíchu. Proč proboha všichni do toho sklepa pořád lezli a hledali k tomu tak ubohý důvody?! ()

johnymdoe

Hodnotil bych tři hvězdy,ale za poslední půl hodinu dávám dvě. Hrozné efekty i na tu dobu, naprosto nesmyslné jednání osob a umřela pro mě jediná normální a tím pádem i hlavní postava. Což prostě neodpouštím. ()

Downloader

První * za Famke, ta druhá za skladbu Sweet Dreams, jinak občas místy temná atmosféra je záhy zkažena scénami, u kterých by člověk nejradši brečel.... ()

Heroine

Tak tohle jsem viděla když mi bylo deset. A musím říct, že to byl první horor který mne aspoň trochu děsil. Dneska už by to asi bylo jinak, ale hodnocení nechám vyšší. Není nad to, strašit děti! ()

Hapretor

Vzhledem k obsazení jsem čekal větší palbu. Laciné, předvídatelné, spíš nudné. Jen na zabití času. I s míň prostředky to jde lépe. Pár filmů mě o tom již přesvědčilo. Nebýt té úplně debilní žravé čehosi kohosi, je to v pohodě thriller o jednom neposedném páru, co se radši navzájem vraždí než jdou k rozvodu. ()

Raziel_cz

Nadpřirozená whodunitka (whatdunitka?) ze strašidelného domu, která přináší všechny plusy i mínusy devadesátek. Nejdřív tedy plusy: Stálo to dost peněz a je to na tom vidět. Kulisy jsou naprosto luxusní, praktické efekty jsou naprosto luxusní, Jeffrey Combs je maximálně znepokojivý a Geoffrey Rush maximálně charismatický. Je to napínavé, vtipné, má to pár originálních vražd, fajn zvraty, dobrou hudbu a sexy Famke Janssen. Mínusy: Fetiš na technologie poplatné době (internet, ruční videokamery, mobily) a divné horské dráhy. CGI není úplně hnusné, ale pořád je to devadesátkové CGI. Chris Kattan má pár dobrých hlášek, ale při balancování mezi tím být oukej a být otravný, je to pořád Chris Kattan. Toporný Peter Gallagher. A vlastně zbytek osazenstva, který se snaží být hrozně cool, ale hrozně se mu to nedaří. Finále na ránu. Výsledek: Člověk se cítí trochu provinile, že se mu to líbilo. Ale ne dost, aby si to nepustil víckrát. ()

Kolssteyn

Film působí setrvačně jak z 80's let, o to víc pak překvapí visuální přesahy kvalitně vsazených střihů do některých vložených sekvencí za hudebního doprovodu Marilyn Mansona. ()

helloween93

V roce 1999 vyšly dva typově podobné horory. Prvním z nich byl velkolepější De Bontův “The Haunting”, a jak to v Hollywoodu bývá, konkurence opisovala a Warneři vyprodukovali ve stejném roce remake snímku “House of Haunted Hill” z roku 1959. Haunting dostal v české distribuci název “Zámek hrůzy”, zatímco tenhle snímek “Dům hrůzy”. Oba byly kritikou strhány a ani jeden z nich nedokázal komerčně uspět. První třetina filmu je slušná, jak atmosférou, tak zajímavými a tajemnými postavami, druhá třetina poodkryje karty a nabídne několik twistů a poslední třetina, speciálně tedy závěr a ta divná CGI mlha to pošle celé do háje. Geoffrey Rush nakonec takový zmrd nebyl… 2* ()