Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

fabecc1222

Pro první přímý stres s Bloofeldem si musí 007 dojet přes celý svět až do Japonska. A myslím, že tato změna prostředí v té době velmi neprozkoumaného Japonska z toho dělá jednu z nejlepších Conneryho Bondovek. Krom samotného Bonda tu tak máme poznávání Japonské kultury a krajiny, což tomu dodává něco navíc, a zároveň to film vhodně využívá i v rámci hudby, nebo některých akčních prvků. No a teď si tam jen představit toho Wericha jako bonus. ()

J-o-k-e-r

Povedená Bondovka. Konečně jsme měli možnost vidět No. 1 :) (ikdyž ne dostatečně), příjemné japonské prostředí i zajímavá zápletka s hrozící 3. světovou válkou. Útok ninjů na kráter sopky neměl chybu! ()

R1CH1E

Úžasná úvodní hudba, zajímavý děj a akční scény natočené celkem slušně, když zvážíme fakt, že to je už přes 40 let starý film. ()

Ev.D.

Přesně na hraně mezi 4 a 5**** ale Sean Connery si to zaslouží takže plný počet. A Jinak moc hezká píseň od Nancy Sinatra a pane Bonde, žádné saké,... Martini! ()

Autogram

Hlavnému padouchovi už Zem nestačí, tak sa zaoberá vesmírom a základňu má práve v Japonsku. Bond-girl tak musela byť po prvýkrát aziatka a našli mimoriadne peknú Japonku, tak sa po väčšinu času ukazovala v bielych bikinách, či už sa to k situácii hodilo alebo nie. Akcie efektné, chvíľami bondovsky extrémne prehnané, záverečný masaker až za hranicou súdnosti. Tam sa ocitli aj neprirodzené scény zbytočného a nepochopiteľného výbuchu sopky, hlavne že Bond sa zachránil a názov filmu nemusel byť Žiješ len trikrát. –––– Nikdy nedělej sám to, co za tebe může udělat někdo jiný. ()

vyfuk

Pátá bondovka nám konečně přinesla záporáka. Nebo teda jeho ksicht. Konečně jsme nahlédli do čirého zla Spectra. Byl to ale v celku odpočinkový film. Takový, ve kterém se Bond v podstatě snaží najít sám sebe a zdokonalit se. To je na tom to zajímavé. Spokojenost v tom jednoznačně byla. ()

drackula

Japonskom nasiaknutá Bondovka príjemne zabavila. Boli tu úsmevné momenty (Bond ala japonec, ale skôr ako Spock) a aj akčné scény, vzhľadom na vek občas pobavili, ale ako celok to fungovalo. Vrtulníkové súboje, ninjovia, ktorí sa ale žiaľ prejavili minimálne, automobilové naháňačky, veliteľstvo v ponorke a pod - z toho urobili Bondovku zo všetkým čo je treba. Tá vsuvka s akože svadbou mi pripadala zbytočná a ubrala filmu tempo, ale inak bez vážnejších výhrad. 70% ()

zigíš

Sestupná tendence pokračuje (decentně, ale sešup to je). Vrchol teda vidím v Goldfingerovi, jen pro pořádek. A to jsou japonské exteriéry fakt atraktivní, scénář Roalda Dahla ne úplně marný, ale nebýt Blofelda (konečně!) tak tato bondovka zapadne spíš do lehkého nadprůměru. ()

Pit

Od počiatku ma Bond bral, nebudem tieto filmy rozoberať. Jednoducho si vždy pri nich dobre oddýchnem, nemusím si pražiť hlavu nad nejakým tažkým dejom a celé to nejako na mňa dobre vplýva. Kto z nás nechcel byť ako on, keď sme boli chlapci. /Samozrejme na Supermana a spol. som nezabudol/ ()

spikey1

Nejčastěji parodovaná bondovka vůbec. Dr. No ve své sopce, tady konečně vidíte jak vypadá opravdové padoušské sídlo, navíc se tu skvělý Sir Connery promění na japonce:) prostě tohle je úžasná zábava v tom nejlepším slova smyslu. Navíc pro mě osobně je Sean nejlepší Bond vůbec tudíž tento film je klenotem mezi Bondovkami a na dlouhou dobu definoval celý žánr. ()

Pecival

Uff, Connery jako japonec - to je poměrně zlo. Jinak, ale musím říct, že nějak natrénoval fajnový chrapot, takže i když vzhledově to není žádný zázrak, hlasem to trochu zachraňuje. Zbytek je taková ta Bondovská klasika, nic extra ani žádná hrůza. Jenom mě zaujal ten závěr s hromadou ninjů, který mi připoměl trošku moje milované HK béčka. Tady samozřejmě s výrazně horšími akčními scénami. Co se mi ale hodně libilo byl hlavní záporák Blofeld, přestože je ve filmu až ke konci. No a samozřejmě japonská děvčata jsou šik, to není žádné překvapení... ()

Liqid

007 a jeho první svatba, čekal jsem trochu složitější zápletku, ale byl jsem mile překvapen závěrem. ()

P1tr

Zajímavá premisa není rozehrána příliš šikovně a ačkoliv se několik klasických a zajímavých momentů najde, dojde bohužel i na horší pasáže a obzvláště Japonské prostředí je zde prezentované nepříliš atraktivně a působí, jakoby si s ním tvůrci nevěděli rady. Connery jako Bond si odehraje to svoje a spoustu chvil zachraňuje také ikonický záporák Blofeld. Žiješ jenom dvakrát je solidní, lehce nadprůměrná Bondovka, kterou mám zakódovanou spíše pod názvem Uvidíš jenom jednou a stačí. ()

vitekpe

Kde jinde muzete videt, jak velka kosmicka lod sezere malou kosmickou lod... Nikde. Takze uz ten zacatek se da oznacit za epickej... :-))) Dale slusi pripomenout opet vynikajici hudebni doprovod, vcetne ustredni pisne "You Only Live Twice" v podani Nancy Sinatra. A kdyby ani to nestacilo, tak je tam nakonec ta zrzava Karin Dor, ze... ()

Arkanoid

Tentokrát Japonsko s tematikou vesmíru. Dej nemá ťah na bránku, hlavný hrdina väčšinu času nevie (aj keď tuší) proti komu bojuje. Hlavného záporáka si film ušetril až nakoniec, divák sa má na čo tešiť. Aj keď z Donalda Pleasencea nejde strach, jeho záporáka si užijete, so zjazvením si ho jednoznačne zapamätáte, aj keď pôsobí, že by sa hodil do zápornej úlohy skôr v tridsiatych rokoch vo filmoch nemeckého surrealizmu alebo grotesky s ...hercom v rokoch dvadsiatych. Prerod Bonda na ninju tvorcom neveríte, rozvoj fyzických schopností postrehnete len minimálny, spirituálnych a duševného posunu vôbec. Japonsko mohlo byť využité viac, ale ide o film s dobre natočenou akciou, ktorý fanúšikov iste poteší. ()

James87

Jde to, jde to a pak se to začne kazit. Velkolepé konce by mohly být méně velkolepé a více přijatelné. Neřídí auto, netřepe a nemíchá, jediné co zůstává jsou ženy. ()

PALINO

V úvode si tvorcovia filmu dovolia trochu veľa, zabiť Jamesa Bonda, to nie je len tak, ale samozrejme o chvíľu vstáva z mŕtvych v pekne vyžehlenom saku a tak sa piata bondovka môže začať. V nej sa opäť predstavuje nezabudnuteľný Sean Connery, ktorého misia ho privedie až do krajiny vychádzajúceho slnka a sú to práve japonské prvky, ktoré pridávajú tejto bondovke novú sviežu príchuť. Okrem nich nás samozrejme čakajú aj osvedčené bondovské ingrediencie, pre ktoré si túto sériu obľúbilo množstvo ľudí a z akčných scén zase treba pochváliť kaskadérsky náročnú vrtuľníkovú prestrelku, či záverečnú akciu v útrobách sopky, kde máme po prvýkrát možnosť zhliadnuť tvár milovníka mačičiek Blofelda. Len nechápem, prečo ho v každej bondovke, kde mu vidno do tváre, hrá iný herec. ()

Chegi

Taaaaak moc mě mrzí, že to Werichovi s rolí Ernsta Blofelda nevyšlo. Donald Pleasence, všechna čest k jeho hereckému talentu, zde prostě působí, jako by si to oko vypíchnul sám. Já vím, že Werich by i jako velký padouch působíl spíš jako hodný strejda, ale kdo ví... Každopádně povedená zápletka a pěkná práce s kamerou a režií. Na dlouhou dobu jedna z posledních nadprůmerných Bondovek. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)