Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Rssa

Jedna z mých nejmilejších bondovek, která je opět akční (např. perfektní rvačka ve výtahu), záživná, zábavná. Poslední dobrá Conneryho bondovka, poté přišla výrazná změna žánru na scifi komedii s Moorem. 80 % ()

Scytale

Výborné originální a zapamatovatelné akční scény ( krematórium, ropovod) a duo zabijáků jsou halavními devizami této bondovky. Lehký nadprůměr. ()

Paity

Diamonds sice nejsou úplně forever, ale rozhodně odolávají zubu času. Přesto jakoby se nástupem 70. let něco v rodině 007 změnilo a neumělo to chytit tu správnou slinu, na kteoru by se člověk naladil. Možná tomu chybí ten klasický "globální rozměr", kdo ví. ()

tom.nosek

Návrat Conneryho, poslední Connery, tak se dá shrnout tato bondovka. Na jednu stranu má divák radost, že se vrátil, na druhou stranu je vidět, že už je to starší pán (ano, je mu teprve 41, ale Connery vypadal vždycky starší). Divím se, že nijak nenavázali na Lazenbyho film, úplně to vypadalo, skoro jako by ho z děje úplně vyškrtli. Bond se tak vrátil zpět z posunu z On Her Majesty's Secret Service k předchozímu typu bez hlubokých citů. Dřív to stačilo, ale potom, co George Lazenby přinesl nějaký vývoj postavy, měli autoři s takovou věcí počítat a nevracet se zpět. Celkově je to ale taková dobrá "bondovko-řemeslná" práce, není filmu až tak co vytknout, snad jen to, že v druhé půli už děj utíká méně svižněji než v té první, což je dáno patrně i opět dlouhou stopáží. Rozloučení Seana Conneryho s touto sérií je to ale myslím dostatečně důstojné. Hlavní je to, že svět je opět v bezpečí, protože byl Blofeld konečně zničen... :) ()

F.W.Colqhoun

Diamanty jsou věčné aneb první mooreovka, shodou okolností ještě s Connerym. Po herecké obrně jménem George Lazenby potěší prakticky cokoliv, hlavně když je důvod se smát a Bond zase disponuje čímsi na způsob šarmu. Super nadsázka, šaškující hlavní představitel, hyper-sympatický Bloefeld, který nenávidí pochodovou hudbu, a dvojice Kidd & Wint, jež po vražedné akci odchází tlapku v tlapce do pouště. Nezapomenuteln monty-pythonovský gag, v němž Bond probíhá obvyklou rychlostí mezi zpomalenými falešnými kosmonauty. Milá předzvěst věcí příštích, mých oblíbených. ()

DocBrown

Mám dost smíšené pocity, scénář dost slabý, Grayův Blofeld ještě slabší, ale zase je tu povedená dvojka zabijáků (hlavně Putter Smith, vlastě spíše hudebník než herec) a začíná tu posun ke komedii, který pak pokračoval s Moorem. Z Bonda v trubce a rakvi jsem málem dostal záchvat klaustrofobie. ()

farfalla

7. Las Vegas. Sean Connery se vrátil jako James Bond. Naopak Ernst Stavro Blofeld se ukázal už s třetí tváří, tentokrát Charlese Graye. Gray hrál už v 'You Only Live Twice', ale tehdy na straně dobra (jako Dikko Hendersen, agent MI6 v Tokiu). Bond získá na svou stranu Tiffany Case (Jill St. John), která pracovala pro Blofelda. Jako nájemní zabijáci se představí dva exoti Mr. Wint (Bruce Glover) a Mr. Kidd (Putter Smith). S příjemnou písní 'Diamonds Are Forever' se vrací Shirley Bassey. Místo místního koloritu se toho dozvíme hodně o satelitech. ()

Anderas

Perlou tohoto napínavého, leč možná překombinovaného dílu je přihřáté duo Mr. Winta a Mr. Kidda a na svá léta nepochybně naprosto adrenalinová honička aut ve světlech casínských neonů. ()

Gilberto

Velmi zdařilá bondovka, ačkoliv knižní předloze se nevyrovná. Není příliš přetechnizovaná, ale přesto si zachovává atraktivitu. Odrostlý a odměřený Connery zde exceluje a doslova hýří lehkými vtípky. Hlavní padouch Ernst Blofeld má velký důvtip a je velmi vynalézavý. Vrazi pan Wint a pan Kidd jsou velmi odporní a patří mezi nejodpudivější v historii ("že, pane Kidde..."). Filmu bych vytkl lehce přeexplodovaný závěr na ropné plošině. Nezdařilý byl také výběr herečky do role Tiffany Case. Jill St. John je sice hezká, ale ve filmu zbytečně hloupá a nešikovná (fakt jelito) a účes v kombinaci s barvou vlasů jsou fakt šílené. ()

Hanes88

Opět v roli Jamese Bonda Sean Connery. Určitě to filmu velice pomohlo, ale děj a vůbec celý film byl stejný jako ten předchozí, který je hodnocený o dost hůř. Opravdu mě tento slabý scénář a režie tohoto filmu moc nenadchl. ()

Prochy38

Tak S. Connery je zpět, ale ty první bondovky už nedohnal. Přesto se mi to líbilo. J. St. John i L. Wood byly moc krásné. Connery přes-všechno o dvě třídy výš než Lazenby. Příběh dobrý, i když záporák lehká nesympatie - herecká. Duo zabijáků naopak pobavilo. Ve filmu je vidět, že už pomalu na povrch vyplouvají speciální efekty. Ale zatím je to úsměvné. Ale celkově jde Bond dopředu a těším se na další! Nesmím zapomenout říct, že zde se mi zatím nejvíc líbila úvodní píseň!!! Diamonds are forever od Shirley Bassey... ()

Hadriel

Pouze 4 roky, ale Connery vypadá znatelně starší a ošuntělejší. Celkem natáhnuté s nudnými chvílemi kdy se nic neděje. Víc komedie než v předchozích dílech (ale celkem povedená). Pár hloupostí - přistání na Měsíci, kazeta, průjezd uličkou. Pár lepších věcí - honička v LV, Whyte, pohřební ústav. Jeden ze slabších dílu, 3,5*. + Wint a Kidd. ()

Lefty86

Connery je zpátky aby zůčtoval s Blofeldem, jeden z těch příběhově ,dějově lepších filmů o Bondovi s Connerym. 65% ()

Wishkah

Musím říct, že předchozí bondovka s Georgem Lazenbym mi přišla zajímavější než tahle tak trochu podivnost. Connery jakoby ani nehrál, spíš se tam jen tak loudá, režisérsky taky nic moc a o scénáři raději nemluvit. Veškerou hvězdnou slávu tu Bondovi sebrali zabijáci Wint a Kidd, kteří jsou výborní a tak trochu mi připomínali pány Vandemara a Croupa z románu Nikdykde. Jinak mimo tyto záporáky a pár zajímavých nápadů není této bondovce nic zajímavého ()

Blondsky

Connery tu nebyl špatný, jen se nemohu zbavit pocitu, že mě ty filmy nijak neoslovily. Nejlepší byly definivně Goldfinger a Srdečné pozdravy z Ruska. Dr. No byl hodně fajn na to, že je ze všech Bondovek nejstarší. Žiješ jenom dvakrát mi sedlo zasazením do Asie a užíval jsem si tu akci a zvraty. Diamanty jsou večné a Thunderball mě bavily ze všech nejméně. Nevím, čím to je, ale nějakým způsobem si mě nezískaly. Connery jako Bond byl super, měl skvělé charisma a nějak jsem mu to postavu aspoň věřil, narozdíl od Moora :). ()

Spectre

"Reinkarnácia" Conneryho. NIe je to už úplne ono a aj Blofeld je dosť slabý. Perfektní sú však dvaja záporáci: Mr. Wint a Mr. Kidd - tie ich hlášky nemajú chybu. ()