Tom Cruise září jako Jerry Maguire, sportovní agent, který zažívá životní krizi. Když se vší parádou přichází o práci i o přítelkyni (Kelly Preston), jeho osobní i profesionální kariéra se rázem ocitá na úplném dnu. Pak do jeho života i do jeho srdce vstupuje svobodná matka (Renée Zellweger) a Jerry si uvědomuje, že ho čeká to nejtěžší vyjednávání v životě... V sázce je totiž srdce ženy, kterou doopravdy miluje. (Bontonfilm)

Misterioso

Není to špatný film a tři hvězdičky jsou možná trochu málo, ale čtyři by byly zase až moc. Je to přesně ten typ filmu, který je ideální na víkendový odpoledne uprostřed zimních měsíců, u kterýho nemusíte nějak extra přemýšlet a jen tak na půl oka můžete sledovat, co to tam vlastně ten Tom s Renée řeší... Cameron Crowe si mě naprosto získal filmem Na pokraji slávy, z Vanilkového nebe jsem si také odnesl spíše kladné pocity, nicméně z tohohle filmu to budou pocity smíšené. Sympatičtí herci, pohodová atmosféra (ač se furt řeší prachy nebo rozchody), pár dobrých vtipů, nicméně ten příběh prostě není "objevný", to nelze popřít, navíc scénář prostě nenabídne žádný okamžik, který by vás zvedl ze židle. Prostě fajn film, který neurazí, nenadchne. PS: Za co dostal Cuba Gooding toho Oskara moc nepobírám... ()

jessic

Průměrný mainstreamový snímek, který neohromí ani neurazí. Tak na probití odpoledne. Navíc s mým neoblíbencem Cruisem. ()

LencaN

Trochu nekompaktní a jsem mírně zmatená. Ze začátku to vypadalo dobře, ale pak to sklouzlo kamsi... ani to neumím pojmenovat. Cruise byl fešák, bodka. Jenže jsem mu to nevěřila, vůbec se nehodil na tu část filmu, kdy se snaží o rodinný život, vůbec jsem mu nevěřila, že by Renée miloval, vůbec se k sobě nehodí, nic z nich nebylo cítit ani chvilku. Celá tahle láska byla přitažená za vlasy, vypadalo to, že se vzali snad po jediné společné noci a jedné snídani. Možná je ale problém v tom, že divák nemá přehled v jakých časových obdobích se film odehrává, maximálně lze trochu odvodit z břicha a vlasů manželky Roda, ale jinak to vypadá, jako by se to odehrávalo během několika dní - SPOILER ...vyhazov, seznámení Cruise a Zellweger, svatba, rozchod a ten konec. Některé dialogy byly taky zvláštní, z některých vůbec nešlo poznat, k čemu tedy aktéři dospěli, možná to bylo nějakým ustřihnutím, ale prostě to působilo neúplně. A na to, že film trval přes dvě hodiny to teda nebylo zpracované tak jak by mohlo. Jedině Gooding byl super, energický, bláznivý, ale milující a to jak zbožňoval svoji ženu a děti snad vehnalo slzy do očí i největšímu tvrďákovi. ()

Dacsus

Neskutočne nevyrovnaný film, a to som si myslel že pred časom mi to len nesadlo. Z každej scény vyslovene kričí, že tam pred momentom dakto cvakol klapkou a zvreskol "AKCIA!" - totálne neprirodzené charaktery (Cruise sa tvári celú dobu nejak divne kŕčovite, akoby sa mu nechcelo zo seba súkať tie bludy ktoré si prečítal v scenári). Neprirodzené všetko. Neprirodzená Zellwegger, neprirodzený otravný malý fagan. A to mrdnuté Goodingove prehrávanie? WTF? (Z toho neobviňujem Cubu, je zrejmé že do týchto ujetých polôh hercov dotlačil sám Crowe, ale, herci si vybrali či v tejto srajde budú hrať - pardón, oscarovej srajde). Je to o to smutnejšie, že vo filme je zopár (skôr viac ako zopár) dobrých momentov, a potenciál na skvelý film to naozaj malo. ()

DiBuonaparte

Oscar v nesprávnych rukách. Tom Cruise je ten, čo tento film zachraňuje a po celý čas ťahá. Musel toho predviesť teda omnoho viac a jeho výkon je naozaj excelentný, možno aj jeho najlepší výkon v kariére, zatiaľ čo oscarový Cuba hrá rolu, ktorú by zahral každý. Neviem teda čím bol jeho výkon lepší ako napríklad Eda Nortona v rovnakej kategórií. Inak dosť dlhý film, romantika žiadna, príliš veľa slov a málo športu. Fanúšikovia športových filmov budú asi dosť nešťastný. Od Camerona trochu sklamanie, od Cruisa prekvapenie. Na tri hviezdy to vytiahol len on. Glóbusy rozdané správne, ale na Oscaroch sa dosť sekli. ()

Kozlowski8

Příběh sportovního agenta, který - po tom, co je propuštěn z velké agentury - usiluje o udržení svých dosavadních klientů a pokračování v dobře rozjeté kariéře... Bezmála dvě a půl hodiny jsou na ztvárnění slabého a chudého příběhu příliš. A když většinu toho času vyplňuje zbytečná, rádoby vtipná konverzace o ničem, pak z toho vyjdou dvě a půl hodiny nudy. Škoda, že se toho účastní tak úžasní herci jako Tom Cruise a Renée Zellweger. Tři hvězdičky jsou hlavně kvůli nim. 50%. ()

meda2016

Cruise a Renée Zellweger mezi romantikou a "něčím velkým". Dialogy (kterým někdy sluší označení monolog) mezi agenty a mezi americkými fotbalisty mne jen zatvrdili proti takovému druhu filmu. Nemám rád americké sporty vymyšlené především pro vymlácené hlavy. Když Cruise začne chytře mektat o vztazích, je to úplný konec. Jedna hvězda za to že jsem film dokoukal a jedna za Renée Zellweger. V mém nitru však pomstychtivý Odpad. ()

r007

Pro mě šedivý průměr. Tom Cruise není ničím výjímečný a už vůbec nemusím uřvaného Cubu Goodinga. Ale scénář je zajímavý , jen to mohlo být o něco kratší. Je to film, který rozhodně nemusím vidět znovu. ()

Tomas_PO

Och, čisté devadesátky! A ich naivné ideály, plné sladkej, no príjemnej a upokojujúcej romantiky, sem-tam aj s vypustenou slzičkou. K tomu Hollywood budujúci vysnený americký sen v plnej kráse, pokiaľ možno belošskej, s jednou černošskou rodinou, aby sa nepovedalo. Romanca hviezd Tom Cruise - Renée Zellweger zafungovala na 100%, no a ten príbeh okolo ... ten je tam nejako nepodstatný :) ()

ap2001

Jediná věc, která mě u tohoto hloupého filmu udržela (tak tak), byla sympaticky štíhlá a typicky "zellwegerovská" Renée. ()

Curfew

Napoprvé jsem dal pět hvězdiček, ale z odstupem času jsem se k Jerrymu nachomýtnul znovu a byl jsem nemile překvapen: chvilkama jsem se dost nudil... Po novu tedy 80 %, i tak ale musím vyzdvihnout Cruise, který tady hraje jako o život, a zajímavý námět, který může na pohled působit banálně, ale Crowe se ho ujal realisticky. Nejlepší scéna: Jerry jede v autě, kariéra agenta sportovních super hvězd se mu každou minutou nezadržitelně víc a víc hroutí, a on ladí rádio tak dlouho, až si zazpívá s Tomem Pettym Free Falling. Velmi dojemná, velmi silná... ()

shinlove

Souhlasím s Galadriel - spousta povyku pro nic. Na film občas kouknu, když ho dávají v TV, ale nic extra to není. Prostě průměrný film od začátku do konce. 3* ()

nickymilka

Hm, tak tady se Cruise překonal. Obvykle mi připadá herecky dost plochej, ale tady docela dobře hraje. Renée jako obvykle. Nejlepší postavou je sestra Dorothy, kterou hraje Bonnie Hunt. Gooding je moc moc špatnej. Ukřičenej a přehnanej. Celkově je děj hroooooozně rozplizlej a ne moc zábavnej. Absolutně průměrnej film... A ten giga trapnej konec? Ach né, to to ještě zhoršilo... bůůů.... ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston