darkrobyk

„Může si u vás odpočinout? Je docela mrtvá." Neohrožený Bond, krásné ženy, nekompromisní padouch Largo (skvělý A. Celi) a moře. Tedy hlavně podmořské záběry jsou úžasné a bitvu potápěčů si vždy užiji naplno. Kamera jen tak mimochodem švenkne tu na langustu, tam na murénu či jehlici rohozobou, nebo rovnou na žraloka. Pro mne jedna z nejlepších bondovek, viděna cca 10x. ()

castor

Bond č. 4 - Thunderball měl být první bondovkou. Navíc prodal více lístků v pokladnách kin než kterákoliv jiná bondovka před ním. Nicméně filmu předcházela soudní pře mezi autory. Výsledek se často odehrává pod vodou a vyžadoval spoustu práce se žraloky. James Bond už byl mezi diváky definitivní ikonou, nicméně tady je k ženám poměrně nátlakový – to by mu dnes neprošlo. Výsledek zase sráží divný střih a „zrychlování“ třeba rvaček. Trakční stůl pro natahování páteře komický, mnoho momentů zase bez tempa, finále připomíná skoro až válečný film. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já cestuji. Mám takovou licenci na řešení problémů." A taky jsem ozdobou dámských ložnic, provokuju svým karbanickým uměním, střílím padouchy harpunou a občas i lítám. Tak tě mám rád, Jamesi. Ve vzduchu, na moři i na souši jsem si to s tebou užil, ale pod vodou mě to moc nebavilo. Potápěči byli sice řádně rozlišeni barvou neoprénů, ale já jsem poměrně špatně rozlišoval, kdo je hodnej, kdo je zlej a kdo je ponorka. Nicméně Jamesova dámská společnost potěšila mé oko a kdyby Domino, Fiona či Paula hledaly inteligentního hezouna, tak bych jim rád připomenul, že jsem čestným missákem Antarktidy a inteligencí se v noci až odkopávám. ()

Wacoslav1

Ale jo i tady na ty čtyři hvězdy nakonec půjdu. Úvodní scéna nám připomene, že Connery byl v bitkách ze všech představitelů nejlepší. Na scénu se nám vrací Blofeld opět tedy pouze jako to hlavní kápo v pozadí. Oproti tomu jeho pravá ruka Largo není až tak úplně zajímavý, ale obě dvě bondgirl ať už ta kladná nebo ta záporná jsou opravdu kus a asi nemá cenu abych tady vzpomínal jako všichni ostatní ty revoluční akční podmořské scény které by bylo v současnosti téměř nemožné natočit s přepočtem na tehdejší rozpočet. Jenom ty občas poněkud komicky působící zrychlený akční scény to kazí. Každopádně tak jako tak i když tuhle Bondovku řadím v rámci těch s Connerym ve svém žebříčku až na předposlední místo, tak i ona si u mě v rámci repete to vylepšený hodnocení zaslouží.70% ()

Vitason

Thunderball je jedna z mých nejoblíbenějších bondovek a myslím si, že si tento titul právem zaslouží. Nejen pro krásné podvodní scény, kdy jsem třeba u závečné potapečské bitky na ostří harpuny čuměl na televizi už jako malý špunt s otevřenou pusou a snil jsem o to, jak se přidám do řad britských špionů a všechny světové krásky mi budou ležet u nohou. Úplně stejně na mě funguje Thunderball i po letech a moje sny se také moc nezměnily. Ještě než opustím podvodní scény tak musím pochválit povedené kličkování mezi žraloky. Za pochvalu rozhodně stojí i akce nad hladinou, kdy se mi moc líbila záverečná bitka na člunu a vůbec mi nevadila ta přestřelená rychlost na podtáčivých kamerách. Bond girls jsou nádherné. Záporák s neprofláklejší rekvizitou- páskou přes oko- je správně slizký. Hudba je perfektní a o Connerym, trousícím super hlášky (Jamesi, to ti jedno cvičení nestačilo?-Zvláštní, že to říkáš zrovna ty.), se snad ani nemusím vyjadřovat. Od úvodního Jet packu až po adrenalinové finále se jedná o perfektní jízdu s povolením zabíjet, která si plné hodnocení určitě zaslouží. ()

• Pro roli Larga byl před startem celé Bondovy série původně zamýšlen zpěvák a herec Burl Ives. (džanik)
  • Žraloci Golden Grotto, které Largo choval v plaveckém bazénu a popisoval jako „nejnebezpečnější a nejkrutější“ druh ze všech, jsou čistou fikcí. (džanik)