Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Acrobat

Connery nie je večný. Hoci nejaké odpovede mohol pochytiť v benediktínskom kláštore kdesi v Taliansku. Sivý Bond pôsobí vyzrete, no nie sviežo. Sexu je dostatok v podobe pobehovania polonahej ženy po ropnej plošine, inak sa koná aj maličká verzia Apocalypse (now redux). Opätovne pri starých Bondovkách je všetko na jedno čertovo kopyto. Za následok to má rovnakú štruktúru, dej, pózy a prednesy. Dvojica zabijakov je enormne skvelou sprevadzajúcou „červenou dievčinou“. Potrdzuje sa však zvláštna skutočnosť. Kedykoľvek je James v USA, kazí sa to, stráca šmrnc, hoci automobilová „honička“ je takmer v duchu Due South. Je však samozrejme smutným zistením Konečnej, pretože Roger ,sťaby nástupca je absolútne odporný. Princezná Damaianti nie je večná, či diamanty to neviem. Určite však investujem do striebra. (videné 04.11.2012, JOJ plus) ()

Demonic189

007 - 007 - po otrasnom predchodcovi rýchly návrat starého (dvakrat podčiarknuť!) dobrého Conneryho, ktorý je proste Bond č.1. Žiaľ comeback sa až tak na 100% nevydaril, čo podčiarkuje pridlhá stopáž a síce akčný, ale otrasný záver, kde je to hotový "FACEPALM" guláš. Polhodinu riešiť MC pásku, na ktorú sa nakoniec aj tak zabudne a potom "vybaviť" hl.záporaka so žeriavom..och.. Pochváliť ale musím "zlú" dvojičku a opäť aj výber bondgirl, ktorá je neskutočná šupa! ()

diodoros

Toľkú kritiku nechápem. Režisér Hamilton sa po Goldfingerovi znovu vrátil a zobral siedmu bondovku v podobnom štýle - s dôrazom na cynické hlášky a zábavu. Niekomu to možno vadí, ja to v súvislosti s charakterom Jamesa Bonda beriem ako jednoznačnú výhodu. Connery síce poznateľne zostarol, ale do role sa rýchlo znovu vžil a svoju poslednú oficiálnu bondovku nezahral o nič horšie ako predchádzajúce. Efekty sú už síce zastaralé a pár scénok môže vyvolať úsmev, ale scenár, réžia aj film ako celok sú od začiatku do konca nápadité a zábavné, Blofelda hrá znovu nový herec, čo začína pôsobiť trochu rušivo, doplňujúce duo dvoch teplých zabijakov morbídne vtipné. Možno tá vtipnosť a odľahčenie uberá celkovej vážnosti série, ale predsa - už len samotný dej a námet o tajnom agentovi bojujúcom proti zločineckej organizácii SPECTRE (čiže "PRÍZRAK"), ktorá samozrejme nechce nič menej ako ovládnuť svet, a pritom využíva nové vynálezy a balí ženské ako na bežiacom páse jednoducho nemôže byť vážny... ()

danny_21

Návrat Coneryho potěši, i když nám skot krapet přibral - příběh bavil i proto, že agent se dostval do opravdu prekérních situací.Tentokrát se ale nepovedl casting jeho ženského doplňku a taky dvou ulítlých assasinovů, obzvlášťě toho s vizáží kokršpaněla Hejmy - 60% ()

BigBang

Jsou tu podivná vozítka (dokonce honička na nich), družice, padouch nezávislý na velmocích i jiné povinné bondovské propriety. Ale i tak mi připadá tato epizoda slabší. Řada scén a dialogů je napsána divně, jakoby zbrkle nebo bez lásky k věci. Hlavní padouch je zcela bez charismatu, snad komická dvojice vedlejších padouchů je zábavná. JB je příliš často jen součástí policejní razie. ()

Inozuka

Po předchozím Ve službách jejího Veličenstva krok zpátky k co největším haluzím typu vražda štírem, lunární vozítko a klonování lidí. Celkově takové roztěkané a rozkolísané, místy křečovitě vtipné a roztahané. Connery to dává nějak na půl plynu a úplně ho válcuje Charles Gray jako Blofeld, který si svého arcilotra užívá plnými doušky. Celkově mírná zívačka. ()

Likan7

Connery se na to už vykvajznul. A je to vidět opravdu po pár minutách. Seanově poslední bondovce chybí všechno, záživnější režie, zajímavější scénář a vlastně i ten James Bond. Connery jako by tu byl o 10 let a kilo starší a těžší. Není to už Bond, na jakého jsme byli v jeho podání zvyklý. A pokud to nebaví sira, diváka už vůbec ne. ()

Tiiso

Jeden ze slabších filmů o agentovi. Neváhám říci, že možná nejslabší kde hraje Sean. Nejlépe zde působí dvojice záporných postav. Jejich projevy jsou legrační. Ale je to čistě věc názoru. Filmy o agentovi 007 mají tendence stoupat a klesat ve své kvalitě a co se líbí jednomu nemusí sedět druhému. ()

john.h

Pořád Bond na vysoké úrovní. Je sice pravda ze Sean Connery od minula trochu zešedivěl a jeho účes bylo to co mi na téhle bondovce vadilo nejvíc, ale stále je to ten jediný pravý a nefalšovaný Bond, který se zde předvedl oficiálně naposledy. Což je možná škoda. Taky mi vadila další věc. Je sice zvykem, že záporáci Bonda nechají žít a vyslepičí mu všechny svoje plány, ale tady už to bylo moc divný, protože ho nechali žít tolikrát, až to hezké nebylo.Navíc vrahouni Wint a Kidd, který každýho jinýho na potkání oddělali, ale Bonda vždycky někam zavřeli a odešli. ()

donkocicak

Dost často se setkávám s názory, že jde o velice špatnou bondovku, ne - li jednu z nejhorších (někde jsem ale četl, že je to snad prý oblíbená bondovka Ivety Bartošové :). Já si ale na ni nemůžu ani v nejmenším stěžovat. Connery se vrátil, vypadá trochu starší než dřív, ale stále je ve vrcholné formě. Příběh má bezva zápletku, snad jen Charles Gray se na Blofelda moc nehodí narozdíl od Savalase. Titulní písnička také stojí za to. Obzvlášť se mi líbí závěrečná scéna, kdy se Bond vypořádá se zvrhlým duem vrahů Kidem a Wintem. Co mě trochu mrzelo, byl nejasný Blofeldův konec. Pokud tvůrci zamýšleli to, že se Blofeld ještě vrátí, měli to udělat s plnou parádou (ne jen na pár minut ve snímku Jen pro tvé oči), jestli Blofeld v tomto filmu skutečně zahynul, měli to udělat velkolepěji. Ale to je jen můj názor. Škoda, že Connery po této bondovce odešel, ve snímku Žít a nechat zemřít by se také vyjímal dobře. ()

xenopus

Oproti On her majesty's secret service výrazný krok zpět a níž. Connery připomíná spíš usedlejšího páprdu než atleticky osvaleného šviháka z prvních bondovek. Ale asi všem už bylo zřejmé, že lepší to s ním už nebude. Roger Moore čekal za dveřmi... Jinak hodně akce, poněkud nešťavnatý scénář, pramálo charismatický Blofeld (navíc vlasatý), několik zapamatováníhodných scén (venčení krysy, hazard v kasinu, honička lunárním modulem, bitka ve výtahu) a také nepříliš okouzlující bondgirl. Konec jedné legendy - a nepříliš slavný. ()

Oskeruše

Nežádoucím vedlejším účinkem klonování je podle nejnovějších laboratorních výzkumů totální ztráta charismatu – Blofeld budiž důkazem. Ovládání diamantového satelitu bezpečně zaneseno na walkmanové kazetě? Pásky se musely přeci snadno motat a trhat i v době, kdy byla MC technologie na vrcholu, a tak by troška futuristického vizionářství neuškodila… James nám lehce zestárl, ale neřekla bych, že by to filmu nějak uškodilo – to, že chlápka ve výtahu likviduje možná o něco déle, naopak přispívá k větší realističnosti příběhu. Suma sumárum jde však o šedivě nevýraznou bondovku, na niž by se dalo velmi lehce zapomenout - nebýt tedy geniálního titulkového songu a spalujícího pohledu do rakve v útrobách kremační pece. … Poznámka na okraj: Bílý kocour jásá. Bílá kočka má dvojče! A blyštivý obojek by se hodil jako věno, ne? ()

Kariya

Sean Navrátil zase nezklamal, byl to prostě nejlepší James Bond jakej kdy byl a nejspíš asi i bude. Herci jako je Connery se roděj asi jednou za tisíc let. Ale co se týče filmu, byla to katastrofa. Děj naprosta neforemnej, neuchopitelnej, spousta scén vypadala spíš jako z parodie. Třeba scéna kde padouchové vyhoděj z okna Bondovu milenku a jeden z nich řekne: ,,Já nevěděl, že je tam ten bazén." Z toho sem už byl fakt na pokraji pokušení se na to přestat koukat. Ale mám hold ve zvyku filmy dokoukávat až do konce a nebyly to zrovna dobře vynaložený chvíle. Nudu střídala nuda a tak to šlo až do titulků. A vrcholem všeho toho děsu byla scéna na lodi, kde Bond zabil ty dva nájemný vrahy - který byli mimochodem jednou z mála ozdob tohoto snímku. Největší ozdobou, opomenu-li Conneryho, je pro mě druhá nejhezčí Bondgirl, opravdu se na ní koukalo velice hezky. No, nebudu dávat 3 hvězdy jen proto, protože je to Bondovka, ani proto, protože je to Bondovka s Connerym. Byla to prostě nuda a hotovo! ()

MRPitivier

Sedmý díl této velkolepé série má opět v roli 007 Seana Conneryho, ale naposled! Je to poslední oficiální díl tohoto významného herce pro Jamese Bonda! Nikdo nepochybuje, že i díky němu se stal agent MI6 legendou na filmovém plátně, ale bohužel ve svém posledním filmu jako 007 zklamal. Fyzická kondice velice upadla, pohyby až nedůstojné...jediné, co Conneryho zachránilo, byl jeho šarm a nadsázka. Bondgirl v podání Jill St. John spíše ztělesňuje šlapku z Las Vegas a celkově její herecký výkon uškodil kvalitě filmu. Ale nejen její, ale i hlavní záporák Blofeld alias Charles Gray je natolik nesympatický a natolik neškodný, že by se ho nebálo ani dítě v plenkách! Nejhorší Blofeld v sérii a jeho motiv k získávání diamantů je více než zarážející. Celkově scénář je hlavním problémem celého filmu, a to ani světlé okamžiky v akčních scénách děj nezachránily! Divoký, nepřehledný, plných vražd...dalo by se pokračovat! Začátek plný otazníků, Bond zabije Blofelda, ale nakonec opět žije a pan režisér se nám ani neopovážil naznačit, jak je to možné! A hlavně, když potkáte vraha své manželky, proč se o ní nezmíníte atd...proč ta bezcitnost?! A poslední vrchol laxního přístupu režie a scenáristů je závěrečná scéna s vrtulníky, které na rozdíl od minulého Bonda působí vážně hloupě a kazeta, která zničí svět?! To už zní, jak parodie na 007! Film udržuje na snesitelné úrovni herecký, ne fyzický, výkon Seana Conneryho, pár akčních scén...od projížďky Lunochodem přes kremaci 007 po zabijácké praktiky krvelačné dvojice Kidd a Wint, kteří umí zatopit i Jamesi Bondovi! Ale i přesto tento díl patří mezi ty slabší, ne-li nejslabší ze všech, a to jen díky režii a filmovému štábu. ()

TommyDiamond

James Bond číslo sedm. Návrat Seana Conneryho na scénu nebyl příliš dobrým nápadem. Oproti Lazenbymu působí bohužel staře (už to není ten švihák z Dr.No nebo Goldfilgera). Tato bondovka má velice slabou zápletku a je horší než ta předchozí. Pár vtipných hlášek a zabijáci Wint a Kidd vše zachraňují. Celkově 50% ()

Godhaj odpad!

,,You have all those cubes like a monkey have his coconuts!“ Další bondovka s navrátivším se Connerym působí jako hodně nepovedená parodie. Záporák se svým zlovolným plánem plným logických děr. Dva záporní homotýpci, kteří vypadají, jako by utekli z nějakého ústavu a Connery, který už vypadá jako starej dědek. K tomu všemu se postavy náhodně přesouvají z místo na místo. Trapné akční scény, např. s lunochodem, opravdu připomínají spíše lacinou parodii, než film o Jamesi Bondovi. Prostě vše, na co se dalo v předchozích bondovkách koukat, tady nefunguje. ()

Knor

Connery je zpět a sedí mu to. Dobrej příběh, slušná akce, skvělej záporák a dvě nádherný holky Lana Wood a Jill St. John, který bych chtěl vidět i v pornu :-D .....tahle bondovka se povedla se vším všudy. Doufám, že to tak bude pokračovat. ()

Gromit

Sean Connery se objevil nejen ve třech nejlepších bondovkách (Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger, Thunderball), jaké kdy byly natočeny, ale i v té nejslabší. Diamanty jsou věčné sice mají velmi dobrou, zábavnou a napínavou první polovinu, ale během té druhé vypadají spíše jako nechtěná parodie sebe sama. A to ani nemluvím o mimořádně trapné bondgirl a otřesně zahraném Blofeldovi. Connery je nicméně pořád skvělý! ()

studiobadguy

Sean Connery se vrátil a je to poznat. Po minulé špatné Bondovce tu máme opět Conneryho a je to skvělý. Příbeh a zápletka jsou skvělý. Zápletka není nejlepší ale není nejhorší. Pořád lepší zápletka než ve filmu Spectre. Akce je naprosto dokonalá. Na scénu ve výtahu rozhodně nezapomenete. Celkově tenhle film je dobrý a dávám mu hodnocení 80% (4 hvězdy z 5). ()