King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

sebo9629

Najväčší problém tohto filmu je pravdepodobne dĺžka, pretože trvá asi trištvrte hodinu kým sa vôbec dostanú k ostrovu a King Kong sa objaví takmer až v sedemdesiatej minúte. Osobne si myslím, že theatrical cut mal byť ešte o nejakú polhodinku kratší a potom na blu-ray director's cut, ktorý trvá 3:20 a ktorý je pre mňa dokonalý, ale viem pochopiť, že to mohlo trochu nudiť zo začiatku, ale od 70- tej minúty kedy sa objaví Kong je to úžasný film. Hodnotenie: (73% really?? tento film radím medzi mojich 20 najobľúbenejších filmov a určite si zaslúži hodnotenie niekde okolo 80-tky) 9.4/10 ()

drozdy1

Tady se Jakson moc nepředvedl. Beru je tu spoustu seper scén , po kterých vám přeběhne husí kůže. Ale něco mi tam chybělo. A nebyl by to Jakson , kdyby to nepřehnal se stopáží. ()

zdeny99

Jacksonův slavný remake začíná ukázkou 30. let, tedy doby, kdy vznikl jeho ještě mnohem slavnější předchůdce. Ukazuje chudobu, hlad, stavění mrakodrapů bez jištění a krásná stará auta. Poté se už věrně přepisuje film z roku 1933. Pod taktovkou Petera Jacksona, režiséra Pána prstenů, vznikl technologicky nejlepší King Kong. Zasazení do přírody Nového Zélandu, jeho rodné země, je geniální tah. A s plejádou slavných herců se z tohoto King Konga stal naprostý megafilm. Ovšem také své proti. Na můj vkus je až moc dlouhý. Až po 46 minutách zbytečného natahování se objeví ostrov lebek. A pak také samotné digitální efekty. Ačkoliv je to technologicky nejlepší film o této opici, tak mě se ta CGI monstra vyráběné digitální technikou prostě nelíbí. Nejvíce jsem to pocítil ve zběsilé nepřehledném úprku brontosaurů v soutězce a poté v jeskyni, kde se vyskytoval veškerý hmyz, pavouci a štíři. [34852. hodnocení, 1196. komentář, 73%, 908. nejoblíbenější film] ()

Silencia90

Natočený je to nádherně. Hezký záběry, lidi, hudba, kostýmy... Ale jako příběh? Dojem? Pocity z filmu? A ta nelogičnost a hloupost většiny scén... Strašný. Lidi zlí, bezohlední, bez nápravy... nemám ráda takové filmy. Život je možná takový, ale u filmu si člověk dává od života pauzu. A ne aby vypínal televizi vystresovanej. 2,5* ()

Eles

Utratit 200 milionu dolaru a natocit za to takhle ZBYTECNY film...to je na povazenou. Nesmyslny slepenec visualnich efektu, kdy se Jackson asi snazil trumfnout vsechno predesle, ale neuveritelnym zpusobem to prehnal, utopil se ve vlastni bujne fantazii a vysledek je akorat pro legraci... Jelikoz jsem se docela tesil - o to vic jsem ted zklamany. Ty hvezdicky davam lidem pres specialni efekty za New York a Konga. ()

derek007

Kdyby to bylo aspoň o půl hodiny kratší, a že to šlo tak udělat, bylo by hodnocení maximální. Když na záchranářskou skupinku z lodi lezli další a další a další a další brouci,ještěři atd. měl jsem neustálé nutkání posouvat děj filmu již do New Yorku. Ale jinak dobrá práce. ()

zelda82

Pěkně natočená pohádka o velké opici, kterou ale srážejí dva vážné nedostatky - příliš dlouhá stopáž a několik do nebe volajících hovadin jako sestřelování přerostlých stonožek tommy gunem a záměrně přeskočená pasáž, ve které je Kong přepravován do New Yorku. A souboj s Tyranosaury je bez jediné kapky krve, aby se asi náhodou nezvedl rating... ()

Filmárik

Vzhľadom na okolité komentáre som ku King kongovi pristupoval dosť odmerane.O to väčšie bolo moje prekvapenie keď som sa pristihol ako čoraz viac vyvaľujem oči na obrazovku pri sledovaní tohoto strhujúceho snímku. Peter Jackson ale hlavne spoločnosť Weta sa opäť prekonali po všetkých stránkach. Skvelá výprava, výborný herci ,slušný scenár ale predovšetkým technické spracovanie filmu dosahuje nových výšin ( scénu kong vs. trio T-rexov budete ešte dlho rozdýchavať ). Pre mňa jednoznačne najlepší dobrodružný film za poslednú dekádu. ()

gumbo

40% - Ono makat na několik let v kuse na Pánu prstenů asi nakonec člověku opravdu vleze na mozek. Co mi tenhle film jen připomínal: Dlouhé přelety na Středozemí (pardon ostrovem), hnusní a nechutní skřeti (pardon vesničané), statečné Bratrstvo prstenu (pardon zachránci jedné ženské). Děj je přihlouplý, to se ale dalo čekat. Ovšem motivace některých postav k jistým činům je mi místy opravdu neznámá. Dinosauři byli lepší i v JP 3, tady to je jen laciná "JOKE" ( ikdyž dobře udělaná kopie). P.S. To že Brontosauři (či co to bylo za saury) mají malý mozek všichni víme, ale proč by se sakra před několika malými masožravými disouříky hnali do propasti, když si mohli v klidu užívat bezpečí stáda? No, ale ten megachumel byl supr :) P.P.S. Retro 30. let je vynikající, že si jen říkám, proč vlastně na ten ostrov museli jezdit ()

paolito

Opravdu velký velkofilm, kde forma OPRAVDU zvítězila nad obsahem... Na druhou stranu to vůbec nevadí, nudit se nebudete ani jednou. A některé scény si budete pamatovat hodně doluho. Třeba běh mezi dinosaury, jasně nejlepší scéna z celého filmu. ()

Amplifier

King Kong je bezesporu jednou z nejproslulejších filmových ikon. Remake slavného hororu z roku 1934 se podlě mě povedl děj zůstal podobný ale bylo přidáno hodně na akčních scenách a celý film dostal lepší spád. ()

vojo

Vizuálne úchvatný, no až príliš dlhý . Vyzerá to naozaj ako splnenie detského sna, pri ktorom nám chýba pud sebazáchovy a miera. ()

Wargoo

Tak sa konečne dočkal... Peter Jackson a jeho detský sen. Natočiť veľkofilm o King Kongovi. Myslím, že to dopadlo viac než OK, a keď si ešte predstavím ako sa Andy Serkis opäť činil pred kamerou v kostýme King Konga, ako to už predtým urobil v Oscarovom Lord Of the Rings v úlohe Smeagola - Gluma tak mu opäť len môžem zatlieskať. Tak isto aj animátorom, ktorí pracovali na príšerách vo filme. Pre mňa celkom zábavné akčné dobrodružstvo. 4**** a 77,877% ()

Adm.Nelson

Dobrodružstvo, akcia, krehká žena, banda námorníkov, ktorí sú chlapi, ako sa patrí, náznaky romantiky, výborná hudba, a opäť kopec dobrodružstva a akcie - čo chcete viac? Je to klasický hollywoodský popcorn so všetkým, čo k tomu patrí, takže treba sa len naladiť na tú správnu vlnu a nechať sa baviť. Čo ma vždy dostane je kongov súboj s tyranosaurami a roklina so svrčkami, pavúkmi a sliznatkami (výborný minimalistický hudobný podmaz v tej scéne dodáva na jej strašidelnosti). V závere sa to už trochu vlečie, ale tých 10/10 dám aj tak. ()

S.Dedalus odpad!

Fuj fuj fuj fuj fuj. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Sled neskonalé nudy prošpikovaný tak absurdními scénami, že by se za ně nestyděl ani Ed Wood. Naprostý odpad, který nezachrání ani Naomi Watts. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)