Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 72 před Kristem nemělo Římské impérium přemožitele. Jeho moc se táhla široko daleko. Každá dobytá země znamenala přísun nových otroků do područí římských pánů. Spartakus, otrok, jemuž před očima zavraždili otce, měl odvahu se vzepřít mocným římským generálům i politikům a stal se vůdcem mohutného povstání otroků. Jeho boj za svobodu, jenž ohrozil celé Římské impérium, měl hluboký dopad na mnoho budoucích generací. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (99)

Santino7 

všechny recenze uživatele

Až moc okato sa to snaží navodiť dojem akéhosi veľkofilmu, avšak pôsobí to žiaľ dosť lacne. Slabučké a absolútne nevierohodné obsadenie, nekvalitne natočené bojové scény, taká nijaká výprava... Mohol by som pokračovať kľudne ďalej, no prejdem radšej rovno k pozitívam - verte alebo nie, zopár sa ich našlo taktiež. Mám tým na mysli vcelku solídny scenár, zaujímavé mocenské boje o moc, a navyše je to aj pomerne (v rámci možností) realistické. Čiže ako celok to až tak zle nedopadlo, a to aj napriek tomu, že sa jedná o televízny počin. Avšak stále to nie je film, ktorý by som si potreboval niekedy v budúcnosti vyložene zopakovať, to skôr nie. 2/5 ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o televizní verzi o jednom z nejznámějších povstalců historie, mi film přešel celkem působivý. Sice je vidět, že jde o TV film, ale rozhodně se řadí mezi ty kvalitnější a na to, že to má necelý tři hodiny, to celkem slušně odsejpá. Bitvy mezi Římany a Spartakem dokonce vypadají jako z velkofilmu a právě po této stránce bych filmu nic nevytkl. Dokonce herecké výkony, hlavně Gorana Visnjice a Anguse Macfadyena byly přesvědčivé. Proč ale dávám jen 3*? Bohužel pro tento film jsem v současnosti naočkovaný seriálovým hitem Spartakus: Krev a písek a jeho prequelem. Tím ale nechci říct, že je tato verze výrazně horší. Zde se jedná o poměrně kvalitní historickou rekonstrukci, které dávám sice 3*, ale jsou to ty nejsilnější možné - 69%. ()

Reklama

robo7773 

všechny recenze uživatele

****(77 bodov zo 100) Mne osobne sa to páčilo, taký trocha novší spartakus nie je zlé si pozrieť. Fakt akože príbeh dobre spracovaní aj ked Gorana mam zafixovaneho ako doktora z pohotovosti, tak mi niekedy prebleslo hlavou, ze co by sa stalo, a ze ake vtipne by to vyznelo, keby sa tam prebehol v bielom plášti :DDDD, ked je uz raz doktor tak ako spartakus nevyznel moc vierohodne, takze obsadenie by som mozno trochu pomenil inak fajn. ()

Jazzzz 

všechny recenze uživatele

Díly soui podle mě zcela nevyrovnané. U prvního jsem se bavil a u druhého sem se nudil. Hlavní hrdina je jako model z nějaké modní přehlídky, ale hraje celkem obstojně. krví se na Spartakovi šetřilo, což je škoda, protože při takovýhle řežích by si lidi aspoň kapku zasloužili. Nemluvě o tom, že krev netekla skoro ani z bodné rány mečem do ukřižovaného otroka... Dávám spíš slabší 3.. ()

adams89 

všechny recenze uživatele

Novou verzi Spartaka jsem zatracoval ještě než jsem ho viděl, protože o televizních historických filmech si myslím své (vyjímkou je snad jen tv verze Kleopatry). Musím ale uznat, že mě film celkem příjemně překvapil! Nebylo by asi moudré srovnávat ho s dnes již legendárním velkofilmem s Kirkem Douglasem z roku 1960, protože tomu samozřejmě nemůže konkurovat. V té nové verzi má však větší prostor vztah Spartaka a jeho manželky, což vůbec není na škodu. Bitvy jsou natočeny v rámci možností, škoda toho nízkého rozpočtu, protože zejména počet komparzistů se mi zdál dost nízký. Goran Visnjic se hlavní role zhostil více než zdatně a přesvědčil mě. Už jsem si pomalu říkal, jaké vysoké hodnocení filmu dám, ale to jsem ještě netušil jaký bude konec. Zklamáním pro mě totiž bylo to, že Spartacus neskončil ukřižováním (jako v té staré verzi), ale že padl v závěrečné bitvě s Římany. Tím si myslím, že režisér přišel o mnohem dojemnější konec než jaký byl. Nicméně film se mi jinak dost líbil, byl to celkem slušný pokus napodobit slavný originál.60% ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Keď Marcus Crassus (Angus Macfadyen) a Pompeius Magnus (George Calil) sú vyhlásení za spolukonzulov Rímskeho impéria, lenže Rím bol v tom čase ešte republikou a o impériu sa hovorilo až od čias Augusta po jeho vyhlásení za cisára. Crassus a Pompeius boli zvaní konzuli republiky. (Arsenal83)
  • Táto verzia je nakrútená presne podľa tej istej predlohy ako slávny Kubrickov Spartakus z roku 1960, ale obsahovo chce byť knihe bližšie. (Arsenal83)

Reklama

Reklama