honzic

Podle mne spíše slabší a nudnější bondovka, která se odehrává hodně na ostrově a pod vodou. Chybí tam honičky i typické vynálezky. Je to škoda. Hodnocení: 55 % ()

elanista1

Stvrta, zatial najdlhsia a najhorsia cast. Velmi vela nonsensov, viac ako dokopy v predoslych troch dieloch. Pribeh na mna uz neposobi tak ako predtym, zachranuju to len samostatne sceny, ktorych je dost dobrych. Prijemne osviezenie su zraloky. A zaverecna bojova pasaz pod morom je pre mna neprehladna a nudna, mozno sa to zabavnejsie ani natocit neda, ale viac ma vzrusuje zem ako voda. ()

lobo87

Neohrozený agent 007 vo svojej štvrtej filmovej misii narazil na dôstojného záporáka stvárneného Adolfom Celim. Klasický Connery, zaujímavá titulná pieseň Toma Jonesa, krásne bond girls, ale Young to podľa mňa trošku prehnal s minutážou a podvodnými scénami, ktoré síce boli krásne a originálne, ale bolo ich príliš... 70% ()

VanBradley89

4. Mise agenta 007, mi přišla oproti přímočařejšímu Goldfingerovi, trošku roztahanější. To vynahrazují hlavně velice atraktivní souboje pod vodou, kterých je tu opravdu dostatek. Skvělá byla hlavně ta závěrečná ve více lidech. Padouch s páskou přes oko je dobrý. Nezklamal. Bond girl opět krásná. Oproti předchozí části rozhodně plus. O Connerym nemá cenu mluvit. Ten chlap je Bond. Ale co mi vadilo, byli zrychlené scény. Ze začátku působili lehce úsměvně, ale samotný závěr byl hodně směšný. Beru ohled na dobu vzniku, ale přesto za 4. ()

Fíma

Tato bondovka už má pevné rysy jako její mnozí následníci. Nevymyká se snad v ničem, takže leckomu už může trochu splývat. Nicméně stále si ještě drží vysoký standard, přiměřeně nadsazená, plná vnadných dívek a čistokrevných padouchů. ()

martins

V pořadí čtvrtá bondovka, po roční odmlce se vrátíl k režii Terence Young a natočil svoji třetí a zároveň poslední Bondovku. Thunderball znamenal vrchol popularity Seana Conneryho jako James Bonda a Terence Younga jako režiséra, nejpopulárnější Bondovka v prvním třicetiletí. Tak populární, že se dočkala o šestnáct let remaku v podobě filmu Nikdy neříkej nikdy. Film nabízí úplně vše: auta, honičky, závěrečnou přestřelku pod vodou, krásné bondgirls, dnes už kultovní dílo. Luciana Paluzzi jako vražedkyně Fione Volpe naprosto skvělá, stejně jako Adolfo Celli jako Largo. Náklady: $5.6m celosvětové zisky $141.2m a vstupné v USA: 58.1 milionů. ()

harycek

Jeden z nejlepších filmů o "007"! Pouze je tam tolik "koček" , že v tom mám zmatek všechny mi připadají stejné!?!?! Těm podvodním bitvám by se dnes vysmál i šestiletý klouček, vcelku je to dnes naivní, ale když jsem to viděl prvně tak jsem to "žral"!! ()

Stanmi

James Bond (Sean Connery) se už počtvrté vrací na filmové plátno a tentokrát bude pátrat po uneseném bombardéru, který měl na palubě dvě jaderné hlavice. Stopy jej dovedou až k zámožnému Emiliu Largovi (Adolfo Celi)... Čtvrté pokračování dobrodružství agenta 007 svým zpracováním i stylem připomíná snímek Dr. No, především tím, že oproti předchozím snímkům Bond opět o něco více pátrá a to vše v rámci prostředí karibských ostrovů tentokráte Bahamských. James v opět skvělém podání Seana Conneryho hláškuje na každém kroku, má opět pár technických vymožeností (potěší především stylový jetpack v úvodu), v Adolfu Celim má zdatného protivníka a Claudine Auger i Luciana Paluzzi jsou vskutku krásné bond-girls. Nechybí ani Aston Martin DB5 (ačkoli tentokrát si moc nezahrál), zajímavé podmořské záběry a opět povedená hudba Johna Barryho. Jediné co by snad dalo vytknout je, že v závěru filmu jsou některé scény poněkud zrychlené, což z dnešního pohledu působí spíše úsměvně. Thunderball je tak další povedenou bondovkou, která má ten správný šarm i styl. ()

eMeMko

Bond č.4. Opět kvalitní snímek, který drží krok s ostatnímy bondovkami Seana Conneryho. Co je na tomto filmu odlišné je, že se z větší části odehrává pod vodou, což nahrává zajímavým situacím. Např. podvodní bitva s harpunami, kde se jako nejúčinější útok ukáže vytahování hadice z dýchacího přístroje, je naprosto perfektní. Scénář je celkem promyšlený, akční sekvence velmi dobře provedené a hlavní záporák nemá chybu a Bond to s ním rozhodně nemá jednoduché. Finální hodnocení: další ideální bondovka. ()

blondboss

Thunderball je v poradí štvrtou bondovkou, ktorú opäť charizmaticky stvárnil Sean Connery a musím uznať, že oproti Goldfingerovi bola slabšia, avšak lepšia ako tie zvyšné. Opäť o niečo prepracovanejší dej, technológie, efekty a aj Bondove hlášky, ktoré proste musia byť. Normálne by som dal tri silné hviezdy, ale jednu musím prihodiť kvôli naozaj vydarenej podmorskej bitke. 70 % ()

Jorge4005

Thunderball jsem si už delší dobu chtěl pustit. Bohužel film sleduju v den kdy nás opustil Sean Connery rest in piece. Po první akční scéně kdy se Bond zraní. Musí své poranění léčit v nemocnici. Kde svadí mladou ošetřevotelku. Ta ze začátku nemá zájem a vypadá to že na ní Bond šarm nepůsobí. Nebojte Bond přece jenom zaskoruje. Mezitím NATO pořádá cvičný let stíhačky jenž převáží atomové bomby. K čemu potřebuje cvičný letoun atomové bomby ? Nevíme. Zločinecká organizace Spectre ukradne stíhačku a její náklad. Vyhrožuje Anglii pokud do 5 dní nedostanou 100 mega liber vypálí atomovku na jedno z měst na britkých ostrovech. Bohužel stopy nikam nevedou. Bond dostane složku k tomuto případu. A všimne si že jeden z pohřešovaných pilotů má sexy sestru. V tom případě James neotálí a vydává se za ní. No a byla to trefa do černého. Nejenže je tato nová bondgirl sexy, ale taky je to milenka záporáka. Tak to je hodnej že jí zabil bráchu. Jeho jméno je pan Largo. Musím říct že po jménech jako Pussy, Goldfinger nebo Dr.No je tohle jméno docela suché a nebudu lhát že mi v paměti moc dlouho nezůstane. To samé i jméno jeho pravé ruky budeme ji tedy říká štěrbina. Štěrbina se kolem Bonda začne podezřele motat. A Jamesovi brzo dojde že se jedná o členku Spectru. Tomu ale nebrání se sní pomilovat. Bohužel oproti jedničce, kde Bond zvolil stejnou taktiku nejdřív soulož a potom vězení. Tak ta mu nevyšla. Štěrbina mu šlohla zbran a zavolala si posily. Štěrbina Bondovi řekne že i přes pomilování nehodlá Larga zradit. U jiných žen je na to zvyklej, ale u ní at s tím nepočítá. Na což Bond odpoví : Poprvé ! (Což je odkaz na předchozí film. Kde Bondovi zkušenosti v posteli zachránily celý svět.) Bond však uprchne. Přesuneme se na konec filmu. Během té doby štěrbina zemřela, ale účelu posloužila. Jelikož zbytek je o ničem. Finální akční scéna je pod vodou. Ano takže slast pro oči. Musím říct že bohužel tuto Bondovku táhne jen 007. Ostatní jsou nevýrazní. U záporáka si nebude pamatovat jméno. Jediné co si budete pamatovat je že je jednooký. Musím ale vyzdvihnout Conneryho za hlášky neskutečně mě pobavily. ()

sterovsky

Na prvních bondovkách už se bohužel dost projevil zub času. Conneryho charisma ale pořád funguje, stejně jako podmanivý soundtrack. ()

PTomA

Sledovat deviantního perverzáka, kterej znásilňuje ženský a považovat ho za dobrýho, sorry, ale tohle je na mě trochu moc. Kdyby ten film stál za něco i bez Bonda, všechny ty filmy jsou jako přes kopírák a plný zbytečných scén. Pfuj 3.5/10 ()

sabo5

Viděl jsem Dr.No, Srdečné pozdravy z Ruska, Godlfinger ale Thunderball je ze všech těhle dílů nejvtipnější 🤣. Ale zároveň strašně zdlouhavý a nevýrazný oproti předchozím dílům. V předchozích dílech byli aspoň dobří padouši a nebo jejich ranaři ale v tomhle filmu jediné co si budu pamatovat o hlavním záporákovy je to že má pásku přes oko a má rád žraloky a jeho ranař no řekněme že proti předchozím by neměl šanci. ()

PetraMishka

James Bond tentokrát hledá ukradené jaderné zbraně, které jsou předmětem vydírání. Poměrně brzy přijde na to, že za jejich zmizením stojí Spectre spolu s číslem 2 Emiliem Largem. Skvělé jsou scény - odhalení vdovy, podmořská bitka a prchání před pronásledovateli v karnevalovém průvodu. ()