Epizody(6)

Šestidílná série podobenství o Jediích z prequelové éry. Ponořte se do životů dvou výrazně odlišných Jediů – Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Oba budou čelit zkouškám a budou postaveni před volby, které určí jejich osudy. (Disney+)

Recenze uživatele Juraxin k tomuto seriálu (7)

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi (2022)

je to fakt super seriál, ktorom sa konečne užasne využila clonová animácia. Ide o seriál ktorý nás síce neprinesie do žiadnej novej éry a nie sú tu žiadne nove postavy. Ale vy si tak či tak tento seriál obľúbite na základe starých postav ktorých nastáva mapovanie ich života mimo filmové plátno. Aj keď musím uznať že je škoda že epizódy nie sú trochu dlhšie. Ale to je jedine moje negatívum. Musím priznať že tu inak všetko tu fakt funguje úžasné ako animácia,akcie,lokality,hudba a scenár. teda až na 2 epizódy, ktoré nepôsobia úplne dobre. Preto by som seriálu udelil 8,5/10. ()

Život a smrt (2022) (E01)

Tvorcovia nám tu zobrazujú tu úplne jednoduchý príbeh detstva Ashoky Tano. Znázorňuje tu jej narodenie, jej rodinu, dedinu ako aj prvé použitie sily. Pači sa mi ako tu v príbehu vykresľuje kultúru z akej pochádza Ashoka. Čo je niečo nove čo sme v star wars ešte nevideli. Tento príbeh je hlavné viazaný skvelo pomalou atmosférou a skvelou hudbou. Ale aj napriek týmto faktom rozpráva nám trochu menej zaujímavý príbeh ktorý úprimne moc divákov úplne nadchne 7,5/10. ()

Spravedlnost (2022) (E02)

Je to fakt skvelá epizóda, som rad že tu ukázali Dookua a mladého Qui-Gona na ich cestách. Pači sa mi ako tu pomalí znázorňujú Dookuho cestu k temnej strane ako aj kontroverzné správanie Qui-Gona, ktoré sme videli aj v skrytej hrozbe. Veľmi sa mi páči ako sa animátori pohrali s prostredím ktoré vyzerá ako z vestermoveho filmu. A na rozdiel od prequeleho tu znázorňuje politickú situáciu o mnoho lepšie ako je republika skorumpovaná. Je to veľmi skvelá časť škoda že ich nie je viac 9/10. ()

Volba (2022) (E03)

ďalšia skvelá epizóda kde sledujeme Dookuho staršieho na misií s Macom Windum. Pači sa mi ako tu scenáristi znázorňujú dve úplne rozdielne postavy čo sa týka politických názorov je to fakt skvelý kontrast. Čo spôsobuje Dookuo väčšiu nedôveru k republike, čo sa mi veľmi páči ako tu znázorňujú pomalí priebeh Dookua k temnej stráne. Musím uznať že akcia tu pôsobí úžasne. Znázorňuje tu ako sú jedi nadradený a silný. Ako aj lokácie sú úžasné ako napríklad mesto, les a kancelária. Preto by som udelil časti 9/10. ()

Sithský lord (2022) (E04)

Je to najlepšia časť ktorú nám môže seriál ponúknuť. Je to fakt skvele dobrodružstvo od začiatku až do konca. Je to príbeh ktorý je plný emócií, znázorňuje tu vynikajúcu réžiu a hranie sa postavami ako aj zlomový bod k temnej strane Dookua či epický súboj s Yadlle. Na záver by som povedal že je to fakt skvelý príbeh škoda že seriál už na to viac nenadviazal tak kvalitou epizódou 10/10. ()

Cvičení dělá mistra (2022) (E05)

Toto je epizóda ktorou má asi ako jedinou väčší problém.Prídemi že nám tu príbeh nič zaujímavé neponúka. Je to príbeh o tom ako Anakin trénuje Ashoku inak sa tu podstate nič nedeje. Musím uznať že to nie je zla myšlienka, podstate seriál nám znázorňuje ako je možne že Ashoka prežila rozkaz 66 ale príbeh nám nič iné neponúka. Toto je moje najväčšie negatívum že seriál nám neprináša nič nove. Bol by som radšej keby tato myšlienka bola prevedená inom seriáli vo forme flashbacku. Preto by som dielu udelil episode 3/10. ()

Rozhodnutí (2022) (E06)

ďalšia epizóda ktorá iba vypĺňa život Ashoky. Musím priznať že ďalšie zobrazovanie Ashokynho života na televíznom plátne,mi určitých star wars príbehoch pôsobí úplne zbytočne. Táto epizóda vypĺňa základné otázky kde bola Ashoka? Čo s ňou bolo? Povedal by som že myšlienka nie je zla ale tento príbeh úplne prepisuje úchvatný príbeh knihy Ashoka. Čo je moje najväčšie negatívum. Tento príbeh znázorňuje ako sa vlastne Ashoka dostala rebelom. Ale doslova nám príbeh nič nove neprináša je doslova nelogicky. Divák si ho užije iba v bojových scénach inak nám nič nove neprináša. A ak by som mal uviesť svoj názor tak by som povedal že epizódy s Grófom Dookum sú o trochu zaujímavejšie ale keď ste praví fanúšikovia star wars a máte radi prequeli tak by ste príbeh Ashoky nemali opomenúť 5/10. ()

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (více)